Skocz do zawartości

Kącik komputerowy wątek.


Recommended Posts

Soft Asusa po teście sam dobiera prędkości wentylatorów do 4 opcji, gdy jest w trybie max cichym obroty na grzejniku były w okolicach 100-150 obr/min i wtedy słychać klepanie wiatraków od Arctic bo pozostałe asusa na biegu "jałowym" są ciche.

Musiałem podciągnąć obroty na CPU jest chyba 360 na start i nadal cisza a to przy dwóch wiatrakach.

Dziś używałem drugiego PC ...... już zapomniałem jak ten, cichy szum, ale ciagły ..... irytuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam weekend z dala od kompa więc w niedzielę zobaczę co można zrobić. Na razie udało mi się syntetykami zagotować na 83 stopnie, obroty wentylatorów jakoś 1250  i chyba powoli przestawało rosnąć. Używam tego kabla pojedynczego. Nie chcę mi się dobierać oddzielnie vrm, pompki i wentyli. Tak czy inaczej do normalnego używania pewnie do 60 stopni nie dobije. Za to w furmarku puszczonym równolegle z cpu burn gpu miało maks 58 stopni czy jakoś tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam alternatywy dla problematycznego złącza EPS bo przy obecnym stanie chłodnica nie wejdzie, wystarczyło przymierzyć obecną.

Najpewniej zamówię przedłużkę i puszcze całość bokiem za wiatrakami, coś takiego ... link tylko tak myślę czy nie wymienić wszystkich kabli na białe?

No dobra ..... idzie biały komplet kabli + adapter kątowy 180 stopni GPU koniec kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem żeś esteta ;) Ja rozważałem adapter kątowy do gpu ale odpuściłem. Może kiedyś przy jakimś upgrade wleci nowy zasilacz to wtedy będę myślał. Poczekam na nowe procki na am5 i będę decydował. Na razie wydajność cpu nie stanowi problemu. Ostatnio konwertowałem film i spokojnie dale się grać w tekken 8. Spadki w porównaniu do grania na nieobciążonym sprzęcie były minimalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekaj na wsparcie i montujcie. Uważajcie na tę płaską sprężynę, strasznie to upierdliwe. Lekko złapać z jednej strony, złapać z drugiej i dopiero dokręcać. IMHO trochę słaby ten projekt pod tym kątem bo pewnie jest istotna szansa na uszkodzenie gwintu.

Poza tym jest ok. Trochę go słychać jak system wstaje, zanim załaduje się soft do sterowania wiatrakami. Potem cisza i spokój. Chyba, że jakis syntetyczny test się puści. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Montaz już ogarnięty. Faktycznie troche upierdliwa ta blaszka sprężynująca.

https://i.postimg.cc/L6YZ8XdY/P-20240314-102034.jpg

doszły wiatraki w pionie i białe kable, teraz grafa na swoje miejsce i zostaje?   ........ koszmar, czyli kabelki.

 

cel? 6 wiatraków popycha powietrze do środka, wyciąg tylko przez cooler a nadmiar powietrza swobodny przez tył.

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...