Skocz do zawartości

All in one do Dynaudio x32 - pomoc w wyborze


Szymek3392

Recommended Posts

Witam, chciałbym zakupić wzmacniacz all in one do moich kolumn Dynaudio x32. Obecnie mam NAD c375 wraz z dac Loxjie D30 oraz raspberry pi4 Volumio i Tidal mqa. Gra to potężnie i z mocnym basem. Dźwięk byłby idealny gdyby było nieco więcej przestrzeni i powietrza. Mam już dosyć włączania za każdym razem trzech klocków, rozgladam się wiec za all in one, który przypasuje do tych kolumn, zagra niskim, mocnym basem i dodatkowo podniesie jakość dźwięku. Budżet max 8000 zł, jak najbardziej może być używka. Wpadły mi w okno następujące konstrukcje:

Moon neo ace,

Cambridge evo 150,

Lyngdorf tdai 1120,

Linn Majik DSM 2200,

NAD c388 z modułem bluos,

Quad Artura Solus

Muzyka to głównie Rock, akustyka, klasyka, jazz, czasami pop disco i techno. Sprzęt ma również sluzyc do oglądania tv wiec będzie podlaczony do smart tv. Ze wzmacniaczy, które grały z tymi kolumnami i mi nie przypsowaly: Denon 1510, Roksan k3, Sabaj a30a (byłby idealny gdyby miał więcej barwy na średnicy i potężniejsze zejście). Nie wiem czy da się pogodzić to wszystko w tym budzecie zatem proszę o rady. Pomieszczenie nie jest idealne akustycznie, kształt nieregularny 35mkw, odsłuch w kącie 10mkw, kolumny rozstawione na trojkacie 2m. Sprzęt ma zakonczyc ciagle poszukiwania i przerzucanie elementów toru audio. Poniżej zdjęcie poglądowe warunków odsłuchu. 

IMG_1885.jpeg

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll SDA200. @Na Temat Audio ma na wyprzedaży swoje demo w praktycznie idealnym stanie. Tylko kwota około 10k PLN.

Mi bardzo podpasował. Basu dużo i dobrze kontrolowany. Mocy mu nie brakuje i to czuć. Aplikacja lekko do bani bo to właściwie przeniesienie meu wzmacniacza na telefon, ale w Tidalu można wybrać gdzie ma być odtwarzanie i aplikacja nie stanowi już problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz ze Spotify czy Tidala to do apki nie musisz zaglądać. Ja w czasie testów zajrzałem do niej raz. Przekląłem ją w cholerę i potem już wybierałem w Tidalu, że ma grać na SDA200. Spotify podobnie się zachowywał. Oprócz sterowania odtwarzaniem regulowałem tam tez głośność jeśli nie chciało mi się sięgać po pilota.

Do przełączania źródeł czy zmiany głośności jest pilot. Można na nim tez wiele innych rzeczy pewnie zrobić, ale ja testowałem głównie pod względem dźwięku. Tez mysłałem o tym, że tu jedno urządzenie zastępuje mi 3 inne, ale dźwiękowo do mojego sprzętu się nie czepiam.

W każdym razie ja bez tej apki spokojnie mógłbym żyć. Mimo, że apka w WiiMie jest dużo lepsza, to i tak od kiedy dotarł pilot do niego, to jej nie używam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio to niestety dosyć wymagające kolumny, dlatego na pewno najlepszą opcją zawsze jest wydajny, klasyczny wzmacniacz. Jeśli jednak koniecznie musimy zbudować system na bazie jednego segmentu, pod względem jakości brzmienia wygra QUAD Artera Solus Play. Natomiast warto posłuchać także Audiolab Omnia oraz CA Evo 150. Przed dokonaniem wyboru zapraszam do nas na odsłuchy, porównania, oczywiście jest zawsze opcja wypożyczenia urządzenia do testów w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szymek3392 napisał:

Sprzęt ma zakonczyc ciagle poszukiwania i przerzucanie elementów toru audio.

Zapomnij. Wymiana wzmacniacza Ci tego nie zapewni. No chyba, że na taki z DSP. Wtedy szansa jest. Raczej jednak następnym krokiem będzie poszukiwanie innych kolumn. Jest jeszcze opcja poprawy akustyki. Brałeś ją pod uwagę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kraft napisał:

Zapomnij. Wymiana wzmacniacza Ci tego nie zapewni. No chyba, że na taki z DSP. Wtedy szansa jest. Raczej jednak następnym krokiem będzie poszukiwanie innych kolumn. Jest jeszcze opcja poprawy akustyki. Brałeś ją pod uwagę? 

