Skocz do zawartości

Blokada konta na TIDAL


Marek333

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze
Czy kogoś dotknął problem i w jaki sposób go rozwiązał ?

Dziś testowałem różne ustawienia i kable , przełączając wiele razy sprzęt , raz z Maca z aplikacji Tidal słuchałem a raz z Lumina aplkacji

Około północy otrzymałam informację o blokadzie konta 
Jakaś chora sytuacja - mam tak zablokowane  IP  tak że żadne urządzenie z mojego IP a mam kablówkę, nie działa - po prostu blokada

Jestem bardzo rozgoryczony podejściem  firmy TIDAL - 
Napisałem 3 maile do nich ale wątpię aby reakcja byłą szybka.. :(  
Człowiek zainwestował w sprzęt a teraz nie można słuchać muzyki. Jeśli Was też to dotknęło , prosze podzielcie się jak rozwiązaliście problem.
Także nie testujcie tak jak  ja bo to się tak kończy.... echhh...

Dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystko

Po prostu za często klikałem zmianę utworów , bo testowałem mocno intensywnie kable i klikałem szybciej niż normalnie co kilka sekund zmianę utworów

Ale żeby za to zablokować -jak tu teraz żyć bez muzyki i Tidala :(

Co za dziwna firma, support praktycznie bezużyteczny jak widzę,. napisałem z 7 maili i w nocy i teraz 2 z rana 

Zero reakcji

Bardzo smutno i nieprzyjemnie :(  Człowiek bezradny./ W tygodniu podjadsę do providera kablówki żeby zmienić IP - to ostatnia deska ratunku
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowali konto...

Za stary jestem na takie przygody i stress niepotrzebny...
Nie podoba mi się to - nabrałem awersji do Tidala chociaż do dziś "kochałem" Tidala za jakość i bardzo szeroki wybór utworów.
Teraz nie wiadomo z jaką prędkością można przełączać się między utworami - zwykłem w życiu robić wszystko szybko, to teraz jak wyczuć jak wolno powinienem żeby znów konta nie zbanowali....

Od dziś nieco inaczej postrzegać będę  Tidala.
Czy ktoś wie może kiedy będzie Spotify w pełnej jakości bezstratnej w Polsce dostępny ? Bo miał być już tuż tuż..  zimą 2023 br.

 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi. ...:  "Radzimy unikać wysyłania wielu   (kliknięć) w krótkim czasie, "  /  
....(rozumiem, że zmiany utworów....)

Podoba się Wam to ?
Bo mi bardzo średnio - żeby człowiek jeszcze wiedział co znaczy enigmatyczne stwierdzenie "w krótkim czasie".
No cóż, zadałem  jeszcze pytanie mailem do ich supportu-  ile zmian utworu jest dozwolone na minutę żeby nie być zbanowanym?

To zaczyna być nieco chore bo takich ograniczeń nie widziałem w żadnym serwisie, także  nie ostrzegają na stronie TIDALA o tym... żę nie wolno za często zmieniać utworów.
Ciekawy jestem jak Wy to postrzegacie ?

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gienas napisał:

To nie jest chore :) po prostu działa skrypt na boty. Takie skakanie blokuje im sloty wysyłowe...

 Zwykły człek normalnie tak nie klika ;) co dało się wyjaśnić :)

Dobrze, to jeśli są takie ograniczenia , to powinno to być w umowie dwustronnej czyli regulamnie zawarte , czy nie ?

Poza tym jak mamy się zorientować czy można 3 razy czy 10 razy na minutę przełączyć utwór ?

Skąd mamy te informacje pobrać skoro nawet support TIDAL-a ich nie udziela?
W takiej sytuacji człowiek boi się w ciągu minuty zmienić kilka rayz utwór bo może być zablokowany.
Niejasne sytuacje są najgorsze dla Klientów, chyba się zgadzasz.  W moim wypadku przełączałem może  kilka razy na minutę (czasem co 20 sekund a zasem po 5 sekundach  ) testując różne podłączenia głównie kabli. 

Jeżeli jesteś lepiej zorientowany niż inni, to uprzejmie proszę Cię podziel się informacją  z nami ile razy mogę zmienić utwór na minutę bez ryzyka blokady konta ? Jak przyjęte jest w przybliżeniu /limit/ w takich skryptach ?

(bo ja nie mam zielonego pojęcia jak takie skrypty tam działają i jakie mają limity)

W Spotify które też mam ale nie korzystam z powodu jakości  (zostawiłem jednak  bo syn i córka korzystają na komórkach) nigdy mimo szybkich  przełączeń przez lata mi nic nie zablokowali a w takim renomowanym TIDAL-u w najwyższej subskrypcji ban za ...  za użytkowanie za szybkie aplikacji.
OK ..  trzeba  teraz powoli żyć. ... 
Na marginesie mogliby przed banem jakieś chociaż w tym skrypcie ostrzeżenie zaprojektować aby się wyświetliło przynajmniej z zszacunku do Klientów ale widocznie inteligencja nie dosięgnęła poziomu zaprojektowania ostrzeżenia.

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takich rzeczy jak działają skrypty Ci nie napiszą readme. To wewnętrzne zabezpieczenia.

Ewentualnie drobnym drukiem gdzieś dopisane jest żeby nie nadużywać klikania ;)  czego się sam już nauczyłeś organoleptycznie :) .

