Skocz do zawartości

Zmiana sprzętu po 10 latach / nowy dom


slonik86

Recommended Posts

to słuchaj i testuj, niby wydajne kolumny, ale pamiętaj, że zagra to lepiej z mocniejszym wzmakiem niż tym który masz teraz :) ale i z tym zagrają. Ale tak jak mówię, dostaną więcej prądu to zagrają odpowiednio lepiej :)

Co do wzmaka, to porównaj sobie Musical Fidelity m2si do tego Denona PMA900hne bo to podobna półkca cenowa (musical nie ma preampa gramofonowego) i trzeba włączać ręcznie ( nie da się z pilota) ale dźwiękowo wg mnie zjada tego Denona :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obecnie masz Dali Zensor 1 to rozważ ich wymianę na Opticon 2 z drugiej ręki, można kupić na Olx za ok. 2 tys jeszcze na gwarancji. Sam miałem taką przesiadkę w swoim drugim systemie i to była bardzo dobra zmiana. Następnie zamieniłem opticony na Bowersy 706s2 i po czasie mogę powiedzieć, że to był krok w bok, niestety niekoniecznie w dobrym kierunku. Dali grały bardziej naturalnie, nie ustępując wiele (o ile w ogóle) pod względem dynamiki i przejrzystości.

image.png.6ea5abf6c1cfa99ae2860ff14c201a5c.png

image.png.853a6d3223c6abaa19b9326bfae6f843.png

Tak to chronologicznie wyglądało u mnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slonik86 napisał:

Cytuje  ,, Zmienić meble"

Podziękowałem i zakończyłem rozmowę.

3 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

Nie no Panowie bez jaj :) może po prostu trzeba czasem wykazać się kreatywnością bo za taki tekst, że mam zmienić meble to trochę zraziłbym się do sklepu :) Stać was przecież na dużo więcej :)

Porozmawiałem z naszym doradcą, który przeprowadzał z Tobą rozmowę i musiało dojść niestety do delikatnego nieporozumienia. Zadał on pytanie o ewentualną możliwość przemeblowania lub zmiany ustawienia, co też na forum nie jest rzadkością. Przykro nam, że odebrałeś to w ten sposób, ale przekaz miał być inny :( W dalszym ciągu pozostajemy do Twojej dyspozycji, jak i wszystkich użytkowników forum :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie , nie jestem nawet zdenerwowany :)

Pracuje od 16 lat jako opiekun klienta przez telefon. Jak bym na każde zdanie ,gest czy olanie tematu miał się przejmować to był wylądował w szpitalu.

Q21 - zanim za czołem temat na tym forum przejrzałem wszystkie wasze filmy odnośnie monitorów na youtube - super pomoc! Nie napisałem że jestem obrażony tylko podziękowałem za pomoc temu Panu. Tak jak zawsze kończę rozmowę. Tak przeglądam waszą stronkę :P

Reszcie osób też bardzo mocno chciałem podziękować za zainteresowaniem moim problemem. Chciałem znów zakupić coś co mi da przyjemność na następne kilka lat.

Macie racje że wzmacniacz jaki posiadam jest o wiele za słaby ale był kupowany do tych maluchów(zensor1) do mieszkania w bloku.

Chciałem już kupić coś co będzie też pasowało wizualnie do całości dlatego chciałem wybrać do kompletu Denona wzmacniacz. Ale tak sprawdzę wszystko to co napisaliście wyżej.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc, jak już zakupie nie zamykam tematu tylko pochwalę się już zdjęciem nowego regału na płyty i sprzętem który wybrałem :)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2023 o 09:01, Piotr Sonido napisał:

Gdzie ten Pan z Q21 polecał postawić te podłogówki?

Na tej szafce? Czy ją wymienić?

 

Dnia 30.08.2023 o 09:23, slonik86 napisał:

Cytuje  ,, Zmienić meble"

A jednak :)

Dnia 30.08.2023 o 09:23, slonik86 napisał:

Podziękowałem i zakończyłem rozmowę.

A może własnie tu dobrze Ci radził :)

Dnia 30.08.2023 o 10:40, Q21 napisał:

Silvery 100 są fajną opcją, ale obecny wzmacniacz nie da im tego, czego potrzebują moim zdaniem. Omawiamy je i kilka innych pozycji w naszym filmie z podstawkami do dużych pomieszczeń, w wolnym czasie warto obejrzeć :) 

Warto obejżec ale dodajmy.

Obecny wzmacniacz nie da żadnym z tych kolumn z filmu tego co powinny.

 

Zaczął bym pewnie od kolumn ale wzmak będzie do wymiany szybciej niż myslisz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainteresowałem się tym wzmacniaczem Musical Fidelity m2si co kolega powyżej podał lub zainteresował mnie w tej samej półce cenowej co Q21 podał Audiolab 6000A.

Musze mieć wejście na gramofon obowiązkowo.

I teraz już mam skrócone możliwości szukania pomiędzy 4 głośnikami:

Monitor Audio silver 100

Dali oberon 3

Dali opticon 2 mk2 

Klipsch RB-81 II

 

Teraz możecie mi podpowiedzieć które będą pasowały do wzmacniacza powyżej wymienionych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw monitory kup, chwile posłuchaj z obecnym wzmacniaczem u siebie i wtedy na spokojnie poszukaj wzmacniacza, jak już będziesz wiedział dokładnie czego od niego oczekujesz.