Akustyka jest w miarę Ok. Z tylu za głową mam duży panel wygłuszający. Scena jest ładnie odwzorowana. Największy problem jest zawsze z basem oraz wysokimi tonami ale tutaj z NADem jest Ok, chociaż bas mógłby być trochę twardszy i szybszy, a wysokie wyraźniejsze. Kolumn nie zmieniam póki co. Przerzuciłem sporo w ciągu 3 lat i te Dynaudio najlepiej wpisują się w mój gust oraz akustykę. Miałem u siebie Diamond 28, Polk s50e, Chario Syntar 200t, Elac Carina 247.4. Tannoy xt6F, Vandersteen 1ci, Equilibrium Ether D6, Audio Physic Yara II Superior i naprawdę mam już dosyc targania kolumn na drugie piętro ;). Lyngrof tdai 1120 mnie zainteresował ponieważ ma właśnie bardzo dobra korekcje akustyki. 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysy napisał:

No ten abyss ladnie wygląda i ma dobre recenzje. Obawy tylko budzi starawy przetwornik dac.  No ale może suma sumarum gra to dobrze :) może to być dobry trop. Niewielkie rozmiary, duzy dźwięk i streamer w jednym :)

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Cambridge Evo albo Lyngdorf.

One zapewnią to czego szukasz.

Atoll Ci tego nie da, Nie  z Dynaudio.

 

Kusi mnie ten Lyngdorf, jest nawet na serwisie aukcyjnym w cenie mieszczącej się w moim budzecie. Ale bez odsłuchu trochę ryzyko :D na zagranicznych forach niektórzy wymieniali Lyngdorfa na NAD m10 ze względu na mała moc. Boje się tez ze będzie grał podobnie do Sabaj a30, bo to taka sama technologia zasilania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szymek3392 napisał:

Kusi mnie ten Lyngdorf, jest nawet na serwisie aukcyjnym w cenie mieszczącej się w moim budzecie. Ale bez odsłuchu trochę ryzyko :D na zagranicznych forach niektórzy wymieniali Lyngdorfa na NAD m10 ze względu na mała moc.

Jeżeli masz źródło i szukasz opcji używanych to jest TDAI-2170. Dysponuje trochę większą mocą niż 1120 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2023 o 10:58, Szymek3392 napisał:

Kusi mnie ten Lyngdorf, jest nawet na serwisie aukcyjnym w cenie mieszczącej się w moim budzecie. Ale bez odsłuchu trochę ryzyko :D na zagranicznych forach niektórzy wymieniali Lyngdorfa na NAD m10 ze względu na mała moc. Boje się tez ze będzie grał podobnie do Sabaj a30, bo to taka sama technologia zasilania. 

Nie chodzi o małą moc tylko Lyngdorf to wzmacniacz cyfrowy, nie kazdemu podchodzi.

I nikt nie mówi żebys bez odsłuchu kupował. absolutnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomasz1w napisał:

Cały czas się zastanawiam czy je sprzedac bo w swojej śmiesznej cenie grają bardzo dobrze, a ich dźwięk mi odpowiada. Ostatnim razem podobny dźwięk do x32 słyszałem z kolumn Pylon Jasper 25. Ostatnio miałem okazje posłuchać kolumn yb bise  fl na głośnikach satori. Pomimo, ze grały z lepszym wzmacniaczem - Pier Audio ms680 to u mnie Dynaudio z NADem grają lepiej. Po głowie chodzą mi czasami jakieś konstrukcje podstawkowe, które być może sprawdziłyby się lepiej w moim pomieszczeniu ale chyba jednak zachowam jeszcze te x32 i zmienię wzmacniacz ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2023 o 09:42, Piotr Sonido napisał:

No i ogłoszenia już nie ma :P

 

Nie ma :D zostają póki co. Szukam all in one do nich. A powiedzcie mi czy ktoś zna Naim Superuniti lub Uniti 2? Tez maja jakieś funkcje sieciowe ale nie wiem czy wystarczające aby dobrze obsługiwać Tidala lub  Apple Music w dobrej jakości. Ten drugi ma mniejsze trafo i chyba polowe mniejsza pojemność kondensatorów w zasilaniu. Ma za to odtwarzacz CD, który tez pewnie czasem bym używał. Teoretyczna moc jest zbliżona. Superuniti był wówczas o wiele droższy i to chyba wyzsza liga grania. Oba można dostać za około 6,5k. Nad z Topping d30 pro puszczony tylko jako końcówka mocy gra o wiele lepiej, dźwięk jest selektywny, wysokie tony bardziej rozdzielcze i dźwięczne, bas zyskuje bardzo dużo na szybkości i jakości, scena jest precyzyjniejsza ale bardziej schowana za głośnikami. Wkurza mnie jednak włączanie tego rpi oraz  trzy urządzenia wraz z kablami :D pytanie czy taki starszy all in one zagra na podobnym poziomie z moimi x32. 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...