Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego do 30k


serafin098

Recommended Posts

Witam,

planuję zakup kina domowego do pomieszczenia około 22 metrów kwadratowych (5,5m x4m ).
Pomieszczenie jest aktualnie w remoncie, więc układ i sposób montazu jest dość dowolny. W pomieszczeniu będzie znajdować się tylko kanapa + projektor + ekran.
Zestaw będzie wykorzystywany w 75% podczas oglądania serwisów VOD (netflix/hbo/youtube etc.) 15% gier (Playstation) i 10% filmy blu-ray / słuchanie muzyki.
Zależy mi także na tym aby w miarę możliwości poukrywać głośniki (może zabudować ? ), duże wolnostojące kolumny nie do końca podoba się mojej małżonce :)
Chciałbym też aby amplituner był w stanie obsłużyć różne źródła (np. Nvidia shield lub inna nakładka, playstation, obraz z komputera PC)

Zastanawiam się nad zestawem 7.1(2).2(4) lub 5.1(2).2(4) - cięzko znaleźć informację na ile atmos dobrze działa w przypadku platform streamingowych.
Nie jestem audiofilem i głównie zależy mi na efekcie dźwięku przestrzennego. Nie zależy nam też na wysokiej mocy (potencjalnej głośności) zestawu.

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to ok. 15-30k - duży rozstrzał bo ciężko mi na razie zrobić wstępną selekcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w sytuacji, gdy pokój jest przeznaczony stricte pod kino, to czy kolumny in-wall/on-wall są konieczne? W takim budżecie oczywiście możesz w nie iść, ale nawet wizualnie moim zdaniem lepiej wyglądają stojące kolumny lub podstawki niż smutne pudełka na ścianach ;) 

Pomiędzy 15, a 30 tysięcy jest bardzo duży przeskok jakościowy. Przy wyższej granicy możesz spokojnie iść w 7.2.4, przy niższej 5.1.2 lub 5.2.2 będą raczej najrozsądniejszą opcją. Głównym czynnikiem są tu amplitunery, bo nie wszystkie posiadają wystarczającą ilość końcówek mocy, a zewnętrzna końcówka swoje kosztuje. 
Dorzucam od razu obrazek od Dolby, który pokazuje odpowiednie umiejscowienie kolumn przy 7.1.4
image.png.9b94a10bf9440aec0dd4535c53cb0c23.png

I drugi z 5.1.2:
image.png.7bc2a1cf7990da1ea0f9d00566ee64a2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

W takim budżecie oczywiście możesz w nie iść, ale nawet wizualnie moim zdaniem lepiej wyglądają stojące kolumny lub podstawki niż smutne pudełka na ścianach

Dawno większej bzdury nie przeczytałem. Fronty jeszcze rozumiem ale na 22m2 proponujesz rezygnację z on-wall / in-wall? Taaa... to może jeszcze rozstaw mu podłogówki na SL/SR i na SBL/SBR. Zachowasz w tym metrażu minimalną odległość do odsłuchu głębokich kilkudziesięcio centymetrowych skrzynek? Powodzenia. 

14 godzin temu, serafin098 napisał:


Zastanawiam się nad zestawem 7.1(2).2(4) lub 5.1(2).2(4) - cięzko znaleźć informację na ile atmos dobrze działa w przypadku platform streamingowych.

Jest ok. Wiadomo że TrueHD Atmos z Blu-ray jest bardziej epicki, ale E-ARC z Atmos (VOD) też potrafi dobrze zagrać. Kwestia filmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Butler napisał:

Dawno większej bzdury nie przeczytałem. Fronty jeszcze rozumiem ale na 22m2 proponujesz rezygnację z on-wall / in-wall? Taaa... to może jeszcze rozstaw mu podłogówki na SL/SR i na SBL/SBR. Zachowasz w tym metrażu minimalną odległość do odsłuchu głębokich kilkudziesięcio centymetrowych skrzynek? Powodzenia. 

Głównie chodziło o fronty, to był skrót myślowy ;) W kwestii efektowych jak najbardziej jestem za on/in-wallami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, serafin098 napisał:

Super dziękuje za sugestie @Butler i @Q21 :)
Czy moglibyście mi jeszcze podać przykładowe zestawy jakie mógłbym rozważyć zakładając podany budżet i sposób w jaki będę z tych zestawów korzystać? 
25-30k na 7.1(2?).4
15-20k na 5.1(2?).2

Jedne z najciekawszych zestawów do zabudowy produkuje Dali (seria Phantom). Druga opcja to system JBL Synthesis, w obrębie którego znajdują się też wysokiej klasy amplitunery AV. Są to rozwiązania dedykowane typowo do sal kinowych. Napisz do nas na PW to postaramy się skompletować zestaw typowo pod Twoje warunki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zaproponowali Ci wyżej ciekawe sprzęty. Ale uważaj... 30k to tylko iluzja że wystraczy na te propozycje. Jeśli zdecydujesz się na najbardziej zaawansowany układ czyli 7.1.4, wówczas na samą elektronikę 10k może być mało. Do tego sub (albo dwa dla wyrównania pasma) to przy oczekiwanym rozmachu o kolejne 10k można budżet uszczuplić. Sam mam 2 x SVS SB3000 na 18m2. Nie wiem jak jesteś elastyczny, ale na początku zakładałem że zmieszczę się w max 15000zł, a finalnie wyszła kwota sześciocyfrowa... Także uważaj bo kupisz zajebiste głośniki a później będziesz ciułał na amplituner, suby, akustykę, kable, projektor itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam kilka luźnych propozycji, które można dowolnie modyfikować zmieniając/dodając dodatkowy subwoofer, czy głośniki.

