Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz integra stereo do ~3000 - 4000zł max. Może ewentualnie być używany.


Eltanianin

Recommended Posts

Jaki wzmacniacz do kolumn MA Bronze 6.

Był Denon PMA 800NE - padł i jest problem z serwisem, , który by to naprawił, ale innym niż w "HORN".
Brak dostępu do schematu ideowego
 Z horn mam raczej złe doświadczenie - 2x lipę odwalili.
Więc, czas na zmiany.

Chcę grania dość dynamicznego z nisko schodzącym szybkim basem,  melodyjną przejrzystą, jasną średnią częścią pasma, tak, by "wokaliści byli na scenie, nie za ścianą". Wysokie selektywne, detaliczne  dynamiczne ale nie kłujące po uszach.
Nie chodzi o sprzęt "bierny" czy, jak to się mówi "dążący do referencyjnego stylu grania", ale też nie o tai który będzie przeginał w jakąś stronę. np graniem w stylu "V". Chodzi o zrównoważone brzmieniowo dynamiczne fajne granie, z fajną sceną stereo.
Raczej ma być dość ciepło selektywnie i melodyjnie.
Jeśli używany, konstrukcja nie starsza niż 10 lat.
Fizyczne gałki regulacji tonów niskich i wysokich, oraz bezpośrednie przełączniki innych funkcji w panelu frontowym  mile widziane.
Pilot - wystarczy, że włączy / wyłączy + regulacja głośności. reszta nie jest istotna.
Nie przekonuje mnie regulacja parametrami dźwięku itp z menu.

Muzyka : elektroniczna - tzw. klasyczna elektronika, piosenka, klasyczna - głównie organy, chór, rock, czasem "zadymiony" jazz, lżejsze odmiany metalu np stary  Nightwish itp. Czyli można powiedzieć wszystko, oprócz disco-polo😛
Zintegrowany wzmacniacz stereo do ~3000 - 4000zł absolutny max.
Może ewentualnie  być używany, o ile to spowodowałoby istotny wzrost jakości dźwięku i sam produkt byłby solidny, znany z bezawaryjnego działania.

 

Uprzejmie proszę o sugestie, z ewentualną opinią najlepiej w oparciu o własne doświadczenie, a nie o recenzje sponsorowane. Nie oczekuję teraz ofert handlowych.

Z góry dzięki :)

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eltanianin changed the title to Jaki wzmacniacz integra stereo do ~3000 - 4000zł max. Może ewentualnie być używany.

Cześć, mówiąc szczerze to ciężko mi znaleźć w tej kwocie wzmacniacz, który miałby wszystkie te funkcje połączone z preferowanym przez Ciebie brzmieniem. W nie częściowo wpisuje się Cambridge Audio AXR100, ale regulacja tonów nie odbywa się poprzez gałki na froncie. Je posiadają Magnat MR 780 oraz MA 900, ale ich średnicy nie nazwałbym jasnym, nie są to też najbardziej detaliczne wzmacniacze w tej cenie. Yamaha A-S701 nie schodzi aż tak bardzo na basie, nie każdy też nazwie ją melodyjną. Dobrą opcją mógłby być nowszy Denon, ale nie wiem, czy chciałbyś znowu iść w tego producenta. Mowa o PMA-900HNE oczywiście. Warto też spojrzeć na Leak Stereo 130

W razie czego zapraszamy do kontaktu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eltanianin napisał:

Zintegrowany wzmacniacz stereo do ~3000 - 4000zł absolutny max.
Może ewentualnie  być używany, o ile to spowodowałoby istotny wzrost jakości dźwięku i sam produkt byłby solidny, znany z bezawaryjnego działania.

W używanych miałbyś wiekszy wybór w lepszych modelach.

Ale trzeba by przejrzeć rynek wtórny. 

Wzmacniacze do 3 tys

Wzmacniacze powyżej 3 tys

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Czy, przypadkiem, nie jest to PMA 800NE. tyle że  z dodanym streamerem, w jednej obudowie?
prawdopodobnie ten PMA 900HNE będzie mieć te same wady, co poprzednik: wywalanie ZAWSZE LEWEJ końcówki mocy, padaka układów cyfrowych....

Wiem, że jest słabo z nowymi, zwłaszcza z "tradycyjnym" rozwiązaniem sterowania za pomocą gałek, dlatego jestem ewentualnie skłonny kupić coś z drugiej ręki i nie chcę streamera. Wolę kasę za streamer dodać do lepszego wzmacniacza.

Po prostu interesuje mnie "tradycyjny" wzmacniacz zintegrowany stereo.
 

