Skocz do zawartości

Wymiana ampitunera Marantz


robigame

Recommended Posts

Dzięki za wyjaśnienie ale jakbyś zobaczył mojego pierwszego posta to więcej słucham muzyki niż oglądam filmy. Zapomniałem dodać że też od czasu do czasu używam konsoli PlayStation 5. Po prostu chcę zbudować sobie od nowa całe kino domowe. Amplituner już mam także teraz muszę dopasować do niego kolumny frontowe i chciałbym żeby to były podłogowe plus centralny. Potem pewnie będę was pytał o dobranie jakiegoś w miarę dobrego subwoofera ale to będzie potem.

A teraz podsumowanie

Do tej pory poleciliście kolumny takie jak heko revolution celan 7 i 9 pylon audio diamond 28 i 30 dali oberon 9 dali opticon 6 klipsch RF 8000 2 Polk audio reserve r700 focal aria 926 948 a nawet JBL. W miarę możliwości spróbuję odsłuchać ich jak najwięcej. Nie każdy salon w Gdańsku i okolicach ma je na stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, robigame napisał:

Dzięki za wyjaśnienie ale jakbyś zobaczył mojego pierwszego posta to więcej słucham muzyki niż oglądam filmy.

Tak, czytałem. I dlatego Ci to po krótce opisałem j.w. Osobiście mam duże fronty w systemie, a muzyki stereo słucham i tak w trybie "80Hz" z dwoma subami.

15 minut temu, robigame napisał:

Nie każdy salon w Gdańsku i okolicach ma je na stanie.

Pozdrawiam również z Gdańska

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

Chyba że ktoś ponadto lubuje się w muzyce stereo, a sub ma zbyt mocno kinową charakterystykę.

No tak. Ale gdzie taki amplituner do stereo i lubowania?

20 godzin temu, przemeklbn napisał:

Dlaczego miałby tak ustawić z automatu? Zapewne wykryje jednak szersze pasmo i tak ustawi granicę nizej, albo w ogóle bez odcięcia.

Dlatego że to jest poprawne ustawienie. Dół ma iść na sub.

Jak ustawi bez odcięcia to kino będzie grac przeciętnie. Bo wcale dużo basu z frontów nie będzie bo pójdzie tam masa prądu z zasilacza. A bas który normalnie bylby przekierowany na suba tam nie wyląduje.

10 godzin temu, robigame napisał:

Panowie ale zaczynacie mieszać w głowie najpierw polecacie kolumny i to są duże podłogowe a teraz twierdzicie że to nie ma najmniejszego sensu  i sugerujecie żebym jakieś monitory kupił. Teraz obecnie też mam duże podłogowe i też się dobrze mi ich słucha. W piątek jadę na odsłuch i wtedy podejmę decyzję jakie brzmienie mi pasuje. Wstępnie będę miał przygotowane kolumny klipsch RP 8000 F2 i focal aria 926. No chyba że mi salon jeszcze coś zaproponuje od siebie. Po odsłuchu na pewno podzielę się wrażeniami.

A teraz mam takie pytanie z innej beczki ile mógłbym zawołać za 3-letni amplituner Marantz SR 6013?

No to podłącz i zobaczysz róznice. Fronty mają sens kiedy zastosujesz zenwtrzną końcówkę albo integre i stereo będzie osobno.

 

10 godzin temu, robigame napisał:

Dzięki za wyjaśnienie ale jakbyś zobaczył mojego pierwszego posta to więcej słucham muzyki niż oglądam filmy. Zapomniałem dodać że też od czasu do czasu używam konsoli PlayStation 5. Po prostu chcę zbudować sobie od nowa całe kino domowe. Amplituner już mam także teraz muszę dopasować do niego kolumny frontowe i chciałbym żeby to były podłogowe plus centralny. Potem pewnie będę was pytał o dobranie jakiegoś w miarę dobrego subwoofera ale to będzie potem.

A teraz podsumowanie

Do tej pory poleciliście kolumny takie jak heko revolution celan 7 i 9 pylon audio diamond 28 i 30 dali oberon 9 dali opticon 6 klipsch RF 8000 2 Polk audio reserve r700 focal aria 926 948 a nawet JBL. W miarę możliwości spróbuję odsłuchać ich jak najwięcej. Nie każdy salon w Gdańsku i okolicach ma je na stanie.

No to w takim razie dochodzi do całego systemu integra jeszcze.

Pozdrawiam z  Krakowa

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No tak. Ale gdzie taki amplituner do stereo i lubowania?

Dlatego że to jest poprawne ustawienie. Dół ma iść na sub.

