Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw do salonu 30 m2


artur100g

Recommended Posts

Dzień dobry, 

przeczytałem mnóstwo tematów na forum i wiem,że nic nie wiem, jak to totalny amator.

Zaczynam rozglądać się za pierwszym zestawem stereo. Zakup planuje za jakiś czas ,marzec 2023. 

Salon 30m2 z aneksem kuchennym jak na rysunku. TV 60 cali na szafce TV. Podłoga deska. 

Szukam zestawu stereo: wykorzystanie TV 70%( tv z dekodera, HBO max, Disney, Amazon) i 30 % muzyka( Spotify:głownie hip-hop, jazz, alternatywa, ale również piosenka dziecięca z YouTube 😁- trójka dzieci). Lubię brzmienie klubowe. W przyszłości plan dołożenia gramofonu i może suba.

Budżet ze wszystkim max 5000 zł.

Początkowo myślałam o kolumnach aktywnych, ale chyba lepiej iść w zestaw wzmacniacz z kolumnami. Odległość kanapy od TV ok. 3 m. Da się znaleźć coś co w tym budżecie zagra czysto i dynamicznie?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

IMG_20231118_131916.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W takim pomieszczeniu są już pewne możliwości. Jeżeli oczekujesz od sprzętu dobrego dźwięku, nowoczesności i połączeń, to bez dwóch zdań zerknij na zestaw poniżej:

Indiana Line Tesi 561 oraz Yamaha RN600. Absolutny as za tą kwotę :)

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n600a-indiana-line-tesi-561.html

Zagra Ci lepiej niż każdy zestaw aktywny w tej kwocie i w dodatku, potrzebujesz wyłącznie dwóch kabli głośnikowych i optyka do TV.

Z jakiego piszesz miasta? Chętnie pokierowalibyśmy Cię do naszego punktu na prezentację :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troszke za wcześnie piszesz. Bo do Marca może się wiele pozmieniać. miejmy nadzieje że nie ale jednak.

Jesli kolumny aktywne to zwóć uwagę na Magnata wyjdzie poniżej budżetu ale ja sugerował bym rozwiązanie wzmacniacz + pasywne

9 godzin temu, artur100g napisał:

Czy w tej kwocie Tesi 561to taki top czy jest jeszcze coś innego co mogłoby zagarć podobnie?

Nie ma czegoś takiego.

Nie ma Topu w swojej cenie. Jest kilka produktów które powiedzmy się wyrózniają ale to nie jest powiedziane że akurat Tobie to spasuje.

Na przykład Aurora 700 + Cambridge AXR100 a do tego Wiim mini.

I masz dużo lepsza funkcjonalnosc sieciową i lepiej dobrany zestawik. Mocniejszy, pełniejszy.

Ale jak mówie w Marcu może się to zmienić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość, że przez te 3-4 miesiące może się coś zmienić. Na pewno pojeżdżę po salonach i posłucham różnych opcji, ale już wcześniej zbieram jakieś informacje żeby wiedzieć jakie zestawienia przesłuchać. 

Kwota jest niestety niezbyt imponująca, ale nieprzekraczalna. Na start musi wystarczyć. 

Czy te Tesi 561 nie będą deczko przy małe na to pomieszczenie? 

Edytowano przez artur100g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, artur100g napisał:

Kwota jest niestety niezbyt imponująca, ale nieprzekraczalna. Na start musi wystarczyć. 

A sprzet uzywany?

20 godzin temu, artur100g napisał:

Czy te Tesi 561 nie będą deczko przy małe na to pomieszczenie? 

Deczko mogą.