Btw, Musical nie ma wejścia phono. Nie jest to problem, gdy masz w gramofonie wyjścia liniowe (czyli gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz phono).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry

Inwestycja idzie dalej.

Głośniki jakie wybrałem Dynaudio emit 20 , podałem 6 głośników które mnie interesują (mieli wszystkie na stanie ). Sklep gdzie kupowałem polecił mi zmienić kryteria wyszukiwania , powiedzieli żebym zastanowił się  poważnie nad Dynaudio emit 20.

Przesłuchałem i kazali mi poczekać kilka dni bo będzie -25% (emit) obniżka dla dealerów Dynaudio. Zakupiłem wczoraj za 3300zł.

Mają głęboki bas którego mi brakowało i moc. Zmiana wzmacniacza obowiązkowa:)

Przesłuchiwałem z wzmacniaczem Musical Fidelity m2si i to będzie mój wybór. Chodzi mi o prostotę beż żadnych dodatkowych funkcji.  Czeka mnie też zmiana okablowania ale to z czasem.

@Michał Gałązka  - dzięki za podpowiedź :)

+ Regał nowy , moja kolekcja ponad 300 płyt cd / miejsce na na następne koło 150 szt.

Wkłady sam kupiłem , ciężko dostać takie elementy. Kazałem zrobić wnękę w regale na niestandardowe płyty. Fajny pomysł komuś może się przypodobać. Wygląda to schludnie i czysto.

 

Firma gdzie kupowałem głośniki  : https://www.audio-mix.pl/

 

 

 

głośniki.PNG

regał.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fandiscopolo napisał:

Dzien dobry.

Widzę ze płyty CD ładnie stoją na polkach,jednak sposób trzymania płyt gramofonowych jest naganny!! 😉

Nie mam miejsca już w skrzyni , tam mieści się tylko koło 50szt. a tu jest reszta płyt które naprawdę rzadko słucham:)

 

4 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

a słuchałeś je tylko z musicalem czy z czymś jeszcze?

 

Chciałem jeszcze zobaczyć z  yamaha a-s701 ale odradzali jeśli nie bawię się w korekcje dźwięku , akurat mieli racje.

Jak już uzbieram ,,zł"  to proponują mi sprawdzić jeszcze z Atoll IN50 Signature .  Oczywiście w podobnych pieniądzach.

Denona tak jak ty odradzali.  Dopóki nie uzbieram to musi mi wystarczyć to co mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RLC2 napisał:

Dasz namiary najlepiej link 😉

Zadzwoniłem do firmy która to robi gotowe regały, poprosiłem czy można zamówić u nich same wkłady.

Nigdzie tego nie znajdziesz, szukałem na chińskich stronach,amazonie,allegro,olx itp.

Musisz jeszcze obliczyć czy się opłaca samemu kupno płyty 16mm , za wkłady zapłaciłem 15zł kpl. (Lewa i prawa strona) +20 zł za przesyłkę płaciłem.

Brałem 10 kpl + 8 kpl miałem z wcześniejszego regału.

1 kpl.mieści 20 płyt

Namiary:

Meble Domiko

e-mail: domikomeble@gmail.com

tel: +48 697 389 078

ul. Młyńska 17
63-600 Kępno
https://mebledomiko.pl/

Przed chwilą, slonik86 napisał:

Zadzwoniłem do firmy która to robi gotowe regały, poprosiłem czy można zamówić u nich same wkłady.

Nigdzie tego nie znajdziesz, szukałem na chińskich stronach,amazonie,allegro,olx itp.

Musisz jeszcze obliczyć czy się opłaca samemu kupno płyty 16mm , za wkłady zapłaciłem 15zł kpl. (Lewa i prawa strona) +20 zł za przesyłkę płaciłem.

Brałem 10 kpl + 8 kpl miałem z wcześniejszego regału.

1 kpl.mieści 20 płyt

Namiary:

Meble Domiko

e-mail: domikomeble@gmail.com

tel: +48 697 389 078

ul. Młyńska 17
63-600 Kępno
https://mebledomiko.pl/

Mi się opłacało, szwagier robi meble więc płytę miałem za darmo i robociznę 😉

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

To na prawde uczciwy sklep skoro tak Ci doradził.

Fajna opcja :)

Michał pewnie pytał bo Musical gra łagodniej. Dynaudio tez. Może coś bardziej drapieżnego by Ci lepiej spasowało.

Tylko przypuszczenia.

 

 

Z musical słuchałem i CD też musical, zdaje sobie sprawę z tego że muszę mieć wzmacniacz który ogarnie mi te głośniki . Słuchałem płyt Rudimental ,,we the generation" i Bartek Królik,, Pan od muzyki ". Płyty Funk , R&b i elektroniczna.  I to co usłyszałem tego potrzebowałem.To była kropka na ,,i".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, slonik86 napisał:

ISOACOUSTICS ISO-PUCK MINI (ZESTAW X 8 ) B-STOCK   może w tym kierunku iść?

Możesz spróbować, ja miałem i nie sprawdziły się u mnie pod sprzętem, ani pod głośnikami. 

Lepiej wypadły Isoacoustic Orea Bronze, nie pytaj dlaczego tak jest, bo nie wiem. 

Trochę inna konstrukcja, iso Puck mini są plastikowe...

Spróbuj pod monitorami, a później pod urządzeniami, tylko wtedy nie pakuj 8szt pod urządzenie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...