Skocz do zawartości

Wiim Pro PLUS vs Wiim pro z DAC vs klasyka


Spider

Recommended Posts

10 minut temu, D-Art napisał:

Iphone. Czy to ma znaczenie?

Korekcja zrobiła mi takie fale i zniwelowała jakiegoś pika na niskich tonach. Ogólnie teraz gra mniej ostro. 

IMG_9589.png

Oczywiście, że ma ;)

Dla jabłek RC jest już dostępne, ciągle czekamy na wprowadzenie tej funkcji dla Androida

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stach_s napisał:

Oczywiście, że ma ;)

Dla jabłek RC jest już dostępne, ciągle czekamy na wprowadzenie tej funkcji dla Androida

Mam iPhona 15 Pro i w apce nie widzę nigdzie RC.

Gdzie tego szukać Panowie ??

Odtwarzacz to WiiM Pro .

 

Pozdrawiam

Edytowano przez grishaq1986
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grishaq1986 napisał:

Mam iPhona 15 Pro i w apce nie widzę nigdzie RC.

Gdzie tego szukać Panowie ??

Odtwarzacz to WiiM Pro .

 

Pozdrawiam

Ja mam Andka, więc u mnie RC brak, ale w internetach piszą, że już od dłuższego czasu jest dla jabłek. Może to jakaś beta??? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Wiima producent pisał, że z RC na Androida jest problem z powodu różnorodności sprzętowej. W japku sprzęt jest w miarę ujednolicony. Coś wspominali, że może im się uda wykorzystać mikrofon z pilota.

Trzeba przyznać, że RC zauważalnie zmienia brzmienie. Zrobiłem kilka presetów, bo są 3 target curve: B&K, Harman i Flat. Na razie nie jestem przekonany, którą charakterystykę ostatecznie wybrać 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, D-Art napisał:

Na forum Wiima producent pisał, że z RC na Androida jest problem z powodu różnorodności sprzętowej. W japku sprzęt jest w miarę ujednolicony. Coś wspominali, że może im się uda wykorzystać mikrofon z pilota.

Trzeba przyznać, że RC zauważalnie zmienia brzmienie. Zrobiłem kilka presetów, bo są 3 target curve: B&K, Harman i Flat. Na razie nie jestem przekonany, którą charakterystykę ostatecznie wybrać 😉 

Pisz jak najwięcej, jakie odczucia nt tej funkcjonalności 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa, że można zapisywać wiele ustawień. Zobaczę, czy pomiary są powtarzalne i czy są podobne przy pomiarach robionych na różnych poziomach głośności. Na razie zauważyłem, że charakterystyka B&K jest przesunięta w kierunku basów. Dźwięk jest bardziej dociążony, dla wielu będzie pełniejszy. Na flat oczywiście jest bardziej płasko, wokal bardziej wysunięty i więcej się dzieje na górze. No i sam nie wiem, co lepsze. Gdy całkiem wyłączyłem RC to dopiero zauważyłem, że miałem jakieś podbicia, szczególnie na niskich tonach. Ale pewnie przyzwyczajenie zrobiło swoje 😉 

Gdyby nie to RC, to po prostu słuchałbym i miałbym radochę, a teraz jest dylemat, he he 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, D-Art napisał:

Na razie zauważyłem, że charakterystyka B&K jest przesunięta w kierunku basów.

To ciekawe , bo akurat B&K nie ma podbicia basu. Jak chcesz usłyszeć bas proponuje użyć krzywej stosowanej przez NAD-a. Krzywą najbardziej popularną stosowaną między innymi w studiach nagrań jest / lub była , bo modyfikacji krzywych było mnóstwo , nie wspominając o poprawkach/ krzywa Olive Tool. Zastosowanie w pełni krzywej domowej nie musi przynieść oczekiwanego , pozytywnego efektu. To są tylko sugestie , i tak w zasadzie powinny być stosowane na wycinku problematycznego pasma a nie jako całość. Należy mieć na uwadze , że odpowiedź impulsowa każdego pomieszczenia jest inna. Przerabiałem u siebie chyba wszystkie krzywe domowe i np. najmniej pasują mi zachwalane krzywe Harmana, a aplikowałem wszystkie cztery / 4;6;8;10 dB/. Osobiście albo słucham bez korekcji lub na wspomnianej NAD-a. Nie wiem, czy Wiim ma możliwość wgrania zewnętrznej krzywej, ale załączę :) 

