Skocz do zawartości

Kolumny głośnikowe do Arcam SA30


Bartek NW WAFC

Recommended Posts

Cześć,

Po kilku latach naszło mnie na modernizację. Swojego Arcama solo movie 2.1 (ostatniej generacji) zastąpiłem lepszą maszyną. W domu siedzi SA30. Progres słychać gołym uchem. Gra to teraz z Dynaudio x34. Czuję jednak, że  czegoś brakuje w tej konfiguracji. Szczególnie w cięższej gitarowej muzyce. Jakiegoś wypełnienia i uderzenia. Dynki co prawda potrafią kopnąć i nie są ospałe, a na samym dole łupią jak dużo większe kolumny, ale nieco wyżej coś gubią. Póki stał solo zdawały egzamin, bo w dużym 30m2 pomieszczeniu gitary basowe nie generowały dudnienia i była kontrola. Dlatego się między innymi pojawiły. Bo dudnienia i generalnie basu na froncie nie cierpię. Niemniej teraz brakuje trochę czadu. Poza tym chciałbym jakoś poprawić lokalizację i uzyskać lepszą obecność źródeł w pokoju odsłuchowym. Będę wdzięczny doświadczonym  bardziej lub mniej za rekomendację. Mogą być używki.
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pojawia się jedno zasadnicze pytanie po przeczytaniu Twojego posta. Jakim budżetem dysponujesz na nowe kolumny? Na pewno zainteresowałbym się nietypową propozycją, czyli System Audio Legend 40.2 lub nawet Legend 60.2

To bardzo dobre, żywe kolumny, o smukłej i bardzo stabilnej konstrukcji. Potrafią zaskoczyć swoim zejściem, uderzeniem, ale też muzykalnością smukłej średnicy i góry. 

Arcam gra jasną i detaliczną górą, jeśli szukasz dociążenia i większej dynamiki to na pewno warto będzie zainteresować się dwiema propozycjami.:
Wychodzącymi już z produkcji Polk Audio Legend L600 to sporej wielkości kolumna o potężnym dźwięku i ciekawym designie a do tego można ją wyrwać w dużo niższej od pierwotnej cenie.
Druga propozycja to bezkompromisowe Pylon Audio Jasper 23 lub Jasper 25. To bezpardonowa siła, dynamika i bas, który zadowoli nawet największego basoluba.
Parę słów o tej serii opowiedział Paweł w naszym filmiku o produktach Pylona.:

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to odezwj się w wiadomości prywatnej lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Dużo łatwiej nam złapać wtedy wspólny język i dopasować rozwiązanie pod konkretne potrzeby, pomieszczenie itp.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

My, zaproponujemy coś bardzo odmiennego, czyli PSB PASSIF 50 

Z Twoim wzmacniaczem, uzyskasz spokojne, łagodne i ocieplone granie. Te kolumny to bardzo ciekawy projekt, warto go sprawdzić w całości.

Jeśli byłbyś zainteresowany, to opcja wypożyczenia również jest możliwa.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie,

Muszę przyznać, że propozycje ciekawe i zaskakujące. Spodziewałem się czegoś bardziej „popularnego”. Jakichś propozycji z katalogu ELAC 407, MA gold200 albo B&W 704. Ale może to kwestia mojego nieoblatania i doświadczenia z częścią jedynie obecnych na rynku marek. Niemniej jak tak stawiacie sprawę, to zdaje się, że proces nie będzie szybki i prosty. Muszę znaleźć najpierw czas na wizytę na Andersa tudzież wycieczkę do Pabianic. 

Jeśli chodzi o budżet to zgaduję, że tak koło 10k trzeba szukać. 
 

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gold fajnie grają z tym Wzmacniaczem. Tu polecam.

Bowersy serii 7 warto sprawdzić ale to w domu i po zrobieniu Diraca.

ELAC 407 gra mocno basowo. Ja lubie takie granie.  połączeniu z tym wzmacniaczem jest go sporo, schodzi nisko. Dobrze że jest Dirac bo dolne pasmo może momentami uciekać.

Słuchałes już czegoś w domu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Adamie, jacy użytkownicy tak twierdzą? Mam Arcam, początki zabawy z Dirac-iem faktycznie nie były łatwe, ale dzięki pomocy kolegów z forum ogarnąłem temat. Nie ma strachu, działa to fajnie! Moje problemy na początku drogi okazały się wynikać z jakiegoś błędu w wersji DL, którą pobrałem i brnąłem w tym przez kilka tygodni:( Teraz mnie to bawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2023 o 08:43, Adam5 napisał:

Ciekaw jestem co wybrałeś do Arcam SA30 i czy sam poradziłeś sobie z Dirac. Też rozważałem ten wzmacniacz i odpuściłem, bo użytkownicy twierdzą, że formatowania Dirac zwykły użytkownik nie zrobi. Koszt ok. 1000 zł dla konkretnego pomieszczenia.

Cześć. Też mam Arcama SA30 i tak na początku w moim odsłuchowym pomieszczeniu , którym jest zwykły pokój dzienny 21,5M2, grał on z kolumnami ,które grały wcześniej z poprzednim sprzęcikiem. Tymi kolumnami były Dali Zensor 5, które po SA30 zaczeły grać sporo lepiej niż wcześniej, ale to nie było jednak to czego oczekiwałem.Po około 2 miesiącach kupiłem kolumny T+A Ctryterion TS 350, i była poprawa, ale nadal brakowało mi czegoś w dzwięku. Nie wiem jak to opisać ale brakowało mi takiej dzwięczności i słyszalnej ilośći szczegółów.

