Skocz do zawartości

STEREO między 7 a 10 tysięcy


JeszczeNIEkumam

Recommended Posts

Cześć

Zaznaczę, że się nie znam ale chciałbym kupić przyzwoite audio.

Napiszę parametry:

-Pokój 30 metrów

-Muzyka POP, DANCE

-Potrzebuję bluetoh , może wifi 

-Kolumny duże, białe byłoby fajnie

I chyba tyle 

O co jeszcze zapytać? Budżet napisałem. Patrzyłem coś wstępnie na Yamahe, czy to dobry kierunek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masz moze podzielone ile chcesz na wzmacniacz wydac a ile na kolumny?

Pokoj caly 30 m czy razem z kuchnia czy tym podobnym?

Dlaczego Yamaha? Musza byc te rzecz nowe?

Yamaha to dobra marka, jesli sie nie myle to dosc stara i znana.

Kolumny biale to nie powinien byc problem. Wiekszy problem bedzie z wyborem - chyba ze jestes kims takim jak moj brat - cos zobaczy i kupuje. I jest zadowolony. Az mu czasem zazdroszcze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JeszczeNIEkumam napisał:

O co jeszcze zapytać?

Piszesz pokój 30m² w kształcie kwadrat, prostokąt może zdjęcie miejsca gdzie będzie stał sprzęt a sprzęt nowy czy używany?

Jakiego dźwięku szukasz? Napisz co lubisz najbardziej np: szczegółowe wysokie tony, wyraźne wokale, lub BAS który porusza talerze w szafkach 😁

Bluetooth w sensie że muzyka z telefonu? 

 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

W tym przedziale jesteś w stanie zakupić przyzwoite stereo z funkcjami sieciowymi a zapewne te, Ci się przydadzą skoro chcesz korzystać z telefonu :)

Do 30 metrów (w kwadracie czy prostkokącie), można już wstawić kolumny nie co większych rozmiarów (jak chociażby te Indiany z filmiku poniżej)

Na początek zaproponujemy Ci :

NAD C368 + moduł MDC (dla wszystkich funkcji związanych z siecią) oraz głośniki Indiana Line Tesi 661 które mogą wystąpić również w kolorze białym :)

W tym zestawieniu na brak dynamiki, przejrzystości i przyjemności z odsłuchu nie powinieneś narzekać, aczkolwiek odsłuch u nas będzie na początek priorytetem :)

Jak będziesz miał pytania, to po prostu pisz :)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te są fajne 

i-tonsil-altus-300-kolumny-podlogowe-para-bialy-jesion.jpg.57a5eeaa110991dd60c7e40cc15218dd.jpg 

😉🙃 

Albo te chyba lepsze jednak 😁 

shopping.webp.67a64f4eb3897ae99894ae95920a5f05.webp 

Sorry za OT ale naprawdę nie mogłem się powstrzymać.

@JeszczeNIEkumam mieszkasz w dużym mieście podjedź do salonów audio i posłuchaj różnych zestawów stereo. Nawet takich  drogich złapiesz grunt pod nogami, jeżeli coś podejdzie bierz do siebie na testy inaczej się nie da 🙂 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz sprzętów nowych czy używanych?  Czy ten biały kolor jest musem czy  może przejść też inny?:)
Domyślam się, że dźwięk jaki Ci odpowiada( bazując na muzyce) to raczej dość dynamiczny grający bardziej skrajami pasma, tu masz dwie drogi, możesz faktycznie pójść w Yamahę RN 800A ale ceny Yamahy trochę zabijają bo teraz nowy ampli stereo kosztuje jakoś 5 tysięcy, nie ma nic co by poszło w mniejszych pieniądzach od nich.  Możesz też popatrzeć na wzmacniacz z funkacjami sieciowymi typu Denon PMA900H i do tego jakieś jaśniejsze kolumny typu Monitor Mudio, Klipsch, Focal. 
Całkiem spoko opcją jest też np Marantz PM7000N . Te, które wymieniłem to typowe takie all in one, czyli tak naprawdę dokupujesz kolumny i masz komplet. 

