Skocz do zawartości

Zestaw stereo 5500 zl


jackov15

Recommended Posts

Czesc! 
Rok temu stałem się szczęśliwym posiadaczem mini wieży, gotowego zestawu, Panasonic PMX SC90. Zestaw sprawuje się bardzo dobrze i jest ok, ale z upływem czasu i przesłuchanych płyt naszła mnie ochota na poszerzenie horyzontów w świecie audio. W związku z tym, zacząłem myśleć o nowym zestawie, już w większym budżecie bo ok. 5500 zł(ampli, CD i kolumny)Głównie zależy mi na sprzęcie nowym.  Początkowo myslalem o amplitunerze Cambridge AXR100D i CD tego samego producenta AXC25. Jednak pojawiło się kilka opinii, ze NAD C338 zagra lepiej. Do tego głośniki, tutaj wstępnie zastanawiałem się nad KEF Q350 i Tesi 261 , jako głośniki podstawkowe… ale! W związku z tym, ze szafka RTV ma ograniczone miejsce, poważnie zacząłem rozważać kolumny podłogowe, jeśli znalazłoby się coś interesującego w cenie.  Co byście polecili do takiego połączenia? Ewentualnie czy jakiś inny amplituner i CD są godne uwagi w tej kwocie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na pewno warto spojrzeć na absolutną nowość pod postacią Taga Harmony HTR-1500CD - https://www.q21.pl/product/search?query=htr-1500cd 

Sprzęt wyposażony w streamer, odtwarzacz CD, wzmacniacz. Na dniach będzie u nas :) W razie czego to warto przemyśleć rezygnację z CD, bo to dość mocno podnosi koszt zestawu. Na chwilę można wziąć używany sprzęt, a więcej wydać na kolumny. 

Do tego np. Fyne F303 i będzie przyjemnie. https://www.q21.pl/fyne-audio-f303-dab-outlet.html 

Na tę powierzchnię warto pójść w podłogówki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jackov15 napisał:

W związku z tym, zacząłem myśleć o nowym zestawie, już w większym budżecie bo ok. 5500 zł(ampli, CD i kolumny)

Po pierwsze, czy koniecznie musisz mieć amplituner? Jeśli tak, to po co? Mieć możliwość słuchania radia? 

Po drugie, czy koniecznie musi być odtwarzacz CD? Jak dużo masz płyt? Może je po prostu zripować i pójść w pliki + Tidal/Spotify? 

Zmierzam do tego, że jak masz ograniczone miejsce i budżet, to warto rozważyć opcję wzmacniacza sieciowego + kolumn. Czyli finalnie jeden klocek + kolumny, mniej kabli, mniejszy koszt, więcej miejsca.

Pozdrawiam, Tomek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, na pewno warto spojrzeć na absolutną nowość pod postacią Taga Harmony HTR-1500CD - https://www.q21.pl/product/search?query=htr-1500cd 

Sprzęt wyposażony w streamer, odtwarzacz CD, wzmacniacz. Na dniach będzie u nas :) W razie czego to warto przemyśleć rezygnację z CD, bo to dość mocno podnosi koszt zestawu. Na chwilę można wziąć używany sprzęt, a więcej wydać na kolumny. 

Do tego np. Fyne F303 i będzie przyjemnie. https://www.q21.pl/fyne-audio-f303-dab-outlet.html 

Na tę powierzchnię warto pójść w podłogówki. 

O! Kompaktowe, cenowo przystępne i wyglada tez fajnie. Do tego o sprzęcie TAGA słyszałem i czytałem praktycznie same pozytywne opinie. O głośnikach nie wiem nic, ale opinie również 

pozytywne, wiec można zaufać doświadczeniu. Poważnie będę musiał przemyśleć taki zestaw. 

3 godziny temu, tomasz1w napisał:

Po pierwsze, czy koniecznie musisz mieć amplituner? Jeśli tak, to po co? Mieć możliwość słuchania radia? 

Po drugie, czy koniecznie musi być odtwarzacz CD? Jak dużo masz płyt? Może je po prostu zripować i pójść w pliki + Tidal/Spotify? 

Zmierzam do tego, że jak masz ograniczone miejsce i budżet, to warto rozważyć opcję wzmacniacza sieciowego + kolumn. Czyli finalnie jeden klocek + kolumny, mniej kabli, mniejszy koszt, więcej miejsca.

Pozdrawiam, Tomek.

