Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

WiiM, czyli na pierwszy rzut oka niewielka firma, zaprezentowała swój najnowszy produkt - WiiM Amp! Do tej pory oferowali oni jedynie odtwarzacze strumieniowe, czyli Mini, Pro i Pro Plus. Wszystkie modele zostały niezwykle ciepło przyjęte na naszym i światowym rynku, więc firma postanowiła dalej się rozwijać. 

Tym krokiem jest ich najnowszy wzmacniacz zintegrowany, w swoim budżecie wyróżnia się na niezwykle wielu polach. Jest to w końcu bardzo niewielkie urządzenie o dużej mocy, z kompletem usług sieciowych, a także korektorem, który znajdziecie w aplikacji. Wszystko jednak po kolei. 

Celem wygodnego słuchania muzyki, WiiM Amp został wyposażony w usługi sieciowe.  Połączenie można nawiązać poprzez WiFi lub przewodowo z pomocą złącza Ethernet (RJ45). Sprzęt obsługuje DLNA, AirPlay 2, Spotify Connect i Chromecast. Dzięki temu możemy łatwo uzyskać dostęp do całej muzyki przechowywanej online, na komputerze, serwerze NAS, czy w smartfonie. Po podłączeniu do sieci, WiiM Amp zapewni Ci dostęp do wielu aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki, takich jak Spotify, Deezer, Tidal, Qobuz, Amazon Music, Apple Music i Napster. Możemy również korzystać z radia internetowego, takiego jak iHeartRadio i TuneIn.

WiiM Amp to wzmacniacz klasy D, który zapewnia potężny zapas mocy. Aż do 2x100 W przy 4 Ohm lub 2x60 W przy 8 Ohm, a wszystko to z wysoką jakością dźwięku. Dzięki temu idealnie nadaje się do zasilania kolumn podstawkowych oraz podłogowych. Jego staranna i zoptymalizowana konstrukcja pozwala na zapewnienie precyzyjnej, dynamicznej reprodukcji dźwięku. Co więcej, istnieje możliwość dostosowania brzmienia wzmacniacza dzięki licznym predefiniowanym profilom korekcji oraz aż 10-pasmowemu korektorowi parametrycznemu. 

Wielu osobom bardzo spodoba się ten fragment, WiiM Amp został bowiem wyposażony w bardzo szeroki zakres wejść. Z tyłu najnowszego produktu znajdziemy HDMI ARC, wejście koaksjalne, optyczne, a także jedno analogowe. Do tego złącze USB do podpięcia pendrive lub zewnętrznego dysku. Idealny zestaw do urządzenia, które ma znajdować się w dowolnym miejscu domu. Z racji, że całość jest od WiiMa nie mogło również zabraknąć takiej funkcjonalności, jaką jest multiroom. 

Urządzenie już wkrótce będzie dostępne w naszym salonie, zapraszamy do składania zamówień preorderowych. 
Oferta dostępna jest pod LINKIEM.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

wiim_amp_01.jpg

wiim_amp_02.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Super, ja trochę czekam na to urządzenie. Nie będzie jakiegoś rabatu na preorder ? ;)

Napisz do nas, coś podziałamy ;)

1 godzinę temu, Kraft napisał:

@Q21, czy ma regulację balansu? 

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

DAC jest w wersji z WiiM Pro czy WiiM Pro Plus? A może jeszcze inny?

Na razie wiemy tyle, ile jest w opisie produktu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Charicki napisał:

W tym przedziale cenowym to bez wątpienia będzie hit. Zobaczcie ilu nowych użytkowników szuka tanich wzmacniaczy najlepiej z HDMI ARC a jak się dowiaduja że to nie ten budżet na takie wymagania to są w szoku. Myślę że będzie szał na to cacuszko jak swego czasu na Wiim Mini. 

Też tak myślę. Bardzo fajnie wyposażone / wycenione urządzenie.  Jeżeli nie będzie żadnych wpadek jakościowych to może być hit.

