Skocz do zawartości

Amplituner do ok. 5000 zł


Szuprycz

Recommended Posts

Wbrew pozorom jest spory wybór :) Mam kolumny Wilson EL 10, grają teraz z 7 letnią Yamahą i muzycznie jest super, ale kino słabe wg mnie. Dlatego szukam coś co muzycznie będzie takie samo bądź lepsze, ale przede wszystkim chce usłyszeć różnice na filmach.

Pod uwagę biorę:

denon-avr-x1800h (super cena, ewentualnie model 2800)

yamaha-rx-a2a(mój faworyt)

pioneer-vsx-lx305

marantz-sr5015 (najładniejszy :))

Który Wy byście wybrali i dlaczego? Dziękuję za rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanKlor napisał:

Gwarancja pewnie 2 letnia w porównaniu do 3 letniej z PL dystrybucji. Zdecydowanie lepszy stosunek ceny do jakości niż w przypadku X1800 który wymieniłeś (zauważyłeś, że wyższy model x2800 jest tańszy?). 

Cytat ze strony Denon: "Sprzęt zakupiony z innych źródeł niż autoryzowani sprzedawcy, nie podlega gwarancji DENON. "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Szuprycz napisał:

Czy mam rozumieć że Denon wg Ciebie z tych co wymieniłem będzie najlepszy (chodzi o X3800)?

Nie wiem jak grają Twoje głośniki i czego szukasz. To dobry amplituner w tej cenie. Napisz co Ci przeszkadza w obecnym dźwięku i poczekaj na podpowiedzi. NAstępnie i tak wypadałoby posłuchać tych sprzętów. W przypadku zakupu w sieci możesz też po prostu zwrócić bez podania przyczyny. Amazon daje na to 30 dni, normalnie masz 14. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Skoro wytypowałeś Yamahę RXA2a na Twojego faworyta to dlaczego w to nie pójść :)?

Dostaniesz nie tylko dobry dźwięk w kinie i stereo ale też porządną i stabilną aplikację!

Gdybyś chciał dowiedzieć się jeszcze więcej, to zapraszamy do naszego filmiku poniżej

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Szuprycz napisał:

brew pozorom jest spory wybór :) Mam kolumny Wilson EL 10, grają teraz z 7 letnią Yamahą i muzycznie jest super, ale kino słabe wg mnie. Dlatego szukam coś co muzycznie będzie takie samo bądź lepsze, ale przede wszystkim chce usłyszeć różnice na filmach.

Pod uwagę biorę:

denon-avr-x1800h (super cena, ewentualnie model 2800)

No i mamy pierwszego który się złapał:P

Nie do wiary.

W tej cenie z Amazona masz Denona X3700 albo 3800 i to jest wybór w tej cenie albo LX305

20 godzin temu, Szuprycz napisał:

Poniżej 5k widze tylko na Amazonie a tam nie wiem jak ma się sprawa z gwarancją? A to jest sprzęt godny rozważenia?

Zdecydowanie

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Skoro wytypowałeś Yamahę RXA2a na Twojego faworyta to dlaczego w to nie pójść :)?

Bo Yamaha A2A nie daje nic więcej.  Dopiero A4A jest przeskokiem. To samo było w 685 i A860

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No i mamy pierwszego który się złapał:P

Nie do wiary.

W tej cenie z Amazona masz Denona X3700 albo 3800 i to jest wybór w tej cenie albo LX305

Zdecydowanie

Bo Yamaha A2A nie daje nic więcej.  Dopiero A4A jest przeskokiem. To samo było w 685 i A860

To uważasz że chociażby ten Pioneer którego zasugerowałeś jest lepszy od Yamahy? W jaki sposób? Czy jednak iść w tego Denona?

Edytowano przez Szuprycz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku "który samochód jest lepszy". 

Jest konkurencja i każdy z modeli ma swoje lepsze i gorsze strony. Zerknij na specyfikację, porównaj ułatwienia jakie są oferowane, przemyśl z ilu będziesz korzystać i ODSŁUCHAJ. A przynajmniej zapewnij sobie możliwość zwrotu jak zakup okaże się pomyłką.

Dla jednego ilość kanałów będzie najważniejsza, dla drugiego możliwość podpięcia bezprzewodowych głośników, kolejny będzie się cieszył z łatwego i przyjaznego interfejsu FHD itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szuprycz napisał:

To uważasz że chociażby ten Pioneer którego zasugerowałeś jest lepszy od Yamahy? W jaki sposób? Czy jednak iść w tego Denona?

W przypadku marki Pioneer warto mieć na uwadze jej losy, szczególnie te z ostatnich miesięcy...  Trzeba uważać, żeby przez przypadek nie zostać "bez supportu"

Sądzę, że pod tym względem Yamaha to akurat pewny zakup.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Szuprycz napisał:

To uważasz że chociażby ten Pioneer którego zasugerowałeś jest lepszy od Yamahy? W jaki sposób? Czy jednak iść w tego Denona?

Marantz nie jest lepszy, ale Pioneer tak. zyskujesz na dobrej kalibracji. Dopiero kiedy weźmiemy pod uwagę model A4A to jest wydajnościowy przeskok.

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W przypadku marki Pioneer warto mieć na uwadze jej losy, szczególnie te z ostatnich miesięcy...  Trzeba uważać, żeby przez przypadek nie zostać "bez supportu"

Sądzę, że pod tym względem Yamaha to akurat pewny zakup.

 

Niestety ale tu muszę się zgodzić z Butlerem. Kompletnie nie trafione zdanie.

