Skocz do zawartości

Zestaw stereo 5500 zl


jackov15

Recommended Posts

47 minut temu, jackov15 napisał:

Panowie, dziękuje Wam za podpowiedzi i opinie. Wybór po dzisiejszych odsłuchach ostatecznie padł na Powernode w komplecie z Elacami Carina. Niestety Rotel, pomimo świetnego dźwięku, ale poprzez brak złącz cyfrowych odpadł. Zestaw już na swoim docelowym miejscu :)  Także jeszcze raz dziękuje Wam za aktywności w tym temacie i pomoc w wyborze zestawu! :D

 

No to świetnie, że udało Ci się dopasować do tego co chciałeś :) Gratulujemy!

Przed Tobą tylko wygrzać zestaw i cieszyć się z jego możliwości, a jest ich naprawdę sporo!  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jackov15 napisał:

Panowie, dziękuje Wam za podpowiedzi i opinie. Wybór po dzisiejszych odsłuchach ostatecznie padł na Powernode w komplecie z Elacami Carina. Niestety Rotel, pomimo świetnego dźwięku, ale poprzez brak złącz cyfrowych odpadł. Zestaw już na swoim docelowym miejscu :)  Także jeszcze raz dziękuje Wam za aktywności w tym temacie i pomoc w wyborze zestawu! :D

 

No i spoko to gra razem. Wróć do nas za jakiś czas jak Ci się podoba po kilku miesiącach. Wnioski ale i zażalenia mile widziane :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dobra, mija miesiąc z zestawem i chciałbym podzielić się z Wami opinią o tym zestawie. 

Więc przede wszystkim, funkcjonalność. Powernode to coś, czego szukałem i w cale nie brakuje mi czytnika CD. Jeszcze nie zdążyły się kawałki czy płyty, których nie ma na Tidalu, więc nie ma na co narzekać. Nie wszystko jest w jakości MQA, ale jest tego sporo, a jakość CD nie jest taka zła.  Małe, czarne i zgrabne pudełeczko prezentuje się rewelacyjnie i zajmuje praktycznie minimum miejsca. Całość obsługuje smartfonem i w sumie tutaj jedyne zastrzeżenie, że apka BluOs na Androida jest bardziej funkcjonalna niż na  iOS. Chodzi o opcję sterowania głośnością za pomocą wbudowanych przycisków w telefonie- na iOS jest to niemożliwe. Poza tym, Tidal, Spotify, Radio Paraidse, TuneIn- to wszystko jest i działa. Co prawda wbudowany Tidal mógłby wyglądać lepiej, ale nie ma to wpływu na odsłuch. No i mocy ten mały "klocek" ma całkiem sporo. 

Cariny grają rewelacyjnie... tak jak lubię, jest bas, są detale, muzyka jest "pełna" i soczysta. Słuchanie to czysta przyjemność. W zasadzie to każdy rodzaj muzyki, od filmowej do metalu. Każdy utwór brzmi szczegółowo a ewentualne nadmiary basu mogę skorygować equalizerem z apki, więc nic tylko słuchać. No i same kolumny wyglądają też dosyć nietuzinkowo i akurat w mój gust trafiają idealnie. Przez chwilę się zastanawiałem, czy dobrze zrobiłem stawiając na Elaci zamiast Bowersy, ale kolejny dni mnie utwierdziły w przekonaniu, że wybrałem te, które brzmią tak jak lubię- mają elegancki bas. 

Więc jeśli kogoś to interesowało, to tak. Jestem mega zadowolony! Dzięki jeszcze raz za pomoc, bo nakierowaliście mnie na kapitalny zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chmarski napisał:

Szczęściarz. Ja od razu nie znalazłem kilku.

👍

Może inaczej. Znalazłem wszystko, co mnie interesowało. Wiadomo, że są pewne braki, ale i tak streaming pozwala na sporą swobodę. Do niedawna nie było żadnej płyty Rammsteina, a teraz już są chyba wszystkie, a przynajmniej większości. Jakościowo MQA też nie odbiega od płyt, chociaż jak pisałem wcześniej, sam lubię tą całą otoczkę z kupowaniem płyt i wsadzaniem ich do czytnika. Ale wygoda i minimalizm wygrały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

I super. ACD zawsze możesz sobie jakiś kiedyś dokupić. Ja bardzo rzadko używam CD ale jest, i bez znaczenia że nie pasuje wizualnie do wzmaka bo osobiście mam to gdzieś, nie chciałem wydawać kupy kasy na coś co używam z raz w miesiącu;)

Przeglądając neta wpadłem nawet na pomysł kupna CD rippera... Ale póki co radzę sobie bez CDka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jackov15 napisał:

Przeglądając neta wpadłem nawet na pomysł kupna CD rippera... Ale póki co radzę sobie bez CDka.