Cytat

W używanych miałbyś wiekszy wybór w lepszych modelach.

Ale trzeba by przejrzeć rynek wtórny. 

Dlatego nawiązałem, że używane wchodzą w rachubę, tylko, pytam jakie w kontekście tego, co napisałem w 1 poście.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Eltanianin napisał:

Wiem, że jest słabo z nowymi, zwłaszcza z "tradycyjnym" rozwiązaniem sterowania za pomocą gałek, dlatego jestem ewentualnie skłonny kupić coś z drugiej ręki i nie chcę streamera. Wolę kasę za streamer dodać do lepszego wzmacniacza.

Patrz a wzmacniacze w pełni analogowe bez cyfrowych dodatków.

Na giełdzie w linku wzmacniacze do 3 tys wisi Atoll IN100 Signature, może być spoko, chociaż Atolle ludziom brumiły, mnie nie.

Zależy jakke kto ma zasilanie i stan instalacji elektrycznej pewno też.

12 minut temu, Eltanianin napisał:

Dlatego nawiązałem, że używane wchodzą w rachubę, tylko, pytam jakie w kontekście tego, co napisałem w 1 poście.

Tak, napisałeś czego oczekujesz...

4 godziny temu, Eltanianin napisał:

Chcę grania dość dynamicznego z nisko schodzącym szybkim basem,  melodyjną przejrzystą, jasną średnią częścią pasma, tak, by "wokaliści byli na scenie, nie za ścianą". Wysokie selektywne, detaliczne  dynamiczne ale nie kłujące po uszach.
Nie chodzi o sprzęt "bierny" czy, jak to się mówi "dążący do referencyjnego stylu grania", ale też nie o tai który będzie przeginał w jakąś stronę. np graniem w stylu "V". Chodzi o zrównoważone brzmieniowo dynamiczne fajne granie, z fajną sceną stereo.
Raczej ma być dość ciepło selektywnie i melodyjnie.

Tylko, że czasem do tego sam wzmacniacz to za mało.

Trzeba zadbać o kolumny i w miarę poprawnie ich ustawienie, poprawić akustykę.

Czasem kilka paneli starczy, by poprawić czytelność obrazu stereo, poprawić średnicę, dół, ogólnie jakość słuchanej muzyki.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Tylko, że czasem do tego sam wzmacniacz to za mało.

Trzeba zadbać o kolumny i w miarę poprawnie ich ustawienie, poprawić akustykę.

Czasem kilka paneli starczy, by poprawić czytelność obrazu stereo, poprawić średnicę, dół, ogólnie jakość słuchanej muzyki.

Ja to rozumiem, ale na razie jestem na etapie doboru wzmacniacza do MA Bronze 6, które w miarę możliwości są optymalnie ustawione.
Co, do zastosowania paneli, tu jest problem, bo za bardzo się na tym nie znam i nie mogę kupować w ciemno, na zasadzie nieskończonych prób i błędów różnych ustrojstw, nie wiedząc czy w ogóle dobre kupuję i w ten sposób wyrzucić w błoto kilka tys, lub więcej.
Więc zostańmy przy doborze wzmacniacza  w miejsce PMA 800 NE do MA Bronze 6. ...i ...zapomniałem to wytłuścić w pierwszym poście , pomińmy ekstremizm audiofilski ;) , bo rozmawiamy o zestawie za łącznie ok. 10K, nie 100K + , a to co napisałem na początku potraktujmy, jako kierunek, wyznacznik tendencji, ok. Bo zaraz zatrze się istota mojego wątku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w używkach jest trochę wyboru, trudno jednoznacznie wskazać, może coś z Marantz-a seria 8 np. PM8005, to ta sama "stajnia" co Denon może więc brzmieniowo Ci przypadnie do gustu, chociaż to jednak inne "bardziej równe" granie w porównaniu do PMA 800. Ale ma wspomniane przez Ciebie "gałki" na froncie. Myślę, że warto by było tego posłuchać.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tomek72 napisał:

PM8005, to ta sama "stajnia"

No, właśnie troszkę mam uraz do tej "stajni", bo na przestrzeni roku padły mi dwie nowe (3 i 4 letnia), "kobyły" stamtąd. Mimo, że obchodziłem się z nimi z "miłością" , żadnego katowania itp - delikatne granie. Na dodatek serwis horn, na który człowiek jest bezwarunkowo zdany, to raczej "rzeźnia" nie "lecznica" :(

Myślałem o starszym Denonie PMA 1510AE, ale też niema na "wolnym rynku" schematów serwisowych do niego...i wazie czego, znów horn  :( ...

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...