Skocz do zawartości

Dużo brzydkich elementów audio - czas wejść w XXI wiek!


Dario999

Recommended Posts

Dzień dobry,

Rok temu nabyłem wzmacniacz nad c356bee (znany bardzo dobrze na tym forum) i użytkuję go przez rok wraz z Heco Aurora 700, Topping E30 + Volumio (Tidal, radio), TV oraz gramofonem Pro-ject Debut Evo i preamp gram. Pro-jecta. Z biegiem miesięcy uznaję, że nie da się tak żyć:

  • O ile jestem zadowolony generalnie z tego jak to gra to poza tym ten Nad to starodawny, mało funkcjonalny, brzydki klocek :(
  • Pilotem nie da się komfortowo sterować głośnością (duży skok)
  • Małe diodeczki wielkości pchełki nie pozwalają często zobaczyć co jest włączone co nie, podobnie z poziomem na pokrętle głośności
  • "Pilotologia" - przełączanie między źródłami to ciągłe żonglowanie pilotami DAC, wzmacniacza, smartfon z apkami Volumio itp.
  • Gramofonowy przedwzmacniacz jest dosyć czuły, lekkie odkręcenie głośności - już jest za głośno, nie da się tego komfortowo regulować, kupiłem Shiit SYS pasywny preamp, aby przygasić głośność od gramofonu - kolejny sprzęt do kolekcji...
  • Jeszcze ja to wszystko ogarnę jak użytkować, ale inni domownicy są zniechęceni do korzystania ze sprzętu

Działałem do tej pory na założeniu, że osobne elementy to większa elastyczność i będzie grało to lepiej, ale już mam dosyć i chcę pójść w stronę systemu, gdzie więcej elementów (jak nie wszystko jest zintegrowane, all in one). Jak patrzę na niektóre sprzęty to widzę nowoczesność, a obecny nad to wygląda jak relikt XX w. Celem nadrzędnym staje się tu funkcjonalność, a brzmienie chciałbym, aby było nie gorsze niż mam teraz (jakby było więcej powietrza i przestrzeni to na dodatkowy plus). Muzyka to głównie rock/metal. Moje typy to:

  • Nad c388/ c389 - wg instrukcji prawie bajka, wszystko jest, nawet można dostrajać głośność wejść, wyświetlacz(!), czy to zagra nie gorzej niż c356? Nie uwzględniam c368, bo chcę mieć coś mocniejszego na przyszłość i tam jest słabszy DAC, trochę nieufny jestem wobec klasy D, ale te modele w testach wypadają przyzwoicie.
  • CXA81 + CXN v2 - niby fajnie, integruje się streamer we wzmacniaczem jednym pilotem, ale bieda funkcjonalna - brak kontroli barwy, niby nowoczesność, ale dziwny prymitywizm
  • NAD M10 v2 - wszystko w jednym pudełeczku, chociaż wygląd nie zachwyca
  • Rotel MK 1572 - trzeba by zostawić Volumio jako streamer pewnie ale poza tym wszystko fajnie, dobrze wygląda

Ktoś jeszcze może zasugerować jakieś inne typy lub coś definitywnie odrzucić w takim zestawie? A może ktoś też się mierzy z problemem zbyt wielu elementów audio, które stają się przytłaczające. 

Budżet nie gra roli, zapłacę rozsądną cenę vs. efekt końcowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dario999 napisał:

Muzyka to głównie rock/metal.

Znam C356, znam NAD M10V2. Wypożycz, posłuchaj przez tydzień  i porównaj u siebie w domu.

30 minut temu, Dario999 napisał:

nie da się tak żyć

Do muzyki, której słuchasz ja wolałbym C356. Nowe w audio nie zawsze i do/od wszystkiego lepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Znam C356, znam NAD M10V2. Wypożycz, posłuchaj przez tydzień  i porównaj u siebie w domu.

Do muzyki, której słuchasz ja wolałbym C356. Nowe w audio nie zawsze i do/od wszystkiego lepsze. 