11 godzin temu, artur100g napisał:

No faktycznie lekka zmyłka. Oczywiście 2024😁

Mocno się zastanów nad sprzetem używanym. Do tego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich ponownie 

dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi w temacie. Zestaw jeszcze nie kupiony. Cały czas śledzę forum i czytam testy. Powoli zbliżam się do momentu zakupu, ale czym bliżej to większy mętlik w głowie. Dzisiaj otrzymałem kilka propozycji ze sklepów i chciałbym Was podpytać co myślicie. Budżet zwiększyłem do 8 tyś. za całość. Oto propozycje jakie dostałem bez wymieniania w jakim sklepie:

  1. Davies Acoustics Balthus 70 i wzmacniacz możemy dobrać na miejscu w sklepie
  2. Pioneer sx-n30 AE + Triangle Borea BR-07
  3. Klipsch R600F/Polk ES55 + Denon PMA 900HNE lub Emotiva TA1
  4. Monitor Audio Bronze 500+ WiiM Amp lub Pioneer a40AE+ Dali OBERON 7
  5. Pylon Pearl 27 + CA CXA81 lub Roksan Attesa Amplifier lub Audiolab 6000A + Dynaaudio Emit 30
  6. Denon PMA 900 HNE/Yamaha RN-600A + Pylon Sapphire 31
  7. Arcam Radia a5+ Monitor Audio Bronze 200
  8. Audiolab 6000A Play+ Polk ES55
  9. A może coś zupełnie innego???

Muszę się na coś zdecydować, umówić odsłuch, tylko w którą stronę iść. Chciałbym żeby grało to "z przytupem" jak będzie impreza, a zarazem miło i spokojnie w niedzielny wieczór jak dokupię gramofon. Da się to pogodzić?

 

Edytowano przez artur100g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkukrotnie padało pytanie czy może być sprzęt używany i zdaje się, że nie było odpowiedzi. Jeśli masz opory przed takim rozwiązaniem-to możesz np. kupić nową (lub poekspozycyjną-na gwarancji) elektronikę i używane kolumny. Kolumny są zazwyczaj mniej awaryjne 😎

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Twoje pieniądze-Twoja decyzja. W każdym razie pamiętaj o tym, że na sprzęt powystawowy dostajesz pełną gwarancję, co przy Twoim nie-szczęściu 🙂zapewni Ci spokój. 

Ważne byś jak najszybciej zaczął odwiedzać salony i słuchał. Nie nastawiaj się na zakup od razu, przy kolejnych wizytach będziesz coraz więcej wiedział i słyszał. Fajnie gdyby Twój nowy wzmacniacz bądź amplituner miał wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (na początek to dobre rozwiązanie) choć jeśli gramofon Ciebie mocno wciągnie to i tak zapewne skończysz na dużo lepszym modelu zewnętrznego pre.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesli nowy to żadna z tych propozycji do mnie nie przemawia. Albo kwestia ceny albo kwestia któregos elementu i odstawania drugiego

Audiolab 6000A spoko do niego Polk ES60 może być,

CXA81 + Dynaudio EMIT 30

Arcam A5 albo Monitor Audio Bronze 500

Rega Brio + Heco Revolution 7

Może coś w ten deseń?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprzęt ma być nowy z gwarancją. To są propozycję sklepów, niektóre udzielają się też tutaj na forum. Twoje propozycje są na granicy budżetu lub go przekraczają. 

Liczę na pomoc w zestawieniu klocków  w tym budżecie, tak aby umówić się na odsłuch już z konkretnym planem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, artur100g napisał:

Muszę się na coś zdecydować, umówić odsłuch, tylko w którą stronę iść. Chciałbym żeby grało to "z przytupem" jak będzie impreza, a zarazem miło i spokojnie w niedzielny wieczór jak dokupię gramofon. Da się to pogodzić?

Dla każdego może to oznaczać coś nieco innego :) Umów się na odsłuch (zapraszamy do nas w razie czego), po pierwszym zestawie opiszesz swoje wrażenia i będzie można iść dalej :) Przy szukaniu w ciemno może się skończyć tak, że ostatecznie spodoba Ci się całkiem inny zestaw niż proponowane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Napisano (edytowany)

Chciałem wszystkim podziękować za pomoc.

Zakupiłem zestaw Denon pma-900 hne i Polk Audio Es60. Kable QED XT25. Na razie nie stoi w miejscu docelowym, ale i tak gra fajnie. 

TV podłączyłem po optyku tylko mam głos z zestawu i TV(TCL), jak to ustawić żeby dzwięk był tylko z ampli?

Edytowano przez artur100g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...