HC.jpg

Harman 4dB RMS corrected.txt Harman 6dB RMS corrected.txt Harman 8dB RMS corrected.txt Harman 10dB RMS corrected.txt DiracLiveFull_NADTargetCurve.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiimie te 3 krzywe są jakby takim wstępnym ustawieniem. Potem je koryguje RC. W RC też można sporo wstępnie poustawiać: zakres pasma, maksymalne podbicie/tłumienie i max Q. A po pomiarach można jeszcze wszystko sobie ręcznie pozmieniać, Jak ktoś się zna, to może się ciekawie pobawić. Naprawdę jestem zaskoczony, że w tak tanim pudełeczku są takie rzeczy. A przecież cały czas pracują nad softem. Do szczęścia brakuje mi tylko natywnego Apple Music, nie przez Airplay 🙂 

Ja na razie zrobiłem kolejne kalibracje, ale już w nocy bo jest cicho. I chyba to dobry pomysł. Krzywe są mniej powychylane, i jest mniej "pików". Ale słuchanie dopiero jutro, bo sąsiedzi... 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore te dołki :/ Aż takie byś miał w pomieszczeniu?

Ciekaw jestem jak na wypadnie na innym urządzeniu.

Zapewne to jest problem z Androidem. Bo on wysteouje na wielu urzeczeniach wielu producentów. Mikrofony sa tam inne. Robiąc to tylko na jabłku mogli jakos przyjac pewne założenia kalibracyjne jego. Czy dobre to inna sprawa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem pomiary wielokrotnie i przyjąłem takie najbardziej powtarzające się i z najmniejszą ilością wychyleń. Różnice pomiędzy pomiarami nie były znaczące, czyli jakaś powtarzalność jest. Fakt, że pomieszczenie mam dość trudne. Ale te wychylenia tylko tak groźnie wyglądają, bo wykres jest tak skonstruowany, żeby podkreślić korekcje. Maksymalnie 4,8 dB korekty. To nie jest dużo „na ucho”. 

No i tak przy okazji, nie miałem pojęcia, że WPP ma taką funkcję. Z tego powodu zawsze myślałem o Lyngdorfie. A tu niespodzianka. I znowu okazało się, że słusznie nie wróciłem do Andka, chociaż miałem ochotę dla odmiany. Na „japko” producenci piszą ciekawe oprogramowanie ze względu na jego stały hardware. Jednym zdaniem, WPP to dla mnie bardzo udany zakup 😁

IMG_9591.png

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ciekawostka. WPP ma też wejście optyczne. Podpiąłem do niego CD zamiast bezpośrednio do wzmaka. I okazuje się, że to działa a przy okazji uwzględnia korekcję RC Wiima! Czyli WPP może działać jak proste DSP i przedwzmacniacz dla innego źródła. Nie wiem tylko, czy Wiim przy okazji wykonuje jakiś upscaling sygnału np. do 24/192, bo nie mam takiej sygnalizacji we wzmaku. To już byłby sztos. Wszystko mam ustawione na 24/192 na wejściu i na wyjściach. 
Coraz bardziej mi się podoba to ustrojstwo 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Androida, to takiego maila dostałem dziś od Wiima (czas reakcji na wysłane zapytanie - kilka godzin!!!) :

 

[Thanks very much for reaching out to WiiM Support.

We would like to support Room Correction for Android users at the beginning of July 2024, please stay tuned!

Warm Regards,
WiiM Support] 

Czyli już za chwilę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Radek Kostrzewski napisał:

Nie wiem jak u was ale u mnie działa tą aplikacja na androida w tel.Jesli chodzi czym ona to jest to ja uważam że to korekcja częstotliwości pasma ,bardziej niż korektor akustyki.Chodz z racji że mam robioną akustykę pomiarami rew to odnośnie daleko tej aplikacji do porządnego pomiaru.

Jest tylko Peq, u mnie nie ma, możliwości zrobienia pomiaru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...