Skocz do zawartości

Zestaw stereo 5500 zl


jackov15

Recommended Posts

23 godziny temu, Hanna Nowak napisał:

Dzięki jackov15, faktycznie do Ciebie było pytanie o ciche słuchanie powernoda z carinami. Też mnie kusi ten zestaw, odsłuchałem w salonie i było więcej niż OK. Tylko nie było możliwości posłuchać jak to gra z TV. Czuć, że ten zestaw ma moc, tylko u mnie pokój 16 m² trochę obawiam się o bas, czy nie będzie go ciut za dużo... Może ktoś ma taki sprzęt w mniejszym pomieszczeniu, najlepiej w bloku i mógłby się wypowiedzieć? 

Hanno, z TV to wszystko gra średnio. Serio.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

Mit. Oglądam w TV koncerty i dźwięk jest obłędny. 

Tak wiemy. Ale jak nie słyszysz różnicy miedzy wzmacniaczami to

- oczekiwania masz małe

- po prostu nie słyszysz, jesteś w tej szczęśliwej gronie osób którzy mogą mieć podstawowy zestaw grający

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2023 o 08:49, Q21 napisał:

Zostawienie obecnego Panasonica jest jakąś opcją, bo faktycznie pozwoli na ciekawsze i droższe kolumny, ale moim zdaniem będą one ograniczane. W przyszłości i tak się przyda zmiana. 

Na pewno sprawdziłbym propozycje od Krafta, może poza LS50 Meta, bo o ile to świetne kolumny, tak w 27m2 nie zachwycą. Dopisałbym do nich Dali Oberon 7 z naszego outletu - https://www.q21.pl/dali-oberon-7-czarny-outlet.html

Witam,  podobnie jak założyciel tematu, mając ten sam sprzęt Panasonica, chciałbym poprawić trochę jakość słuchanej muzyki. Padały tutaj propozycje zostawienia elektroniki i wymiany samych kolumn, ku czemu się skłaniam. Pod uwagę brałem kolumny podstawkowe Heco Aurora 300, coś z  Elac, lub mam możliwość kupienia Magnat quantum 723. Czy tak zmiana poprawi brzmienie, czy jest to właściwe połączenie ( impedancja na wzmacniaczu i kolumnach 3 ohm) ? A może jakieś inne kolumny, bo w perspektywie będę też chciał zmienić wzmacniacz na coś z  topping mx3 mx5 lub coś z smsl.

Proszę, doradźcie coś, pomieszczenie ok 18 M2 sprzęt podłączony do tv, muzyka z Chromecast audio Głównie Tidal. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2023 o 11:30, xp.marek napisał:

Witam,  podobnie jak założyciel tematu, mając ten sam sprzęt Panasonica, chciałbym poprawić trochę jakość słuchanej muzyki. Padały tutaj propozycje zostawienia elektroniki i wymiany samych kolumn, ku czemu się skłaniam. Pod uwagę brałem kolumny podstawkowe Heco Aurora 300, coś z  Elac, lub mam możliwość kupienia Magnat quantum 723. Czy tak zmiana poprawi brzmienie, czy jest to właściwe połączenie ( impedancja na wzmacniaczu i kolumnach 3 ohm) ? A może jakieś inne kolumny, bo w perspektywie będę też chciał zmienić wzmacniacz na coś z  topping mx3 mx5 lub coś z smsl.

Proszę, doradźcie coś, pomieszczenie ok 18 M2 sprzęt podłączony do tv, muzyka z Chromecast audio Głównie Tidal. 

Hej, wydaje mi się, że najlepiej by było gdybyś założył oddzielny temat. Każda z opcji, którą wymieniłeś, może zabrzmieć dla Ciebie lepiej, ale audio jest niezwykle subiektywne :) Sam wybrałbym pewnie Heco z MX5, ale warto rozważyć Monitor Audio Bronze 100 z naszego outletu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijają kolejne dni z zestawem, używany bardzo często, bo praktycznie codziennie i po kilka h :D i do swoich wrażeń mogę dodać że, na niskich głośnościach jest super! Jest wyraźnie, jest „soczyście” i przede wszystkim, jest przyjemnie. Jedyne co rzuca się w ucho, gdy jest głośniej, bas troszkę wychodzi przed szereg, nie mówię że jest to wada, ale w niektórych piosenkach jest aż zbyt nachalny. No, ale jeszcze nie bawiłem się w ustawienia dźwięku, więc zobaczę co da się zrobić. Paradoskalnie, to właśnie bas przekonał mnie do zakupu Carin :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2023 o 11:30, xp.marek napisał:

Witam,  podobnie jak założyciel tematu, mając ten sam sprzęt Panasonica, chciałbym poprawić trochę jakość słuchanej muzyki. Padały tutaj propozycje zostawienia elektroniki i wymiany samych kolumn, ku czemu się skłaniam. Pod uwagę brałem kolumny podstawkowe Heco Aurora 300, coś z  Elac, lub mam możliwość kupienia Magnat quantum 723. Czy tak zmiana poprawi brzmienie, czy jest to właściwe połączenie ( impedancja na wzmacniaczu i kolumnach 3 ohm) ? A może jakieś inne kolumny, bo w perspektywie będę też chciał zmienić wzmacniacz na coś z  topping mx3 mx5 lub coś z smsl.

