Skocz do zawartości

Kolumny STEREO do garażu ok 30m2


wojoo

Recommended Posts

Cześć,

Zwracam sie do Was z prośba o doradzenie w kupnie 2 kolumn "podstawkowych" do garażu które będą wisiały na uchwytach.

Pomieszczenie jest zaadaptowane pod "imprezownie" gdzie jest projektor, ściany są wytłumione od środka wełną, przykryte gipsem a na to pianki akustyczne.

Niestety obecny zestaw jest tragiczny, próbowałem wielu różnych Wież typu technics, sony etc i nie da się tego słuchać... 

Zdesperowany wyciągnąłem stary Ampli Yamahy, jeśli dobrze pamiętam RX-V595RDS i podłączyłem je pod kolumny sonego od wieży MHC. Jak sie okazało poprawa była niewielka i dalej grają jak gunvo z papieru. Poza dudnieniem nic w zasadzie nie słychać.

Myślałem, o jakiś zestawie aktywnym, żeby pozbyć sie apli na którego nie mam zbytnio miejsca ale chyba nic ciekawego za rozsądne pieniązki nie widzę.

Co byście polecili do komfortowego oglądania filmów, grania w gry oraz słuchania muzyki? wiadomo, że charakter pomieszczenia wymaga fajnego basu (pewnie i tak się skończy na dołożeniu jakiegoś suba)

Chciałbym przeznaczyć max 2500 ma komplet

Heco? Magnat? niestety jestem ograniczony co do szerokości kolumn (max 25cm)

Dzięki za wszelkie sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojoo napisał:

Pomieszczenie jest zaadaptowane pod "imprezownie" gdzie jest projektor, ściany są wytłumione od środka wełną, przykryte gipsem a na to pianki akustyczne

 

2 godziny temu, wojoo napisał:

Zdesperowany wyciągnąłem stary Ampli Yamahy, jeśli dobrze pamiętam RX-V595RDS i podłączyłem je pod kolumny sonego od wieży MHC. Jak sie okazało poprawa była niewielka i dalej grają jak gunvo z papieru. Poza dudnieniem nic w zasadzie nie słychać.

Czy istnieje możliwość ze pomieszczenie zostało "przetłumione"?  Wełna pod gipsem a na nim pianka. Dudnienia najtrudniej sie pozbyć akustyką, wiec może w/w efekt daje sie we znaki🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

Czy istnieje możliwość ze pomieszczenie zostało "przetłumione"?  Wełna pod gipsem a na nim pianka. Dudnienia najtrudniej sie pozbyć akustyką, wiec może w/w efekt daje sie we znaki🤔

Przed założeniem pianek raczej było to samo (wełna jest tak na prawde jako ocieplenie, na pewno nie była brana pod uwagę jako izolator akustyczny). Nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że było jeszcze to mocniej słychać.

 

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

W jaki sposób chcesz podpinać projektor do kolumn/wzmacniacza? Warto byłoby sprawdzić np. System Audio Saxo 7 Active, ale też Heco Aurora 300, Monitor Audio Bronze 100, KEF Q350 + Cambridge AXA25/Taga HTA-25B. To fajne, niedrogie połączenia, które warto byłoby sprawdzić. 

Projektor aktualnie jest przez AUX podłączony do Ampli ale to dlatego, że po optyku z jakiegoś powodu dźwięk nie chce iść

Docelowo będzie szło bezpośrednio z konsoli

Myślałem, o Heco Aurora 300 oraz Bronze 100 (szczególnie, że w salonie mam Silvery 500 7G) 

Jeszcze zastanawiam się nad Edifier R2855DB które są aktywne ale w tym połączeniu już nie będe mógł przyszłościowo zrobić 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Być może trafioną w dziesiątkę będzie opcja z aktywnymi Audio PRO A28

 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a28.html?color=1709&gclid=Cj0KCQjwgNanBhDUARIsAAeIcAuMGR7Wr4s4oaQz4dmZqvbtj2Wj3J4C3sDqXvmg_b6opSrRjNgQXO0aAszYEALw_wcB

75 Wat na kanał zrobi robotę, a przede wszystkim mnogość połączeń na pokładzie, jak HDMI czy AUX, optical.

Jest też opcja dołożenia suba, a coś czuję że z biegiem czasu będziesz potrzebował aby zejście było jeszcze niższe ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym się zastanawiałem czy to jednak dobry pomysł mieć głośniki na wieszaku... chyba lepiej już gdyby stały na jakiś dedykowanych podstawkach?

