Skocz do zawartości

Dobór dobrych kolumn do pokoju 35m2 / 15-24.000 zł


Marek333

Recommended Posts

Obudowy że robią w Chinach to mnie zupełnie nie boli, to dobre info., dzięki.  dziś słucham i dam znać 

Audioveector ma świetrne podejście do klinetów - pisze tu znów tylko o zachodnich forach to co wyczytałem ale w dyskusjach i komentarzach w jęz ang. na forrach i blogach wygląda  na naprawdę  "very friendly  company".

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Marek333 napisał:

Obudowy że robią w Chinach to mnie zupełnie nie boli, to dobre info., dzięki.  dziś słucham i dam znać 

Audioveector ma świetrne podejście do klinetów - pisze tu znów tylko o zachodnich forach to co wyczytałem ale w dyskusjach i komentarzach w jęz ang. na forrach i blogach wygląda  na naprawdę  "very friendly  company".

Tacy są. Miałem z nimi do czynienia jak byłem w branży.

Brytyjczycy i Skandynawowie są fajni w współpracy.

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

A Pylon ma cała produkcję w Polsce.🫡

Dobrze czy źle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

 

Dobrze czy źle?

To tak wspomniałem,  bez rozpatrywania, czy to dobrze czy źle.

Choć to może zależy od ewentualnego klienta.

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale ale. Jak znajdziesz za 15 Epicony to daj znać. Szybko coś naskropie i kupie. Nie wiem co z nimi zrobie :) Ale chce miec je za tyle :)

 

Rozumiem skąd to uczucie, chęć ich posiadania. Już tylko jak się na nie patrzy... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale ale. Jak znajdziesz za 15 Epicony to daj znać. Szybko coś naskropie i kupie. Nie wiem co z nimi zrobie :) Ale chce miec je za tyle :)

 

Tylko takie znalazlem, blisko ceny twojej.

https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/luidsprekers/m2026119928-dali-epicon-2-luidsprekers-wit-nieuw-set

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz po odsłuchu Pylon diamond 28/30 i się spodobają to polecam żebyś odsłuchał Wigg art enzo premium 1.Kolumny moim zdaniem wygrywają z diamond. Jasper nie słuchałem ale ich przewaga była na tyle widoczna że myślę że spokojnie by mogły rywalizować. W tej cenie co są diamondy uważam że warto do nich dołożyć. 

Sam posiadam pylon diamond 28, ale gdybym miał tyle gotówki to bym wybrał Enzo lub elac vela (tym bardziej że w dobrych cenach są)

Pozdrawiam 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś odsłuchałem 3 pary kolumn jak wspominałem.
Zamówiłem  dziś kolumny Audiovector QR7 :)  Bardzo z decyzji jestem zadowolony i doboru. Przyjdą za kilka dni ale jestem pewny że dobrze wybrałem.

Krótko i zwięźle bo obiecałem opisać a noc późna : byłem nastawiony na Paradigm Foundery 100F  od 2 miesięcy czytając kosmicznie dobre recenzje
Test zrobiłem porządny na dobranych uważnie przeze mnie ok 17 utworach z różnymi moimi notatkami 

Dziś odebrałem to tak (możliwe że źle odbieram bo pomieszczenie odsłuchowe może nie takie, może coś innego) 
Founder 100F bardzo , bardzo zawiódł mnie i to bardzo, jechałem z nastawieniem że to kosmiczna kolumna dla mnie i nie ma lepszej w tej cenie  - jakieś dziwne wzbudzały się niskie jakby nieprzyjemne i męczące,  bardzo męczące , za dużo czy co.... oraz góra nie taka jak oczekiwałem za mało. Dynamika OK ale wg mnie gorsza i to sporo od QR7 

Jasper pięknie grały gdy cicho - to wielka zaleta , gdy dość głośno,  gubić się zaczynały , ogólnie super kolumny naprawdę piękny dyunamiczny i czysty dźwięk !  ale przebiły je Audivector QR5 (7) - taki wybór i kropka. :) 

No i te  wspaniałe wg mnie Audiovectory QR7 /5 które jak pisałem bardzo m się podobały z opinii międzynarodowych oraz "graficznie " przed odsłuchem jeszcze były po 100F na drugim miejscu w mojej głowie.
Te QR5  przypadły mi doskonale do gustu  - pięknie i dynamicznie  grały, rewelacja jak dla mnie. Jeden minus jak się okazało (nie wiedziałem tego) ponieważ mają aluminiowe membrany grają przy cichym ustawieniu nie tak  fajnie jak w głośniejszym i gorzej od Jaspera 25 Mk2  (ale tylko gorzej gdy cicho, lub b.cicho) . Ale to przyjmuję jako coś co akceptuję bo muszę jakiś kompromis znaleźć.

