Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

10 godzin temu, pablo83gt napisał:

Myślałem, że klasa D wniesie coś na plus względem rn602 ale z drugiej strony mam obawy, że budżetowy Wiim amp wcale nie zagra lepiej a może nawet gorzej od Yamahy.

Zamów na Amazon, będziesz mieć 30 dni na zwrot, przetestujesz na wszystkie sposoby, jak nie podpasuje to odeślesz. Ja tak zrobiłem, ale po testach został u mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ProjectPi napisał:

Kazdy odtwarzacz plikow muzycznych ktory ma funkcje, o ktorych wspomnialem - wspierajace streaming w sieci lokalnej - bedzie mogl dostarczac muzyke do WiiMa. Jednym z nich jest aplikacja firmowa WiiM Home App.

Dzieki za nakierowanie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja również zakupiłem Wiim Ampa z myślą, sprawdzę i w razie co zwrócę. Okazało się, że jednak zostaje, dźwięk jest bardzo dobry, gra z Klipsch RP5000F. Porównywałem go z rn602 i na maxa gra tak jak Yamaha przy -5db, więc do napędzenia imprezy bardziej się nadaje Yamaha ale Wiim i tak daje rade. Na minus, że nie ma żadnego wyświetlacza i aby go w ogóle pierwszy raz uruchomić trzeba połączyć się z siecią i skonfigurować go poprzez aplikację w telefonie, na urządzeniu jest tylko pokrętło głośności, wszystkie inne funkcje trzeba ustawiać w aplikacji, część można też pilotem. Posiada kilka drobnych niedociągnięć ale na forum Wiima można znaleźć rozwiązania oraz widać, że wsparcie pracuje cały czas nad poprawą/aktualizacją produktu. Na duży plus HDMI oraz Equalizer w aplikacji. Naprawdę dobry sprzęt w tym budżecie.

Edytowano przez pablo83gt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od ponad tygodnia i mam mieszane odczucia, myślałem że będzie mocniejszy od mojego leciwego ampli Yamaha RX-V596 RDS... Na Yamasze gra głośniej oraz scena wydaje mi się zdecydowanie na nim szersza. Reszta oczywiście na plus Wiim

Może to wina akurat kolumn do których jest teraz podłączony (Heco Aurora 300)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Skąd taki wniosek? Czy to nie zależy od ustawienia pokrętła wzmocnienia? Nie da się ustawić, żeby grały tak samo głośno.?

Wychodzi na to, że Yamaha ma mocniejszy wzmacniacz lub nie potrafię jeszcze odpalić w WiiM jakiejś dodatkowej opcji która jest odpowiedzialna za głośność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojoo napisał:

Wychodzi na to, że Yamaha ma mocniejszy wzmacniacz lub nie potrafię jeszcze odpalić w WiiM jakiejś dodatkowej opcji która jest odpowiedzialna za głośność

Ale co? Odkręcasz oba na maksa i porównujesz, który wydaje się głośniejszy? I da się tak słuchać muzyki? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wojoo napisał:

Wszystko zależy jakiej wielkości jest pomieszczenie, u mnie przy 45m2 gra trochę za cicho przy tych kolumnach.

Zgadza się.  Do takiego metrażu mocno zastanawiałbym się nad wyborem Wiim amp. No chyba, że kolumny podstawkowe i sub do tego. Lub dołożenie suba do obecnych kolumn? Odciąży je konkretnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

Ale co? Odkręcasz oba na maksa i porównujesz, który wydaje się głośniejszy? I da się tak słuchać muzyki? 

Np. w salonie 25m2 nie da się tak słuchać muzyki bo jest za głośno, w dużym metrażu pewnie będzie brakować skali w Wiimie, w jeszcze większym metrażu i u Yamahy zabraknie, ale nie o to chodzi.

Zrobiłem porównanie Wiima z RN602 miernikiem głośności, jak i na własne uszy, nie oba na raz tylko raz jeden raz drugi. Te same utwory, to samo źródło, te same warunki i Wiim na maksymalnej głośności gra tak jak Yamaha na -5db. Więc Yamaha ma jeszcze zapas wzmocnienia o 5db, a nawet o kolejne aż do +16.5db jednak wszystko powyżej 0db będzie już przesterowane więc na + raczej się nie wychodzi. Okazuje się, że Yamaha może zagrać głośniej i mocniej. Nie znaczy to wcale, że na Wiimie nie da się słuchać głośno muzyki. Na co dzień słucham Wiima na około dwóch kropkach a Yamachy na około -35db.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

I po ile dB Ci wyszło? 

 

Testowe pliki audio najpierw sciszyłem Audacity -30db aby bezpiecznie przeprowadzić testy bo nie mieszkam na odludziu. Wyszło przy maksymalnej głośności 75db dla Wiima oraz 75db dla Yamahy przy ustawieniu na -5db, przy 0db u Yamahy pokazało 80db. Przed testami włączyłem oryginalny (nie sciszany) plik audio NA CHWILĘ na maksa w Wiimie, potem na 0db w RN602 i słychać było ("nausznie", wówczas nie mierzyłem), że Yamaha mocniej "pompuje" co skłoniło mnie do przeprowadzenia opisanego testu aby sprawdzić jaka jest różnica w db między Wiimem a Yamahą.

Edytowano przez pablo83gt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...