Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha RN 602


Admajk

Recommended Posts

Dnia 18.12.2023 o 22:18, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

brak na stanie? a którego Nada?

No ale to chyba bez znaczenia. Kolega chciał posłuchać Yamahy, a nie Nada.

Dnia 18.12.2023 o 19:41, Admajk napisał:

Niestety nici z odsłuchu- zaproponowano mi jedynie odsłuch Nada...

Po prostu 1200-tek praktycznie u nas od wielu miesięcy nie ma. Poświeciłem się i sprawdziłem na stronie THF.

Srebrnych nie ma w ogóle, a czarne są całe dwie sztuki : w Kielcach i Krakowie.

Podejrzewam, że jest spory zapas 2200 i dlatego co jakiś czas pojawiają się  promki, w czasie których ich cena zbliża się do wyjściowej ceny 1200.

Na dzisiaj cena w promocji AS-2200 to 15 999 zł.

A ogólna dostępność 1200-tek utrudniłaby sprzedaż 2200. 

Taką mam teorię :) 

Umów się na przesłuchanie AS2200. To bardzo podobny wzmacniacz, będziesz miał pogląd co do grania.

Główne różnice to pojemność kondensatorów i wyjścia zbalansowane w droższym modelu.

 

Sprawdziłem i we Wrocławiu (bo tam chyba chciałeś) nie ma też AS2200....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna i tak. Z drugiej strony to już jest taki budżet gdzie na prawdę jest wybór fajnych wzmacniaczy.

https://www.elektrowelt24.eu/shop/product_info.php?refID=31234&products_id=7074

 

Tu jest ich pełno i cena wychodzi 8200 zł względem naszych 11500 zł.

Inni użytkownik na Audiostereo zdawał relację z wyjazdu do Niemiec po nie. Zrobił sobie wycieczkę. Tez fan marki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, terracan1929 napisał:

No ale to chyba bez znaczenia. Kolega chciał posłuchać Yamahy, a nie Nada.

Po prostu 1200-tek praktycznie u nas od wielu miesięcy nie ma. Poświeciłem się i sprawdziłem na stronie THF.

Srebrnych nie ma w ogóle, a czarne są całe dwie sztuki : w Kielcach i Krakowie.

Podejrzewam, że jest spory zapas 2200 i dlatego co jakiś czas pojawiają się  promki, w czasie których ich cena zbliża się do wyjściowej ceny 1200.

Na dzisiaj cena w promocji AS-2200 to 15 999 zł.

A ogólna dostępność 1200-tek utrudniłaby sprzedaż 2200. 

Taką mam teorię :) 

Umów się na przesłuchanie AS2200. To bardzo podobny wzmacniacz, będziesz miał pogląd co do grania.

Główne różnice to pojemność kondensatorów i wyjścia zbalansowane w droższym modelu.

 

Sprawdziłem i we Wrocławiu (bo tam chyba chciałeś) nie ma też AS2200....

 

Nie od wielu miesięcy, tylko od około dwóch. Po za tym Twoje teorie są błędne i myślę,  że niepotrzebnie spekulujesz o czymś,  o czym nie wiesz:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, terracan1929 napisał:

 

Na dzisiaj cena w promocji AS-2200 to 15 999 zł.

 

 

W Niemczech normalna cena za srebrną AS2200 2670euro co nawet po 4,35 daje 11615zł,a czarna 2757euro co daje nie całe 12tys zł.

https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=Yamaha+as2200

AS1200 kosztuje 1895 euro =8245zł

https://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/1860.html?q=Yamaha+as1200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

W Niemczech normalna cena za srebrną AS2200 2670euro co nawet po 4,35 daje 11615zł,a czarna 2757euro co daje nie całe 12tys zł.

https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=Yamaha+as2200

AS1200 kosztuje 1895 euro =8245zł

https://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/1860.html?q=Yamaha+as1200

Ciekawe co by mogło przyjść po zamówieniu ;)

p.s

te linki niczego tam nie przedstawiają bezpośrednio, a wręcz przeciwnie trzeba jeszcze podać trochę danych aby wejść dalej,

nie wygląda to zachęcająco.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ciekawe co by mogło przyjść po zamówieniu ;)

p.s

te linki niczego tam nie przedstawiają bezpośrednio, a wręcz przeciwnie trzeba jeszcze podać trochę danych aby wejść dalej,

nie wygląda to zachęcająco.

