Skocz do zawartości

Dobór dobrych kolumn do pokoju 35m2 / 15-24.000 zł


Marek333

Recommended Posts

21 godzin temu, Marek333 napisał:

Piotrze S, wielkie dzięki - to mnie upewniło co napisałeś w słuszności decyzji wymiany
Podjąłem decyzję o wymianie qr7 na qr5 już na 100% . Jakoś to ogarnę , jak mój sklep nie wymieni za jakąś dopłatą, to sprzedam taniej i kupię nowe qr5 -ki po prostu. Liczę że sklep zachowa się po ludzku jednak - w sumie u nich nieco pokupowałem, nie tylko kolumny.
 

Gdzie kupowałeś? Tam nie powinno być dopłaty moim zdaniem :)

20 godzin temu, Chmarski napisał:

Najpierw je wypożycz do domu za kaucją. Jak będzie OK, to dopiero wtedy kup.

Dokładnie!

16 godzin temu, Kubakk napisał:

Ja stawiałem kolce na macie bitumicznej (takiej jak do wygłuszenia samochodu) , kupiłem 1mb , dociąłem do wymiaru podstawy i tyle , nie zrywałem odklejki co by móc sobie suwać ;)
Technikarium opisywało QR7 jako takie mocno walące basem , "że subwoofer zbędny" , niby masz 35m ,ale wnęka odcina także realnie zabawa jest w ~20m

Akurat na technikarium jako wyznacznika jakości bym nie patrzył. Mata tak. Moim zdaniem tu jest inna kwestia. Żona ich nie chce są za duże. Faktycznie QR7 jest wyraźnie wikeszy od 5tki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem, że Audiovectory są parowane z tymi samymi numerami seryjnymi dla danej pary  kolumn.

Czy jeśli sklep chce sprzedać mi nową parę kolumn QR z różnymi numerami seryjnymi, czy  może to o czymś świadczyć ?

Czy nie należy się tym przejmować jeśli numeracja będzie bardzo bliska czy też jednak parowane są i  ma to znaczenie dla dobrego zgrania danej pary kolumn pod kątem jakości dźwięku ?

 

Jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób Klient/ja może rozpoznać czy kolumny Audiovector  są po refurbishingu, jeśli są zapakowane i z miedzianymi  klipsami na kartonie ? Czy jest to niemożliwe dla Klienta?

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zakończona szczęśliwie. Wszystko gra wspaniale ! Wybór QR5 jest tym o co chodziło ! Stoją, grają z nóżkami isoacustic i cieszą ducha i duszę ... no i ciało  a raczej ucho ;) 
Pozdrawiam wszystkich ciepło i optymistycznie :) i dziękuję za porady zaangażowanym w ten temat.
Dobrej nocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

19 minut temu, Marek333 napisał:

Wszystko gra wspaniale ! Wybór QR5 jest tym o co chodziło !

Czyż nie tak pisałeś po zakupie siódemek ? 😁

Oby tym razem to było faktycznie to ! :) 

No i jakiej dobrej nocy ? , dopiero wieczór, dopiero co odpaliłem sprzęt ! Dobre 3- 4 godziny słuchania przede mną :) 

Miłego wieczoru spędzonego na odsłuchach.

AAAA no i jakąś fotkę zapodaj. Tutaj albo  w waszych systemach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś lekko zmodyfikowałem system, zamówiłem sobie MFa koncówkę mocy o której pisaliśmy :)

Dlatego też mój  zintegrowany wzmacniacz Hegel H190 poszedł dziś pod młotek :) Wystawiłem na naszym Forum i Allegro.  
Różnica  w jakości jest na plus  ale niewielka na korzyść MF ale czegoż to nie robimy dla ucha my maniacy Audio ;) 
Miłego wieczoru.

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby tak pójść do sklepu z kolumnami, wbić się w odpowiednią klasę cenową, zerknąć na info dotyczące kolumny i

4 godziny temu, Marek333 napisał:

Mistrzostwo, nic nie rezonuje, czysty bas. 

Ileż mniej irytacji, bólu głowy, odsyłanie, czekanie, modły itp

Marek, gratuluję. U Ciebie jakoś to chyba dość gładko poszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio gładko ale poszło.
Obecnie Hegel sprzedany (100% pełnowartościowy) i czekam na dostawę  sprawdzonego w domu z moim sprzętem  Musicala końcówkę mocy - jakoś bardziej mi odpowiada 
Może głupia sprawa ale w szafce mi się Hegel nie mieścił a dodatkowo barwa dźwięku bardziej mi się spodobała w Musical Fidelity PRX 
Jeszcze babola zapodałem w ofercie na naszym Forum  bo miałem w głowie cenę 5400 na po obniżce na moje  kolumny MISSIONY /zresztą wiszą sobie nadal na naszym forum w dziale właściwym :)  /  i zamiast podać ok 8880 za Hegla to wbiłem tu 5400. Gapiostwo na maxa

Na szczęście przed chwilą Moderator usunął po mojej prośbie wątek z ofertą pomyłkową ceną :)  
Cały czas nie wiem czy dobrze zrobiłem bo ten Hegel grał naprawdę świetnie ale chyba nasza audiofilska choroba spowodowała jakąś chęć zmiany , mam nadzieję że zrobiłem jednak dobrze., zobaczymy jak przyjdzie
Czas wszystko weryfikuje ;)  

 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...