Skocz do zawartości

Nagłośnienie do pokojowego kina


karely

Recommended Posts

To nie są dramaty, ale te 20-30W 24/24 trzeba liczyć. Mam na myśli router oraz gotowość sieciową peryferiów. Tu trochę, tam trochę i się zbierają kilowatogodziny. Ludzie wyłączają TV z gniazdka żeby standby nie pobierało prądu a to ~3W, więc takie WiFi przy tym to realne koszty.

Router bez uruchomionego wifi pobiera mi 6W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PanKlor napisał:

Nie bądź dla siebie taki surowy. 

 

Wystarczy? To jeszcze skoro masz Canal+ to pochwal się jaki to ma bitrate bo na pewno nie większy niż 50 Mbps.... 

20231024_102137.jpg

canalplus.png

mylisz canal plus online serwis dla subskrybentow z kanalem canal plus 4K UHD  / VOD 4K  kolekcja seriale 4K :)

serwis canal plus online w HD dziala jak najbardziej metoda ktora opisales ale kanal canal plus 4K uhd tylko po kablu HDMI z dekodera dla abonentow uslugi canal plus

subskrybenci apki canal plus online na TV maja lagi  przy odbiorze kanalu canal 4K uhd jesli takowy u nich w subskrybcji wykupionej wystepuje

po wifi dziala to poleczenie jako tako tylko gdy abonent ma ultraboxa  4K i laczy sie on z routerem na 5ghz a dalej juz kablem na TV

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla ... liczy się bitrate. Zmierz albo podaj jakieś oficjalne informacje. Streamy 4k mają te 30-40 Mbps maks w PL, wyjątkiem jest ZTCW Bravia Core/Sony Pictures Core. 

14 minut temu, bora902 napisał:

po wifi dziala to poleczenie jako tako tylko gdy abonent ma ultraboxa  4K i laczy sie on z routerem na 5ghz a dalej juz kablem na TV

 

A czyli jednak po dobrze skonfigurowanym wifi się da.... Dodatkowo wmieszałeś jeszcze we wszystko słaby moduł wifi w dekoderze. Brawo. Jeszcze raz spytam/poproszę o wykres bitrate z takiego streamu. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bardzo cenię sobie poczytać ciekawe wypowiedzi, ale pozwolę sobie zauważyć, że zrobiła nam się tutaj trochę burza o Wi-Fi, transferach itp. w temacie "Nagłośnienie do pokojowego kina", nie dość że kolega @karely jest jak napisał "zielony" w kwestii nagłośnienia małego pokoju, to w swoim założonym temacie więcej czyta o Wi-Fi niż nagłośnieniu. Rozumiem, że jeden z kolegów jest za jak najszybszym i równym przesyłem po "kablu", ale co z tego skoro równie dobrze działa to po Wi-Fi i to w standardzie N, nie wiem jak z tym C+ UHD który wskazuje, ale patrząc na potrzeby założyciela tematu wiele nam to nie wnosi. Wiem, wiem, nie wy rozpoczęliście ten temat transferu i macie rację w zakresie wymaganej prędkości powiedzmy większości serwisów streamingowych, ale może skupmy się na doradzeniu założycielowi tematu. Bez urazy i obrazy kogokolwiek zabierającego tutaj głos - uszanujmy potrzeby wynikające z tematu wątku i nie produkujmy "śmieci". Z szacunkiem i poważaniem dla dyskutujących.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat polaczenie stalego LAN po kablu to nie sa smieci  a  podstawa  dobrze fukcjonujacego zestawu kina  ktory  ty proponowales w punkcie Nr.2 

Reszta zalezy od zalozyciela watku i czy jest gotowy dolozyc do 5500zl by wariant  5.1 z amplitunerem  wdrozyc w zycie

Ja piszac o soundbarze myslalem raczej o tanszym wariancie atmos za 1450zl typu denon dht-s517 czy polk signa s4 ktory dla kazdego laika jest wystarczajacy jako sprzet do sypialni

