Skocz do zawartości

Sonic Overload - Bass Test


Luk Pl

Recommended Posts

6 minut temu, Butler napisał:

UMIK z REV są wiarygodnym narzędziem do określenia zakresu przenoszenia częstotliwości?

Tak i nie. Zależy od poziomu głośności sygnału testowego. U mnie raz REW zmierzył częstotliwości poniżej 20Hz z kolumnami, które teoretycznie nie powinny ich generować z taką głośnością. Przyczyna: zabudowana lodówka przy cienkiej ściance oddzielającej aneks kuchenny od salonu. Okazało się, że REW mierzył basowe pomruki lodówki rezonującej ze ścianką. Po odłączeniu tej lodówki od prądu najniższe częstotliwości mocno przygasły na wykresie. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palmos napisał:

A puszczaniem tych plików nie powoduje ryzyka uszkodzenia kolumn?

może i to bez ostrzeżenia, można usłyszeć nawet 20kHz, ale to zmyłka w pomiar na słuch.

 

13 minut temu, Rafał S napisał:

Zależy od poziomu głośności sygnału testowego.

to jest klucz do pomiaru + oprzyrządowanie profesjonalne.

Taki pomiar i wnioski co kol. @Kraft przedstawił to zabawa i nic więcej.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa edukacyjna. 

Myślę Karol, że nie załapałeś, jak ja ten test przeprowadziłem i stąd Twoje uwagi. W innych okolicznościach mógłbym się pod niektórymi z nich nawet podpisać, ale nie w tym przypadku. 

Błędnie zakładasz, że zmieniałem głośność, aż do momentu, gdy byłem w stanie usłyszeć daną częstotliwość. Nie robiłem tak. Wszystkie próbki były odsłuchiwane z normalną głośnością, z którą na codzień słucham muzyki. Nie ma wówczas ryzyka uszkodzenia głośników o którym wspominasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kraft napisał:

Zabawa edukacyjna

raczej zabawa, bo już wyciągasz błędne wnioski że

 

42 minuty temu, Kraft napisał:

Błędnie zakładasz, że zmieniałem głośność, aż do momentu, gdy byłem w stanie usłyszeć daną częstotliwość.

dlatego w żadnym przypadku edukacja, tylko zabawa.

Pozdr.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karol64208 napisał:

Nie polecaj tych śmieci innym.

Easy, chill... Laptop zagra poniżej 40Hz? To masz zaj... laptopa i wiarygodność Morawieckiego pisząc takie rzeczy. Oczywiście że to dla zabawy, ale zawsze znajdzie się ktoś taki jak ty, co całą zabawę zepsuje :| Robiłem ten test wiele razy, na różnych paczkach i zawsze wychodziło coś w okolicach wartości podanych w specyfikacji producenta. Nigdy rażąco wyżej i tylko w przypadku Quadrali minimalnie niżej. Wszyscy wiedzą że nie jest to narzędzie do laboratorium, ale zdecydowanie można posłuchać jak radzą sobie przetworniki w niskich częstotliwościach we własnych domowych warunkach... Może to pomóc w ustawieniu suba na przykład, albo sprawdzić przy jakiej częstotliwości wibrują szyby, a nawet ściany, poprzestawiać szklanki w szafkach w kuchni. Jak to udostępniałem to na końcu napisałem "ENJOY"... "JOY" z ang. znaczy zabawa, może to cię zmyliło, nie wiem

3 godziny temu, Palmos napisał:

A puszczaniem tych plików nie powoduje ryzyka uszkodzenia kolumn? Gdzieś czytałem że to nie jest dobra chociażby dla przetworników wysokotonowych

Jeśli chodzi o ten test, nie są używane wysokotonowe. Oczywiście że można uszkodzić głośniki, tak jak można uszkodzić głośniki słuchając muzyki. Nie dawać volume na maxa i powinno być OK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...