Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Yamaha RN803D i ok 45m2


michalsti

Recommended Posts

Witam uzytkownikow forum, przeprowadzilem sie niedawno, audio stoi w salonie ok 45m2 i poczulem potrzebe zmiany glosnikow po latach. Sprzet stoi blisko jednego z rogow pomieszczenia, nie mam mozliwosci postawic go idealnie po srodku jednej ze scian. Glosniki sa ~2.5m od siebie, ok 1m od sciany z tylu i lewy (od przodu patrzac prawy ;)) glosnik ma 0.5m do bocznej sciany gdzie sa tez duze szklane drzwi tarasowe.

Amplituner, którego nie chciałbym zmieniać, bo sie przyzwyczailem i lubie: Yamaha RN803 D
Dotychczasowe głośniki: Quadral Ascent 850
Mialem je z 20 lat i bylem na tyle zadowolony, ze nie czulem nigdy potrzeby ich zmiany. Przez jakis czas mialem do nich podpiety dodatkowo sub Elac 111.2 ESP, który cośtam wzbogacał dźwięk, ale popsuł się i go nie naprawiałem.

Troche mi brakuje basu, ale ogolnie jestem zadowolony. Dzwiek z tego leci z TV (standard=filmy, seriale ze streamingow, tv nie ogladam) , streamingow bardzo roznej muzy (spotify, amazon music, youtube), BT z telefonu/tabletu, czasem odpalam winyle z Technicsa SL1210M5G. Mam tez odwarzacz CD Yamaha CD-N500, ale od dawna go nie podlaczalem i pewnie podepne tylko zeby stestowac kilka razy na odswiezonym juz sprzecie. Imprez nie robie.

Po przeprowadzce poczulem potrzebe wzbogacenia dźwięku i rozwazam dwie opcje:
1. Zakup porzadnego sub'a do tych glosnikow, ktore mam:

- zainteresowały mnie wstępnie SVS SB-2000 PRO, Canton Vento 850R, Elac RS500/700. Zadnego nie sluchalem, wszystkie moge miec w +- podobnej cenie, wybralem tak czysto z dostepnosci, danych  (nie za wielkie, nie za male) i firm, ktore lubie i znam. Poszukam niedlugo opcji odsluchu, zeby wyrobic sobie zdanie.
 

2. Zakup lepszych kolumn z porzadnymi niskimi tonami i odpuszczenie Sub'a

- zainteresowały mnie B&W 702S3, Canton Reference 7K (lub Reference 3.2 DC, ktory jest na super promce taniej niz 7K), Elac FS409. Zadnego nie sluchalem, znowu pasuje mi, ze znam te firmy, podobaja mi sie z wygladu, +- znowu podobna cena i maja dobre opinie w testach do znalezienia na necie.

Budzet najchetniej zamknalbym w 20k. Chetnie wydam mniej, ale jak bedzie warto to moge i sporo wiecej. Co polecacie, co sadzicie o moich typach? Czy gdzies w Wwie mozna tego posluchac? Zakladam ze na odsluch najlepiej wziac swojego wzmaka?

Edytowano przez michalsti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • michalsti changed the title to Jakie głośniki do Yamaha RN803D i ok 45m2

Cześć, czy na pewno nie chcesz zmieniać wzmacniacza? Oczywiście przy kolumnach w okolicach ~20 tys PLN przeskok będzie bardzo duży, ale zależnie od kolumn, to mogą być one blokowane wzmacniaczem, który jest do nich za słaby jakościowo. Fajnie byłoby rozważyć Cambridge Evo 150, Marantza 40n, a nawet Cambridge Evo 75, czy Primare i15 Prisma, pozostając przy produktach all-in-one. 

Do nich jest bardzo dużo kolumn, które fajnie zagrają, ale na start zachęcam do obejrzenia naszego filmu i do przyjścia do nas na odsłuch kilku par. Pewnie przy pierwszym rzucie nie wybierzesz ostatecznego produktu, ale będziesz miał fajnie nakreślone swoje oczekiwanie i pozwoli to na dalsze poszukiwania. 

