Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz z main in do 9k.


wujekd7

Recommended Posts

Witam. Prosił bym o pomoc. Aktualnie posiadam amplituner onkyo TX-RZ830. Rozbudowałem system z 5.1 do dolby atmos 7.1.2 i dokupiłem kolumny frontowe monitor audio gold 300 . Pokój 32m. Do napędzenia kolumn frontowych poszukuję wzmaczniacza main in do 9000 zł najlepiej używanego . Jaki polecacie żeby odczuć różnicę. Mam chęc na rotela RA-1592 , czy jest sens dopłacać do MK2? Muzyka będzie puszczana z eversolo. Nawet nie wiem , czy rotel ma main in. Jakieś propozycje żeby pasował do tych głośników i lepiej grało w stereo .Bardzo proszę o wszelkie sugestie. Nie bardzo mam czas na odsłuch.

Edytowano przez wujekd7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przy Goldach przychodzą mi do głowy dwa bardzo ciekawe wzmacniacze, czyli Audiolab 9000A oraz Rega Elicit MK5 z naszego outletu 🙂 Rega jest tu gęstsza, ale przy pominięciu pre powinno być przyzwoicie w połączeniu z Onkyo. Audiolab jest bardziej otwarty w tej kwestii. Ciekawą opcją może też być Vincent SV-228, ale to nie jest najczęstsze połączenie do Goldów, to to też cieplejszy wzmacniacz. W razie czego zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny 😉  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity m5si( branża na bank zrobi rabat byś zmieścił się w tej cenie) myślę, że dobrze to się może zgrać z monitor audio gold 300 jednak daleki bym był od kupowania sprzętu bazując tylko na naszej opinii, każdy ma różny gust, różne potrzeby i różną akustykę .

Z plusów musicala ma wejście HT ( Home Theatre input) czyli pracuje wtedy jak typowa końcówka mocy, przy czy przełączając na inne źródło dźwięku znów można normalnie sterować w nim głośnością . kolejna sprawa to trigger in więc, może się wybudzać wraz z włączaniem amplitunera kina domowe :) Mocy mu zdecydowanie nie braknie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wujekd7 napisał:

Witam. Prosił bym o pomoc. Aktualnie posiadam amplituner onkyo TX-RZ830. Rozbudowałem system z 5.1 do dolby atmos 7.1.2 i dokupiłem kolumny frontowe monitor audio gold 300 . Pokój 32m. Do napędzenia kolumn frontowych poszukuję wzmaczniacza main in do 9000 zł najlepiej używanego . Jaki polecacie żeby odczuć różnicę. Mam chęc na rotela RA-1592 , czy jest sens dopłacać do MK2? Muzyka będzie puszczana z eversolo. Nawet nie wiem , czy rotel ma main in. Jakieś propozycje żeby pasował do tych głośników i lepiej grało w stereo .Bardzo proszę o wszelkie sugestie. Nie bardzo mam czas na odsłuch.

Witaj,

Rotel RA1592 mk2 to mocna propozycja! Niewiele ustępuje nawet swojemu starszemu bratu Michi X3 :) 

Wersji "I" już nie kupisz, jest nieprodukowana. Aczkolwiek różnice pomiędzy nimi były raczej subtelne.

Najlepiej byłoby jakbyś spotkał się z nami, w salonie i posłuchał bądź też wypożyczył to urządzenie

Pod spodem link do naszego filmu, zerknij sobie :)

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Rotel RA1592 mk2 to mocna propozycja! Niewiele ustępuje nawet swojemu starszemu bratu Michi X3 :) 

Wersji "I" już nie kupisz, jest nieprodukowana. Aczkolwiek różnice pomiędzy nimi były raczej subtelne.

Najlepiej byłoby jakbyś spotkał się z nami, w salonie i posłuchał bądź też wypożyczył to urządzenie

Pod spodem link do naszego filmu, zerknij sobie :)

 

 

 Czy Rotel RA-1592 ma main in żeby przy samym kinie nie trzeba było bawić się z głosem we wzmacniaczu i ampli?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kraft napisał:

@wujekd7, a może problem nie tkwi we wzmacniaczu, tylko akustyce? Wrzucisz zdjęcie pomieszczenia? 

Jestem w pracy. Prostokąt 8,5x3,8  kolumny na krótszym boku oddalone od ściany 0,6m , klepka , dywan ,zasłony. To wcale w stereo  źle nie gra  ,  ale może będzie lepiej . A może ja szukam nie wiadomo czego  , takie hobby . Dlatego chciałem używany żeby za dużo nie stracić jak będzie to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jest samo pre out. Nie ma main :(

A czy rozważyłbyś wysoki amplituner do kina domowego, który zagrałby dobrze w stereo?

 

Na tej stronce podawana na różnych forach jest on . https://www.audiophile.no/nb-no/resurssenter/forsterkere-med-ht-bypass/item/208-oversikt-over-forsterkere-med-prosessorinngang

Podobno wyjście w różnych firmach ma inne nazwy . Albo ta lista to ściema.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wujekd7 napisał:

Na tej stronce podawana na różnych forach jest on . https://www.audiophile.no/nb-no/resurssenter/forsterkere-med-ht-bypass/item/208-oversikt-over-forsterkere-med-prosessorinngang

Podobno wyjście w różnych firmach ma inne nazwy . Albo ta lista to ściema.

Mój błąd i zapomnienie :)
Na każdym gnieździe analogowym z tyłu urządzenia (CD,Tuner, AUX) można w ustawieniach zrobić jako wejście na końcówkę mocy.

Pre Out oczywiście też jest, ale nie będzie potrzebny w tym przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 9.11.2023 o 14:00, wujekd7 napisał:

Jestem w pracy. Prostokąt 8,5x3,8  kolumny na krótszym boku oddalone od ściany 0,6m , klepka , dywan ,zasłony. To wcale w stereo  źle nie gra  ,  ale może będzie lepiej . A może ja szukam nie wiadomo czego  , takie hobby . Dlatego chciałem używany żeby za dużo nie stracić jak będzie to samo.

W takim ustawieniu gdzie pewnie kolumny stoją pewnie od siebie o około 2-2,5 metra, a miejsce odsłuchowe pewnie co najmniej 4-5 metrów od kolumn, na pewno będziesz miał mody pomieszczenia , szczególnie na basie.Też tak miałem i przerabiałem te problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2023 o 10:51, wujekd7 napisał:

Mam pytanie opłaca się dopłacać w moim wypadku do 1592 MK2 czy kupić starszy MK1? Jakieś znaczące różnice? 

Wersja MK2 brzmi nie co lepiej od MK1 ale nie jest to jakiś duży przeskok, raczej delikatny. Musiałbyś porównać na jednych kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...