Ewentualnie zrobić jakąś konstrukcję z MDF i na to wtedy mógłbym postawić zwykłe kolumny (nie mogę postawić bezpośrednio na podłodze ze względu na wodę, wilgoć etc, jednak czasem parkuje tam samochód)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2023 o 15:59, Chyba Miro 84 napisał:

 

Czy istnieje możliwość ze pomieszczenie zostało "przetłumione"?  Wełna pod gipsem a na nim pianka. Dudnienia najtrudniej sie pozbyć akustyką, wiec może w/w efekt daje sie we znaki🤔

Bardzo możliwe. Dołu bez bass trapów i tak nie ogarniemy a skoro pochłonięta jest cała góra to finalnie może być ciężko uzyskać tam dobre brzmienie choć nie byłem, nie słuchałem więc nie twierdzę, że jest tak na pewno. 

Oprócz Bronze`ów dobrze spisują się też QAcoustics 3030i oraz Indiana Line Tesi 261 gdybyś chciał sprzęty nowe. Jako elektronika - Topping MX5, który ma od razu DAC`a lub używki. W tym budżecie na pewno kupisz coś lepszego niż w/w.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych odsłuchach. Niestety dudnienie jak było tak dalej jest, najprawdopodobniej umiejscowienie wieszaków na głośniki jest na tyle kiepskie, że jak odsunąłem pół metra do środka i postawiłem na drabinie to efekt był o połowę mniej odczuwalny. Do testów ściągnąłem wszystkie pianki (specjalnie je przymocowałem tak, żeby można było je dowolnie modyfikować i jak ułożenie finalnie mi się spodoba to je przykleję na stałe) i nic to nie zmieniło 😮 dalej występowało dudnienie.

Przynajmniej się dowiedziałem, że mam uszkodzony prawy kanał w Ampli który gra ciszej i okrojonym pasmem :/ niestety czeka mnie kupno jakiegoś grajka (może wspomniany opping MX5?) lub aktywnych kolumn

Mam też wrażenie, że te HEKO grają mocną średnicą? zgadza się? ogólnie grają bardzo fajnie, mają fajny bas jak na takie małe kolumienki ale chyba brzmienie nie do końca mnie przekonuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2023 o 09:17, wojoo napisał:

Też nad tym się zastanawiałem czy to jednak dobry pomysł mieć głośniki na wieszaku... chyba lepiej już gdyby stały na jakiś dedykowanych podstawkach?

Tak, lepiej.

10 godzin temu, wojoo napisał:

Jestem po pierwszych odsłuchach. Niestety dudnienie jak było tak dalej jest, najprawdopodobniej umiejscowienie wieszaków na głośniki jest na tyle kiepskie, że jak odsunąłem pół metra do środka i postawiłem na drabinie to efekt był o połowę mniej odczuwalny.

A no właśnie.

10 godzin temu, wojoo napisał:

iestety czeka mnie kupno jakiegoś grajka (może wspomniany opping MX5?) lub aktywnych kolumn

Polował bym na uzywany wzmacniacz. JAk wyżej piałem. I na serwis czy sprawdzenie zostanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wojoo napisał:

Zaproponujesz coś ciekawego? koniecznie musi mieć więcej mocy niż mój 596RDS Yamaha która zaczyna grać pod koniec skali

Klipsch F2 + HArman HK650, albo 6500, Pioneer 656/676

Z monitorów

Dnia 5.09.2023 o 09:09, Piotr Sonido napisał:

Może Monitor Audio RX2 + Denon PMA 860 i jakiś sub?

Ale i Tannoy M2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

wczoraj miałem małego wkurwa z tym dudnieniem i nie mam już pomysłów jak się tego pozbyć... niestety co do miejsca na kolumny mam bardzo ograniczone pole manewru.

Może jakieś basstrapy czy jak to sie tam zwie pomogą np w rogach?

 

najmocniej słychać to na środku pomieszczenia, mniej wiecej tam gdzie leży wkrętarka

14d92a3364626.jpg

622d570843688.jpg

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Głośniki są dość wysoko. Tutaj ewidentnie "gra" sufit. Będzie ciężko z tym coś konkretnego zrobić. Na pewno poprawa byłaby jakoś zszedł z głośnikami na dół ale wiemy, że za bardzo nie jest to możliwe :)

Akurat zejść niżej to najmniejszy problem... pytanie na jakiej wysokości powinno to "wisieć"? ile obniżyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Dnia 7.09.2023 o 09:03, Piotr Sonido napisał:

Tak, lepiej.

A no właśnie.

Polował bym na uzywany wzmacniacz. JAk wyżej piałem. I na serwis czy sprawdzenie zostanie.

 

A czy kolumny wiszą pod sufitem Bo jeżeli tak a sufit jest z płyty betonowej to będzie ci dudnić dopóki nie obniżysz na wysokość swojego wzrostu jeżeli głośniki basowe masz pod sufitem To będziesz miał echo jak na sali gimnastycznej w miarę pustym pomieszczeniu ponieważ niskie tony czyli pas wibracjami schodzą na dół i dlatego ci dudni po prostu rzeczywiście dla efektów lepszego wygłuszenia wsadziłem jakąś kanapę nawet za darmo ludzie oddają na OLX byle nie ze skóry bo to ta połowisz na efekt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...