Ampli do słuchania płyt+dźwięk z TV. 
Oczywiście, jestem w pełni świadomy ze CD podbija cenę i aktualnie, poprzez streaming(uzywam Tidala w wersji MAX- jakość dźwięku rewelacja) zbliża się jakością do płyt CD, a moja kolekcja do dużych nie należy… ale jednak uwielbiam ten caly „ceremoniał” wyciągania płytek z pudełek i wkladania ich na tackę odtwarzacza. Ot, fanaberia, ale jestem w pełni świadomy ze wydam na to pieniądze kosztem lepszych kolumn czy streamera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lysy napisał:

W jednym segmencie np.

Technics SA-C600

Pioneer NC-50DAB

Kwestia wsparcia takiego urządzenia w przyszłości to już inna sprawa, także warto przemyśleć ostateczny wybór.

Pionieer z tym wyświetlaczem wyglada super. Ale co to znaczy wsparcie takiego urządzenia w przyszłości? Nie jest to chyba stary sprzęt, a raczej nie będę szybko wymieniał sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jackov15 napisał:

Ampli do słuchania płyt+dźwięk z TV. 

To Ci obsłuży odtwarzacz CD + zwykły wzmacniacz. Nie potrzebujesz do tego amplitunera.

8 godzin temu, jackov15 napisał:

aktualnie, poprzez streaming(uzywam Tidala w wersji MAX

Z jakiego urządzenia w tym celu korzystasz? Może warto pomyśleć o wzmacniaczu z obsługą Tidala? Piszesz, że masz mało miejsca na szafce, to chyba lepiej zredukować ilość klocków i "kablozę".

8 godzin temu, jackov15 napisał:

moja kolekcja do dużych nie należy… ale jednak uwielbiam ten caly „ceremoniał” wyciągania płytek z pudełek i wkladania ich na tackę odtwarzacza.

Też tak kiedyś miałem i rozumiem. U mnie jednak ostatecznie wygrała wygoda, maksymalne wykorzystanie wolnego czasu na słuchanie różnej muzyki, pozbycie się półki na CD - prostsza forma, jeden mebelek mniej do przecierania kurzu😉 Pozdrawiam, Tomek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tomasz1w napisał:

To Ci obsłuży odtwarzacz CD + zwykły wzmacniacz. Nie potrzebujesz do tego amplitunera.


Z jakiego urządzenia w tym celu korzystasz? Może warto pomyśleć o wzmacniaczu z obsługą Tidala? Piszesz, że masz mało miejsca na szafce, to chyba lepiej zredukować ilość klocków i "kablozę".

54 minuty temu, tomasz1w napisał:

 

 

Im mniej kabli i miejsca tym lepiej, ale tez nie muszę przesadzać. Z ograniczeniem miejsca głównie chodziło mi o głośniki, na sam odtwarzacz czy ampli mam miejsca sporo. 
Skoro do moich zastosowań wystarczy odtwarzacz i wzmacniacz, co polecisz? 
Dużo dobrego słyszałem o SMSL q5. 

Jeśli chodzi o streaming, to będzie puszczane przez BT z telefonu a z TV, najlepiej chyba po wejściu optycznym. 
 

Co do tych nieszczęsnych płyt, wiem ze to miejsce, dodatkowy „mebel” itp ale no… chciałbym posłuchać tego co mam z nośnika na porządnym audio 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jackov15 napisał:

Zestaw sprawuje się bardzo dobrze i jest ok

W taki razie zostawiłbym jednostkę centralną i poszukał lepszych kolumn. To one Cię w tej chwili ograniczają. Z nowych odsłuchaj np. Q Acoustics 3050i, KEF Q750, Heco Aurora 700, Pylon Ruby 20. Możesz jechać do sklepu ze swoim Panasonikiem. Podłączysz i zobaczysz, czy jest zmiana na lepsze. Jakbyś się zdecydował na kolumny używane, to już w ogóle za 5000 zł kupisz jakiś audiofilski wypas.

Jakby jednak podstawkowe, to sprawdź KEF LS50 Meta albo Usher s520. Może Ci wejdą pod TV. LS-y możesz nawet położyć na boku. Im bez różnicy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kraft napisał:

W taki razie zostawiłbym jednostkę centralną i poszukał lepszych kolumn. To one Cię w tej chwili ograniczają. Z nowych odsłuchaj np. Q Acoustics 3050i, KEF Q750, Heco Aurora 700, Pylon Ruby 20. Możesz jechać do sklepu ze swoim Panasonikiem. Podłączysz i zobaczysz, czy jest zmiana na lepsze. Jakbyś się zdecydował na kolumny używane, to już w ogóle za 5000 zł kupisz jakiś audiofilski wypas.