Sprzęt stał na krótszej ścianie i brakowało mi też basu.Próbowałem sam zrobić Diraca , ale dla 60 latka, który nie jest specjalnie za pan brat z techniką(z komputerem miałem pierwszą styczność gdy skończyłem czterdziestkę), było to za trudne.Wiedziałem ,że sam dobrze tego nie zrobię. Szukałem kogoś w Warszawie i chyba zrobił mi to ktoś z Audio Color .Cena była 600zł,ale w końcu zapłaciłem 500zł.Okazało się , że w okolicy miejsca odsłuchowego mam mod w którym znika bas.Krzywe Diraca  zostały zaprogramowane pod tym względem.Było na pewno lepiej, ale jeszcze nie za dobrze.Fachowiec od Diraca, nasunął mi myśl aby sprzęt przenieś z czasem na dłuższą ścianę lub dokupić suba. Po roku tak zrobiłem i gdy ustawiłem sprzęt mniej więcej w trójkąt równoboczny(kolumny stoją od siebie około 220cm a miejsce odsłuchowe od nich to około 230-240cm), zaczeło to grać dużo lepiej niż w poprzednim miejscu ,nawet bez zrobionego na nowo Diraca. Wiadomo człowiek chciał by ciągle lepiej i myślałem o nowych kolumnach i dopiero wtedy zrobieniu na nowo Diraca.W domu przebywam rzadko, bo pracuję w Niemczech i dlatego się z tym nie spieszyłem.Kupiłem okazyjnie(nówki ze sklepu) za 60% ceny nowych, kolumny Canton Reference 8k. Dokupiłem też do nich dobry kabel głośnikowy Neotech NES 3004 mk2 w wersji biwire.

Gdy już będę z nimi w kraju i trochę się wygrzeją i może coś jeszcze poprawię z akustyką, wtedy będę chciał zrobić Diraca na nowo, ale na pewno sam się nie będę za to brał.

Gdy będę chciał to zrobić(możliwe , że w okolicy połowy grudnia, lub przełożę to na następny urlop),to spytam na forum czy jest ktoś chętny i znający się na tym, z Warszawy. Jak nie to poproszę może kogoś z Technikarium, które ma siedzibę bardzo blisko mnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć,

Też mam SA30 i też stoję przed wyborem kolumn. Obecnie mam od kilku lat MA RS6. Fajne kolumienki tylko chciałbym coś juz połkę wyżej. Biorę pod uwagę:

KEF R7/11 META

Monitor Audio 200/300 Gold

Audiovector QR5/QR7

Proac Response D48 używane

Audiophysics Tempo/35 choć te prawdopodobnie odpadną bo jedna kolumna ma stać w rogu więc jedna stroną była by przy ścianie.

Najpierw posłucham w salonie a potem  będe kupował na odsłuchy do domu.

Czytałem, że Arcam dobrze pasuje się z KEFami z serii R i Meta.

Edytowano przez toolpusher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, toolpusher napisał:

Cześć,

Też mam SA30 i też stoję przed wyborem kolumn. Obecnie mam od kilku lat MA RS6. Fajne kolumienki tylko chciałbym coś juz połkę wyżej. Biorę pod uwagę:

KEF R7/11 META

Monitor Audio 200/300 Gold

Audiovector QR5/QR7

Proac Response D48 używane

Audiophysics Tempo/35 choć te prawdopodobnie odpadną bo jedna kolumna ma stać w rogu więc jedna stroną była by przy ścianie.

Najpierw posłucham w salonie a potem  będe kupował na odsłuchy do domu.

Czytałem, że Arcam dobrze pasuje się z KEFami z serii R i Meta.

Cóż, nie wiadomo co tu dopisać :) Wybrałeś kolumny, czas na odsłuchy. W razie czego zapraszamy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, toolpusher napisał:

Cześć,

Też mam SA30 i też stoję przed wyborem kolumn. Obecnie mam od kilku lat MA RS6. Fajne kolumienki tylko chciałbym coś juz połkę wyżej. Biorę pod uwagę:

KEF R7/11 META

Monitor Audio 200/300 Gold

Audiovector QR5/QR7

Proac Response D48 używane

Audiophysics Tempo/35 choć te prawdopodobnie odpadną bo jedna kolumna ma stać w rogu więc jedna stroną była by przy ścianie.

Najpierw posłucham w salonie a potem  będe kupował na odsłuchy do domu.

Czytałem, że Arcam dobrze pasuje się z KEFami z serii R i Meta.

Proac Response D48 Naprawdę świetne granie, znajomy kupił na olx w dobrej cenie a zawsze brakowało mu dobrego basu ze względu na pomieszczenie a zarazem równego nie męczącego grania i z nimi trafił w 10. Przy jednym posiedzeniu leciały w tle parę gdzie i mocno utkwiły mi w pamięci. Idealne głośniki do dłuższego słuchania bądź jak ktoś lubi wieczorne ciche słuchanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze będąc młodym adeptem audio (młodym stażem nie wiekiem) chodziłem po salonach szukając sprzętu dla siebie i w jednym salonie w Krakowe takim kameralnym nie pomnę już gdzie grały Proac'i nawet nie wiem jaki model, bo to było ze dwadzieścia lat temu. Do dzis pamiętam jakie wrażenie na mnie zrobiły szczególnie scena choć cena wtedy to był kosmos dla mnie.  I tak od 20 lat chodzą za mną. Zawsze mnie też zastanawia (ja wiem sky is the limit) jakie kolumny ktoś kupuje po takich Proac'ach które obecnie nowe kosztują 4 dychy. Wiem nie ta liga ale mimo wszystko.

Edytowano przez toolpusher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...