Proszę, doradźcie coś, pomieszczenie ok 18 M2 sprzęt podłączony do tv, muzyka z Chromecast audio Głównie Tidal. 

No to do tego jaśniejsze kolumny Quantum 723 jesli jeszcze znajdziesz. Dobrze się sprawią.

Albo te Bronze z outletu od Q21

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hanna Nowak napisał:

Ktoś gdzieś pisał tu na forum, że w ustawieniach można troszkę pokombinować więc może uda Ci się zmniejszyć bas. Mam pytanie, czy masz ten sprzęt spięty starymi kablami czy kupiłeś nowe, jeśli tak to jakie? 

Kable miałem jeszcze z Panasonica,  a tam kupiłem BM 150 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No to do tego jaśniejsze kolumny Quantum 723 jesli jeszcze znajdziesz. Dobrze się sprawią.

Albo te Bronze z outletu od Q21

 

Czyli mógłbym te np. magnaty podłączyć do Panasonica  i poprawi to jakość dźwięku?  A docelowo pewnie będzie mx5, trochę też ze względu na funkcjonalność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jackov15 napisał:

Jedyne co rzuca się w ucho, gdy jest głośniej, bas troszkę wychodzi przed szereg, nie mówię że jest to wada, ale w niektórych piosenkach jest aż zbyt nachalny.

A może to wina akustyki lub miejsca odsłuchowego? Gdzie masz miejsce odsłuchowe? Jeśli jest ono blisko ściany to bedzie podbijać bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palmos napisał:

A może to wina akustyki lub miejsca odsłuchowego? Gdzie masz miejsce odsłuchowe? Jeśli jest ono blisko ściany to bedzie podbijać bas.

Możliwe. Po przeprowadzce będzie trochę inaczej i zobaczę czy to wina akustyki. 
Miejsce to szafka RTV pod zawieszonym tv, więc odległość od ściany nie duża, ale Cariny mają basy od spodu, nie z tyłu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palmos napisał:

Jeśli siedzisz przy ścianie to przesuń się do przodu np. o 1 metr i zobacz czy jest różnica

👍

18 godzin temu, jackov15 napisał:

Jedyne co rzuca się w ucho, gdy jest głośniej, bas troszkę wychodzi przed szereg

Cariny same w sobie mają podkręcony bas. Jak do tego stoją na półce i blisko ściany, to przy pewnych utworach może tak być, jak piszesz. Sam to przerabiałem, bo najpierw miałem Cariny na szafce RTV. Później przestawienie ich na standy Elaca LS80 wiele poprawiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Palmos napisał:

Bardziej mi chodziło o to gdzie siedzisz podczas odsłuchu, chociaż odległość kolumn od ścian (tylnej i bocznej) też ma znaczenie. Za to umiejscowienie BR już nie.

Jeśli siedzisz przy ścianie to przesuń się do przodu np. o 1 metr i zobacz czy jest różnica

Pokój ma kształt prostokąta, więc od ściany bocznej jest kawałek, natomiast kanapa jest przy ścianie. 

 

co zaś do standów, planuje właśnie kupić. Raczej skupię się na używanych, bo widziałem że za 300 zł można już dorwać fajny komplet. Ale to już na nowym mieszkaniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Palmos napisał:

No właśnie.

A co się stanie jak usiądziesz metr bliżej? Próbowałeś?

Nic to nie zmienia, bas „dudni” po całych 53m2 mieszkania 😜 niestety, ale za kanapą jest też płyta gk(nie mam pojęcia dlaczego- uroki mieszkań służbowych) a sam pokój jest dosyć wąski. Więc raczej tutaj jest problem. Do końca roku będziemy na nowym mieszkaniu, duży pokój będzie nieco większy, szerszy i bez płyt gk w ścianach. No i wlecą stojaki. Więc prędzej czy później się dowiemy czy problem leży w ustawieniu. Chociaż problem to za dużo powiedziane. 

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie ma to znaczenia

 

To może tu tkwi szkopuł, bo zaraz obok szafki stoi witrynka ze szkłem, więc bas pewnie się odbija. Ja wyżej pisałem, niedługo sprawdzę ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Palmos napisał:

Widzę że jednak nie chcesz usiąść metr bliżej i dać znać jak słychać.

OK

Napisałem że nic to nie zmienia. Z resztą, zobacz na zdjęcie. Metr bliżej, kończy się praktycznie przed szafką RTV 😜 nie ważne gdzie usiądę, bas jest bez zmian. 
 

wybaczcie bałagan 

IMG_5782.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jackov15 napisał:

To może tu tkwi szkopuł, bo zaraz obok szafki stoi witrynka ze szkłem, więc bas pewnie się odbija. Ja wyżej pisałem, niedługo sprawdzę ^^

No akustyka i położenie kolumn może mieć bardzo istotne kwestie w odbiorze dzwieku.

Msusisz z tym powalczyć. Jak sam to cieprliwie. Jak z kimś to szykuj budżet.

A może dywanik miedzy wami?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...