 

Nie zachęcające to sa wasze ceny. sklepy są bardzo pewne, wielokrotnie już kupowałem w nich różne rzeczy, od słuchawek ,wzmacniaczy po kolumny, i nigdy nie było najmniejszych problemów.Co chcecie więcej bezpośrednie linki do danego sklepu z danym produktem?To każdy może zrobić sam ,ale proszę bardzo.

https://www.hifi-fabrik.de/yamaha-a-s-1200-silber-piano-schwarz-verstarker.html

https://hifi-profis.de/yamaha-a-s1200?attribute_pa_farbe=schwarz&utm_source=Idealo&utm_medium=cpc&utm_campaign=idealo

https://www.mediaathome.de/darmstadt-hifi-profis/tv-und-audio/hifi-und-audio/hifi-bausteine/verstaerker/a-s2200-vollverstaerker-silber-4061856681429?utm_source=idealo&utm_medium=pricecomp&utm_campaign=idealo_online

https://www.hifi-schluderbacher.de/de/product/yamaha-a-s-2200-25565/?varid=25561

A przy kupnie można dodatkowo za około 5 euro wykupić ubezpieczenie w Trusted Shop , i gdyby z przedmiotem byly jakiekolwiek problemy, to się dostaje zwrot gotówki.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie zachęcające to sa wasze ceny. sklepy są bardzo pewne, wielokrotnie już kupowałem w nich różne rzeczy, od słuchawek ,wzmacniaczy po kolumny, i nigdy nie było najmniejszych problemów.

Ceny są takie jak widać, sądzę że negocjacja zawsze jest z nami możliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ceny są takie jak widać, sądzę że negocjacja zawsze jest z nami możliwa.

Negocjacje tak, ale czy zejdziecie do podobnej ceny jak w Niemieckich sklepach?

Niech będzie drożej ale o 100euro a nie 500 czy 700euro po upuście.

Tu ceny różnych Wzmacniaczy czy ampów Yamahy.

https://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/1840F292058.html

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, terracan1929 napisał:

No ale to chyba bez znaczenia. Kolega chciał posłuchać Yamahy, a nie Nada.

Po prostu 1200-tek praktycznie u nas od wielu miesięcy nie ma. Poświeciłem się i sprawdziłem na stronie THF.

Srebrnych nie ma w ogóle, a czarne są całe dwie sztuki : w Kielcach i Krakowie.

Podejrzewam, że jest spory zapas 2200 i dlatego co jakiś czas pojawiają się  promki, w czasie których ich cena zbliża się do wyjściowej ceny 1200.

Na dzisiaj cena w promocji AS-2200 to 15 999 zł.

A ogólna dostępność 1200-tek utrudniłaby sprzedaż 2200. 

Taką mam teorię :) 

Umów się na przesłuchanie AS2200. To bardzo podobny wzmacniacz, będziesz miał pogląd co do grania.

Główne różnice to pojemność kondensatorów i wyjścia zbalansowane w droższym modelu.

 

Sprawdziłem i we Wrocławiu (bo tam chyba chciałeś) nie ma też AS2200....

 

Wrócę do tematu na spokojnie po świętach, ale trochę zniechęcające jest pisanie z prośbą o odsłuch konkretnego sprzętu (w różnych wariantach), a sprzedawca wraca z propozycją jednego zestawu, którym kompletnie nie byłem zainteresowany. Ja rozumiem, że jest problem z dostępnością, ale wydaje mi się, że powinna być możliwość "przesunięcia" sprzętu z innego sklepu. W ciemno raczej nie kupię wzmacniacza za kilkanaście tysięcy.

A wracając do propozycji odsłuchu NADa to trochę tak jakbym pojechał do multidealera na jazdę próbną konkretnego modelu, a zaproponowano by mi inną markę, którą akurat też sprzedają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie od wielu miesięcy, tylko od około dwóch. Po za tym Twoje teorie są błędne i myślę,  że niepotrzebnie spekulujesz o czymś,  o czym nie wiesz:)

No pewnie, że nie o wszystkim wiem. Dlatego to spekulacje. Ale poparte obserwacjami.

