Skocz do zawartości

STEREO między 7 a 10 tysięcy


JeszczeNIEkumam

Recommended Posts

Dnia 17.08.2023 o 15:37, JeszczeNIEkumam napisał:

Cześć

Zaznaczę, że się nie znam ale chciałbym kupić przyzwoite audio.

Napiszę parametry:

-Pokój 30 metrów

-Muzyka POP, DANCE

-Potrzebuję bluetoh , może wifi 

-Kolumny duże, białe byłoby fajnie

I chyba tyle 

O co jeszcze zapytać? Budżet napisałem. Patrzyłem coś wstępnie na Yamahe, czy to dobry kierunek?

Za chwilę się zacznie szkoła i szkoda monety na takie parametry,bazgrolisz bez ładu i składu.Do sklepu poogladać cokolwiek i posłuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, JeszczeNIEkumam napisał:

a co mnie szkoła interesuje? Dzieci nie mam, myśle o zakupie hifi. Dzięki za zbędną rade.

Czy kolega już coś wymyślił :)?

Może jakiś odsłuch rozwinie wątpliwości? Parę typów się już pojawiło, warto byłoby to przetestować przez zakupem :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
14 godzin temu, Adi777 napisał:

Jesteś the best Piotrze :D Z tym słowem - mniej więcej, będę Cię zawsze kojarzył :D

To jest ciekawe bo sporo słów poprawia mi słownik... Ale masz rację :P Wyszło kuriozalnie.

14 godzin temu, BernardWilliamson napisał:

Nie wiem nic na temat bluetoh,a wifi masz pewnie dostepne w telefonie a na pewno routerze,jesli takowy posiadasz.

Do czego zmierzasz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do kompletowania stereo warto podejść na zasadzie skupienia się w pierwszej kolejności na kolumnach. Chodzi bowiem o to, że znając mniej więcej charakter i balans tonalny kolumn łatwiej jest dobrać do nich elektronikę. Z kolumn, które w mojej ocenie mogą sprawdzić się przy Twoich preferencji wymieniłbym na pewno:

Monitor Audio Bronze 500
Heco Aurora 1000
Polk Audio S60E
Fyne Audio F502 (biały połysk)

Wszystkie modele poza Fyne`mi to dosyć konturowe granie w przypadku którego dominować będą dolne i górne rejestry. F502 zagra nieco cieplej z łagodniejszą górą za to z głębokim i gęstym dołem. Nie wiem też czy połysk wchodzi w grę, ale według mnie brzmieniowo to najfajniejsza opcja z wymienionych.

Co to samej elektroniki to do większości z tych modeli pasować będzie na pewno CXA61/81. To mega wydajne wzmaki oparte na potężnych jak na ten przedział cenowy zasilaczach. Jeśli brzmienie będzie dla Ciebie priorytetem to ja bym all-in-one`y odpuścił. System dzielony zapewni Ci po prostu lepszą jakość, nie dlatego że tak po prostu jest i jest to jakiś tam aksjomat tylko dlatego, że w cenie all - in - one`ów spora część ceny produktu to właśnie sekcja streamingowa, którą możesz dostarczyć z zewnątrz zwykle sporo taniej. Na CXA warto postawić jeśli cenisz sobie brzmienie otwarte i napowietrzone z fajnym wykopem. Jeśli będziesz chciał uzyskać więcej ciepła i dociążenia to pomyśl nad Regą ELEX-R lub Atollem 100. Gdybyś chciał skrócić bas i wyciągnąć nieco środka to dobrą opcją będzie Roksan Attessa. Tak czy inaczej zapraszam do skorzystania z opcji wypożyczenia sprzętu na testy do domu dzięki czemu zyskasz możliwość zweryfikowania jego właściwości sonicznych przy uwzględnieniu odpowiedzi akustycznej pomieszczenia.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...