Jak ustawi bez odcięcia to kino będzie grac przeciętnie. Bo wcale dużo basu z frontów nie będzie bo pójdzie tam masa prądu z zasilacza. A bas który normalnie bylby przekierowany na suba tam nie wyląduje.

No to podłącz i zobaczysz róznice. Fronty mają sens kiedy zastosujesz zenwtrzną końcówkę albo integre i stereo będzie osobno.

 

No to w takim razie dochodzi do całego systemu integra jeszcze.

Pozdrawiam z  Krakowa

 

Również pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Dlatego że to jest poprawne ustawienie. Dół ma iść na sub.

Spokojnie, ja tylko napisałem, że proces kalibracji z automatu zapewne tak to ustawi. Nie wskazywałem, czy to dobrze czy źle. Aczkolwiek jeżeli system ma porządne kolumny podłogowe, wydajne końcówki mocy i jeszcze przeciętny otwarty sub to może mieć to sens zwłaszcza do muzyki. Natomiast przy typowym setupie to tak jak piszesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Butler napisał:

W sumie z mojego X4700H jestem zadowolony w muzyce. Z tym że AM200 napędza fronty więc to trochę hybryda.

No właśnie! O tym pisze. Przeciez sam dobrze wiesz ile to zmienia.

A Denon jeszcze mocniej gra od Marantza.

12 minut temu, przemeklbn napisał:

Spokojnie, ja tylko napisałem, że proces kalibracji z automatu zapewne tak to ustawi. Nie wskazywałem, czy to dobrze czy źle. Aczkolwiek jeżeli system ma porządne kolumny podłogowe, wydajne końcówki mocy i jeszcze przeciętny otwarty sub to może mieć to sens zwłaszcza do muzyki. Natomiast przy typowym setupie to tak jak piszesz.

Spoko, jestem spokojny, przepraszam jesli to zabrzmiało inaczej :)

To jest poprawne ustawienie. Malo tego jesli amplituner rozpozna a tak się dzieje czasem fronty jako large to nawet wypadalo by to ręcznie zmienić :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2023 o 08:10, Piotr Sonido napisał:

Witam jestem świeżo po odsłuchu dzisiaj na pierwszy ogień poszły heco revolution 9 dali oberon 9 i klips RP 8000 F2. Bardzo ładnie zagrały z moim marantzem cinema 40 te heko revolution 9 jednak budżet nie pozwala mi na te kolumny. Co do klipsch miałem wrażenie jakby scena była wycofana do tyłu bas był taki punktowy ale nie był jakiś tam mega głęboki jeżeli chodzi o muzykę w kinie bez zastrzeżeń co do oberon to zagrały bardzo jasno fajny środek był i ten bas był taki bardziej głębszy niż klips ch. Dzisiaj bardziej brzmienie mi się podobało dali oberon 9 niż klipsch w muzyce. Dodam tylko że wszystkie kolumny odsłuchiwałem bez subwoofera. Źródłem był tidal YouTube.

Po podłączeniu pod moje obecne kolumny Polk odczuwam różnicę i to sporo na Plus. Mam wrażenie jakby kocyk został ściągnięty z tych kolumn grają fajnie jasno bas jakby niżej schodzi i to wszystko jeszcze bez kalibracji audisey. Cenową jak najbardziej odpowiadają mi te dali oberon zwłaszcza że będę rozbudowywał o dalsze elementy.

 

Również pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2023 o 22:18, robigame napisał:

Również pozdrawiam

To nie jest mój cytat. Jak to robisz że nie cytujesz mnie a wygląda jakby tak?

9 godzin temu, robigame napisał:

Witam dzisiaj zakupiłem kolumny Dali oberum 9 w kolorze czarnym. Odbiór za około tydzień. Dam znać jak to zgrywa się z marant cinema u mnie w domu pomieszczenie 30 m. Chciałbym wymienić mojego suba Polk HTS 12 na jakiś inny mniejszy ale wydajniejszy. Budżet 4K

REL HT1205. A jak typowo pod kino domowe to SVS PB2000 bez wersji pro. Jeszcze znajdziesz i wynegocjujesz zblizona kwote.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2023 o 12:39, robigame napisał:

A duża jest różnica między nimi.

Początkowo adekwatna do ceny. Bo było to raptem pareset złotych. Ale potem model I mozna było dostac za na prawdę BARDZO okazyjną cenę. Dlatego pytam.

Zmienili membranę i wzmacniacz jest wydajniejszy.