Teraz by sie przydal ktos kto zaproponuje model tanszych glosnikow gotowego zestawu 5.1   jednak ja nie mam takiej wiedzy poza tym co wam wczesniej podlinkowalem

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @tomek72 za tak obszerne wyjaśnienie :D chyba rzeczywiście najbardziej mi na ten moment siedzi punkt 2. i tu się rodzi u mnie zasadnicze pytanie, czy rzeczywiście tyle miejsca będę potrzebował co na grafikach? Pytam bo tak jak wspominałem chyba, Tv będę miał w małym pokoju, gdzie też nie mam wiele miejsca, łóżko przed TV będzie się równało ze ścianą, także te tylne głośniki muszą być małe i jedyna opcja, żeby je jakoś umiejscowić to na półce na ścianie za/nad łóżkiem. Czy to się spisze jakoś? Jakbym przykrecił półkę na wysokość głowy np?:D Bo jeśli tak to poszedłbym w to. Jeśli nie to pozostaje mi chyba na ten moment soundbar :/ Jako, że już wiem, że nie mam opcji złożyć ciekawej chociaż imitacji kina to chociaż dla lepszego efektu zależało mi też na tych tylnych głośnikach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karely jak to w zyciu wszystko rozbija się o budżet. Zaletą normalnego kina jest też możliwość planowania rozbudowy. Jeżeli masz możliwość poprowadzenia kabli na ścianę za łóżkiem to dobrze. Jeżeli nie to popatrz w stronę Yamahy V4A albo V6A (drozej ale mozesz pózniej zrobić na tym Atmos). Na początek amplituner i 2 głośniki. Mogą być małe (zakładając, że dokupisz kiedyś subwoofer). W ten sposób zaczniesz od stereo które i tak zagra lepiej niż większość belek. 

Potem jak znajdziesz dodatkowe środki i uznasz, że chcesz więcej dokupisz sobie suba, centralny i na koniec bezprzewodowe głośniki MusicCast jako surround. Głośniki nie muszą być duże, możesz to wszystko złożyć na niewielkich monitorach. 

Jeżeli zaś ta opcja wydaje się zbyt droga to rozważ Logitecha tak jak pisałem. Dostaniesz 5 kanałów, małe głośniczki i subwoofer za ~1500 PLN. Są tam też zaimplementowane podstawowe kodeki więc uzyskasz dźwięk 5.1. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanKlor napisał:

 

Jeżeli zaś ta opcja wydaje się zbyt droga to rozważ Logitecha tak jak pisałem. Dostaniesz 5 kanałów, małe głośniczki i subwoofer za ~1500 PLN. Są tam też zaimplementowane podstawowe kodeki więc uzyskasz dźwięk 5.1. 

mhm a duża różnica byłaby między tym Logitechem a np takim zestawem do Yamaha YHT 4960? Bo jeśli nie, to może rzeczywiście poszedłbym w tego logitecha...

druga opcja też i by może wchodziła w grę, bo w teorii mógłbym te kilka złotych więcej zainwestować, tylko pytanie czy na takim metrażu jest sens robić bardziej rozbudowany zestaw? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karely napisał:

mhm a duża różnica byłaby między tym Logitechem a np takim zestawem do Yamaha YHT 4960? Bo jeśli nie, to może rzeczywiście poszedłbym w tego logitecha...

 

Tylko Ty wiesz co Ci się spodoba i jaką wartość dla Ciebie ma różnica w cenie.  

 

11 minut temu, karely napisał:

tylko pytanie czy na takim metrażu jest sens robić bardziej rozbudowany zestaw? 

On nie musi być bardziej rozbudowany. Możesz skończyć na podstawowym 5.1 ewentualnie 5.1.2. Sens - j.w. Natomiast jeżeli zakładasz wydanie w przyszłości więcej pieniędzy na kino domowe to i tak doradzał bym początek z ciut lepszym amplitunerem i 2 głośnikami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko zastanawia mnie po prostu to, jak dany zestaw będzie funkcjonował w tak małym pomieszczeniu. Bo powiedzmy, że ten Logitech gra dobrze i będzie robił robotę na tak małym metrażu to nie wiem jak to będzie wyglądać na innym, droższym i bardziej rozbudowanym zestawie. Czy to będzie wielka różnica?