Ale raczej na streamingach znajdzie się zdecydowaną większość płyt, a jak nie to po prostu zrzuć je na kompa i folder udostępnij w sieci domowej i streamerem będziesz mógł je odpalać, pytanie czy chcesz po prostu mieć to co na płytach czy chcesz mieć ten fan z puszczania płyt :) ja mam to drugie dlatego po ok roku zdecydowałem się na odtwarzacz CD by po prostu go mieć, ale jak mówię, kupiłem zwykłego Denona DCD 520 za jakieś 400 zł żeby po prostu był i czasem odtwarzał muzykę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Ja tam lubię CD, tak samo jak winyle ;) Przez to, że trzeba się ruszyć, znaleźć płytę, przejść proces odpalania jej, to jakoś lepiej słucha się muzyki :) 

nie no jasne, że tak, ale nie zawsze się chce :) Ale jak napisałem wyżej, nie wyobrażam sobie nie mieć gramofonu i CD playera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LICHU napisał:

Ja to do powernoda rozglądam się za winylem, ale CD również rozważam. Jakieś propozycje odtwarzacza CD (może być używany) co nie skopie jakości dźwięku ? 

Cześć,

Jaki budżet rozważasz na zakup nowego CD? 

-Szkoda, że Bluesound nie ma jakiegoś transportu, zapewne to rozwiązałoby Ci problem :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LICHU napisał:

Ja to do powernoda rozglądam się za winylem, ale CD również rozważam. Jakieś propozycje odtwarzacza CD (może być używany) co nie skopie jakości dźwięku ? 

Warto spojrzeć na Tagę Harmony TCD-50, którą mamy też w bdb cenie w outlecie. Szukając czegoś bardziej kompaktowego spojrzałbym na Shanlinga CD80, to może być bardzo fajne, budżetowe pudełko ;) Marantz CD6007 to kolejny sprzęt, który jest bardzo często wybierany, brzmi dobrze i jest bezproblemowy. W razie czego zapraszamy do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2023 o 22:04, Chmarski napisał:

Szczęściarz. Ja od razu nie znalazłem kilku.

👍

Ja też :(

Kup uzywany CD

Teraz nowe CDki są zdecydowanie za drogie.

Masz model Cambridge audio i Yamahy te podstawowe.

Ale w tej cenie  ugrasz...... no mega klasowe brzmienie  z dawnych lat.

Serio

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po cenach nowych to stwierdzam iż jest to lekko chore. Na 99% używka w granicach 500/700zł nie więcej. Tylko dla tego, że mam po ojcu z 300 płyt. A i tak w dobie technologii streaming zabija CD. Szczerze to wolałbym gramofon :)  ale jak już mam tyle płyt.... Może ktoś coś doradzi w sprawie CD oraz gramofonu ? Gramofon w kwiecie do 1500zł max. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2023 o 10:43, LICHU napisał:

Ja to do powernoda rozglądam się za winylem, ale CD również rozważam. Jakieś propozycje odtwarzacza CD (może być używany) co nie skopie jakości dźwięku ? 

Cześć. Jesteś pewien, że do tego powernoda można podłączyć gramofon? Mnie na tym forum kiedyś powiedziano, że nie, bo sprzęt ten nie ma żadnego wejścia analagowego... Mam jeszcze pytanie, jak ten zestaw spisuje się przy oglądaniu telewizji? Chodzi mi o to czy dialogi w filmach są dobrze słyszalne, zwłaszcza przy niskich ustawieniach głośności, tak do wieczornego oglądania filmów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2023 o 13:37, Hanna Nowak napisał:

Cześć. Jesteś pewien, że do tego powernoda można podłączyć gramofon? Mnie na tym forum kiedyś powiedziano, że nie, bo sprzęt ten nie ma żadnego wejścia analagowego... Mam jeszcze pytanie, jak ten zestaw spisuje się przy oglądaniu telewizji? Chodzi mi o to czy dialogi w filmach są dobrze słyszalne, zwłaszcza przy niskich ustawieniach głośności, tak do wieczornego oglądania filmów. 

