Skocz do zawartości

Dobór streamera/ dac do Denon 1600ne/kef R700


Marina_Yacht

Recommended Posts

Chciałbym kupić źródło w postaci streamera które będzie jakościowo lepiej brzmiał jak to co mam na tą chwilę, denon 1600ne + kef r700+ Rel r528 + Chromecast audio spięty optykiem , budżet mniej więcej do 3000 zł może to być sprzęt używany lub nowy , raczej nie ma opcji na osobne pudełka bo sprzęt stoi na widoku , 

myślałem o bluesound z zasilaczem dodatkowym lub cambridge cxn 

nie jestem w stanie wyszukać na jakim pułapie jakościowym jest mój Dac w denon i może te moje wstępne propozycje zagrają tak samo jak obecnie Chromecast, 

Najchętniej widziałbym odtwarzacz denona żeby to tworzyło jedną całość ale oponie są mocno przeciętne , od nowego zakupu oczekiwałbym poprawienia ilości detali w dźwięku mam nieodparte wrażenie że są stłumione 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zestaw, R7+1600ne i postawiłem na WXC-50. Czaiłem się też na DNP-800ne, ale jest tego tak mało i ceny tak wysokie, że odpuściłem. No i opinie o heosie mocno średnie. Music cast od yamahy miałem już w amplitunerze i działa to bardzo sprawnie. Korzystam i tak z daca z 1600ne. Jak ktoś cudów nie wymaga to się to sprawdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mizebo napisz proszę, czy faktycznie jest różnica w graniu, gdy WXC daje tylko cyfrę na kość w Denku, a wtedy gdy analogowo muza leci do wzmacniacza.

Gram już kilka lat na WXC, ale jakiś czas temu przymierzałem się do osobnego DACa, Chciałem już kupować DACa od EverSolo, ale jakoś nie mogłem się zdecydować, czy brać samego DACa, czy ze Streamerem. Finalnie, póki co,  zostałem z WXC i ogólnie jestem zadowolony, ......ale zawsze może być lepiej. Pytanie, czy z innym DACiem lepiej jest ??

Bo że Musiccast jest świetne, to wiem :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, terracan1929 napisał:

@Mizebo napisz proszę, czy faktycznie jest różnica w graniu, gdy WXC daje tylko cyfrę na kość w Denku, a wtedy gdy analogowo muza leci do wzmacniacza.

Muszę zebrać siły i zrobić kiedyś porównanie. Podejrzewam, że wyjdzie że nie wychwycę róznicy. Na eversolo dmp a6 też miałem chętkę, bo dużo się mówi o nim w sieci, ale tam dac jest najsłabszym ogniwem i pewnie byłby to krok w bok. Póki co to właśnie na yamahe twojego pokroju choruję ale nie słuchałem i nie wiem czy by pokonała denona :)

Wracając do tematu głównego to podejrzewam, że wymiana daca nic Ci nie pomoże. Kefy nie należą do grupy kolumn detalicznych. Bardziej nastawione na relaks i długie słuchanie. Prędzej wymiana wzmacniacza. Przekopałem fora i najbardziej polecane są wzmacniacze hegla/lyngdorfa/primare. Sam jestem ciekaw na ile by to zmieniło brzmienie i czy to gra warta świeczki...

 

Edytowano przez Mizebo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, River napisał:

Miałem takie zestawienie jak Twoje i grało to świetnie, tylko że ja używam bluesound node. Dac w denonie1600ne jest lepszy niż bluesound. 

Moim zdaniem winne jest żródło.

W sumie to można to łatwo sprawdzić. Podłącz laptopa i puść mu coś po usb w dobrej jakości. To pozwoli Ci odrzucić winę źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następcę tego wzmaka w postaci 1700ne, do którego podłączyłem wiim mini (plus zasilacz liniowy) i także zastanawiam się nad upgradem streamera. Do tej pory pory przetestowałem:

  • Wiim Pro - odniosłem wrażenie, że po analogu grało gorzej niż mój aktualny zestaw, który wykorzystuje daca w 1700ne
  • Bluesound x - lepiej, ale nie był to zauważalny progres versus dac w 1700ne, ba, odniosłem nawet wrażenie, że dźwięk był lekko przygaszony.
  • dnp 2000ne - testowałem mój zestaw z tym streamerem w sali odsłuchowej i porównałem go z ifi zen stream -  grało to dobrze, na tyle dobrze(szersza scena, więcej detalu, dynamika także na plus), że zastanawiam się nad wypożyczeniem tego streamera i przetestowaniem go w warunkach domowych:) . Niestety na ten moment cenna jest zaporowa, liczę na to, że podobnie jak w przypadku mojego wzmacniacza, cena znacząco spadnie.

Do przetestowanie został mi Audiolab 7000n, Cambridge Audio MXN10 i Eversolo dmp a6. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marina_Yacht napisał:

Masa ludzi pisze że źródło „ nie gra „ 

Potwierdzam ...testowałem kilka streamerów w przedziale cenowym ok kilkuset złotych po kilka tysięcy i wszystkie podłączone do zewnętrznego dac-a jako źródło "grały" tak samo

Edytowano przez MacieQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mocną, naprawdę mocną propozycją jest oczywiście Bluesound Node :)

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesoubluesound-node-2021.html

Barwa dźwięku, bardzo dobra aplikacja i mały rozmiar przemawia za tym urzadzeniem pełną parą. Jakbyś chciał sprawdzić, to możemy się umówić na prezentację :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, terracan1929 napisał:

@Mizebo napisz proszę, czy faktycznie jest różnica w graniu, gdy WXC daje tylko cyfrę na kość w Denku, a wtedy gdy analogowo muza leci do wzmacniacza.