Możesz pójść Inną drogą i kupić osobno wzmacniacze i osobno streamer np Cambridge Audio CXA61/81 do tego dokupić streamer wiim pro  i masz wzmacniacz i wszystkie funkcje sieciowe Możesz też zakupić wspomniany wcześniej NAD 368 i albo dokupić wewnętrzny moduł sieciowy, albo pójść taniej i dołożyć do niego wiim pro.

Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale fajnie jakbyś najpierw udał się do salonu audio i określił czego faktycznie oczekujesz:) Tylko najlepiej poszukać  odpowiedniego salonu audio, żeby salon nie zrobił Cie w konia jak mojego brata, że tak naprawdę dali jeden wzmak a kolumny jednego producenta tylko wyższy i niższy model :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JeszczeNIEkumam napisał:

-Kolumny duże, białe byłoby fajnie

Kolumny podłogowe: Polk Audio Signature Elite ES60

Przykładowe wzmacniacze do nich: NuPrime Omnia A200, Denon PMA-900HNE, Marantz PM7000N

Polecam podjechać do salonów:

https://kino-domowe.pl/

https://audioexpert.pl/

Można, a nawet trzeba się umówić na odsłuchy po wcześniejszym uzgodnieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w takim budżecie znajdzie się kilka ciekawych opcji. 

Dość często wybieranym zestawem są Heco Aurora 1000 - https://www.q21.pl/heco-aurora-1000-bialy.html, które oferują duży, cieplejszy dźwięk. Dobrze do nich dopasuje się brzmieniowo jaśniejszy, ale dynamiczny i szczegółowy Cambridge Audio CXA81, do którego obecnie dorzucamy streamer (urządzenie zapewniające funkcje sieciowe, jak Spotify i Tidal Connect) pod postacią WiiM Mini - https://www.q21.pl/cambridge-audio-cxa81-czarny.html 

Decydując się na niższy model wzmacniacza - https://www.q21.pl/cambridge-audio-cxa61.html - warto też będzie spojrzeć na kolumny takie jak Polk R600. Do nich często wybierane są jednak cieplejsze wzmacniacze, takie jak np. https://www.q21.pl/vincent-sv-500.html 

Zachęcam też do obejrzenia naszego filmu z kolumnami podłogowymi do 5000 PLN. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu oraz wizyty w naszym salonie :) Organizujemy niezobowiązujące odsłuchy, dajemy możliwość wypożyczenia sprzętu do domu, a dla forumowicza zawsze znajdzie się przyjemny rabat :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JeszczeNIEkumam napisał:

Przyznam, że zgłupiałem. Sam już nie wiem w którą stronę iść :]

Kusi mnie: Cambridge Audio CXA61 i Indiana Line Tesi 661.

Wzmak dużo potrafi. Kolumny są fajne i duże.

Zagra to?

Takiej konfiguracji nie sprawdzałem osobiście aczkolwiek Indiana lubi spokojne, zrównoważone wzmacniacze. Z CA jest prawdopodobieństwo, że by to zagrało przyjemnie.

A czy patrzyłeś jeszcze z naszej oferty na Bluesound Powernode?

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesound-powernode-2021.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JeszczeNIEkumam napisał:

nie patrzyłem a co to znaczy że jest tam bluetoth dwu kierunkowy? to mi coś pomoże?

Taka funkcja może Ci się przydać, jeśli chciałbyś przerzucić dźwięk bezprzewodowo na słuchawki z bluetooth :)

Powernode ma też na pokładzie HDMI, mógłbyś wykorzystać to, podłączając się na przykład do telewizora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth z telefonu raczej nie jest optymalnym źródłem dla sprzętu hifi. Ale od biedy ujdzie, o ile i telefon i odbiornik będą miały przynajmniej ten aptx albo lepiej aptxHD. Niestety jeśli masz iPhone'a, to Apple nadal upiera się przy swoim własnym kodeku, który w przypadku BT jest jeszcze gorszy od aktualnych rozwiązań konkurencji. 

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie sterowanie telefonem jakimś stremerem przez wifi. Wtedy nie masz dodatkowej straty na jakości, a obecnie nie są to już drogie rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...