Jak to działa możesz sobie sprawdzić na zwykłej stronie w przeglądarce, choć nie wszystkie mają takie zabezpieczenia, kilkukrotnie szybko wciskając klawisz F5 - wyskoczy Ci okienko sprawdzające czy nie jesteś robotem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie muszą zdradzać jak działają skrypty ale mógłby TIDAL  napisać ile razy można na minutę przełączyć utwór tak aby klient nie został zablokowany bo łam ie zasady i Regulamin TIDAL-a 
Chyba z tym się zgodzisz
Po drugie można przecież łatwo  wyświetlić ostrzeżenie w skrypcie - "zbliżasz się do limitu klinięć na minutę w Tidalu. Twoje konto może zostać zablokowane, spowolnij"

A bez takiej informacji człowiek nie wie  w którym obszarze jest a przecież płaci za dowolnie szybkie używanie aplikacji (nie ma tego nigdzie w Regulaminie że nie wolno za szybko...a więc można )
Ja klikam na stronach bardzo szybko , mam czasem otwartych bardzo dużo (po to mam sporo ramu i szybki komp żeby nie czekać i nie działać jak żółw...)
Taka polityka TIDAL-a nie służy na pewno zdobywaniu Klientów... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Każdy serwis musi mieć skrypty zabezpieczające przed używaniem usługi niezgodnie z przeznaczeniem. Stabilność bardzo by ucierpiała jakby "hakerzy" dla hecy blokowali stream atakami w stylu bruteforce. Ważne jest ustawienie przez informatyków czułości instrumentów by nie dotyczyły przeciętnego użytkownika.

1 godzinę temu, usefulpower napisał:

Dla zainteresowanych skrypt zbanował klienta, bo uznał, że nielegalnie ściąga pliki.

Napiszesz coś więcej? Klienta czyli program czy osobę? Jak można nielegalnie ściągać muzę skoro Tidal daje oficjalnie taką możliwość by odsłuchiwać offline? Na innym sofcie z tego co wiem nie da rady odtworzyć ich formatu.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
18 godzin temu, DiBatonio napisał:

A po co tyle razy i to wciągu jednej minuty?

 

W moim wypadku było to po to aby przełączając metodę połączenia streamera sprawdzić jakość na tym samym ok 15 sekundowym fragmencie

Inaczej nie ma jak porównać czy dany kabel coaxial lepiej mi zagra czy XLR. To tylko jeden z przykładów gdzie potrzebne było przełączanie 2-3 razy na minutę by ten sam fragment na różnych podłączeniach słuchać.
Mam nadzieję że przybliżyłem …w jakim celu. Po prostu było to potrzebne 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek333 napisał:

Inaczej nie ma jak porównać czy dany kabel coaxial lepiej mi zagra czy XLR

Po co zajmować się różnicami które słychać tylko gdy przełączamy źródła w ciągu dosłownie sekund, a normalnie nie da się ich rozróżnić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marek333 napisał:

Inaczej nie ma jak porównać czy dany kabel coaxial lepiej mi zagra czy XLR. To tylko jeden z przykładów gdzie potrzebne było przełączanie 2-3 razy na minutę by ten sam fragment na różnych podłączeniach słuchać.

Nie tak się robi porównania, jak co brzmi.

Pisałem już kilka razy o tym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2024 o 08:54, Butler napisał:

Każdy serwis musi mieć skrypty zabezpieczające przed używaniem usługi niezgodnie z przeznaczeniem. Stabilność bardzo by ucierpiała jakby "hakerzy" dla hecy blokowali stream atakami w stylu bruteforce. Ważne jest ustawienie przez informatyków czułości instrumentów by nie dotyczyły przeciętnego użytkownika.

Napiszesz coś więcej? Klienta czyli program czy osobę? Jak można nielegalnie ściągać muzę skoro Tidal daje oficjalnie taką możliwość by odsłuchiwać offline? Na innym sofcie z tego co wiem nie da rady odtworzyć ich formatu.

Skrypt zablokował konto użytkownika, bo uznał, że pobiera  pliki muzyczne, z pominięciem oficjalnej aplikacji Tidali. Tidal pozwala pobierać i odtwarzać pliki tylko w ramach swojej aplikacji.

Edytowano przez usefulpower
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marek333 napisał:

W moim wypadku było to po to aby przełączając metodę połączenia streamera sprawdzić jakość na tym samym ok 15 sekundowym fragmencie

Inaczej nie ma jak porównać czy dany kabel coaxial lepiej mi zagra czy XLR.

Też jestem za tą metodą, u mnie się także sprawdza. A jak ktoś Ci mówi że nie powinno się tak robić to miej to w nosie ;) 

3 minuty temu, usefulpower napisał:

Skrypt zablokował konto użytkownika, bo uznał, że pobiera  pliki muzyczne, z pominięciem oficjalnej aplikacji Tidali.

A robił to poza Tidalem? Jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Butler napisał:

Też jestem za tą metodą, u mnie się także sprawdza. A jak ktoś Ci mówi że nie powinno się tak robić to miej to w nosie

Zwłaszcza, kiedy pisze to ta konkretna osoba z forum 😊

Zapytam przewrotnie, czyli jak ta metoda się sprawdza, to znaczy, że słyszysz różnice między kablami, czy nie slyszysz?

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...