W razie czego zapraszam do kontaktu :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Warszawa, to pogadaj z @Marek333, który pozbywa się nowych AudioVectorów QR7 i chyba nie wie jeszcze czy salon mu je przyjmie.

W @Na Temat Audio możesz zapytać o Quadral Platinum+ Nine. Chyba są ostatnie sztuki do wzięcia. Tu nie będziesz potrzebował subwoofera. Sprawdzałem JL Audio d108 z moimi Seven i nie wniósł niczego, a Nine schodzą jeszcze niżej. Tylko nie wiem czy nie będziesz musiał zmienić wzmacniacza na mocniejszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinieneś dobierać kolumn o surowym i jasnym brzmieniu jak Bowersy właśnie czy Cantony.

Ina sprawa że wybrałeś modele które nie zostaną wykorzystane przy tej klasie elektorniki.

QR7 to rewelacyjne paczki ale też nie zostały by wykorzystane. Tak czy siak trzeba pomyśleć o wymianie amplitunera z czasem.

Inna sprawa że jak zmienisz elektornikę i wybierzesz cieplejsze kolumny to sub może zaznaczam może oakzać się nie potrzebny.

Amphiony czy KEFy serii R byl by tu dobrym przykładem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opinie. 
Jestem po odsłuchu na wzmacniaczu Yamahy R-N2000A. Słuchałem B&W 702 s3, Elac'ów FS 409 i ProAc D30 RS - podziekowania dla Top Hi-Fi na Andersa. 

Słuchalismy razem z zona i wrazenia mielismy bardzo podobne. W skrocie najlepsze wrazenie zrobily na nas glosniki ProAc. Najslabiej w zestawieniu z tym wzmacniaczem wypadly Elac'i. Pod koniec tygodnia bede mial okazje posluchac Cantonow 3.2 DC, Klipsch RF 7 II i KEF R11 (nie meta). Zrozumialem tez wartosc zakupu lepszej elektroniki, wiec rozpoczalem rozpoznanie rynku. 
 

I tutaj dalsze pytania ode mnie i krotkie info odnosnie podejscia do tematu - jestem przywiazany do marek Arcam i Naim, po prostu je bardzo lubie i od lat marzylem o kupnie ich sprzetu, a skoro wydanie pieniedzy na lepsza elektronike ma dac znaczna roznice dla koncowego efektu to chcialbym oczywiscie uzyskac maksimum satysfakcji kupujac cos z ich oferty. Chcialbym tez zostawic sobie furtke do dodania Sub'a.

Tutaj 2 kwestie:

1. Yamaha rn803d jest baardzo wygodna w obsludze, ma nienajgorsza apke dzialajaca na IOS/Androidzie, moge puszczac przez BT/Airplay itd itd. Czy jeden z tych producentow jest wyraznie lepszy od drugiego pod tym wzgledem?

2. Czy lepszym pomyslem bedzie:

a) kupienie zintegrowanego wzmacniacza, np: 
Arcam AVR31



b) doplacic i kupic osobno wzmaczniacz + procesor AV, np:
Arcam PA240
 + Arcam AV41

Zakladam tez, ze lepiej byloby najpierw kupic elektronike i pozniej juz z nia podjechac na odsluch kolumn? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Zalezy mi tylko zeby byla mozliwosc podlaczenia SUB'a oprocz 2 kolumn, a te modele maja dedykowane wyjscie do niego. Wybaczcie mi amatorstwo, kompletnie sie na tym nie znam dlatego przyszedlem tu po porade. Jezeli inwestycja w te konkretne modele tych firm to kompletny bezsens z jakiegos powodu to oczywiscie rozwaze inne opcje/marki. Na koniec chce zeby to zagralo i dzialalo wygodnie.

Edytowano przez michalsti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@terracan1929 Glosniki Cantony Reference 3.2 DC, elektronika Naima: przedwzmacniacz NDX2 + wzmacniacz NAP 250DR.