Natomiast  QR5  przy normalnej dużej głośności   oceniam 10/10 - po prostu dla mnie rewelacja!!
Już nic więcej nie potrzebuję , wybrałem QR7 (bo odsłuch nie był możliwy z tym modelem tylko niższym QR5 ale wiem że QR7 zagrają lepiej więc taki wybór, dodatkowo cena też jest znacząco  niższa od 100F Paradigm )

Dobrej nocy i dziękuję  Wam wszystkim za sugestie i pomoc w decyzji. :) 
edit: Odsłuchiwałem z HEGLEM H190 , Luminem D3. 
Grało mi to tak pięknie że porzucam plan wymiany Hegla H190na jakąś mocniejszą końcówkę mocy. Nie potrzebuję lepiej i zmiany już żadnej..
Komplet dobrany i jest radocha.


PS. Jeśli post w złej sekcji proszę Moderatora o przeniesienie mojego postu. Dziękuję

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chmarski napisał:

To dobrze, że już wybrałeś bo mi dzisiaj wieczorem przyszło do głowy, żebyś w PolPaku odpytał jeszcze o Martin Logan Motion XT F100... w sumie to masz jeszcze szansę ;)

 

Na 100% niczego innego nie chcę. Po drugie mam pewne poczucie... i nie lubię robić cyrków :)
Na pewno już niczego nie chcę więcej testować -  jestem zadowolony nie w 90% ale w 100% więc poświęcę ten czas swoim bliskim zamiast dźwigać toboły :) / ciężkiego jak pierun Hegla....  tak , wiem są cięższe he, he.  ale czy to mi ulżyło.... :)

No to teraz mam do sprzedania zestaw kolumn praktycznie nowych bez ryski ZX-4 Mission z gwarancją 3 lata jak ktoś coś... , to dziękuję za nakierowanie na mnie w tym temacie. Zaraz poszukam sekcji gdzie to się tu ogłasza...na naszym forum. Tu już nie piszę więcej o tym aby trzymać porządek.
 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek333 napisał:

Natomiast  QR5  przy normalnej dużej głośności   oceniam 10/10 - po prostu dla mnie rewelacja!!
Już nic więcej nie potrzebuję , wybrałem QR7 (bo odsłuch nie był możliwy z tym modelem tylko niższym QR5 ale wiem że QR7 zagrają lepiej więc taki wybór, dodatkowo cena też jest znacząco  niższa od 100F Paradigm )

Gratki.

Te Q5 i Q7 to mi się z audi autem jakoś tak kojarzą😉 

A na spokojnie, to gratuluję jeszcze raz. Dobry wstęp, szybka akcja, happy zakończenie. Jestem pod wrażeniem, a to dopiero wpół do siódmej rano u mnie. Kiedyś oglądałem taki film o gościach, którzy ileś tam aut w ciągu iluś godzin mieli ukraść. Z wrażenia tytułu zapomniałem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AudioTube napisał:

Gratki.

Te Q5 i Q7 to mi się z audi autem jakoś tak kojarzą😉 

A na spokojnie, to gratuluję jeszcze raz. Dobry wstęp, szybka akcja, happy zakończenie. Jestem pod wrażeniem, a to dopiero wpół do siódmej rano u mnie. Kiedyś oglądałem taki film o gościach, którzy ileś tam aut w ciągu iluś godzin mieli ukraść. Z wrażenia tytułu zapomniałem. 

 

Zrobiłeś mi dzień , super!
Mam po Twoim komentarzu banana na  mordzie. Tak naprrawdę  to tak szybka akcja nie była bo  przygotowywałem się do wyboru czytając różne fora zachodnie i wykresy analizując ponad miesiąc. Teraz to były już wybory samej śmietanki, po selekcji z może 40-50 modeli.. wszelkiej "polecanej maści". Sam finał :)
Ale fajnie, że proces zakończył się  i można zająć się innym sprawami  :) Bo jednak takie droższe wybory są czasochłonne i energochłonne. ;) 
MIłego dnia całej Ekipie z Forum audio życzę. 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marek333 napisał:

Grało mi to tak pięknie że porzucam plan wymiany Hegla H190 

Czyli mam rozumieć że masz H190?

Jeśli tak, to wiesz może jaki tam dac siedzi? 

Czytam na stronie Hegel i nie mogę znaleźć info o dac'u. Czy to H190 czy inne , nic. No chyba że już oślepłem 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

Czyli mam rozumieć że masz H190?

Jeśli tak, to wiesz może jaki tam dac siedzi? 

