Skocz do zawartości

Yamaha r-n2000a jakie kolumny


Rafał T.

Recommended Posts

Cześć, do tej pory używam 803 i jestem z niej bardzo zadowolony ale Yamaha popełniła coś co odpowiada moim dziecinnym marzeniom.  Dorobili do 803 wycieraczki:) Tym samym realnie myślę a w zasadzie jestem zdecydowany na zakup r-n2000 i przychodzi pytanie co do niej podpiąć. Salon 42m2 o ścianach 7x6 gdzie kolumny będą ustawione na ścianie 7m. Jednym z kryteriów przy wyborze głośników jest ich wygląd który dobrze jakby pasował do starego pomieszczenia z drewnem i cegłami. Więc pożądany raczej wygląd klasyczny. Wygląd np. Klipscha jest bardzo bliski temu. Biorąc pod uwagę, że Yamaha ( przynajmniej 803 tak odbieram ) gra w miarę jasno to raczej skłaniałbym się aby to ocieplić a nie uwypuklać. Zależy mi na tym aby dźwięk miał dobrą podstawę basową był mięsisty a nie suchy i kliniczny. Nie wiem czy się dobrze wyraziłem. Muzyki słucham różnej ale w znacznej większości to rock i jego okolice. Biorąc powyższe pod uwagę proszę o sugestie z czym to może zagrać dobrze a czego na pewno unikać. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Rafał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ograniczenie budżetu, to zdecydowanie poleciłbym Ci kolumny Vienna Acoustics, idealnie pasują do Twojego systemu i preferencji. Natomiast trzymając się budżetu zdecydowanie polecam Ci świetną polską konstrukcję Pylon Audio Diamond 28 w najnowszej wersji mk2, która jeszcze lepiej będzie pasowała do Twojego systemu. Warto także posłuchać Fyne Audio F502.

Zapraszam do nas na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Q21 napisał:

 

Zdecydowanie poleciłbyś Vienny niestety budżet nie pozwala , w związku z tym Pylony ,które JESZCZE LEPIEJ będa pasowały do systemu. 

Jeżeli jeszcze lepiej i mieszczą się w budżecie , to po kiego wspominasz o Viennach ? Kolumn lepszych i DROŻSZYCH jest jeszcze trochę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, misiekx napisał:

 to po kiego wspominasz o Viennach ? Kolumn lepszych i DROŻSZYCH jest jeszcze trochę. 

Choćby dlatego, że jak najpierw wyciągniesz na ladę coś bardzo drogiego, to potem coś drogiego wydaje się na tym tle tanie i łatwiej to sprzedać. Poza tym zawsze jest szansa, że klient się podpali, dozbiera/weźmie kredyt i kupi to bardzo drogie. Warto próbować;). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, misiekx napisał:

Kraft, ja to rozumiem, ale chciałem usłyszeć (przeczytać) wyjaśnienie od Q21 😉. Polecenie droższych i " gorszych" na początku. No bo przecież Pylony wpasują się "jeszcze lepiej" 🙈

Tańsze i lepsze 😀

Ale nie podlinkowali Vienna Acoustics, ani Fyne Audio, to chyba spoko :))))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafał T. napisał:

Zależy mi na tym aby dźwięk miał dobrą podstawę basową był mięsisty a nie suchy i kliniczny.

Oberon 9 ma cos takiego, w przeciwienstwie do slabych i przecenionych 7. W ogole masz mozliwosc podjechac gdzies i posluchac? Takie zestawienie Dali/Pylon/Klipsch/Kef/Fyne Audio da Ci rozeznanie, w ktorym kierunku isc, nie musisz sie sugerowac Yamaha :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wharfedale Linton

2) kiedyś w tym budżecie spokojnie można było kupić nowe Dynaudio Evoke 30, a ich charakter grania wg mnie dobrze wpisuje się w Twoje oczekiwania. Zadzwoń do salonów i pogadaj, na ile są gotowi zejść z ceny metkowej. Widzę, że stoją jedne używane w zadanej kwocie, ale w jasnym fornirze, więc nie do końca jestem przekonany, czy wizualnie z cegłami się to zgra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artur Brol napisał:

Dynaudio Evoke 30. Fajne kolumny, nie za duze i jak na wielkosc niezly bas posiadają.  Jednak zbyt natarczywy dźwięk mają. Takie odniosłem wrażenie. Jakby zbyt wysunięty do przodu. 

Wszystko zależy od reszty systemu i ustawienia. Sparowanie z Luxmanem L505UXII da dźwięk bardzo ofensywny, chirurgicznie precyzyjny. Z Naim Supernait 3 da dźwięk przydymiony z głównym akcentem położonym na średnicę. Z Yamahą 803 zagra energicznie, dynamicznie, dosyć jasno, ale raczej nie będzie agresywnie. Tego najnowszego modelu Yamahy nie słyszałem, więc się nie wypowiem.

Druga sprawa, to ustawienie. Sugerowałbym nie skręcać ich bezpośrednio na słuchacza, bo wtedy właśnie bardziej podkreślona jest wysoka średnica (ale zależy to oczywiście w dużej mierze od akustyki danego pomieszczenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, Artur Brol napisał:

Możliwe, jednak słuchałem kilka innych kolumn razem z Evoke 30 i tylko one taki dzwiek zaprezentowały.

[zdjęcia z Sonus Faber Olympica Nova I i Monitor Audio Gold]

 

Ciężkie zadanie miały Evoki w takim towarzystwie. Te Sonusy to już konkurent Dynaudio Contour. Z tej serii słuchałem tylko Olympica Nova V i jestem w stanie przyznać bez bicia, że to lepsze kolumny niż Evoke (nawet 50).

23 minuty temu, majkel74 napisał:

Evoke 30 do ponad 40 m2 salonu to za małe głośniki. 

Zakładam, że salon nie będzie przeznaczony tylko na pokój audio (czyli jaskinia audio, gdzie stanowisko odsłuchowe jest po jednej stronie, kolumny po drugiej), więc bardziej zwrócić trzeba uwagę na dystans między sprzętem a słuchaczem. Poza tym najlepiej byłoby je ustawić w tym pomieszczeniu i empirycznie sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego na zdjeciu nie ma to MA Gold 100 5G . Tez je odsluchiwalem w tym dniu. Ustawic w/g jakosci by sie chcialo ale sie nie da.

Kazdy poprostu inaczej gral. Dynaudio Evoke, wyraznie, dobry bas (jak na takie male kolumny)ale natarczywy dzwiek, Sonusy wyraznie , czysto i jasno (nie ostro, zadnych problemow z wysokimi ) i MA Gold wyraznie, czysto, ale jakby ciemniejsze brzmienie zaprezentowaly.

Lekko nie mialy, to pewne. 😁

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafał T. napisał:

Jednym z kryteriów przy wyborze głośników jest ich wygląd który dobrze jakby pasował do starego pomieszczenia z drewnem i cegłami

Pylon Audio Jade Twenty

i koniec bólu głowy.

Za dwa dni i ja je dotknę. A koledzy z kraju wiatraków zapewne będą pod wrażeniem.

6465FC5B-D2BC-40E4-AFF0-E49A0EF0A86B.jpeg

10071529-0580-436E-810E-56454AAC3953.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...