Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

Witam, mam i ja, zamówienie z Amazon szło 2 dni. Po rozpakowanie było trochę nerwów ponieważ przy potrząchaniu wzmacniacza słyszałem jak coś w środku latało/jakaś śrubka czy kawałem plastiku/ wahałem sie czy od razu nie zwrócić. Po podłączeniu jednak wszystko grało jak należy, obsługa bajka, czyta wszystko poza DSD. Szybki, wygodny, z eARC tez malina. Jestem pod wrażeniem, PCB 5,  Wiim gra pod Canton Ergo 90, pytanie do ekspertów czy pociagnie Canton CT 2000 ma 4Ohm?  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojciech Syposz napisał:

Witam, mam i ja, zamówienie z Amazon szło 2 dni.  Po podłączeniu jednak wszystko grało jak należy, obsługa bajka, czyta wszystko poza DSD. Szybki, wygodny, z eARC tez malina. 

Gratki! Mógłbyś napisać w dwóch słowach jak oceniasz dźwięk? Jakość, charakter...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ktotek napisał:

Gratki! Mógłbyś napisać w dwóch słowach jak oceniasz dźwięk? Jakość, charakter...

Jestem w trakcie wytłumiania salonu, bo powierzchnia koło 40m i warunki nie są doskonałe, dlatego głownie oceniam funkcjonalność, a ta bardzo mi się podoba. Wrażenia odsłuchowe myślę, że później. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje wiim amp ponad tydzień- podpięty pod kolumny Polk es-20. Audiofilem nie jestem, ale słucham dużo muzyki z Tidal. Wcześniej miałem wiim pro plus z Loxjie a30, których się pozbyłem. Po pierwszym dniu myślałem, że ta zmiana to jakaś pomyłka- strzał w kolano... NIe wiem jak to opisać, ale czego bym nie słuchał, bez znaczenia na ustawienia EQ dźwięk był stłumiony,  pasma się rozjeżdżały- była lipa. Jak zwiększałem głośność nie dało się słuchać- maszynka do robienia hałasu. Z każdym kolejny dniem było tylko lepiej. Teraz dźwięk jest zrównoważony i  detaliczny- jestem bardzo zadowolony.

Nie wiem czy to ja się przyzwyczaiłem do dźwięku, czy faktycznie musiał się wzmacniacz jakoś ułożyć?  

Mam jeszcze pytanie odnośnie funkcjonalności- wiim amp mam podpięty pod telewizor po optyku- wzmacniacz sam się wybudza i dźwięk z tv jest ok. Czy jak kupię kabel hdmi to jakość dźwięku powinna  się zmienić na plus? Pytam bo dużo szumu było z tym wejściem hdmi, a nie widzę różnicy w porównaniu z wejściem optycznym  przy moim zastosowaniu . 

I kolejne pytanie- czytałem, że należy pobrać jakąś aktualizację. W jaki sposób to zrobić? 

Aha, piszczenia żadnego nie stwierdziłem- mam wersję srebrną. Pudełko przyszło nie uszkodzone :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lukass napisał:

Czy jak kupię kabel hdmi to jakość dźwięku powinna  się zmienić na plus?

HDMI ARC ( z CEC ) ma taką zaletę ,że możesz używać jednego pilota. Wzmacniacz się wybudzi kiedy włączysz tv i kiedy na pilocie tv zrobisz głośniej to wzmacniacz będzie reagował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2024 o 22:28, Lukass napisał:

 

Nie wiem czy to ja się przyzwyczaiłem do dźwięku, czy faktycznie musiał się wzmacniacz jakoś ułożyć?  

 

zdecydowanie chodzi tu o przyzwyczajenie, z tym że poprzedni zestaw wcale nie musiał być lepszy, a po prostu też się do niego przyzwyczaiłeś i po przesiadce czułeś na początku dyskomfort.

Docieranie / wygrzewanie się wzmacniaczy w klasie D to mit. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2024 o 13:23, Tomasz S. napisał:

Teoretycznie bluetooth działa w 2 strony. Spróbuj zrobić jak w instrukcji:

Steps to Connect Your WiiM Device to a Bluetooth Device:

 

1. Access the WiiM Home App:

    - Open the WiiM Home App on your smartphone or tablet.

    - Navigate to the 'Device' tab and select 'Audio Output'.

 

2. Initiate Bluetooth Connection:

    - Tap the 'Connect' button located next to the Bluetooth option.

 

3. Select Your Bluetooth Device:

    - Wait briefly as the app searches for nearby Bluetooth devices.

    - Devices in pairing mode will appear on the screen. Ensure your desired Bluetooth speaker, headphone, or Earpod is in pairing mode.

 

4. Establish the Connection:

    - Once your Bluetooth device appears, select it from the list to connect.

    - Your WiiM device will now output its audio to the chosen Bluetooth device.

 

5. Troubleshooting:

    - If your Bluetooth device doesn't appear on the list, tap the refresh button in the top right corner of the screen to search again.

 

Próbowałem sparować w ten sposób słuchawki samsung galaxy buds 2 pro i bez rezultatu. Właściwie nie będę w ten sposób korzystał z wiim amplifier.. więc mało mnie to martwi. Komuś udało się połączyć przez bluetooth słuchawki zewnętrzne?

Edytowano przez Matlik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matlik napisał:

Próbowałem sparować w ten sposób słuchawki samsung galaxy buds 2 pro i bez rezultatu. Właściwie nie będę w ten sposób korzystał z wiim amplifier.. więc mało mnie to martwi. Komuś udało się połączyć przez bluetooth słuchawki zewnętrzne?

Aż sprawdziłem z ciekawości. Mam od ręką 3 pary różnych słuchawek. Wszystkie parują się z WiiMem szybko, działają bez żadnych problemów. Oczywiście trzeba je wcześniej wprowadzić w tryb parowania, a na wyjściu audio w apce WiiMa wskazać Bluetooth Reciver i Connect. Cała procedura trwa dosłownie kilka sekund. Może coś źle robisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sparowany pilot z wiim amp i od czasu do czasu pojawia się komunikat "Nie można się połączyć z urządzeniem WiiM Voice Remote." Zdarza się, że rano jak się budzę mam ten komunikat. Czasami jak wracam z pracy.. Myślałem, że po przejściu w tryb uśpienia wyrzuca ten błąd, ale nie bo to testowałem. Jak go widzę to muszę wejść w aplikację i tryb remote i sparować raz jeszcze. Jest to upierdliwe.. Tym bardziej, że ten komunikat na dole ekranu nie mogę skasować w żaden sposób dopóki nie sparuję od nowa pilotu. Mogę też wejść w ustawienia bluetooth i zapomnieć o omawianym pilocie. I od nowa przejść procedurę parowania. Też się z tym spotkaliście?

 

 

wiim.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mniejsze "pudełko" na półce, bardziej funkcjonalny (nowocześniejszy/minimalistyczny wygląd). Chodzi mi o to aby nie stracić dźwiękowo na jakości i aby zagrał w razie potrzeby też tak głośno jak Yamaha i nie "wymiękał".

Np. kiedy podepnę rn602 w salonie 35m do polk s60e i odkręcę na 0db jakiś kawałek dance to meble w domu drżą a dźwięk jest mocny, czysty nic się nie zlewa. Obawiam się, że w takiej sytuacji mały Wiim może już nie dać rady tak "pompować". 

Edytowano przez pablo83gt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...