Skocz do zawartości

Kolumny głośnikowe Kenwood KL-7090


Karol64208

Recommended Posts

Panowie... to po prostu słabe kolumny w każdym aspekcie. Można je jedynie pochwalić za skuteczność. Kiedyś nawet podobał mi się ich dźwięk ale nie miałem porównania.

Misiek, ja grałem na sansui sp 9000. Słuchałem kilka par keenwodow, sansui, pioneer. 

Wiecie że jestem ostatnim, który słucha pomiarów.

W takich momentach zawsze dochodzi do mnie, że nie znam tej drugiej osoby po drugiej stronie internetu i nie wiem jaki on słyszy dźwięk ze swojego systemu, nie znam akustyki i jego preferencji. Bardzo zadko się zdaża, że zaproszony na odsłuchy jestem zachwycony. W 80-90% przypadków uszy więdną. Ten zachwalany dźwięk, referencyjny bas itd to jest... w treści postów na forum. Nie przepycham się już w sprawie zaślepek, kabli, podstawek itd. Nie ma sensu. Ludzie najpierw powinni sobie dobrać elektronikę i poprawić akustykę na tyle żeby było coś słychać ehhh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Karol64208 napisał:

jak myślisz, przeczyścić wełną następnie kolor i na końcu lakier bezbarwny, tak będzie dobrze?🤔

Możesz spróbować przeczyścić. Jesli rysy są niewielkie to wystarczy. Jeśli to nie pomoże to fornirować zawsze zdążysz. 

U mnie na JBL L86 było bardzo duzo śladów po setkach szklanek z kawą itp. Udało się wszystko zeszlifować szlifierką oscylacyjną i papierem ściernym. Najpierw 180 a później 240. Cieńszy nie był potrzebny. Po takim zabiegu można 

a) lakierować

b) olejować

c) politurować 

d) co sobie uważasz za stosowne.

Trzeba tylko uważać, aby nie przesadzić bo wtedy nowy fornir konieczny.

Tak wyglądały po lekkim szlifowaniu i lakierowaniu

 

20200527_172834.jpg

20200527_173003.jpg

20200527_173039.jpg

20200524_182236.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

Misiek, ja grałem na sansui sp 9000. Słuchałem kilka par keenwodow, sansui, pioneer

Jak wiesz parę wzmacniaczy i końcówek Sansui słyszałem i miałem albo mam 😉. Tych kolumn jak i żadnych innych nie słyszałem. Słyszałem skrajne opinie od bardzo dobrych do bardzo złych. CIEKAWOŚĆ 😛 chęć poznania, posłuchania czegoś nowego, innego. 

Ps. Kolumn Sansui 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się  nie chce otwierać forum.

Są ludzie którzy zawsze będą krytykować wszystko nawet gdy nie mają pojęcia co komentują, aby  tylko podnieść swoje ego.

Dnia 29.09.2023 o 11:21, audiowit napisał:

Panowie... to po prostu słabe kolumny w każdym aspekcie. Można je jedynie pochwalić za skuteczność. Kiedyś nawet podobał mi się ich dźwięk ale nie miałem porównania.

to jak mogłeś je ocenić😂

Jeżeli znasz i możesz polecić twoim zdaniem jeszcze lepsze z tamtego okresu, to proszę.

@Rega ładnie ci one wyszły, czy też tak potrafię, nie wiem ale będę próbować.

Lakierowałeś skrzynie?

Dzięki za info.

 

 

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zastanawiałem się jak z recenzować kolumny KL-7090 opisać różnice🤔.

Pozostawię to co jest oczywiste, a zaznaczę istotną różnice pomiędzy kolumnami trójdrożnymi z którymi obcuję od początku przygody z muzą, a systemem 5-drożnym zastosowanym w KL-7090 jest to przeskok do dźwięku, który nie sprawia problemów w przejściach pomiędzy sekcjami czy oktawami.

Dźwięk zachowuje swą tonalność w całym paśmie przenoszenia.

Nie wyczuwa się przejścia pomiędzy sekcjami zwrotnicy i przetworników jak to ma miejsce 3-drożnych czy w niższych konfiguracjach.

Należy pamiętać że wiele instrumentów i wokali gra przez kilka oktaw i to dla tych kolumn nie stanowi problemu.

Z całą pewnością należy pochwalić inżynierów za takie rozwiązanie.

Pozdr.

 

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...