Sprawdzalem z tymi glosnikami jeszcze moja Yamahe rn803d (i dla mnie szczerze mowiac brzmialo to dobrze...) i rn2000A + dwa all-in-one Cambridge Evo 150 i Rose RS520. Arcam'a i NAD'a nie udalo mi sie sprawdzic - brany pod uwage NAD M33 był w ogole nidostepny a Arcam mnie nie przekonal obsluga i go pominalem. O wiekszosci innych dostepnych i polecanych marek (Atoll, Moon, Primare itp) wlasciwie nic nie wiem, zadna mnie tez nie przyciagnela swoja estetyka wiec postanowilem nie wydluzac listy.

Yamaha RN2000A bardzo mi sie podoba z wygladu i ladnie gra, ale mialem wrazenie ze chwilami jakby znikaly niektore fragmenty pasma dzwieku, glownie dzwieki ktore nazwalbym "wysoki bas/niska srednica" co bardzo psulo wrazenie. Tak samo bylo na niej z FS409 Elac'a. Za to np B&W 702S3 i ProAc  D30RS nie mialy tego problemu. Cambridge Evo 150 ma chyba problemy wieku dzieciecego (ekran, przyciski ktore nie zawsze reaguja itp) wiec od razu odpuscilem. Rose RS 520... hmmm no dobrze dzialajacy sprzet, ale nie pasuje mi w ogole ta idea wzmacniacza-wyswietlacza wiec po prostu nie dla mnie. No i finalnie wyszedl Naim, kosztuje wiecej ale brzmi super, bardzo mi sie podoba, apka jest ok a i pilotem... ujdzie tym sterowac ;) Rozwazalem jeszcze NSC222 i NAP250, ale dostalem bardzo dobra oferte na 'zielony' zestaw i juz nie kombinowalem.
Glosniki graja na tyle poteznym dzwiekiem, ze temat suba odpuscilem.

Teraz niestety zamiast sie cieszyc nowym dzwiekiem czeka mnie dluzszy wyjazd, ale na poczatku roku bede chcial jeszcze przetestowac podpiecie go przez dodatkowy zasilacz Naima, ciekaw jestem czy faktycznie wplywa to na dzwiek.

Edytowano przez michalsti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michalsti napisał:

@terracan1929 Glosniki Cantony Reference 3.2 DC, elektronika Naima: przedwzmacniacz NDX2 + wzmacniacz NAP 250DR.

Sprawdzalem z tymi glosnikami jeszcze moja Yamahe rn803d (i dla mnie szczerze mowiac brzmialo to dobrze...) i rn2000A + dwa all-in-one Cambridge Evo 150 i Rose RS520. Arcam'a i NAD'a nie udalo mi sie sprawdzic - brany pod uwage NAD M33 był w ogole nidostepny a Arcam mnie nie przekonal obsluga i go pominalem. O wiekszosci innych dostepnych i polecanych marek (Atoll, Moon, Primare itp) wlasciwie nic nie wiem, zadna mnie tez nie przyciagnela swoja estetyka wiec postanowilem nie wydluzac listy.

Yamaha RN2000A bardzo mi sie podoba z wygladu i ladnie gra, ale mialem wrazenie ze chwilami jakby znikaly niektore fragmenty pasma dzwieku, glownie dzwieki ktore nazwalbym "wysoki bas/niska srednica" co bardzo psulo wrazenie. Tak samo bylo na niej z FS409 Elac'a. Za to np B&W 702S3 i ProAc  D30RS nie mialy tego problemu. Cambridge Evo 150 ma chyba problemy wieku dzieciecego (ekran, przyciski ktore nie zawsze reaguja itp) wiec od razu odpuscilem. Rose RS 520... hmmm no dobrze dzialajacy sprzet, ale nie pasuje mi w ogole ta idea wzmacniacza-wyswietlacza wiec po prostu nie dla mnie. No i finalnie wyszedl Naim, kosztuje wiecej ale brzmi super, podoba mi sie bardzo, apka jest ok a i pilotem... ujdzie tym sterowac ;)
Teraz niestety zamiast sie cieszyc nowym dzwiekiem czeka mnie dluzszy wyjazd, ale na poczatku roku bede chcial jeszcze przetestowac podpiecie go przez HICAP'a dr, ciekaw jestem czy faktycznie wplywa to na dzwiek.