Ogólnie lepszy. Chodź jak mówie kwestia ceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W końcu udało mi się skompletować cały sprzęt amplituner kolumny Dali plus subwoofer RelMK2. Powiem tak gra to bardzo bardzo zacnie piękna średnica przejrzyste granie niskoschodzący bas nie męczący zmiana na bardzo wielki plus. Mam pytanie po kalibracji audisey ustawiło mi kolumny frontowe na pełne pasmo głośniki suraund na 80 Hz subwoofer ścięło mi na -3 db z kolei odległości wszystkie się zgadzają prócz subwoofera zamiast trzech metrów pokazało mi ponad 6. Jakie ustawienie zastosować jeżeli chodzi o lfe? Przy lfe plus main mam wrażenie jakby bass nakładał się w filmie z kolei w stereo gra to naprawdę świetnie z drugiej jednak strony przy samym lfe filmy się ogląda naprawdę dobrze ale stereo ma bardzo mały bas dopiero na direct to gra jak należy czy jest możliwość ustawienia żeby w stereo przełączało na lfe plus main a na filmy samo było lfe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmach bas się dubluje bo masz fronty ustawione na pełne pasmo. Przestaw je na "małe" i odetnij na 60/80 hz. Wtedy bas będzie szedł tylko z suba w filmach. Ustawiasz samo lfe na 120 hz. Muzyka w pure direct i tak lepiej brzmi, a w tym trybie fronty autonatycznie grają pełnym pasmem, a sub nie pracuje. 

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz słuchać muzyki z subem to wtedy tryb stereo tylko wtedy polecam do ustawienia, które podałem powyżej wyłączyć multEQ XT do muzyki, bo to co equalizer Audyssey poprawia w filmach w muzyce brzmi tragicznie (przynajmniej u mnie tak jest)

Edytowano przez Sandor Clegane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robigame jak wyżej było jeżeli masz fronty na full band i włączone dublowanie basu (LFE + Main) to może to nie grać najlepiej, wyłącz dublowanie i będzie OK. Dalej jeżeli zostawisz fronty na pełnym paśmie (ja akurat tak mam) to subwoofer dostaje tylko to co jest zapisane w ścieżce LFE, jak odetniesz je na np. 80Hz wtedy do sub-a oprócz sygnału LFE popłynie również wszystko poniżej 80Hz z frontów. Takie ustawienie jest zgodnie ze sztuką zalecane w kinie. Musisz sobie potestować jaka konfiguracja bardziej przypadnie Ci w oglądaniu/słuchaniu. Ponadto odcięcie frontów na 80Hz odciąża amplituner.

Jeżeli chodzi o muzykę uważam podobnie jak @Sandor Clegane tryb Direct/Pure Direct wtedy "odcinasz" część elektroniki amplitunera i ustawienia. Fronty grają sobie pełnym pasmem z pominięciem subwoofera - taki powiedzmy wzmacniacz stereo.

Co do aplikacji którą zaproponował @PanKlor fajna sprawa jeżeli chcesz "dopieścić" korekcję, ale trzeba wiedzieć co się robi. Pozwala również skonfigurować różne presety jeżeli chcesz z nich korzystać.

Podsumowując @robigame gratuluję 👍💪 skompletowania zestawu i życzę miłych chwil z muzyką/filmami. A i jeszcze jedno - jak będziesz "bawił" się z różnymi ustawieniami polecam po zmianie nie kończyć sprawy na krótkim odsłuchu, warto wtedy obejrzeć np. cały film i później zdecydować czy zostawiasz czy jednak dalej zmieniasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tomek 72 dziękuję za obszerne wyjaśnienie. Muzyki słucham w stereo z lfe+main z pełnym pasmem  bo jest lepiej.Mam możliwość korekcji dźwięku przez ustawienia barwy.W direkt gra to dobrze ale mam za dużo basu i brakuje mi wysokich tonów. W Stereo granie po prostu jest jaśniejsze. I tutaj macie rację jeżeli głośniki odetnę na 80 Hz i puszczę bas lfe bez main filmy ogląda się dużo lepiej ale szukam kompromisu żeby nie przestawiać ciągle tych ustawień do słuchania muzyki bo przy odcięciu kolumn 80 Hertz w stereo ten bas jest po prostu taki płytki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w końcu wszystko fajnie ustawiłem obejrzałem dzisiaj film morbius na prime video. Ustawienia kolumny pełne pasmo bass Lfe+main. Mega wypas bas trząsł całym pokojem. Efekty bez atmosu mega mega super. Dodam tylko że surandy mam polk audio  es 10 czekam na dali oberon jedynki będą służyć jako surandy. Powiem tak ten rel ht12 05 MK2 daje radę dużo mniejszy od Polk audio HTS 12 ale bass wyjątkowo schodzi nisko. Takich wrażeń z użyciem subwoofera rel jeszcze nie miałem. Chyba zaczynam nową przygodę na nowo. Wszystkim za pomoc sugestie uwagi bardzo dziękuję.

Mega zadowolony💪😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...