Skocz do zawartości

Wiim Pro PLUS vs Wiim pro z DAC vs klasyka


Spider

Recommended Posts

37 minut temu, jashu napisał:

a nie na odwrót? opticalem idzie sygnał cyfrowy, w którym zakodowano dane analogowe? tak to sobie zawsze wyobrażałem... Człowiek całe życie się uczy :)

Jeśli źródłem jest np. CD albo streaming to dane nie są analogowe jeśli ich po drodze nie przepuścisz przez DACa by je przekonwertować do analoga, z korego znowu musiałyby być przekonwertowane na cyfrowe by przesłać SPDIF.   

37 minut temu, ProjectPi napisał:

Opticalem idzie zupelnie analogowe swiatelko, ktore trasmituje cyfrowe dane zakodowane w spdif, ktore z kolei dane zostana pozniej zamienione na analogowy dzwiek.

No tu żeś pozamiatał.

Nie wiem ilu czytających nagle zacznie sobie rewolucję w głowie robić czy SPDIF jest analogowy czy cyfrowy 😱. Ja nawet przez chwilę zacząłem, ale na szczęście codziennością dla mnie jest LAN po światełku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
8 minut temu, ProjectPi napisał:

Serwer DLNA z dostepem do plikow na owym dysku. Wzglednie WiiM Home app na Macu.

dzięki wielkie. Pokombinuję na spokojnie jak kupię.

5 minut temu, Tomasz S. napisał:

Masz też chromecast i możesz dodać aplikację Amazon Music.

Z iPhone chyba chromecast nie działa. Zresztą zainstalowanie Wiim Home nie stanowi problemu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by znaczyło że inny Chromecast jest w winie a inny w Chromecast audio. Zona na którymś tam iPhonie jie ma problemu z obsługą Chromecast.

Btw wim mnie zaskakuje bardzo, mam dysk podpięty do routera, windows go nie widzi, malina z moodem go nie widzi, Linux go nie widzi, mac go nie widzi a także im go widzi i odtwarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tomasz S. napisał:

Masz też chromecast i możesz dodać aplikację Amazon Music.

Niestety z wymuszona przez Amazon degradacja jakosci w przypadku hi-res.

12 minut temu, Bahzell napisał:

To by znaczyło że inny Chromecast jest w winie a inny w Chromecast audio. Zona na którymś tam iPhonie jie ma problemu z obsługą Chromecast.

Btw wim mnie zaskakuje bardzo, mam dysk podpięty do routera, windows go nie widzi, malina z moodem go nie widzi, Linux go nie widzi, mac go nie widzi a także im go widzi i odtwarza.

WiiM Home zobaczy zawartosc dysku z routera tylko jesli na routerze jest jeszcze usluga DLNA/UPnP.

29 minut temu, jashu napisał:

Z iPhone chyba chromecast nie działa. Zresztą zainstalowanie Wiim Home nie stanowi problemu :)

Sposobem na korzystanie z WiiM i Amazon Music bez WiiM Home app i bez chromecast, a za to z pelna jakoscia, jest Alexa Cast, cos na ksztalt Connect, dzieki czemu WiiM jest widoczny natywnie w Amazon Music. Niestety setup tego w PL jest odrobine skomplikowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ProjectPi napisał:

Niestety z wymuszona przez Amazon degradacja jakosci w przypadku hi-res.

WiiM Home zobaczy zawartosc dysku z routera tylko jesli na routerze jest jeszcze usluga DLNA/UPnP.

Sposobem na korzystanie z WiiM i Amazon Music bez WiiM Home app i bez chromecast, a za to z pelna jakoscia, jest Alexa Cast, cos na ksztalt Connect, dzieki czemu WiiM jest widoczny natywnie w Amazon Music. Niestety setup tego w PL jest odrobine skomplikowany.

Właśnie patrzyłem na to, że jest niedostępne w Polsce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...