Onkyo TX-NR6100 + 3xHeco Ambient 44F + 2xHeco Ambient 22F + 2x Monitor Audio C180  + REL HT/1205 MKII 

Denon AVC-X3800H + 3xFocal 100 IW 5 LCR + 2x Focal 100 IW 6 + 2/4x Focal 100 ICW 6 + SVS PB-2000 Pro

Denon AVC-X4800H + 3xFocal 300 IW 6 LCR + 2xFocal 300 IW 6 + 2/4xFocal 300 ICW 6 + SVS PB-2000 Pro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że wydasz 3/10 x więcej na głośniki nie znaczy , że będzie 3/10 razy lepiej .

Za zaoszczędzone $ lepiej kupić jak najlepszy sub i Amp .

Przerabiałem temat po przesiadce z Klipsch RP 280 na Tannoy Hts 101xp :)

Głośniki ( jakie byś nie kupił ) i tak odetniesz na 60/80 Hz  . Reszta idzie w sub 

Zapraszam do mnie na demo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na odsłuch , usłyszysz , co gra pierwsze skrzypce:)

Był u mnie kolega , który w czasie prezentacji był pewien , że grają Mission 701 ( bo takie stały obok na podstawkach )

Ale , jak pokazałem , że nie mają nawet kabli głośnikowych , to mu opadła szczęka :)

Sezon wakacyjny , zapraszam na Podlasie.

Augustów w pobliżu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Zapraszam na odsłuch , usłyszysz , co gra pierwsze skrzypce:)

Był u mnie kolega , który w czasie prezentacji był pewien , że grają Mission 701 ( bo takie stały obok na podstawkach )

Ale , jak pokazałem , że nie mają nawet kabli głośnikowych , to mu opadła szczęka :)

Sezon wakacyjny , zapraszam na Podlasie.

Augustów w pobliżu 

Ja z Krakowa więc kawał świata ale

Wymieniałem niedawno Paradigm Monitor 3 v2 na Paradigm Studio 60 v3 i uważam że jest przepaść w brzmieniu.

Zarówno stare jak i nowe odcięte na 60 Hz + Subwoofer Paradigm PS - 1200

Dużo większa głębia, większa detaliczność i zrównoważenie tonale vs Monitor 3 v2

Całość pod Marantzem SR7015

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, przemeklbn napisał:

Ale co porównywałeś? Dwa takie klipsze z dwoma tannoyami, czy kilkanaście klipszy z kilkunastoma tannoywami? Bo dwa klipsze vs kilkanaście tannoy to nierówna walka ;)

Miałem set 2 x RP 280 , centralny 504 (?) , 2 x  RS 52II , 4 x Magnat IC 82 ( Atmos) i 2 x sub Klipsch SW 115 , Onkyo RZ 900 i RZ 1100 

Teraz 19 x Tannoy Hts 101 xp ( pod dwa kodeki ) Denon 6700 i 8500 

Niestety szykuje się przeprowadzka na drugi koniec Polski i wszystko idzie pod młotek :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maciek72 napisał:

Niestety szykuje się przeprowadzka na drugi koniec Polski i wszystko idzie pod młotek :(

Uuulala, a tyle pracy włożyłeś w swój pomysł - szkoda.

Wracając do wątku, moim zdaniem jeżeli chodzi o kino, albo inaczej odsłuchy ze ścieżek (bo muzykę też taką mamy dostępną) wielokanałowych jak DD, DTS, Auro 3D, Dolby Atmos czy DTS X to taki układ jak proponuje @maciek72 ma sens i przy właściwym rozmieszczeniu zrobi robotę. Ale w przypadku gdy preferujemy również odsłuchy w zwykłym stereo to wydaje mi się, że głośniki typu Tannoy Hts 101xp i podparcie subem (2.1) będzie jednak słabiej wypadało w porównaniu do wspomnianych Klipsch RP280 (bądź innych dobrych podłogówek) na froncie. I jeżeli kolega @serafin098 przewiduje odsłuchy w "tradycyjnym" stereo warto zwrócić na to uwagę, ale jeżeli nie zależy nam na "zwykłym" stereo albo i tak będziemy korzystać z tzw. upmix-u do wielokanałówki dla dwukanałowych ścieżek to jak najbardziej rozważyć albo instalacyjne albo naścienne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak mało słucham w stereo , a to przez masę materii 5 1 , Atmos i Auro 3D lub konwersja do Auro 3D .

Streaming Netflix , HBO , Artist Connections , Tidal

Dzięki temu , że jest możliwość pojawienia się kodekami , urosła kolekcja płyt CD , BR 

Jak chcę zrobić mały łomot , to jest garaż :)

Mission 704 i Aiyima 07 z bluetooth 

IMG_20230714_194526.jpg

IMG_20230714_194541.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo nie jestem już w branży ale myslę że przy tego typu systemie i zakupie u jednego sprzedawcy można liczyć na naprawdę solidny rabat.

Kupując więcej kolumn instalacyjnych sklep może negocjować oferte z dystrybutorem / producentem.

Am I right @Q21?

A szkoda iść tu na kompromisy, bo absolutnie nie trzeba :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...