Skocz do zawartości

Wzmacniacze Marantz,co wybrać


Mar55

Recommended Posts

Witam,posiadam wzmacniacz Marantz PM 6010 OSE którego brzmienie bardzo mi odpowiada,niestety padły kondensatory,naprawa droga. Które modele marantza zachowują to brzmienie wedlug was ?

Obserwuję modele Pm 4400 oraz Pm 6004,czy warto je brać pod uwagę czy może coś innego z marantza ?

Proszę o wasze rady a szczególnie osoby które znają ich brzmienie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pm 68 jak w sygnaturce 😜

Tylko tu z zakupem wiąże się pewne ryzyko. Jeśli niesprawny jest potencjometr głośności (a zdarza się to czasami), to jest nie naprawiany, a zamienników brak. 

No, ale gra fajnie... ;)

13 minut temu, KrólKiczu napisał:

@stach_s, jakiego masz marantza? 

To chyba będzie ważne, ja nie znam tych modeli, o które pyta kolega @Mar55 :D

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KrólKiczu napisał:

@stach_s, jakiego masz marantza? 

Żadnego sprawnego obecnie. Uszkodzony pm6010 to koszt naprawy ok 1000 zl , tak wycenili w Iviter audio. Widzę kilka ofert używanych : pm6004,pm4400,pm68 ...

zależy mi na takim brzmieniu jak prezentował 6010 czyli piękna srednica lekko ocieplona i szczegółowa i całkiem dobra góra,basu bylo nieco mniej ale jak dla mnie wystarczy ...

 

 

12 godzin temu, stach_s napisał:

Pm 68 jak w sygnaturce 😜

Tylko tu z zakupem wiąże się pewne ryzyko. Jeśli niesprawny jest potencjometr głośności (a zdarza się to czasami), to jest nie naprawiany, a zamienników brak. 

No, ale gra fajnie... ;)

To chyba będzie ważne, ja nie znam tych modeli, o które pyta kolega @Mar55 :D

https://m.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-marantz-pm68-CID99-IDV4MI9.html

Czy to ten model chodzi ?

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

A może iść w coś innego?

Marantz przechodził z rak do rąk i miał rożne modele jak szukasz dokładnie tego samego to chyba lepiej jest zrobić serwis Twojego. Niż znowu kupowac kota w worku

 

Naprawa ok 1000 zł,trochę dużo się wydaje. Użytkownicy piszą że te starsze modele marantza to klasa sama w sobie a dzisiejsze to już inna bajka . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

pamiętaj, że wymiana z jednego używanego wzmacniacza na drugi może dać takie same efekty. Czyli konieczność naprawy. Moim zdaniem lepiej dać więcej za serwis, ale mieć już sprzęt pewny (ewentualnie z gwarancją od serwisu), niż znowu mieć potencjalne problemy z jego działaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elektron6 napisał:

Generalnie w PM6010 to hula powietrze i serwis tego wzmacniacza to poziom trudności minor. Ocena i wymiana kondensatorów to jest pikuś i raczej nie jest to powód do utylizacji wzmacniacza.

Czy to musi być kondersator do marantza czy to nie ma znaczenia ?

Zrobi to każdy elektronik czy szukać wyspecjalizowanego serwisu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 800 zl jest na allegro pm 68, podobno jeden z najbardziej udanych modeli marantza ,zawsze jest 14 dni na zwrot .

Ktoś może potwierdzić ten opis ?

Bardzo dobry model MARANTZ z prestiżowej serii wolny od zniekształceń jakie nam serwują inne firmy tutaj mamy prawdziwe wierne podbicie muzyki, duży zasób bassu i sopranu, czysty i dynamiczny dźwięk. Sprzęt wzorowo zaprojektowany i mistrzowsko wykonany. Aukcja w szczególności skierowana do posiadaczy tej  firmy ale nie tylko, to urządzenie może być uzupełnieniem każdego poważnego zestawu audio. Gwarantuje że wasz zestaw zagra z całkowicie nowym bogatym i urozmaiconym w scenę brzmieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, stach_s napisał:

Ale tysiacz za wymianę kondów??? 

 

Pytanie czy to tylko wymiana kondensatorów. Może coś więcej tam jeszcze dochodzi. 

39 minut temu, stach_s napisał:

Ciekawe, czy im droższy serwis, tym lepszy??? 

Niekoniecznie.