Tak, żeby nie ciągnąć tego tematu w nieskończoność, bo trochę się nie mogę z tym wszystkim zdecydować jak kobieta :D Na ten moment, pozostałbym przy opcji bez rozbudowy, na jakiś małych dobrych głośnikach. Raczej od razu z subwooferem i na pewno z głośniczkami na tył. Nie chce tu majątku wydawać, także powiedzmy te niewiele ponad 3k za całość byłoby ok. Może być nawet używka na ten moment. Generalnie to bym normalnie poszedł w wariant o którym wspominałeś @PanKlorwcześniej, czyli lepszy amplituner z opcją rozbudowy, ale wolałbym od razu mieć pełen zestaw na teraz. Ale najwyżej rozważę to w przyszłości, jak będę miał lepsze warunki. Także jakby ktoś mógł jeszcze jakieś godne uwagi gotowce podrzucić to byłbym bardzo wdzięczny, ja sobie będę już z tego ofert szukał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, karely napisał:

także powiedzmy te niewiele ponad 3k za całość byłoby ok.

Musisz iść na kompromis bez pozniejszej rozbudowy jak np. ten zestaw Yamaha albo szukać używek. Idąc dość mocno po bandzie z nowych komponentów np. Taga/Heco/Wilson najniższe serie. 

1. 4 monitory - ok 900-1000 PLN 

2. Centralny - 300-400 PLN 

3. Amplituner - np. Denon s760 - będzie opcja rozbudowy do Atmos - 2400 w q21.

4. Subwoofer - 600-1350 PLN (ta ostatnia cena to Magnat RS8 chwalona seria i w zupełności do małego pokoju wystarczy). Który z tych budżetowych subwooferów zasulguje na uwage - musisz podpytać w sklepie. 

5. Kable - ~200 PLN 

Policz sobie sam na co Cię stać. Zadzwoń do Q21/S4, spytaj o rabat albo jakieś raty. W takim układzie możesz odlozyć zakup centralnego albo subwoofera na później (chociaż to 2 najważniejsze głośniki w kinie domowym...) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, karely napisał:

tak, tylko zastanawia mnie po prostu to, jak dany zestaw będzie funkcjonował w tak małym pomieszczeniu. Bo powiedzmy, że ten Logitech gra dobrze i będzie robił robotę na tak małym metrażu to nie wiem jak to będzie wyglądać na innym, droższym i bardziej rozbudowanym zestawie. Czy to będzie wielka różnica?

Tak, żeby nie ciągnąć tego tematu w nieskończoność, bo trochę się nie mogę z tym wszystkim zdecydować jak kobieta :D Na ten moment, pozostałbym przy opcji bez rozbudowy, na jakiś małych dobrych głośnikach. Raczej od razu z subwooferem i na pewno z głośniczkami na tył. Nie chce tu majątku wydawać, także powiedzmy te niewiele ponad 3k za całość byłoby ok. Może być nawet używka na ten moment. Generalnie to bym normalnie poszedł w wariant o którym wspominałeś @PanKlorwcześniej, czyli lepszy amplituner z opcją rozbudowy, ale wolałbym od razu mieć pełen zestaw na teraz. Ale najwyżej rozważę to w przyszłości, jak będę miał lepsze warunki. Także jakby ktoś mógł jeszcze jakieś godne uwagi gotowce podrzucić to byłbym bardzo wdzięczny, ja sobie będę już z tego ofert szukał

Za tysiaka kupisz używanego Denona AVR-2113. Ma HDMI ARC i AirPlay, naprawdę nic mu nie brakuje.