 

Zdaję sobie sprawę, że tutaj większość może być gotowa dla jakości brzmienia poświęcić wszystko inne, ale naprawdę jestem jednym z tych pewnie  nielicznych, dla których funkcjonalność i wygoda oraz także wygląd nabierają znaczenia. Dla mnie już będzie postęp, jeśli nie zabrzmi gorzej, a zgadzam się, że c356 radzi sobie rock/metal całkiem dobrze - jeśli nowy wzmacniacz nie popsuje tego (dlatego celuję w mocniejszy), a do tego zyskam wygodę i funkcjonalność to gotów jestem zainwestować. Prędzej bym chyba na pierwszy ogień zamówił c388/c389, bo one wpisują się w moje wymagania idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie heco Aurora 700 z cambridge cxa i cxn bardzo dobrze się łączy. Z samym cxa jeszcze było średnio ale po dodaniu cxn byłem zdziwiony że Heco tak potrafią zagrać. Mocne połączenie. Możesz połączyć ze sobą i masz sterowanie tylko telefonem. Możesz się skusić się na cxa 80 używkę I tam jest regulacja. Ale nie powinna być potrzeba bo naprawdę ciekawie się łączy.  

Nad m10V2  miałem okazję posłuchać i też jak na tak małe urządzenie gra bardzo ciekawie. 

Najlepiej wypożycz lub udaj się na odsłuch ale polecam abyś spróbował Cambridge cxa z cxn lub Evo bo lubią się z Heco. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Cześć, jeśli rozważasz sprzęt używany, to kolega z tego forum sprzedaje kombajn w postaci NaimUniti 2. Streamer, DAC, CD i fany wzmacniacz w jednym. Naprawdę świetna funkcjonalność. Miałem go przez kilka dni u siebie i naprawdę polecam.

 

15 godzin temu, kaczadupa napisał:

Porozmawiaj z Kolegą z forum, który sprzedaje tego Naima. Może uda się  posłuchać ten piec u Ciebie. Masz tam wszystko czego dusza zapragnie w jednym klamocie. I w rocku pewnie się sprawdzi oraz w kiepskich realizacjach. 

Dziękuję koledzy za polecenie mojego kombajnu, ale @Dario999 napomknal gdzieś, że budżet nie gra roli, więc Naim Uniti to raczej low-end bedzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pare gotowych klocków w tej cenie.

Do listy dopisz Cambridge Evo czy to 75 czy 150, dopisz Lyngdorfa, Dopisz Roksan Attessa, dopisz Cabasse Abyss, może Hegel? chociąż tu już będzie cena.

 

Każde z tych urządzeń gra inaczej.

Co ciekawe z każdymi aurory dostaną kopa innego niż masz teraz moim daniem na plus.

No może poza 368. Który jest na poziomie 356 tylko gra inaczej.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej celuję w nowe urządzenie, szkoda że Cambridge mają takie podejście, że dają "british sound" i nie potrzeba tego korygować żadnymi regulacjami barwy, skoro wiadomo, że rzeczywistość nie zawsze jest taka idealna i pod kątem nagrań, jak i pod kątem akustyki. Ten zestaw tworzy fajny układ i funkcjonalnie i wizualnie.

Z tym budżetem to też napisałem, że rozsądnie :) Trzeba mieć na uwadze, że będzie to na razie grało z Heco 700, więc nie ma sensu iść w nie wiadomo jaką elektronikę, która nie wniesie już nic więcej istotnego ani do funkcjonalności, ani brzmienia. 

@Piotr Sonido @Carmion dzięki za podsunięcie tej serii Evo. Taki Evo 150 wygląda obiecująco i dodam go do listy, na tę chwilę typuję do odsłuchów nad c389, NAD M10 i Evo 150. Chciałbym mieć max 3 do przetestowania i coś zdecydować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dario999 napisał:

Raczej celuję w nowe urządzenie, szkoda że Cambridge mają takie podejście, że dają "british sound" i nie potrzeba tego korygować żadnymi regulacjami barwy, skoro wiadomo, że rzeczywistość nie zawsze jest taka idealna i pod kątem nagrań, jak i pod kątem akustyki. Ten zestaw tworzy fajny układ i funkcjonalnie i wizualnie.

Z tym budżetem to też napisałem, że rozsądnie :) Trzeba mieć na uwadze, że będzie to na razie grało z Heco 700, więc nie ma sensu iść w nie wiadomo jaką elektronikę, która nie wniesie już nic więcej istotnego ani do funkcjonalności, ani brzmienia. 

@Piotr Sonido @Carmion dzięki za podsunięcie tej serii Evo. Taki Evo 150 wygląda obiecująco i dodam go do listy, na tę chwilę typuję do odsłuchów nad c389, NAD M10 i Evo 150. Chciałbym mieć max 3 do przetestowania i coś zdecydować.