Ja swoją 1200-kę kupowałem u Was 3 lata temu (cena wówczas to 9500 zł). Już wtedy było tylko kilka sztuk czarnej wersji .

Wiem, bo chciałem nowy, nie poekspozycyjny egzemplarz. Pracownik salonu obdzwonił kilka innych salonów (po wcześniejszej weryfikacji w systemie) i znalazł 1 taką sztukę. Na kilkanaście salonów. Chciałem żeby ustalił telefonicznie, bo w -esklepie, zawsze macie formułkę, że towar może być poekspozycyjny i prosicie o kontakt.

Jeszcze przez kilka miesięcy (2 może 3) wzmaki były dostępne z ekspozycji (mój kolega taki kupił), a później je wymiotło. I wchodząc na stronę nie było opcji "włóż do koszyka" tylko "prośba o kontakt".

I taki stan trwał kilkanaście miesięcy. Później coś tam dojechało, ale towar dostępny był tylko chwilę, a teraz znowu srebrny - "proszę o kontakt" , a czarny "tylko w salonach". We wszystkich DWÓCH.

AS2200 cały czas dostępny "do koszyka".

 Stąd moje spekulacje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, terracan1929 napisał:

No to jest nas kilku :) 

Jest was wielu. Na pewno. Nic w tym złego :)

19 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ciekawe co by mogło przyjść po zamówieniu ;)

p.s

te linki niczego tam nie przedstawiają bezpośrednio, a wręcz przeciwnie trzeba jeszcze podać trochę danych aby wejść dalej,

nie wygląda to zachęcająco.

 

Przeciez Ci wkleiłem bezpośredni link

https://www.elektrowelt24.eu/shop/product_info.php?refID=31234&products_id=7074

A Yamaha ma gwarancję europejską. Jak co ma przyjść :P No Yamaha no :)

19 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ceny są takie jak widać, sądzę że negocjacja zawsze jest z nami możliwa.

No i poszło. Schodzicie kilka tysięcy na 1200 i 2200 :) I pójdzie lajk :)

Tylko żeby jeszcze były. To który salon robi takie rabaty? Skąd piszesz?

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

11200 to nie 8300 zł.

Rozumiem że jak napisaliście. Zejdziecie do tej ceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Odkopię znowu temat i namieszam :)

w temacie Yamahy nic nie ruszyło, używane a-s1100 to koszt rzędu 6000-7000, z dostępnością i możliwościami odsłuchu a-s1200 problem...

Zacząłem oglądać wzmacniacze innych producentów i wpadłem na:

Vincent SV-228

Nie ukrywam, że wygląd wzmacniacza w moim przypadku ma duże znaczenie, a ten wyglądem przypomina wymarzoną yamahę...

I teraz mam do Was najważniejsze pytanie: jak z dzwiękiem?

Przypomnę, że słucham głównie klasycznego rocka i metalu, a moje obecne kolumny to Elac Debut Reference B6 (i jeżeli zdecyduję się na wzmacniacz z tej półki cenowej to jeszcze trochę będą musiały ze mną pobyć)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Admajk napisał:

Odkopię znowu temat i namieszam :)

w temacie Yamahy nic nie ruszyło, używane a-s1100 to koszt rzędu 6000-7000, z dostępnością i możliwościami odsłuchu a-s1200 problem...

Zacząłem oglądać wzmacniacze innych producentów i wpadłem na:

Vincent SV-228

Nie ukrywam, że wygląd wzmacniacza w moim przypadku ma duże znaczenie, a ten wyglądem przypomina wymarzoną yamahę...

I teraz mam do Was najważniejsze pytanie: jak z dzwiękiem?