Fajnie , że jest sub-out. W sumie jestem ciekaw co się znajdzie w aplikacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie DAC, tu nie ma wyjsc liniowych a wydajnosc jest limitowana wzmacniaczem. Potencjalnie moze byc cos slabszego niz AKM z Pro Plus, aczkolwiek poki co nie wiem jaki ESS zostal uzyty. Wzglednie - otworze, bede wiedzial.

Dnia 6.11.2023 o 17:43, Kraft napisał:

@Q21, czy ma regulację balansu? 

Wszystkie WiiMy od Mini po Amp maja dostac balans, najpozniej z koncem miesiaca. Amp jest pierwszy na liscie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wojoo napisał:

Ciekawe jak wyjdzie w porównaniu z Topping MX5

Mam MX5 od momentu jak w Q21 był w preorderze i  chciałbym go końcu zabrać na biurko bo póki co służy jako zestaw przy TV.

Ogólnie to bardzo lubię ten wzmacniacz z tym ,że mam kilka ale:

* do podłączenia TV z HDMI ARC potrzebuję dodatkowego urządzenia z zasilaniem

* do streamingu potrzebuję doatkowego wiim mini, który zajmuje gniazdo optyczne i też trzeba je podłączyć do gniazdka

* automatyczne wybudzanie działa tylko na ostatnio używanym wejściu

* mógłby mieć więcej mocy i pilot mógłby lepiej zbierać

Robi mi się sporo kabli, mam 2 piloty a te problemy akurat miałby ten Wiim Amp rozwiązać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.42a8b501cb1e1eb9038a82692ac8dc22.png

 

Coś takiego znalazłem jak wpisałem w wyszukiwarce google. Co ciekawe jak wejdę w ten link to już tego tekstu nie potrafię znaleźć.

(kiedyś miałem podobną sytuację w innym sklepie dotyczącym jakiegoś innego sprzętu audio, w wyszukiwarce widziałem cenę, gdzie wchodząc na ten link sklepu ceny nie było, bo było to przed pełnoprawną sprzedażą) - wtedy cena faktycznie była taka sama jak ruszyła sprzedaż w sklepach więc jest cień szansy, że i teraz tak będzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny manual do tego wzmacniacza ale tam też nie ma informacji o chipie,  jest to tylko tak opisane:

It features an ESS Sabre premium DAC, leveraging ESS’ patented 32-bit HyperStream
DAC architecture to deliver industry-leading low distortion and wide dynamic range. It
boasts a Signal-to-Noise Ratio (SNR) of 135 dB (A-wt) and a Total Harmonic Distortion
plus Noise (THD+N) of -120 dB across sample rates from 44.1k to 192k, courtesy of its
ultra-low noise clock and optimized power and circuit design.

https://m.media-amazon.com/images/I/A1P26sD1lUL.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Mam MX5 od momentu jak w Q21 był w preorderze i  chciałbym go końcu zabrać na biurko bo póki co służy jako zestaw przy TV.

Ogólnie to bardzo lubię ten wzmacniacz z tym ,że mam kilka ale:

* do podłączenia TV z HDMI ARC potrzebuję dodatkowego urządzenia z zasilaniem

* do streamingu potrzebuję doatkowego wiim mini, który zajmuje gniazdo optyczne i też trzeba je podłączyć do gniazdka

* automatyczne wybudzanie działa tylko na ostatnio używanym wejściu

* mógłby mieć więcej mocy i pilot mógłby lepiej zbierać

Robi mi się sporo kabli, mam 2 piloty a te problemy akurat miałby ten Wiim Amp rozwiązać.

Oj tam, problemy... ja mam w tej chwili wzmacniacz, który:

- też nie ma wejścia HDMI ARC

- do streamingu potrzebuje WiiMa lub czegoś innego

- nie wie co to automatyczne wybudzanie

- mocy chyba ma ok, ale pilota go niego nie dają - trzeba dopłacić 250EUR, albo chodzić do niego piechotą.

Też mi się sporo kabli zrobiło... a dodatkowego pilota trochę jednak brak ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...