Używane kolumny to mega value. Patrząc na Pylon Pearl na OLX, jak na możliwości mega tanie. Subwoofer jakiś Magnat za 500 i żyjesz jak król :D

Ewentualnie do tego Denona daj 5 drobnych głośników z subwooferem, np: https://allegro.pl/oferta/system-kina-domowego-canton-movie-135-13672191318?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd-top_pla_pmax&ev_campaign_id=17958848607&gclid=CjwKCAjwnOipBhBQEiwACyGLunFtYl92KfuZf04f6XcItprTvHQHKZ4xHuidxZeI5mupHN_tM1Y5_hoCPYkQAvD_BwE

(to też można używane)

Branża na forum na pewno zrobi Ci jakąś ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gumowe Ucho napisał:

Za tysiaka kupisz używanego Denona AVR-2113. Ma HDMI ARC i AirPlay, naprawdę nic mu nie brakuje.

 

Oprócz tego, że ma już 10 lat i nie wiadomo ile podziała. Trochę ruletka.  Dodatkowo brak ewentualnych opcji rozbudowy do Atmos.

Natomiast używany sprzęt to dobry kierunek przy takich ograniczeniach.

 

@karely poszukaj używanych zestawów w swojej okolicy tak zebys miał szansę sprawdzić czy działają. Np. 

https://www.olx.pl/d/oferta/harman-kardon-hkts11bq-zestaw-glosnikow-z-subwooferem-5-1-CID99-IDVRgnG.html - do tego spokojnie kupisz nowy amplituner w swoim budżecie. 

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-kina-domowego-amplituner-denon-glosniki-eltax-shine-5-0-CID99-IDTyw9j.html - dokupić subwoofer pozostaje. Chociaz pewnie glosniki do Twojego pokoju ciut za duże. 

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-kina-domowego-5-1-CID99-IDVwI2r.html - dokupić jakis porzadny amplituner, chociaz znowu rozmiar moze byc problematyczny.

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-glosnikow-5-1-focal-sib-kino-domowe-nowe-CID99-IDVHyQJ.html - bdb cena, tutaj musialbys poszukac w miare świeżego używanego amplitunera 

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-kina-domowego-firmy-kef-subwoofer-plus-5-glosnikow-rezerwacja-CID99-IDVE3df.html - dokupić amplituner

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-zestaw-kina-domowego-denon-avr-x2500h-CID99-IDVofpa.html - próbować targu w okolice 2500 PLN i dokupić suba. 

 

Wszystko powyżej to losowe opcje z pierwszej strony OLX. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PanKlor napisał:

Oprócz tego, że ma już 10 lat i nie wiadomo ile podziała. Trochę ruletka.  Dodatkowo brak ewentualnych opcji rozbudowy do Atmos.

Natomiast używany sprzęt to dobry kierunek przy takich ograniczeniach.

 

@karely poszukaj używanych zestawów w swojej okolicy tak zebys miał szansę sprawdzić czy działają. Np. 

https://www.olx.pl/d/oferta/harman-kardon-hkts11bq-zestaw-glosnikow-z-subwooferem-5-1-CID99-IDVRgnG.html - do tego spokojnie kupisz nowy amplituner w swoim budżecie. 

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-kina-domowego-amplituner-denon-glosniki-eltax-shine-5-0-CID99-IDTyw9j.html - dokupić subwoofer pozostaje. Chociaz pewnie glosniki do Twojego pokoju ciut za duże. 

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-kina-domowego-5-1-CID99-IDVwI2r.html - dokupić jakis porzadny amplituner, chociaz znowu rozmiar moze byc problematyczny.

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-glosnikow-5-1-focal-sib-kino-domowe-nowe-CID99-IDVHyQJ.html - bdb cena, tutaj musialbys poszukac w miare świeżego używanego amplitunera 

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-kina-domowego-firmy-kef-subwoofer-plus-5-glosnikow-rezerwacja-CID99-IDVE3df.html - dokupić amplituner

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-zestaw-kina-domowego-denon-avr-x2500h-CID99-IDVofpa.html - próbować targu w okolice 2500 PLN i dokupić suba. 

 

Wszystko powyżej to losowe opcje z pierwszej strony OLX. 

 

Tu racja, chociaż mi służył mega dobrze bo kupiłem od kumatego sprzedawcy.