Jakby jednak podstawkowe, to sprawdź KEF LS50 Meta albo Usher s520. Może Ci wejdą pod TV. LS-y możesz nawet położyć na boku. Im bez różnicy.

A ma to sens? Ten Panasonic to budżetowa konstrukcja, wiec czy takie kolumny będą w całości wykorzystane? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

338 nie zagra lepiej od AXR100

JA bym nie zostawiał jednostki centralnej tylko wymienił całośc.

Panasonica przeniosł do sypilani na przykład.

AXR100+ AXC25 jesli koniecznie potrzebujesz CD + Wiim mini + KEF Q350 albo Elac UniFi BS

Magnat MR 780 + Monitor audio Bronze 100 lub Magnat Signature 503. Tu chyba nie uraczysz już CD od Magnata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jackov15 napisał:

A ma to sens? Ten Panasonic to budżetowa konstrukcja, wiec czy takie kolumny będą w całości wykorzystane? 

Ma. Lepiej mieć budżetowy wzmacniacz niż budżetowe kolumny, a na takie Ci tylko starczy, jak kupisz nową elektronikę. Nie musisz przecież wierzyć mi na słowo. Idź z Panasem do sklepu, podłącz lepsze kolumny i sam oceń, jaki jest progres. A jak się sprzedawcy będą łapać za głowę, to się nie przejmuj  - płacą im za to;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawienie obecnego Panasonica jest jakąś opcją, bo faktycznie pozwoli na ciekawsze i droższe kolumny, ale moim zdaniem będą one ograniczane. W przyszłości i tak się przyda zmiana. 

Na pewno sprawdziłbym propozycje od Krafta, może poza LS50 Meta, bo o ile to świetne kolumny, tak w 27m2 nie zachwycą. Dopisałbym do nich Dali Oberon 7 z naszego outletu - https://www.q21.pl/dali-oberon-7-czarny-outlet.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

,może poza LS50 Meta, bo o ile to świetne kolumny, tak w 27m2 nie zachwycą.

Ja w 25m2 potrafię się nimi zachwycić. Za piernika nie wymieniłbym ich np. na podobnie wycenione Q750, które też w tym metrażu odsłuchiwałem. Ale to oczywiście kwestia gustu. 

5 minut temu, Q21 napisał:

Lepiej mieć te, które się bardziej spodobają przy odsłuchu :) 

Dokładnie. Dlatego namawiam kolegę, żeby poszedł i posłuchał różnych opcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to teraz postawiliście przede mną ciężki wybór :DZakup planuje we wrześniu, wiec trochę czasu do namysłu mam. Faktycznie, zabranie tego panasa może być dobrym rozwiązaniem i sprawdzenie jak gra z Oberonami 7 czy Acousticsani. No i poważnie tez się zastanawiam nad TAGA Harmony HTR. Ciężkie wybory. 
 

we Wrocławiu wiem o top HiFi, jest jeszcze jakiś interesujący sklep, oferujący odsłuchy na miejscu? 

Edytowano przez jackov15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

W razie czego to dwie godzinki i jesteś u nas, a w Łodzi można też trochę pozwiedzać ;) Na miejscu na pewno znajdzie się też trochę innych opcji z asortymentu

A wiadomo kiedy będzie ta TAGA? Nie jest to zły pomysł. Ale to tak jak mówię, raczej druga połowa września. Zaraz na świat przychodzi nowy członek rodziny i może być problem z czasem :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jackov15 napisał:

A wiadomo kiedy będzie ta TAGA? Nie jest to zły pomysł. Ale to tak jak mówię, raczej druga połowa września. Zaraz na świat przychodzi nowy członek rodziny i może być problem z czasem :D 

Powinna dziś do nas przyjechać, więc do połowy września na spokojnie u nas zagości, pewnie też zrobimy film na jej temat :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej byś sprawdził sobie kilka opcji. 

Wspomnianą przez Krafta czyli Twoja elektronika plus kolumny w pełnym budżecie 
Wspomnianą przez Piotra czyli ten AXR100+ AXC25  CD + Wiim mini + KEF Q350 lub Elac UniFi BS( choć nie wiem czy nie będą za małe)
Może własnie propozycję q21 z tą tagą i kolumnami zaproponowanymi przez nich
Albo skoro chcesz nowy sprzęt to skupić się na nowej elektronice i używanych kolumnach wtedy do opcji Piotra czy q21 możesz dobrać trochę fajniejsze kolumny :) ( nie musisz się bać używanych kolumn, to trochę inna kwestia niż używana elektronika :)


Ja osobiście chyba bym wybrał opcję( jeśli musisz mieć coś nowego) to nową elektronikę i używane kolumny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...