Skocz do zawartości

Stereo do 2000 zł - kilka rozwiązań


SosnowyPatyk

Recommended Posts

Hej

Po prawie trzech latach od ostatniego wyboru, za pomoc w którym dziękuję użytkownikom forum, bo był świetny (CA 651A + SX80 + Yamaha CD N670D), przyszedł czas na nowe zakupy, bo zrobiłem sobie mały remont w domu, zmieniłem ustawienie kanapy, mebli itd. Wtedy miał być to zestaw tani do 2500 zł, wyszło ponad 5000 zł :D Ale teraz chciałbym na sztywno sobie już zostać przy zakładanym budżecie ;) 

Pomieszczenie jak w załączniku. Ściana na której stoi witrynka - 3,80 m, ściana z tv 3,10 m i na niej chciałbym postawić zestaw. Kallax mam 1,50 m szerokości i nie wiem czy to nie za wąsko, ale chciałbym postawić na nim kolumny podstawkowe. 

Zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami jak: 

1. gotowiec Yamaha MCR-B370D

2. gotowiec Denon Ceon N11 - choć tutaj opinie czytałem sprzeczne, również na tym forum

3. Taga Harmony HTR-100 CD v.2 + jakieś kolumny, o ile znajdę parę w zakładanym budżecie

 

Wszystkie 3 mają CD, a na tym mi zależy. W Denonie, z tego co czytam mamy streaming Spotify, czy radia internetowe, do czego się przyzwyczaiłem przy poprzednim streamerze Yamahy, w B370D i HTR-100 działałoby to przez BT, jeśli dobrze zrozumiałem. 

Czego słucham - Dire Straits, Clapton, Raz Dwa Trzy, Andrus, Cigarettes After Sex, trochę barowego bluesa amerykańskiego. 

No i może w końcu kupiłbym i podłączył gramofon, którego od trzech lat jeszcze nie kupiłem. W Denonie i TH mamy wejście dwóch kanałów RCA, w B370D jednego?

IMG_1888.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inaczej zadam pytanie. Co najbardziej pasowałoby do Taga Harmony HTR-1000 CD:

1. Indiana Line Nota 260 L

2. Heco Prime 302

3. Klipsh R-41 M

4. Wilson Raptor 3

5. TAV 806S

6. Żadne za te pieniądze w tej konfiguracji i w tym pomieszczeniu z planowanym ustawieniem nie zagrają dobrze. Idź sobie i nie spamuj :)

Edytowano przez SosnowyPatyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to będzie zmiana na plus?Raczej wątpię, no chyba ,że chcesz mieć wszystko w jednym klocku.

 Z tego co podałeś to ewentualnie Taga, ale trzeba do niej dobrać lepsze kolumny, najlepiej takie w okolicy 3 tys zł.Kolumny możesz kupić używki, wtedy lepsze kupisz w dobrej cenie. Poszukał bym jakiś Heco Celan Revolution 3 lub coś podobnego poziomu grania, żebyś za szybko nie musiał kupować czegoś nowego, nie będąc zadowolonym z tego co masz.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na razie tą Tagę i jakieś używane kolumienki podstawkowe do 1000zł, w tej cenie trafisz coś lepszego niż z nowych w trochę wyższym budżecie. Z czasem jak będziesz lepiej stał finansowo,kupisz sobie dobre kolumienki z przedziału 3-5 tys złotych i będzie ok.

Musisz szukać coś z Tannoya,Kefa lub Ushera,może jakiś Elac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

A skąd wiesz jak to „coś” fajnie grającego zagra u kolegi?

 

A jak ma zagrać? Ani on nie ma wielkich wymagań, ani budżet na coś w jednym kawałku i z cd na wiele nie wystarczy, akustyka słaba. To będzie sprzęcik na teraz, jak uzbiera kasę i będzie chciał lepszy ,wtedy będzie trzeba myśleć. Na razie Taga i jakieś fajnie grające kolumienki muszą mu wystarczyć.

Masz lepszy pomysł?

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przy tak nikłym budżecie ciężko było wybrać coś sensownego. Kombinowałem z Tagą, ale trochę się bałem tej firmy, poza tym kilka wątków znalazłem, w których ludzie narzekali, że coś w niej pada, a to BT, a to coś innego i odpuściłem. Potem kombinowałem z używkami jako całym zestawem, ale zawędrowałem znów do granic absurdu. Wkurzyłem się, że za te pieniądze nic sensownego nie wymyślę i kupiłem po prostu Yamahę R-S202D i podłogowe Noty 550X. 

Myślałem, że będzie gorzej i pierwsze dni nie mogłem się oswoić, bo ten zestaw grał całkiem inaczej niż poprzedni Cambridge - jakoś tak bardzo surowo - chyba zrozumiałem co oznacza, że Yamaha gra analitycznie. Z czasem albo moje ucho się do tego zestawu przyzwyczaiło, albo potrzebował faktycznie czasu na wygrzanie, by zagrać lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SosnowyPatyk napisał:

Przy tak nikłym budżecie ciężko było wybrać coś sensownego. Kombinowałem z Tagą, ale trochę się bałem tej firmy, poza tym kilka wątków znalazłem, w których ludzie narzekali, że coś w niej pada, a to BT, a to coś innego i odpuściłem. Potem kombinowałem z używkami jako całym zestawem, ale zawędrowałem znów do granic absurdu. Wkurzyłem się, że za te pieniądze nic sensownego nie wymyślę i kupiłem po prostu Yamahę R-S202D i podłogowe Noty 550X. 

Myślałem, że będzie gorzej i pierwsze dni nie mogłem się oswoić, bo ten zestaw grał całkiem inaczej niż poprzedni Cambridge - jakoś tak bardzo surowo - chyba zrozumiałem co oznacza, że Yamaha gra analitycznie. Z czasem albo moje ucho się do tego zestawu przyzwyczaiło, albo potrzebował faktycznie czasu na wygrzanie, by zagrać lepiej. 

Cześć

Z pewnością musisz zestaw wygrzać. Szczególne Indiany bardziej się otworzą, zyskasz więcej basu. W całości nie gra to źle. Nie kosztuje dużo, też musimy się liczyć z różnymi ograniczeniami. W ostateczności można też dokonać szlifu przewodami :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...