Dziś potestowałem i nie stwierdziłem żadnej różnicy. Przełączaczenia robiłem po jakimś czasie i od razu co kilka sekund. Nie do rozróżnienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Denonie wbudowana jest  32-bitowa kość Burr-Brown (mająca dobre opinie). W WXC-50 znajdziemy także 32-bitową kość, tyle że ESS Sabre 9006AS.

Byłem ciekawy, czy tak jak niektórzy piszą, kości różnych producentów mają różną specyfikę grania.

@Mizebo dziękuję Ci bardzo za fatygę oraz odpowiedź.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Mocną, naprawdę mocną propozycją jest oczywiście Bluesound Node :)

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesoubluesound-node-2021.html

Barwa dźwięku, bardzo dobra aplikacja i mały rozmiar przemawia za tym urzadzeniem pełną parą. Jakbyś chciał sprawdzić, to możemy się umówić na prezentację :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2023 o 19:50, Marina_Yacht napisał:

Właśnie chciałem coś poprawić bo nie do końca mi się podoba to brzmienie, być może te kolumny są dla mnie zbyt mało detaliczne i nic mi nie wniesie zmiana źródła …. Pożyjemy zobaczymy 

Zaletą streamerów Denona jest współpraca ze wzmacniaczem. Wystarczy jeden pilot, a tak naprawdę używa się wyłącznie aplikacji HEOS. W HEOS'ie można włączać/wyłączać wzmacniacz, regulować głośność, nie jestem pewien czy będzie działać przełączanie wejść (w moim PMA/DNP-800 nie działa). Jako tanią alternatywę można poszukać HEOS Link 2 (koniecznie HS2).

Aplikacja HEOS jest trochę przestarzała, ale działa bardzo stabilnie i po przyzwyczajeniu nie ma problemów z obsługą. Zaletą jest obsługa Amazon Music z hires, chociaż u nas casting defaultowo nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marina_Yacht napisał:
16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Mocną, naprawdę mocną propozycją jest oczywiście Bluesound Node :)

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesoubluesound-node-2021.html

Barwa dźwięku, bardzo dobra aplikacja i mały rozmiar przemawia za tym urzadzeniem pełną parą. Jakbyś chciał sprawdzić, to możemy się umówić na prezentację :)

 

Kolega wyżej testował , nie wyłapał znaczących różnic wiec oddalam się od tej koncepcji 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem też dobrą opcją byłby tutaj jaśniejszy wzmacniacz all-in-one, jak Primare i15 Prisma MK2, czy Cambridge Evo 75. Ze sprzętów minimalnie ocieplonych jest NuPrime Omnia A300, która też może się spodobać przy takim połączeniu. 

Jeśli jednak szukasz samego streamera, to przemyślałbym zestaw łączony, np. WiiM Pro + EverSolo DAC-Z6, Topping D70 Pro. Tu będziesz miał największy zysk jakościowy moim zdaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MacieQ napisał:

Potwierdzam ...testowałem kilka streamerów w przedziale cenowym ok kilkuset złotych po kilka tysięcy i wszystkie podłączone do zewnętrznego dac-a jako źródło "grały" tak samo

Testowałem Silent Angel Munich, Ifi Zen Stream i Wiim Mini. Zostal ten ostatni i to wcale nie ze skąpstwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2023 o 15:52, MacieQ napisał:

Potwierdzam ...testowałem kilka streamerów w przedziale cenowym ok kilkuset złotych po kilka tysięcy i wszystkie podłączone do zewnętrznego dac-a jako źródło "grały" tak samo

czyli szukamy urządzenia które ma wbudowanego lepszego DAC jak Denon 1600ne , mnie konkretnie interesuje jak pisałem na wstępie poprawa górnego pasma, wydobycie detali .... ciężki temat 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marina_Yacht napisał:

ciężki temat 

Wcale nie ciężki, ale chyba szukasz nie tam, gdzie powinieneś.

Z testu Twoich kolumn -

KEF R700

Teoretycznie dobrze zrównoważona charakterystyka przetwarzania R700 jest o tyle zaskakująca, że odejście od liniowości zmierza nie do wyeksponowania wysokich częstotliwości, ale do ich lekkiego "przygaszenia". Charakterystyki konsekwentnie opadające" ku górnemu skrajowi pasma zdarza się widywać, ale rzadko.

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/441-r700

Może spróbuj z kolumnami tego typu, którymi ja dysponuję. Jest i góra i bas. Jest fajne granie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, terracan1929 napisał:

Wcale nie ciężki, ale chyba szukasz nie tam, gdzie powinieneś.

Z testu Twoich kolumn -

KEF R700

Teoretycznie dobrze zrównoważona charakterystyka przetwarzania R700 jest o tyle zaskakująca, że odejście od liniowości zmierza nie do wyeksponowania wysokich częstotliwości, ale do ich lekkiego "przygaszenia". Charakterystyki konsekwentnie opadające" ku górnemu skrajowi pasma zdarza się widywać, ale rzadko.

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/441-r700

Może spróbuj z kolumnami tego typu, którymi ja dysponuję. Jest i góra i bas. Jest fajne granie.

 

musiałbym cały system rozwalić, na tą chwilę za dużo zamieszania z takim ruchem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...