Czytam na stronie Hegel i nie mogę znaleźć info o dac'u. Czy to H190 czy inne , nic. No chyba że już oślepłem 🤔

Mam jasne, że wiem:  jest w H190  DAC  AK4490EQ

https://www.avtest.pl/wzmacniacze/item/1256-hegel-h190
 Ale lepszy jest w Luminie np D3   na moje ucho . Nie używam DACA z Hegla który ma super sekcję wzmocnienia ale streamer i DAC  lepszy gdzie indziej moim skromnym zdaniem
 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artur Brol napisał:

Dzięki.

Zerknę na tego Lumina.

Wydaje mi się że Lumin D3 który kupiłem jest bardzo dobrym wyborem bo ma bardzo dużo elementów wspólnych z Luminem T3 który kosztuje 2 x więcej! 

Tak czy inaczej gra super! :) 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chmarski napisał:

To dobrze, że już wybrałeś bo mi dzisiaj wieczorem przyszło do głowy, żebyś w PolPaku odpytał jeszcze o Martin Logan Motion XT F100... w sumie to masz jeszcze szansę ;)

 

Też lubię te Martiny.

Dobrze, że teraz dopiero zauważyłem ten wątek bo namieszalbym mocno.

Focal mezzo utopia pierwszy wypust. Jedne z pierwszych sztuk. Mocno nasycony dźwięk z H190 byłaby dobra kontrola na basie i klasa tych kolumn wyższą, niż wszystkich tu wymienionych.

No ale może to i lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Artur Brol napisał:

Zerknąłem.  To jak widzę są sieciowe odtwarzacze. Ja tylko cd używam.

Ja nie używam CD w ogóle chociaż stoi w wieży podłączony. Tylko TIDAL HiFi PLus czyli max - FLACi pięknie idą teraz od 2 tygodni zrobili zmianę , kiedyś były do 44 kHz teraz dają ładnie do 192 kHz   i to mi wystarcza - sam streaming.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek333 napisał:

Ja nie używam CD w ogóle chociaż stoi w wieży podłączony. Tylko TIDAL HiFi PLus czyli max - FLACi pięknie idą teraz od 2 tygodni zrobili zmianę , kiedyś były do 44 kHz teraz dają ładnie do 192 kHz   i to mi wystarcza - sam streaming.

U mnie na cxn po aktualizacji niestety maksymalnie 48/44khz 24bit. Nie odtwarza mi 192khz 24bit. Dopiero przez pc to wtedy jest pełna jakość. A przez tidal connect i bezpośrednio przez apke niestety nie działa. Nie wiem jak jest na innych odtwarzaczach sieciowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2023 o 09:24, Artur Brol napisał:

To tak wspomniałem,  bez rozpatrywania, czy to dobrze czy źle.

A ok. Też nie wiem. :)

Dnia 20.10.2023 o 12:40, Artur Brol napisał:

Ale nie 2ki. Dwójki miałem za dużo taniej keidyś. Mówie o podłogowych :)

Dnia 21.10.2023 o 00:51, Marek333 napisał:

Na 100% niczego innego nie chcę.

No to dobrze mówiłem :)

To ciesz się teraz odsłuchem w domu. Naskrob coś za kilka miesięcy jak już obejdziesz się z systemem.

 

Dnia 21.10.2023 o 15:57, Carmion napisał:

U mnie na cxn po aktualizacji niestety maksymalnie 48/44khz 24bit. Nie odtwarza mi 192khz 24bit. Dopiero przez pc to wtedy jest pełna jakość. A przez tidal connect i bezpośrednio przez apke niestety nie działa. Nie wiem jak jest na innych odtwarzaczach sieciowych. 

To podobno kwestia aktualizacji Tidala.

Zmieniają baze na FLAC i ma to byc systematycznie wprowadzane.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy
Wybór dokonany, po długim namyśle i odsłuchach wybrałem Audiovectory QR7 - też po części ze względu na to że bardzo mi się podobają "optycznie"

MIło popatrzeć na coś ładnego , przyznacie :)

A grają mistrzowsko !, informuję bo już działają u mnie podłączone, ciutko, głęboki bas, średnie super, wysokie tak samo

Zero zastrzeżeń ale ostrzegam w salonie mniejszym niż 30 metrów grałyby źle 
Ja w swoim 35 m2 mam na granicy bas tak podaje go ta kolumna nie ma przesady , jest głęboki ale na granicy
Sądzę że QR5 też u mnie by grały doskonale.

Reasumując jakby ktoś chciał czyściutkie , praktycznie  nówki moje MISSION ZX-4 z 3 letnią gwarancją to pozbywam się -  celowo nie podaję tu linków, oferty itp żeby nie łamać Regulaminu naszego Forum.
Jak ktoś zechce, to łatwie to znajdzie na FB moje ogłoszenie , ale to tak na marginesie , raczej chciałem zameldować że wybór dokonany i zadowolenie megapełne !
Audiovector jest super !!!


Życzę miłego wieczoru :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...