Chodzi o mój zestaw? Wszystko słychać, nic niczego nie zagłusza i jest ok. Akurat teraz głośne słuchanie u mnie odpada(niemowlak w domu ;p) więc najczęściej oglądamy TV na niskich głośnościach. Też chyba trochę to zależy od streamingu, bo mam np. wrażenie że na Netflixie czasem dialogi są ciszej niż np na Disney+


@Michał Gałązka

Powiem tak, TIDAL zdecydowanie mi wystarcza, ale jak pisałem wcześniej, cały ten „ceremoniał” z CDkami ma w sobie to coś, więc w przyszłości chyba jakiś odtwarzacz wleci. Fajnie, że podjęliście tę kwestię bo nie sądziłem, że między używkami a nowymi jest taki skok cenowy i faktycznie w przypadku CD już chyba skupienie właśnie na rynku wtórnym. Chociaż właśnie, nie wiem jak z podłączeniem do Powernode. W ostateczności pozostanie właśnie udostępnianie poprzez dysk sieciowy, co z resztą już zrobiłem z jedną płytą i fajnie to działa. Tyle, że pozwoliłem sobie pobrać tą płytę z popularnego serwisu, ale to chyba nie jest jakość 1:1 z płyty(uprzedzając, płytę mam kupioną i tak) 

Edytowano przez jackov15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jackov15 napisał:

nie wiem jak z podłączeniem do Powernode.

On ma chyba wejście analogowe w formie minijacka z tego co kojarzę ( mogę sie mylić bo dawno nie miałem w rękach) więc zwykły kabel minijack a zdrugiej strony 2xRCA ( taki jak kiedyś się podpinało kompa do wzmaniacza ( za dzieciaka ) i tyle :). No tak używki można wyrwać sporo taniej to fakt, a w sytuacji gdzie CD jest tylko dodatkiem to w moim odczuciu szkoda było kasy na drogi CD by raz na miesią raz na dwa miesiące odpalić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2023 o 13:37, Hanna Nowak napisał:

Cześć. Jesteś pewien, że do tego powernoda można podłączyć gramofon? Mnie na tym forum kiedyś powiedziano, że nie, bo sprzęt ten nie ma żadnego wejścia analagowego... Mam jeszcze pytanie, jak ten zestaw spisuje się przy oglądaniu telewizji? Chodzi mi o to czy dialogi w filmach są dobrze słyszalne, zwłaszcza przy niskich ustawieniach głośności, tak do wieczornego oglądania filmów. 

Do Powernode można podłączyć analogowo urządzenie. Trzeba użyć przejściówki, która jest w zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jackov15, faktycznie do Ciebie było pytanie o ciche słuchanie powernoda z carinami. Też mnie kusi ten zestaw, odsłuchałem w salonie i było więcej niż OK. Tylko nie było możliwości posłuchać jak to gra z TV. Czuć, że ten zestaw ma moc, tylko u mnie pokój 16 m² trochę obawiam się o bas, czy nie będzie go ciut za dużo... Może ktoś ma taki sprzęt w mniejszym pomieszczeniu, najlepiej w bloku i mógłby się wypowiedzieć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hanna Nowak napisał:

Dzięki jackov15, faktycznie do Ciebie było pytanie o ciche słuchanie powernoda z carinami. Też mnie kusi ten zestaw, odsłuchałem w salonie i było więcej niż OK. Tylko nie było możliwości posłuchać jak to gra z TV. Czuć, że ten zestaw ma moc, tylko u mnie pokój 16 m² trochę obawiam się o bas, czy nie będzie go ciut za dużo... Może ktoś ma taki sprzęt w mniejszym pomieszczeniu, najlepiej w bloku i mógłby się wypowiedzieć? 

Jeśli chcesz czegoś z mniejszym basem, to na odsłuchu Powernode z B&W 606 s2 też zagrało bardzo fajnie i miało mniej basu. Wszędzie piszą, że te bowersy grają jaśniej w porównaniu do Carin. Sam Powernode oferuje 80W, więc mocy jest sporo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jackov15 napisał:

No dobra, to teraz pytanie czy przez to złącze analogowe(czyli mini jack) i przejściówki nie straci dźwięk na jakości?

Zawsze jak tylko to możliwe to powinniśmy unikać różnego rodzaju przejściówek :) Najlepiej od razu kupić dedykowany kabel :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...