Jeśli serwis jest ogólnie znany z dobrze wykonywanej pracy to warto dopłacić. Podejrzewam, że mają większe pojęcie o doborze odpowiednich elementów zastępczych by zachować właściwe brzmienie dla danego wzmacniacza. niż tańszy serwis nie mający takiego doświadczenia, który będzie się interesował tylko suchymi parametrami. Uznany serwis to większa szansa spokoju na następne lata użytkowania sprzętu.

A jak sprzęt jest warty by go reanimować to ja wolę dopłacić by reanimacja była jak najlepszej jakości.

Czeka mnie to z gramofonem za jakiś czas. Wolę reanimować go za spore pieniądze niż kupić nowy za te same. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, elektron6 napisał:

Ryzyko jest wszędzie zarówno ten tani jak i drogi serwis może spaprać robotę.

Z tym trudno polemizować. Tu bardziej się liczy doświadczenie, a nie cena. Bardziej doświadczony serwis może proaktywnie wymienić elementy znane im z wcześniejszych napraw takiego sprzętu jako potencjalne źródła problemów w przyszłości. 

 

40 minut temu, elektron6 napisał:

Wiadomo jak to jest na serwisie jak liczysz czas jak motogodziny i z tym sztywni korelujesz cenę to nic z tego dobrego nie będzie…

Nie jestem przekonany czy w serwisach sprzętu vintage roboczogodziny są tak dokładnie liczone jak w przypadku serwisów samochodowych gdzie dla większości napraw dość łatwo określić czas potrzebny na wymianę np. klocków hamulcowych w VW Golfie.

Trzeba wziąć pod uwagę, że na cenę oprócz doświadczenia wpływają także lokalizacja firmy (koszty lokalu, płac itp.), wyposażenie czy procedury testowe. To samo zupełnie inaczej może kosztować w przypadku firmy z dużym salonem w drogim miejscu w Warszawie, a zupełnie inaczej koszty może policzyć elektronik naprawiający sprzęt elektroniczny w niedużym punkcie w Pcimiu. 

Jeśli oba serwisy mają podobną renomę na rynku i ceny są wyraźnie różne to można rozważać gdzie sprzęt naprawiać. Gdybym ja mieszkając w Warszawie miał wybrać tej samej jakości serwis za 1000PLN w Warszawie i za 400PLN w Pcimiu, to wolę ten warszawski serwis. Tu mi odchodzą problemy z ewentualnymi usterkami w transporcie bo sprzęt osobiście odwiozę i przywiozę. Do Pcimia w sumie też bym mógł, ale jak policzę koszty paliwa to już takiej dużej różnicy nie będzie. A jak przyjdzie do ewentualnej reklamacji i poprawek to już będę do przodu.

A jeśli o tym serwisie z Pcimia nie wiem nic poza ceną to nawet go pod uwagę nie wezmę. Tak samo jak nie wezmę pod uwagę serwisu, o którym nic nie wiem, nawet jeśli jest w Warszawie i jest wyraźnie tańszy od tego uznanego.

Jeśli znajdę serwis równie uznany w Warszawie z niższymi cenami to go na 100% rozważę. 

Zakładam, że rewitalizuję sprzęt vintage by mieć z niego radochę przez kolejne kilka-kilkanaście lat, a może i dłużej. Nie będę w tym momencie oszczędzał kilkuset PLN jeśli poruszamy się w kwocie do 1000 PLN.

Gdyby te różnice w cenach to były kwoty idące w tysiące PLN to proces wyboru serwisu byłby podobnie skomplikowany tylko inną wagę bym przykładał do tych różnic w cenach.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat serwisów to trzeba generalnie zamknąć. Każdy musi sam ocenić za co chce zapłacić. Są tacy co i za wymianę przekaźnika w wzmacniaczu zapłacili 2 koła (dodam iż koszt przekaźnika to było 8 zł). Inni zapłacili kilka stówek za tydzień dłubaniny plus wymianę garści elementów. Tak bywa:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, elektron6 napisał:

Generalnie w PM6010 to hula powietrze i serwis tego wzmacniacza to poziom trudności minor. Ocena i wymiana kondensatorów to jest pikuś i raczej nie jest to powód do utylizacji wzmacniacza.

Słyszałem na forum obok. Że serwisy mają teraz kuperoboty i po nawet plany na 6 miesiecy w przod ile w tym prawdy nie wiem. ale może to im daje wlasnie możliwości walenia takimi cenami.

Szukaj sobie wzmacniacza z komisu który daje gwarancję.

Zostaw Marantza. Posłuchaj u nich co jest a nóż inny spodoba Ci się jeszcze bardziej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...