Skocz do zawartości

Mińi zestaw do mini sypialni.


WaldekA

Recommended Posts

Dzień dobry.

W sypialni mam bardzo ograniczone miejsce. Tak naprawdę jedynym miejscem gdzie mógłbym postawić zestaw jest parapet o szerokości około 22 cm. Jedyne co znalazłem to AudioPro A28 głośniki aktywne z funkcjami sieciowymi, na których najbardziej mi zależy.  Czy jest dla nich jakaś tańsza alternatywa? 
Pozdrawiam. Waldek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleść dla kolumienek aktywnych inne miejsce, bo czy to te czy inne aktywne musisz pamiętać będą miały jeszcze sporo kabli do podłączenia , które zajmują dużo miejsca. Tak na kable musisz doliczyć co najmniej 5cm,czyli kolumna nie może mieć więcej niż 17cm.Nie wiem czy takie znajdziesz.Ja używam Kef Lsx i one może by się zmieściły, ale to musiał byś szukać używek.Trzeba też pamiętać , że musisz je podłączyć do prądu i kabelkiem do internetu(chociaż jedną,a drugą kabelkiem z kolumną główną).Załączam zdjęcie poglądowe. Sprawdziłem specjalnie te Audio Pro i trzy inne aktywne kolumny o których pisał dziś inny kolega,wszystkie mają co najmniej 20 cm głębokości to z kablami nie dasz rady ich zmieścić na półce 22 cm. Tylko te Kef LSX mają 17 cm głębokości, ale to już musiał byś szukać używek bo nowe to dużo większy koszt niż pozostałych kolumn aktywnych.

kable do kolumny.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ten parapet znajduje się naprzeciwko łóżka/miejsca odsłuchu? Jeśli nie, to przemyślałbym wstawienie jednego głośnika, może nawet bardziej designerskiego niż stricte nastawionego pod jakość. Będzie łatwiej, a dwie kolumny ustawione z boku też nie dadzą świetnego efektu. 

Taki Sonos Era 300 jest fajnym rozwiązaniem, może Ci się spodobać też Klipsch The Three, ale do niego trzeba dokupić np. WiiM Mini

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wifi to dobrze może się połączyć smartfon,ale sprzęt muzyczny już gorzej, a szczególnie wtedy gdy chcesz puszczać muzę z serwisów streamigowych.Przerabiałem to już na kolumnach aktywnych i paru apmlitunerach.No ale pewnie będziesz musiał sam to przerobić by się przekonać. Audio Pro to chyba najgorsze co można wybrać z kolumn aktywnych, z tym że reszta oprócz Kef Lsx nie jest obsługiwana przez wifi.

A na dodatek  miejsce odsłuchowe poniżej kolumn to i Audio Pro mogą być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej małej powierzchni powinny sprawdzić się małe monitorki Ruark Audio MR1 Mk2 https://m.sklep.rms.pl/ruark-audio-mr1-mk2-mr-1-bezprzewodowe-glosniki-stereo-z-bluetooth-para, które grają dosyć liniowo, z szybkim basem, czysto grającą górą i średnicą. Do przesyłania sygnału można użyć transmisji Bluetooth, ewentualnie dokupić odtwarzacz strumieniowy Wiim Mini lub Triangle AIO C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rms.pl napisał:

 Przy takiej małej powierzchni powinny sprawdzić się małe monitorki Ruark Audio MR1 Mk2 https://m.sklep.rms.pl/ruark-audio-mr1-mk2-mr-1-bezprzewodowe-glosniki-stereo-z-bluetooth-para, które grają dosyć liniowo, z szybkim basem, czysto grającą górą i średnicą. Do przesyłania sygnału można użyć transmisji Bluetooth, ewentualnie dokupić odtwarzacz strumieniowy Wiim Mini lub Triangle AIO C

Dokładając 100 mam te Audio Pro A28 ze wszystkim co mi potrzeba. Ale na razie chyba pozostanę przy JBL-u + stary telefon w roli streamera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2023 o 10:24, WaldekA napisał:

Dokładając 100 mam te Audio Pro A28 ze wszystkim co mi potrzeba. Ale na razie chyba pozostanę przy JBL-u + stary telefon w roli streamera. 

Pod kątem funkcjonalności Audio Pro A28 oczywiście jest bardziej opłacalne. Natomiast przed zakupem proponuję oba modele odsłuchać i porównać jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...