Witaj,

Widzę. że tych poszukiwań trochę było/jest. Jeśli wybór padł na droższe urządzenie, to nie myślałeś żeby mimo wszystko sprawdzić coś jeszcze w podobnej cenie? Nigdy nie wiadomo co by z tego wyszło :)

Który to jest model, który wybrałeś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi & Video Design 

Cytat

 nie myślałeś żeby mimo wszystko sprawdzić coś jeszcze w podobnej cenie? Nigdy nie wiadomo co by z tego wyszło 

myslalem, ale czasu po prostu zabraklo. Szczegolnie ciagnelo mnie zeby jeszcze podjechac do Was sprawdzic ProAc'i D48R - finalnie wybieralismy miedzy D30RS a tymi Cantonami i zalowalem ze nie zdecydowalismy sie na podpiecie tamtego zestawu u Was. 
Ten zestaw Naim'a okazal sie bardzo dobry dzwiekowo, do tego sprzet tej firmy marzyl mi sie od kiedy wpadlo mi do glowy "audio" w domu wiele lat temu - wiec ciezko byloby mnie i tak przekonac do elektroniki konkurencji, dodatkowo musialem tez zdazyc kupic i ustawic to w domu do konca tego tygodnia. Jutro wyjezdzam na kilka miesiecy a chcialem zrealizowac zakup w tym roku. ALE... poniewaz w PL spedzam co raz mniej czasu a w drugim mieszkaniu za podstawowy sprzet audio sluzy mi na razie glosnik Marshall'a Acton, to bede chcial kupic drugi, inny zestaw i wtedy bede juz bardziej otwarty na roznoroda oferte. Potrzebuje tez do tego Naima przedwzmaczniacz pod gramofon. Wasz salon zrobil i na mnie i na zonie swietne wrazenie, wiec na pewno spodziewajcie sie, ze bede sie odzywac w pierwszych miesiacach przyszlego roku :)

 

Cytat

Który to jest model, który wybrałeś ?

Canton Reference 3.2 DC i do tego Naim NDX2 + NAP 250DR.

Edytowano przez michalsti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michalsti napisał:

@Top Hi-Fi & Video Design myslalem, ale czasu po prostu zabraklo. Szczegolnie ciagnelo mnie zeby jeszcze podjechac do Was sprawdzic ProAc'i D48R - finalnie wybieralismy miedzy D30RS a tymi Cantonami i zalowalem ze nie zdecydowalismy sie na podpiecie tamtego zestawu u Was. 
Ten zestaw Naim'a okazal sie bardzo dobry dzwiekowo, do tego sprzet tej firmy marzyl mi sie od kiedy wpadlo mi do glowy "audio" w domu wiele lat temu - wiec ciezko byloby mnie i tak przekonac do elektroniki konkurencji, dodatkowo musialem tez zdazyc kupic i ustawic to w domu do konca tego tygodnia. Jutro wyjezdzam na kilka miesiecy a chcialem zrealizowac zakup w tym roku. ALE... poniewaz w PL spedzam co raz mniej czasu a w drugim mieszkaniu za podstawowy sprzet audio sluzy mi na razie glosnik Marshall'a Acton, to bede chcial kupic drugi, inny zestaw i wtedy bede juz bardziej otwarty na roznoroda oferte. Wasz salon zrobil i na mnie i na zonie swietne wrazenie, wiec na pewno spodziewajcie sie, ze bede sie odzywac w pierwszych miesiacach przyszlego roku :)

Dzięki za miłe słowa i dobre wrażenia! Zapraszamy w przyszłości :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...