Skocz do zawartości

Jaki streamer ? POMOCY !


Macias

Recommended Posts

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

A nie DAC z wbudowanym modułem streamingowym Mind?

Nie. 

Nie jestem zwolennikiem 2w1 czy 3w1.  Jak wiesz inni oddzielają pre amp od końcówek a inni wolą mono bloki jako końcówki osobno lewy - prawy, ja wolę jedno urządzenie do robienia jednej rzeczy.  Jak tylko znudzi mi się któryś element to wymieniam jeden.  Dla mnie np. wzmacniacz DAC to porażka, taki sprzęt jest skreślony już na starcie. 

A moja jednorazowa chęć polaczenia DAC i streamer razem (Ayon S 10 II ) skończyła się niewypałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Bogusław 66 napisał:

Nie. 

Nie jestem zwolennikiem 2w1 czy 3w1.  Jak wiesz inni oddzielają pre amp od końcówek a inni wolą mono bloki jako końcówki osobno lewy - prawy, ja wolę jedno urządzenie do robienia jednej rzeczy.  Jak tylko znudzi mi się któryś element to wymieniam jeden.  Dla mnie np. wzmacniacz DAC to porażka, taki sprzęt jest skreślony już na starcie. 

A moja jednorazowa chęć polaczenia DAC i streamer razem (Ayon S 10 II ) skończyła się niewypałem.

Tylko takie podejście, jakkolwiek dość bezkompromisowe, więc pewnie i efektywne, jest kosztowne, zajmuje masę miejsca i wymaga dużo czasu w dopasowaniu poszczególnych elementów. Jak ktoś ma dużo tego czasu, dużo miejsca, nie ma dzieci, żony, innych pasji, wydatków i ma przede wszystkim sporo wolnych funduszy, to czemu nie.

Ja mam bardziej przyziemne podejście i uważam, że w miarę "normalne" sprzęty 2w1 też mogą dać radochę choćby i bardziej osłuchanym pacjentom. Nawet jeśli są dostępne dla Kowalskiego, można je kupić w sieci w popularnych sklepach i nie trzeba do tego tajemnej wiedzy czy podziemnego kręgu znajomych z branży;)

Skreślanie czegoś na starcie i wykluczanie jakiegoś rozwiązania po jednorazowym niewypale z konkretnym sprzętem, nie oznacza automatycznie, że inne marki/modele/w innej konfiguracji nie sprawdzą się. Moim zdaniem to duże uogólnienie i takie podejście wydaje mi się zbyt radykalne. 

Pozdrawiam

Dnia 6.09.2023 o 22:19, Macias napisał:

Witam

Bardzo proszę o zabranie głosu i podpowiedzi.

Jestem od niedawna posiadaczem integry Mark Levinson No.5805, która gra z kolumnami Neat Acoustics Orkestra. Integra z kolumnami spięta jest przez Ricable Dedalus Speaker MKII.Szukam do tego zestawu odtwarzacza strumieniowego. Myślałem o Luminie T3, ale jest to kolejny dość duży wydatek. Na początek i po poprzednich zakupach szukam czegoś w rozsądnej cenie. Nie wiem też do końca czy odtwarzacz mósi koniecznie posiadać DAC ponieważ ML takowy posiada na pokładzie. Myślałem np. o NAD C658 (nowym ) lub używanym Moon 280 mind 2. NAD to koszt 7000 a Moon 9000 i w takim przedziale cenowym na chwilę obecną oscyluję.

Bardzo proszę o pomoc.

Spróbuj Bluesound Node X po analogu. Dużo taniej i zostanie masa złotówek na dobrą whisky albo wino;)

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21Błagam, nie da się wstawiać Waszych filmów inaczej? Czy sam link nie zadziała i od razu algorytm strony zamienia to na obraz wielkości Bitwy pod Grunwaldem? Może coś IT forum zaradzi? W postach komercyjnych nie mam nic przeciwko temu, ale w innych... Poza tym, z całym szacunkiem, męskie twarze z obfitymi brodami chcę oglądać tylko wtedy, kiedy sam o tym zdecyduję;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Nie. 

Nie jestem zwolennikiem 2w1 czy 3w1. 

To co to jest za DAC, bo o ile mi wiadomo, to Simaudio spłodziło 260D z modułem mind. 

https://simaudio.com/pl/product/280d-streaming-dac-pl/

Ty masz jakąś inną 280kę?

 

2 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Dla mnie np. wzmacniacz DAC to porażka, taki sprzęt jest skreślony już na starcie

Dla mnie akurat też,  nie spotkałem dobrego DACa na pokładzie wzmacniaczy do 20tys. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bogusław 66 napisał:

To ten sam 280 tylko nie ma w środku modułu/płytki streamera.  Wystarczy porównać oba modele patrząc na tył.

Nie widziałem innego, dlatego pytam. Poza tym to jednak głównie DACz modułem streamingowym, a nie odwrotnie.

Układ wej/wyj jest imponujący, zwłaszcza wej cyfrowych, bynajmniej w 380 D DSD 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Moon Mind Neo to jest wersja pierwsza. Następna to Mind Moon 2 wzbogacona o obsługę Roon i „wielopokojowość” i moduł Mind2. Sprzęt jest super streamerem. Bo to czysty streamer 🤓. Jak ci zbędna obsługa kilku pokoi, nie używasz Roona to wystarczy ver.1. Obie wersje obsługują serwisy streamingowe w najwyższych opcjach flac. 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DiBatonio napisał:

Poza tym to jednak głównie DACz modułem streamingowym, a nie odwrotnie.

Dokładnie.

Zresztą podobnie ja S 10 Ayon i tu jest kłopot, brak spójności sprzętowej. Pilot nie potrafi w pełni zarządzać streamerem a apka?  sekcją DAC (selekcja wejść). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nie wiem, nie znam się na Moonach 🤭

 

Co to oznacza ?

Np. że to samo odtwarza Moon Mind Neo. Ja na ver. 1 odtwarzam Deezer Hi-Fi

"Tidal, z odtwarzaniem Tidal Masters,

Deezer z odtwarzaniem Deezer Hi-Fi"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hlary napisał:

Np. że to samo odtwarza Moon Mind Neo. Ja na ver. 1 odtwarzam Deezer Hi-Fi

"Tidal, z odtwarzaniem Tidal Masters,

Deezer z odtwarzaniem Deezer Hi-Fi"

Hmmm...

Tidal Masters widzisz wyższy bitrate niż 16/44.1?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...