Może dobra opcja to nowy ampli + używane głośniki bo tam nie ma co się zepsuć. Są też takie bazowe, tylko 5.1 czy 5.2, bez opcji Atmosa, ale nie każdy musi wiercić kable w sufit. Mnie to niedługo czeka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2023 o 10:13, karely napisał:

Dzięki @tomek72 za tak obszerne wyjaśnienie :D chyba rzeczywiście najbardziej mi na ten moment siedzi punkt 2. i tu się rodzi u mnie zasadnicze pytanie, czy rzeczywiście tyle miejsca będę potrzebował co na grafikach?

Odległości dopasujesz do pokoju, idealnie jest gdyby udało się zachować kąty bo chodzi o to żebyś był równomiernie otoczony "bańką", ale umówmy się gdy będziesz budował dom i jedno pomieszczenie przeznaczysz na kino to zrobisz je sobie na wymiar żeby wszystko idealnie pasowało 😉. W praktyce drobne odstępstwa nie zrobią tragedii, większość z nas ma to ustawione według możliwości w pomieszczeniu.

Dnia 25.10.2023 o 10:13, karely napisał:

tylne głośniki muszą być małe i jedyna opcja, żeby je jakoś umiejscowić to na półce na ścianie za/nad łóżkiem. Czy to się spisze jakoś? Jakbym przykrecił półkę na wysokość głowy np?

"tylne" głośniki powinny mieć możliwość powieszenia/montażu na ścianie więc półka będzie raczej niepotrzebna, natomiast lepiej jak będą na ścianach bocznych niż tylnej, jak już musiałbyś na tylnej to kiedyś do 5.1 Dolby (a może producenci sprzętu już dokładnie nie pamiętam gdzie widziałem taki schemat) w takim przypadku zalecało skierować je do góry. Ale to zobaczysz.

 

Dnia 25.10.2023 o 16:08, karely napisał:

Bo powiedzmy, że ten Logitech gra dobrze i będzie robił robotę na tak małym metrażu to nie wiem jak to będzie wyglądać na innym, droższym i bardziej rozbudowanym zestawie. Czy to będzie wielka różnica?

różnica będzie oprócz dźwięku w funkcjonalności - amplituner ma lepsze możliwości, ale do DD 5.1 ten Logitech wystarczy. Możesz ewentualnie iść w tego Logitecha, na pewno lepsze to niż belka, a gdybyś się "zaraził" i chciał rozbudowywać do Atmos stracisz mniejszą kasę (rezygnując z Logitecha-a i kupując nowe kino w porównaniu do wymiany amplitunera).

Co do sprzętu używanego - tak, ale to raczej w miarę niestary amplituner, no tak 5 lat maksymalnie, żeby miał 4K bo takie już dziś standardy. Coś pokroju Denon X2400/2500, Onkyo TX-RN 686 / lub 696, Yamaha RX-V685. Ale jak już wyżej koledzy pisali najlepiej coś takiego znaleźć w okolicy żeby to sprawdzić. Głośniki to mniejsze ryzyko i można np. wziąć nowy amplituner, a głośniki używane. Ale to gdybyś chciał budować w kierunku przyszłego Atmosa - którego sens jest jak najbardziej, ale jak tylko streaming to trzeba się zastanowić.

Jeżeli 5.1 to z nowych najlepiej wygląda zestaw Yamaha YHT4960. W przyszłości możesz ewentualnie zmienić głośniki na lepszej jakości. Ewentualnie niski model z nowych amplitunerów (jak pisał @PanKlor) np. Denon 760, albo tu mają w Outlecie Onkyo (nie żebym robił komuś reklamę - wpadł mi w oczy), nie jest amplituner wysokiej klasy (w tej cenie używany TX-NR686, Denon 2400/2500 czy wspomniana Yamaha 685 są zdecydowanie lepsze), ale może dopasowali by Ci jakieś niedrogie głośniki jak wyżej TAGA, Heco, Wilson żeby wystartować z 5.1, a później tylko dołożysz sufitowe.

No dotarliśmy do trudnego momentu - wybór konkretnego sprzętu, w tym miejscu zawsze jest trudno, jednak skoro Ty nie jesteś jeszcze na etapie "wiem czego szukam, czego mi brakuje" to każdy z nich zagra nieźle i zrobi na Tobie wrażenie pozytywne, na pewno lepsze niż belka.

