Skocz do zawartości

Dobór streamera/ dac do Denon 1600ne/kef R700


Marina_Yacht

Recommended Posts

2 godziny temu, Marina_Yacht napisał:

wstępnie pójdę w stronę wzmacniacza all in on, myślę o evo 150 może Atol jeszcze czytam, każdy poleca cambridge cxn v2 ale musiałbym dołożyć 5k i niby ok ale klocki nie będą do siebie totalnie pasować

Zanim pójdziesz w stronę innego wzmaka to może najpierw spróbuj wpiąć w tor dobrego dac-a. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

przemyślałem temat, zmienię wszystko poza głośnikami, i tu mam takie koncepcje albo wzmacniacz all in one, tutaj na razie /przed ew. odsłuchem/ wytypowałem:

- lyngdorf tdai 1120 

- nad m10v2

- chciałem evo 150 ale nie ma przychylnych opinii i wg. testów dzwiękowo jest słabszy od powyższych 

lub klasyczny wzmacniacz i streamer :

- naim xs3 

- tutaj musiałbym posłuchać jest tego sporo na rynku najczęściej przewija się roksan K3, 

do tego źródło :

- cambridge audio cxn V2

- eversolo dmp-a6

bluesound z zasilaniem liniowym 

może jakieś koncepcje zanim zabiorę się odsłuchy, zdaje sobie sprawę z lekkiej ułomności systemu all in on ale strasznie kusi estetyka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje masz dobre, więc czas posłuchać. Na pewno jednak przemyślałbym wizytę u nas i sprawdzenie Roksana Caspian M2 zamiast modelu K3. Obecnie w naprawdę wyjątkowej cenie i warto przemyśleć dorzucenie. 

W razie czego zapraszamy na odsłuch, większość mamy na miejscu. Sprawdzisz sporo opcji przy dobrej kawie i w komfortowych warunkach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Q21 napisał:

Widzę, że podobnie jak w przypadku najtańszych Yamah (303,402), producent zaleca do tego wzmacniacza kolumny 8 Ohm.

Nie ma z tym problemu ? Przy kolumnach 4 omowych i głośnym słuchaniu wzmacniacz się nie wyłącza ?

Autor wątku ma Kefy R700 . Są one właśnie 4 omowe (ich minimum to 3 omy przy 150 Hz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marina_Yacht napisał:

przemyślałem temat, zmienię wszystko poza głośnikami, i tu mam takie koncepcje albo wzmacniacz all in one, tutaj na razie /przed ew. odsłuchem/ wytypowałem:

- lyngdorf tdai 1120 

- nad m10v2

- chciałem evo 150 ale nie ma przychylnych opinii i wg. testów dzwiękowo jest słabszy od powyższych 

Gdzie nie ma przychylnych opinii? Na ceneo? słabszy? mocowo? No chyba nie.

Odsłuchaj wszystkie 3.

20 godzin temu, Marina_Yacht napisał:

do tego źródło :

- cambridge audio cxn V2

- eversolo dmp-a6

bluesound z zasilaniem liniowym 

Tu jest ok

12 godzin temu, terracan1929 napisał:

Widzę, że podobnie jak w przypadku najtańszych Yamah (303,402), producent zaleca do tego wzmacniacza kolumny 8 Ohm.

Nie ma z tym problemu ? Przy kolumnach 4 omowych i głośnym słuchaniu wzmacniacz się nie wyłącza ?

Autor wątku ma Kefy R700 . Są one właśnie 4 omowe (ich minimum to 3 omy przy 150 Hz).

Miałem go w domu i podłączałem kolumny które schodziły do 2 omów momentami.

Bardzo wydajny wzmacniacz. Ma piekielnie mocny zasilacz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, terracan1929 napisał:

Widzę, że podobnie jak w przypadku najtańszych Yamah (303,402), producent zaleca do tego wzmacniacza kolumny 8 Ohm.

Nie ma z tym problemu ? Przy kolumnach 4 omowych i głośnym słuchaniu wzmacniacz się nie wyłącza ?

Autor wątku ma Kefy R700 . Są one właśnie 4 omowe (ich minimum to 3 omy przy 150 Hz).

Nie obawiałbym się :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Gdzie nie ma przychylnych opinii? Na ceneo? słabszy? mocowo? No chyba nie.

opinia zaczerpnięta w każdym znanym mi salonie w PL/ o dziwo nikt go specjalnie  nie polecał lub wymieniał na końcu jak zło ostateczne/ , sporo prywatnych opinii też to potwierdza, jest mocny ale jakość samego dźwięku jest gorsza od konkurentów (nie słucham głośno więc atutem będzie dobry dźwięk na niskiej skali volume ), natknąłem się też na opinie że oferuje ciemniejszy dźwięk więc do R700 odpada, postaram się oczywiście posłuchać każdego ale nie będzie to łatwe logistycznie dlatego chcę wytypować dwa max trzy kierunki i wtedy działać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marina_Yacht napisał:

ale z tym że nie zdejmie koca z Kefów już się zgodziłeś więc mam go na końcu listy ,

