Skocz do zawartości

Wiim Pro PLUS vs Wiim pro z DAC vs klasyka


Spider

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Dnia 6.08.2024 o 21:58, D-Art napisał:

Target curves, czyli można to przetłumaczyć jako krzywe docelowe. Opracowane dlatego, bo nie słyszymy liniowo. Chodziło chyba głównie o słuchawki, w których liniowe słuchanie niekoniecznie dobrze brzmi. Ale i w pomieszczeniach te krzywe potrafią się sprawdzać. Ja słucham na B&K. 
To takie docelowe wstępne korekcje, do których dąży np. RC w Wiimie. 
W skrócie i pobieżnie. Wiadomo, flat curve to płasko. B&K podbija trochę basy, a Harman to jak kontur, podbija basy i wysokie. Przynajmniej tak wynika z ilustracji, które znalazłem i tak zachowuje się RC podczas korekcji. Wybierz sobie, która krzywa Ci najbardziej odpowiada. Kalibruj RC na każdej, słuchaj, porównuj i sam oceń, co Ci pasuje  

Jakieś przykładowe rysuneczki:

IMG_0150.jpeg

IMG_0151.jpeg

Jak patrze na te rysuneczki, to one jednak chyba nie oddają tego, jak te krzywe w rzeczywistości wyglądają 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są target curve. To tylko  wzorce. Ustawia się charakterystykę mniej więcej na ich podstawie w zależności od własnych preferencji. To oczywiste, że realnie będzie sporo drobnych odchyleń. Ale ostateczny efekt powinien być zbliżony do wzorca. 
A jak komuś nie pasuje, pozostaje flat curve. Ale w moim przypadku na płasko jest zbyt nijako 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ani B&K, ani Harman nie jest optymalny. Idę bardziej w kierunku Harmana w kontekście niskich tonów, ale dalej brakuje mi wypełnienia wokali i instrumentów. Bawię się w RC w Wiimie, ale nie wychodzi jeszcze tak jakbym chciał. Muszę samemu podbijać okolice 100-600, ale co nie podbije, to się coś psuje. 

Kiedyś gdzieś była taka strona, która w przystępny sposób opisywała, jaka częstotliwość, z czym w muzyce jest powiązana. Czyli że np 1,5k to wokale, które najbardziej mogą drażnić ucho. Albo, że 200hz to smyczki.. itd. Nie mogę tego teraz znaleźć, a szkoda. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...