Przepraszam z Off Top

Dnia 25.10.2023 o 09:01, bora902 napisał:

Akurat polaczenie stalego LAN po kablu to nie sa smieci

@bora902 pisząc śmieci miałem na myśli tematykę związaną z Wi-Fi, LAN i wszelkimi sprawami "sieciowymi" w temacie o nagłośnieniu - czytać należy ze zrozumieniem 😉

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek72 napisał:

No dotarliśmy do trudnego momentu - wybór konkretnego sprzętu, w tym miejscu zawsze jest trudno, jednak skoro Ty nie jesteś jeszcze na etapie "wiem czego szukam, czego mi brakuje" to każdy z nich zagra nieźle i zrobi na Tobie wrażenie pozytywne, na pewno lepsze niż belka.

Ojj bardzo trudnego :) Im więcej Was Panowie czytam tym większy bałagan w głowie 😂

Kierując się Waszymi wskazówkami postanowiłem sobie przeszukać używki w mojej okolicy i najbliżej znalazłem ten amplituner:

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-onkyo-tx-nr686-7-2-czarny-CID99-IDX0Yrd.html

Oferta bez zdjęć, ale jutro ma mi gość podesłać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karely miałem ten model Onkyo, niestety wskutek uderzenia pioruna nie dało się reanimować, mam teraz Marantz-a i mimo lepszego systemu kalibracji/ korekcji (Audyssey) to w kinie bardziej podobało mi się Onkyo, żywsze, dynamiczniejsze ogólnie jak dla mnie zdecydowanie lepsze od obecnego amplitunera. Przyjdą lepsze czasy ($$$ 😜) to wracam do Onkyo (chyba RZ50) albo jak dobrze pójdzie to Arcam. Ale to już są gusta i upodobania.

Jak wyśle Ci zdjęcia to i tak przed zakupem warto obejrzeć, sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie zmusza do zakupu używanego sprzętu, decyzja należy do kupującego, są rozważane różne rozwiązania i jednym z nich jest w wskazanym budżecie również możliwość zakupu sprzętu używanego co oczywiście wiąże się z brakiem gwarancji i pewnym stopniem wyeksploatowania, a co za tym idzie również ryzykiem.

Ale to „oczywista oczywistość” i chyba nie trzeba tego tłumaczyć, to wynika z logiki i każdy kalkuluje w takim przypadku pewne ryzyko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bora902 napisał:

widze szpece forumowe ida w uzywke  z tematem :)

zawsze wiedzialem ze forum to egzotyka a rozmowcy nie za bardzo rozumieja ze "motogodziny" sprzetu  sa limitowane...

karely nie sluchaj ich i kupuj zawsze NOWE z gwarancja !

 

Motogodziny sprzętu? 

Spece juz dziś wiedzą, że konkretny sprzęt warto kupić używany, bo"motogodziny" mu nie straszne, a cena na wtórnym jest rozsądniejsza.

Nie mówię tu o jakiś Vintage z lat 80', czy 90'.

Ale bez przesady. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bora902 napisał:

widze szpece forumowe ida w uzywke  z tematem :)

zawsze wiedzialem ze forum to egzotyka a rozmowcy nie za bardzo rozumieja ze "motogodziny" sprzetu  sa limitowane...

karely nie sluchaj ich i kupuj zawsze NOWE z gwarancja !

 

A wiesz że, pisząc tutaj na forum, możesz również być postrzegany jako "szpec forumowy". ;)

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra to byl tylko przerywnik techniczny  :)

uzywany sprzet TAK ale tylko z pewnego zrodla czyli od kogos kogo znamy osobiscie i wiemy ze zakupil go jako nowy w salonie HIFI

szukanie guza poprzez OLX lub inne formy bazarowe mija sie z celem jesli mamy ograniczony budzet a chcemy wyniesc korzysc osobista czyli dlugi okres bezawaryjnego uzytkowania tegoz zestawu

sam kupuje czesto na zlomie jakies odtwarzacze uhd bluray na czesci i zdarza sie ze sprzet za 50zl zaczyna dzialac ale cos takiego zdarza sie raz lub dwa razy do roku.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bora902 napisał:

uzywany sprzet TAK ale tylko z pewnego zrodla czyli od kogos kogo znamy osobiscie i wiemy ze zakupil go jako nowy w salonie HIFI

czyli kupując od znajomego "motogodziny" o których wspomniałeś są już nieistotne? 😃