W porównaniu do Denona to go moim zdaniem zdejmie, ale zależy to od tego, czego konkretnie szukasz. Warto rozważyć też Audiolaba 9000A, ale teraz to po prostu czas na odsłuchy i wyciąganie wniosków :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marina_Yacht napisał:

spróbuje powalczyć zostawiając kolumny, jeśli się nie powiedzie zmienię również je, na razie chcę dokończyć plan który założyłem

Nie chcę Cię stresować. Ale ja to widzę tak. Masz bardzo dobry wzmacniacz. Skoro dźwięk nie jest taki, jakiego oczekujesz, to należy poszukać innych kolumn i/lub zająć się akustyką pomieszczenia. Szkoda pieniędzy na działania pozorowane. No chyba, że nie szkoda, to już milczę - wiem, że często liczy się droga, a nie cel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Nie chcę Cię stresować. Ale ja to widzę tak. Masz bardzo dobry wzmacniacz. Skoro dźwięk nie jest taki, jakiego oczekujesz, to należy poszukać innych kolumn i/lub zająć się akustyką pomieszczenia. Szkoda pieniędzy na działania pozorowane. No chyba, że nie szkoda, to już milczę - wiem, że często liczy się droga, a nie cel.

masz 100 % racji, akustyka na bank leży bo salon jeszcze nie ma ważnych elementów z wyposażenia i to słychać, a sama droga .. tu też masz rację , testy , szukanie, emocje, czekanie na sprzęt w moim wypadku faktycznie bywa ekscytujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kraft napisał:

Nie chcę Cię stresować.

Ale właśnie to zrobiłeś 🤭

29 minut temu, Marina_Yacht napisał:

testy , szukanie, emocje, czekanie na sprzęt w moim wypadku faktycznie bywa ekscytujące.

Z czasem jednak dojdziesz do ściany,  ale do tego czasu może stwierdzisz, że jednak każdy element systemu ma znaczenie, wzmacniacz, źródło, okablowanie itd.

Akustyka pomieszczenia jak sam wiesz jest na 1 miejscu, z czasem jak "ubierzesz" salon/pokój zauważysz ten aspekt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2023 o 17:43, Michał Gałązka napisał:

Też mam wrażenie, że niepotrzebnie na siłę trzymasz się tego kefa, gdzie czytając co piszesz to te kolumny nie są dźwiękowo dla Ciebie

Spokojnie , kilkanaście lat z racji ograniczenia przestrzennego miałem tylko sprzęty Bose , przywykłem do jasnej sztucznej góry i mocnego basu , tu gra całkiem inaczej ale wymaga czasu żeby się oswoić … trochę poprawie , trochę przywyknę i mam nadzieje że będzie sukces na jakiś czas bo wiem że to droga pełna zmian. 

Edytowano przez Marina_Yacht
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2023 o 18:05, Q21 napisał:

Opcje masz dobre, więc czas posłuchać. Na pewno jednak przemyślałbym wizytę u nas i sprawdzenie Roksana Caspian M2 zamiast modelu K3. Obecnie w naprawdę wyjątkowej cenie i warto przemyśleć dorzucenie. 

W razie czego zapraszamy na odsłuch, większość mamy na miejscu. Sprawdzisz sporo opcji przy dobrej kawie i w komfortowych warunkach. 

A jak widzisz porównanie do naim xs3 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2023 o 11:14, Marina_Yacht napisał:

opinia zaczerpnięta w każdym znanym mi salonie w PL/ o dziwo nikt go specjalnie  nie polecał lub wymieniał na końcu jak zło ostateczne/ , sporo prywatnych opinii też to potwierdza, jest mocny ale jakość samego dźwięku jest gorsza od konkurentów (nie słucham głośno więc atutem będzie dobry dźwięk na niskiej skali volume ), natknąłem się też na opinie że oferuje ciemniejszy dźwięk więc do R700 odpada, postaram się oczywiście posłuchać każdego ale nie będzie to łatwe logistycznie dlatego chcę wytypować dwa max trzy kierunki i wtedy działać. 

Q21 też Ci tak powiedzieli? Albo inne salony tu na forum?

Bo jestem bardzo ciekaw czy to opinia w kontkacie 1:1 czyli tak mówia bo nie mają go na stanie :P

Dnia 20.09.2023 o 13:08, Marina_Yacht napisał:

ale z tym że nie zdejmie koca z Kefów już się zgodziłeś więc mam go na końcu listy ,

Właśnie zdjąc może. EVO gra równiej niż CXA. Ale mimo wszystko to bardzo rozdzielczy wzmacniacz.

Jak on nie zdejmie to kto zdejmie?

Dnia 23.09.2023 o 18:09, Marina_Yacht napisał:

A jak widzisz porównanie do naim xs3 ? 

Caspian M2 to model wyższy i grający lepiej.

Caspian był wiele lat zestawiany z modelem Supernait 2.

Bo swego czasu dało się je kupić w bardzo zbliżonej cenie.

Dopiero w nowej serii Naim tak wystrzelił z cenami że to XS zrównał się z Caspianem a Supernait 3 stał się klasowo lepszy. ale tylko cenowo. Nie jakościowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...