Przypomnę, że słucham głównie klasycznego rocka i metalu, a moje obecne kolumny to Elac Debut Reference B6 (i jeżeli zdecyduję się na wzmacniacz z tej półki cenowej to jeszcze trochę będą musiały ze mną pobyć)

 

 

Może warto jeszcze posłuchać Hegla H 120? :)

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/hegel-h120-czarny.html

To ocieplona integra, z dużą szczegółowością. Wygląd jest rasowo-skandynawski. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2023 o 08:52, Michał Gałązka napisał:

Już śpieszę z odpowiedzią :) kolumny grały płytko, bez głębii, przy niskich rejestrach głośności dźwięk był płaski, bez basu, bez góry ( ok jest loudnes, który w jakiś sposób to poprawia, ale jak chcesz potem pogłośnić muzykę, to musisz wstać z kanapy i ten loudness skręcić bo na wyższych rejestrach dźwięk był po prostu przesterowany :) to konkretnie mi nie pasowało w tym konkretnym modelu Yamahy : ) Nie mówię, że all in one są złe, to bardzo spoko opcja jak ktoś chce mieć wszystko w jednym klocku, i dla wielu ludzi jest to wystarczające, pamiętajmy, że r-N602 kosztowała 2 300 zł jak wychodziła i mamy w niej wzmacniacz, preamp gramofonowy, streamer, DAC ... to dużo podzespołów w tej cenie i jeżeli koś w tamtych czasach faktycznie kupował do tego kolumny w cenie ok 3 tysięcy  to było to fajne połączenie w swoim budżecie, jednak wydawać 5 tysięcy ( bo już nie mówię więcej) zaczyna się po prostu robić przerostem formy nad treścią. Czy zagra zestaw z kolumnami a 5 tysięcy lepiej ? Tak czy kolumny rozwinął skrzydła z taką elektroniką ? zdecydowanie nie :) wiem to z doświadczenia bo przerabiałem i r-n602 i Denona DRA 800H i grać grało ale podpięcie choćby pod NADa c368, Cyrusa One, Musical Fidelity, Magnata MR780 i jeszcze wiele innych modeli okazało się, że kolumny zagrały jakbym to je zmienił nie wzmacniacz:) do tego stopnia, że subwoofer, który był musem w R-N602 albo w DRA 800H przy każdym z później wymienionych sprzętów okazał się po prostu zbędny i na ten moment robi za podstawkę do kwiatka a w kolumnach zakochałem się na nowo. Czy wolałbym, żeby taka Yamaha r-n602  czy Denon DRA 800h zagrały tak jak wymienione przeze mnie wzmaki? Bardzo, bo w cenie używek czyli ok 2 tysięcy złotych miałbym absolutnie wszystko a resztę pieniędzy bym wydał na inne bardziej sensowne rzeczy:) Niestytety mimo moich szczerych chęci i testów tych budżetowych amplitnunerów to się nie udało.




 

Wtedy kiedy sensowny aplituner poza tunerem radiowym został wyposażony w dac, streamer a zaczął kosztować mniej niż wzmacniacz:) 

Tak wiem. firmy robią czyste wzmaki by zarabiać na naiwniakach a amplitunery sprzedają dopłacając do nich bo są filantropami :)

Zgadzam się z Tobą w 100%. Nie byłem aktywny w tym emocjonującym wątku dot. grania/nie grania wzmacniaczy, ale przeprowadziłem test :D:

posłuchałem moich budżetowych Elaczków z dwoma innymi wzmacniaczami:

- z nad 368 (w warunkach domowych) i różnica w dzwięku względem Yamahy była znacząca: było cieplej, pojawiło się więcej basu, jakbym zmienił kolumny na wyższy model

- z Vincentem SV 228 (na odsłuchu z niewygrzanymi Elacami) i znowu szok, barwne ciepłe dynamiczne brzmienie. Zdecydowanie lepsze granie przy głośnym słuchaniu, ale i przy cichym odsłuchu kolumny nie brzmiały jakbym słuchał miniwieży :D

Nie chcę rozpętywać tu gównoburzy, ale wszystkie testowane wzmacniacze były zbliżone pod względem mocy...tak więc teorie o mojej wydajnej elektronice są mówiąc delikatnie chybione ;)

Dodam jeszcze, że test NADa był bardzo miarodajny, bo zmieniałem go na yamahę w trakcie odsłuchu i słuchałem tych samych, baaaardzo dobrze znanych utworów z tego samego źródła.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...