20 godzin temu, bora902 napisał:

szukanie guza poprzez OLX lub inne formy bazarowe

nie wiem co masz na myśli pisząc "formy bazarowe", ale gdybyś chociaż otworzył podlinkowane ogłoszenie z OLX przeczytałbyś, że sprzęt był zakupiony w salonie, a sprzedaż ze względu na zmianę na wyższy model, więc jeżeli gość nie kłamie w ogłoszeniu i ma "papiery" do tego ampli to zakup w miarę bezpieczny - jak od znajomego 😉

20 godzin temu, bora902 napisał:

sam kupuje czesto na zlomie jakies odtwarzacze uhd bluray na czesci i zdarza sie ze sprzet za 50zl zaczyna dzialac ale cos takiego zdarza sie raz lub dwa razy do roku

przecież nikt tu nikomu nie poleca kupowania za śmiesznie niską cenę "na złomie" bo wiadomo że to albo uszkodzone albo złom, albo z podejrzanego źródła

Jak wcześniej pisałem to decyzja kupującego i sam musi sprawdzić w miarę możliwości pochodzenie sprzętu, rzetelność - wiarygodność sprzedawcy i wizualnie traktowanie tego sprzętu oraz po podłączeniu w miarę możliwości działanie funkcji - więcej powiedzmy "przeciętny człowiek" nie stwierdzi. Najczęściej szuka się takich używek w okolicy, jedzie do gościa i coś tam idzie wywnioskować, jak wchodzisz do "szopy" zawalonej sprzętem gdzie facet przy każdym Twoim pytaniu nie bardzo wie co powiedzieć odwracasz się na pięcie i szukasz dalej. Jak trafisz do domu/mieszkania, gdzie widzisz ład i porządek, podpięty sprzęt przygotowany do odsłuchu, na stoliku komplet dokumentów (paragon/faktura, gwarancja, instrukcja, akcesoria) sprawa się zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze motogodziny wygrzanego uzywanego sprzetu stoja bokiem  z koncepcja jego odsluchu ?

jest duza roznica pomiedzy "dyrektorem w wiecznej  delegacji" a "freelancerem grafikiem IT " gdy chodzi o "motogodziny"

ale to chyba kazdy rozumie?

pytajacy w temacie kolega musi miec swiadomosc ze uzywka nie trafia na market wylacznie po upgrade do wyzszego modelu :)

jest rok 2023 wiec "formy bazarowe" nie wydaja mi sie dobrym rozwiazaniem przy budowie zestawu kina , predzej OUTLET z pelna faktura VAT budzi moja sympatie jesli konieczne ma byc cena /jakosc

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bora902 napisał:

pytajacy w temacie kolega musi miec swiadomosc ze uzywka nie trafia na market wylacznie po upgrade do wyzszego modelu

Zgadza się. Różnie bywa. Ale założenie że każdy używany sprzęt to mina też jest błędne.

4 minuty temu, bora902 napisał:

jest rok 2023 wiec "formy bazarowe" nie wydaja mi sie dobrym rozwiazaniem przy budowie zestawu kina , predzej OUTLET z pelna faktura VAT budzi moja sympatie jesli konieczne ma byc cena /jakosc

Samochód też zawsze nowy kupujesz? Jak @tomek72 wspomniał, nie mówimy tu o wieloletnim złomie z niejasną przeszłością tylko o w miarę świeżych egzemplarzach. Ludzie z róznych powodów pozbywają się audio. A jako potencjalny kupiec masz wówczas szansę kupić sprzęt na który nigdy by Cię nie było stać jako nówka nieśmigana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...