Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 15000 PLN


Wojtek K.

Recommended Posts

Dnia 4.12.2023 o 00:14, Rafał S napisał:

To są dość jasne monitory i grające dużym basem. Ciężko będzie C przebić je (w podobnym budżecie) w choć jednym z tych dwu aspektów, a w obu naraz może to być niewykonalne. To trochę dziwne, że wciąż brakuje Ci basu i sopranów. Ustawienie / akustyka / wzmacniacz / kable?

Jestem wstanie zwiększyć budżet na kolumny. Bardziej zależy mi na bardziej odczuwalnym basie niż na jaśniejszym graniu. Czy jakieś kolumny w granicach 7-8 tys. są wstanie zapewnić ten efekt?

Dnia 4.12.2023 o 02:05, Kraft napisał:

Moim zdaniem źle rozdzieliłeś środki. Za dużo pieniędzy na elektronikę, za mało na kolumny. Tym, co naprawdę będzie grało są właśnie kolumny. Zamknij się z elektroniką w 2000-4000 zł, a będziesz mógł sobie kupić kolumny, jak marzenie. 

Ten zestaw wydawał mi się rozsądnym rozwiązaniem, nie zakładałem że będzie za mało basu. Bardziej obawiałem się niesymetrii w głosności i dudnienia z uwagi na ustawienie kolumn, zwłaszcza prawej, a tutaj ot taka niespodzianka. Jakie kolumny z tych "droższych" warto jeszcze sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2023 o 07:46, Piotr Sonido napisał:

Będzie ciężko w podobnym budżecie znaleźć coś ciekawszego od Silver 100.

Jak wybierzesz KEFy na przykład model R3 czy R3 Meta to dostaniesz inny bas, cieplejszy co będzie dobierane tez jako głębszy.

Ile dałeś za elektornikę? CXN był ostatnio  bardzo dobrej cenie jeśli taka na niego dostales to go zostaw.

Co do wzmacniacza to sprawdź jeszcze Regę, Magnata MA900 czy Vincenta.

Ewentualnie Zamiast obydwu Roskan Attessa stream który dostaniesz taniej niż te 2 osobne segmenty. On pasuje do silverow. Ale nie ma balansu.

 

 

Jest to sprzęt wypożyczony. Chcę dobrać cały zestaw, żeby dostać jakiś dobry rabat za całość. Regi Brio słuchałem w salonie. Nie miałem jej w domu. Było to mocno basowe granie. Magnata i Vincenta sprawdzę. Dzięki za pomoc.

23 godziny temu, Q21 napisał:

Hej, ja bym spróbował na start z delikatnym podniesieniem kolumn. Może dać Ci to te efekty, których szukasz. Jaśniejszym wzmacniaczem jest Cambridge CXA81, ale ma mniej basu niż Audiolab. Więcej dołu, z dość otwartą, ale nie aż tak górą da Ci m.in. Rega Elex MK4 :)  

Postawiłem kolumny na "standach", 70 cm wysokości. Niestety nie zauważyłem jakiejś istotnej różnicy w basie.

Jeśli chodzi o CXA81 to również biorę go pod uwagę, nie miałem go jeszcze w domu. W salonie już miałem okazję go posłuchać z Diamond monitor i było OK. Wzmacniacz ten nie ma balansu, ale po odsłuchu domowym z Audiolabem wyszło, że balans nie był potrzebny. Może jest to właściwy kierunek z jakimiś mocniejszymi ciemniejszymi monitorami dla równowagi i wówczas problem z basem sam się rozwiąże.

 

11 minut temu, Wojtek K. napisał:

Jest to sprzęt wypożyczony. Chcę dobrać cały zestaw, żeby dostać jakiś dobry rabat za całość. Regi Brio słuchałem w salonie. Nie miałem jej w domu. Było to mocno basowe granie. Magnata i Vincenta sprawdzę. Dzięki za pomoc.

Postawiłem kolumny na "standach", 70 cm wysokości. Niestety nie zauważyłem jakiejś istotnej różnicy w basie.

Jeśli chodzi o CXA81 to również biorę go pod uwagę, nie miałem go jeszcze w domu. W salonie już miałem okazję go posłuchać z Diamond monitor i było OK. Wzmacniacz ten nie ma balansu, ale po odsłuchu domowym z Audiolabem wyszło, że balans nie był potrzebny. Może jest to właściwy kierunek z jakimiś mocniejszymi ciemniejszymi monitorami dla równowagi i wówczas problem z basem sam się rozwiąże.