Butler słusznie zauważył że najlepiej jest odsłuchać ale przytaczać że u Yamahy ma się lepszy support? No za granica może tak. Ale mówimy o rynku Polskim gdzie wsparcie Yamahy jest słabe.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Butler napisał:

Akurat w tej kwestii Pioneer wypada (póki co) lepiej od Yamahy. Sorry koledzy, daliście popis w sprawie HDMI który ciągnie się jak smród po gaciach.

Prosimy o argumenty mówiące o tym, że jest "lepiej". Marka, jeszcze niedawno, bo dwa lata temu była na dnie, dziś w cale nie jest lepiej. Brak stabilności jest jednoznaczne z siłą marki.

Co do HDMI...

Ile razy będziemy do tego jeszcze wracać? Co to ma na celu? Ma Pan jakiś problem? To proszę do nas napisać na priv a nie publicznie.

 

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Marantz nie jest lepszy, ale Pioneer tak. zyskujesz na dobrej kalibracji. Dopiero kiedy weźmiemy pod uwagę model A4A to jest wydajnościowy przeskok.

Niestety ale tu muszę się zgodzić z Butlerem. Kompletnie nie trafione zdanie.

Butler słusznie zauważył że najlepiej jest odsłuchać ale przytaczać że u Yamahy ma się lepszy support? No za granica może tak. Ale mówimy o rynku Polskim gdzie wsparcie Yamahy jest słabe.

 

 

Support - mam na myśli dostarczanie aktualizacji, pielęgnowanie produktów. Nie skupiłem się tutaj na relacji dystrybutor-klient.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Prosimy o argumenty mówiące o tym, że jest "lepiej". Marka, jeszcze niedawno, bo dwa lata temu była na dnie, dziś w cale nie jest lepiej. Brak stabilności jest jednoznaczne z siłą marki.

Oho, robi się ciekawie :) Dystrybutor Yamaha dyskredytuje konkurencyjną markę która oferuje najtańszy w klasie 9-kanałowy amplituner zbierający całkiem pochlebne opinie. Czyżby Wam sprzedaż siadła?

Ja nie muszę mieć argumentów by bronić kogoś,  Wy musicie je mieć by kogoś oskarżać. Znajomość prawa kuleje u Was.

Jakoś nie słyszałem by ktoś się uskarżał na Pioneera, a kupiło ich ostatnio dość sporo użytkowników sądząc po wnioskach przy kompletowaniu zestawów. A może zapytamy przedstawiciela Pioneer co sądzi o rewelacjach TopHiFi? To się Panie może o sąd odbić więc bym był ostrożny.

49 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Co do HDMI...

Ile razy będziemy do tego jeszcze wracać? Co to ma na celu?

Ile razy? Tyle razy ile będzie mi się podobało. Sytuacja miala miejsce i musicie brać to na klatę. Prowadzicie nieuczciwe praktyki konsumenckie, to tym bardziej będę jechał po Was.

49 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ma Pan jakiś problem? To proszę do nas napisać na priv a nie publicznie.

Ja mam jakiś problem? 

Co do Priv nie mam przyjemności i potrzeby. Dotychczasowa korespondencja to totalna Wasza kompromitacja i macie szczęście że jej nie upubliczniłem.

Edytowano przez Redakcja AUDIO
Obraźliwa wypowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Prosimy o argumenty mówiące o tym, że jest "lepiej". Marka, jeszcze niedawno, bo dwa lata temu była na dnie, dziś w cale nie jest lepiej. Brak stabilności jest jednoznaczne z siłą marki.

 

Ehm Pioneer należy od roku albo już dłużej do Premium Audio Company, więc chyba tak na dnie nie jest... To jest właśnie stabilność, więc nie wiem o co chodzi.

Edytowano przez Szuprycz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szuprycz napisał:

Ehm Pioneer należy od roku albo już dłużej do Premium Audio Company, więc chyba tak na dnie nie jest... To jest właśnie stabilność, więc nie wiem o co chodzi.

Akurat wyniki finansowe łatwo sprawdzić, bo właścicielem Premium Audio Company jest VOXX, który jest notowany na giełdzie NASDAQ, a w związku z tym wszystkie szczegółowe informacje można przeczytać w raportach giełdowych. A wygląda to tak, że strata netto w Q1 2023 wyniosła 6.5 milionów dolarów, a za Q2 już $10.7m, czyli strata wzrosła aż 65% kwartał do kwartału. A największą kulą u nogi VOXXa jest właśnie oddział Premium Audio Company (marki Onkyo, Pioneer, Integra, Elite i reszta), gdzie sprzedaż spadła 32% kwartał do kwartału. Sam prezes VOXXa przyznał, że "Premium Audio has been hit hard.”
Marnie to wygląda, ja bym nie nazwał tej sytuacji stabilną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, przemeklbn napisał:

Akurat wyniki finansowe łatwo sprawdzić, bo właścicielem Premium Audio Company jest VOXX, który jest notowany na giełdzie NASDAQ, a w związku z tym wszystkie szczegółowe informacje można przeczytać w raportach giełdowych. A wygląda to tak, że strata netto w Q1 2023 wyniosła 6.5 milionów dolarów, a za Q2 już $10.7m, czyli strata wzrosła aż 65% kwartał do kwartału. A największą kulą u nogi VOXXa jest właśnie oddział Premium Audio Company (marki Onkyo, Pioneer, Integra, Elite i reszta), gdzie sprzedaż spadła 32% kwartał do kwartału. Sam prezes VOXXa przyznał, że "Premium Audio has been hit hard.”
Marnie to wygląda, ja bym nie nazwał tej sytuacji stabilną.

Cóż, różne startupy mają olbrzymie straty co roku zasypywane kolejnymi rundami VC. Dodatkowo może to też znaczy że jeżeli tracą kasę na takim 9-kanałowcu w cenie 7, to konsument zyskuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...