Jeśli będziesz już gotowy, no to zapraszamy na testy obydwu Nadów :)

M10v2 i 389 to nie co inne urządzenia. Jednakże wyższy poziom uzyskasz z Mastera, w końcu nazewnictwo do czegoś zobowiązuje :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, McKarmi napisał:

Zamiast 389 wrzuć lyngdorfa tdai1120 i będziesz miał 3 różne szkoły grania do posłuchania. 

Jestem za

17 godzin temu, Dario999 napisał:

Raczej celuję w nowe urządzenie, szkoda że Cambridge mają takie podejście, że dają "british sound" i nie potrzeba tego korygować żadnymi regulacjami barwy, skoro wiadomo, że rzeczywistość nie zawsze jest taka idealna i pod kątem nagrań, jak i pod kątem akustyki. Ten zestaw tworzy fajny układ i funkcjonalnie i wizualnie.

Z tym budżetem to też napisałem, że rozsądnie :) Trzeba mieć na uwadze, że będzie to na razie grało z Heco 700, więc nie ma sensu iść w nie wiadomo jaką elektronikę, która nie wniesie już nic więcej istotnego ani do funkcjonalności, ani brzmienia. 

@Piotr Sonido @Carmion dzięki za podsunięcie tej serii Evo. Taki Evo 150 wygląda obiecująco i dodam go do listy, na tę chwilę typuję do odsłuchów nad c389, NAD M10 i Evo 150. Chciałbym mieć max 3 do przetestowania i coś zdecydować.

To nie jedyna forma która zdecydowała się na taki krok. Co było powodem nie wiem? Może przeprowadzili ankietę w UK ile osób realnie z tego korzysta?

Jeśli jest to dla Ciebie ważne to bierzesz inny :)

EVO fajny klocek. Zestaw go z Lyngdorfem i masz fajne porównanie

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jestem za

To nie jedyna forma która zdecydowała się na taki krok. Co było powodem nie wiem? Może przeprowadzili ankietę w UK ile osób realnie z tego korzysta?

Jeśli jest to dla Ciebie ważne to bierzesz inny :)

EVO fajny klocek. Zestaw go z Lyngdorfem i masz fajne porównanie

 

 

 

No ten Lyngdorf to wypas jeśli chodzi o wyposażenie, wszystko jest i dodatkowo rozbudowany i zaawansowany system korekcji, presety ustawień equalizera, można się nieźle pobawić. Jakbym miał wskazać minus to nie jest to smok, jeśli chodzi o moc 60W/8Ohm. Mam z przeszłości uraz do wzmacniaczy ze zbyt słabą mocą vs. kolumny i stąd celuję w coś co ma więcej niż trzeba w odniesieniu zarówno do obecnych jak i może przyszłych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

oj tymi watami też się tak nie przejmuj :) ja jak zmieniałem elektronikę to z 140 zszedłem na 80W:P i mam wrażenie, że wcześniej miałem miniwieżę a nie 140W :P

Zmierzam do tego byś nie sugerował się tak całkiem do końca mocą :)

 

Tak, często na mocy producenci trochę ściemniają i zawsze oprócz parametrów staram się wyszukać pomiary/testy, biorąc pod uwagę, że od pewnej granicy vs. wymagania kolumn dalsza moc może nie wnosić już żadnej różnicy. O ile 80W RMS 8Ohm mam obecnie w nadzie i nie czuję, aby był jakikolwiek problem z brakiem mocy i wysterowaniem kolumn, o tyle 60W to już budzi obawy, chociaż by zweryfikować to już trzeba by było posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dario999 napisał:

 

No ten Lyngdorf to wypas jeśli chodzi o wyposażenie, wszystko jest i dodatkowo rozbudowany i zaawansowany system korekcji, presety ustawień equalizera, można się nieźle pobawić. Jakbym miał wskazać minus to nie jest to smok, jeśli chodzi o moc 60W/8Ohm. Mam z przeszłości uraz do wzmacniaczy ze zbyt słabą mocą vs. kolumny i stąd celuję w coś co ma więcej niż trzeba w odniesieniu zarówno do obecnych jak i może przyszłych kolumn.

No to masz jeszcze Arcama SA30. Lyngdorf to wzmacniacz cyfrowy w pełni. Arcam nie.

Jak lubie Atolla tak chyba bym się bał od nich kupić urządzenie sieciowe.

Bał bym się o wsparcie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...