 

 

 

20231205_084001.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojtek K. napisał:

Czy Goldy 100 mają więcej basu w porównaniu do Silver 100?

Ilościowo porównywalnie. W Gold 100 będzie on trochę lepszej jakości. I na pewno nie będą jaśniejsze - ich góra jest bardziej wyrafinowana niż ta z Silver 100. Ogółem - ciekawsze i przyjemniejsze brzmienie, ale też są trochę bardziej wymagające, jeśli chodzi o dobór wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2023 o 09:18, Wojtek K. napisał:

Jest to sprzęt wypożyczony. Chcę dobrać cały zestaw, żeby dostać jakiś dobry rabat za całość. Regi Brio słuchałem w salonie. Nie miałem jej w domu. Było to mocno basowe granie. Magnata i Vincenta sprawdzę. Dzięki za pomoc.

No to Magnat ktory jest tańszy może ci na prawdę spasować do tych kolumn.

Dnia 5.12.2023 o 10:14, Wojtek K. napisał:

Czy Goldy 100 mają więcej basu w porównaniu do Silver 100?

nie. Mają inny bas ale nie wiekszy. Jesli mówimy o ilość.

Jak napisał Rafał będzie on lepsze jakości. Średnica jest nieco cieplejsza, góra bardziej aksamitna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po dłuższej przerwie wróciłem do tematu zakupu zestawu stereo.

Byłem na odsłuchu Denona PMA-1700NE oraz Marantza Model 50 z kolumnami:

1)      Focal Aria Evo X N°1,

2)      Polk Reserve R200

3)      Dali Oberon 3

Zdecydowanym zwycięzcą jest Marantz Model 50 i to na tym wzmacniaczu chciałbym zbudować system.

Najlepiej jak dla mnie wzmacniacz zagrał z kolumnami Focala, jednak w trybie source direct mogłoby być trochę więcej basu i góry. Dopiero po podbiciu pokrętłami wysokich i niskich tonów dźwięk był bardziej energetyczny i był efekt wow.  Granie z Dali Oberon 3 było OK, ale jednak lepszy efekt był z Ariami. Z kolumnami Polk Reserve R200 dźwięk był jak z pod koca, nie moje klimaty.

Chciałbym teraz dobrać do tego wzmacniacza kolumny podstawkowe tak, aby było wystarczająco basu i góry w trybie source direct (efekt jak w Focalach po podbiciu tonów wysokich i niskich na wzmacniaczu), czyli kolumny grające z większym basem i sopranem w porównaniu do Focala. Ostatecznie góra w Focalu była OK, ale basu chciałbym mieć więcej.

Proszę o propozycje kolumn, które warto przesłuchać z tym wzmacniaczem.      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe monitory podobnej wielkości to KEF R3 Meta, ELAC Vela i Carina, HECO Celan Revolution 3, MA Gold 100, Dynaudio Emit 20 i Evoke 10, Audiovector QR1, Usher V601, Triangle Comete EZ, DALI (wyższe modele niż Oberon/Zensor), Audio Gato PM-2, i jeszcze sporo innych ;) Niektóre już znasz. Poza tym są ciekawe monitory polskich firm (szczególnie BMN). Jest tego od cholery :) I niestety nie wiem jak one się zgrają z Marantzem. W Twoim pomieszczeniu być może sprawdziłyby się małe podłogówki, jak Fyne Audio F501, Dali Oberon 5 czy jakieś inne smukłe, nieduże podłogówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jeśli zależy Ci na jeszcze większej ilości góry i dołu, to warto byłoby pójść we wzmacniacz, który dodatkowo to podkręci. Marantz jest lekko uspokojony, bardziej podbite skraje ma np. Audiolab 7000A, więcej góry da też Cambridge CXA81. Dół można też uzupełnić subwooferem ;) 

Miałem na domowym odsłuchu już Audiolaba 7000A z Silver 100 i w tym zestawie brakowało mi basu. CXA81 nie słuchałem w domu. Może warto wypożyczyć i sprawdzić.  W przypadku Marantza liczę, że będę mógł trochę podkręcić dzwiek pokrętłami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...