Skocz do zawartości

Kącik komputerowy wątek.


Recommended Posts

LG nie przerywa regularnie, ale zaraz po wyłączeniu PC jest komunikat monitora by nie wyłączać z prądu, bo będzie czyszczenie. Czyszczenie jest zależne od długości sesji albo krótkie 1 min albo długie 10 min.

Mój LG ma już następcę a inne firmy wprowadzają 3 lata gwarancji na wypalanie.  Idzie postęp dla klienta .... tylko te ceny???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

LG nie przerywa regularnie, ale zaraz po wyłączeniu PC jest komunikat monitora by nie wyłączać z prądu, bo będzie czyszczenie. Czyszczenie jest zależne od długości sesji albo krótkie 1 min albo długie 10 min.

W TV LG jest informacja, żeby nie wyłączać z prądu. TV sam sobie odświeża matrycę. 

W monitorze Dell jest przeszkadzajka ale można ją zneutraliować i będzie sobie czyścił w standby. 

 

22 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Mój LG ma już następcę a inne firmy wprowadzają 3 lata gwarancji na wypalanie.  Idzie postęp dla klienta .... tylko te ceny???

Jesteś w awangardzie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały kolor ...

Jako że klawiatury nie wymienię, bo mam Mx Keys (gdy kupowałem nie było jeszcze białej) wiec nie odstawie jej do kąta. Obsługuje 2 PC + TV 

Postanowiłem dokupić sobie gryzonia do nowego PC

https://i.postimg.cc/wTLTKxxc/P-20240209-114557.jpg

No i się zawiodłem ..... wiem ze jest tam nowy klikomierz ale nie spodziewałem się takiego hałasu jego pracy. Przyczynę upatruje w pustej przestrzeni w myszce. Rolka też troche głośna. .

Przez 20 lat +  dużo myszek zaliczyłem (3x PC) + bezprzewodowe wsparcie laptopów w pracy

  Ogólnie w tej myszce bije po moczach tani plastik. Ale największym wrogiem była waga. Gryzoń jest za lekki dla mnie i jeszcze ten polepszony slizg ..... myszka stała się mniej precyzyjna.

Odesłałem i wróciłem do znanej mi 502 z dobrych czasów Logitech`a.

https://i.postimg.cc/4yCkwtcC/P-20240215-123921.jpg     

tak ... to jest właściwy ciężar z opcją dociążenia, niestety nie ma takiej białej :61_sob:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam miałem albo starałem się mieć peryferia Logitecha. Np. 20+ lat temu Logitech MouseMan Dual Optical (co to była za precyzja!), ileś tam klawiatur, kolejne myszki itp. 

Ostatnia klawiatura (g512 czy tam g513) - niestety jakość keycapów mocno przeciętna, po jakimś czasie zaczęło padać podświetlenie. No i miałem dość dwóch urządzeń na biurku (2 klawiatury do roznych komputerów). Zaryzykowałem chińczyka i nie żałuję. No i można powiedzieć, że jest biała 😉 -> https://royalkludge.pl/index.php/produkt/rkh81-whiteblack-hotswap/

Co do myszek, ostatnie 2 to Logitech G602 i 703 Hero.... no i też nastąpiła zmiana, można powiedzieć powrót do drugiej marki z którą mam niezłe doświaczenia gryzniowe -> Razer DeathAdder V2 Chociaż to już bardziej kaprys - oba Logitechy działają, ten G602 używany ze służbowym kompem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszki? zaczynałem od 510 i potem ta podziurawiona od kul, czyli 518 ... ehh....  

Ostatnio robiłem porządki w szufladach, poleciały myszki, poleciały pedały od G25 i manetka biegów, jeszcze ta, gdzie kółkiem zmieniało się skrzynie z normalnej na sekwencje, późniejsze modele miały tam zaślepkę. 

Jedna klawiaturę sobie zostawiłem https://i.postimg.cc/GhfLsB7C/P-20240215-191304.jpg

chociaż są przyciski co nie odskakują, czasami jest potrzebna by wejść do Biosu, gdy bezprzewodowa jeszcze nie zadziała.  Chińczyk był też i nawet dobrze się sprawował (foto) ale dałem synowi, bo potrzebował keyboard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatury - zależy do czego. Do pracy chyba najlepsza była Microsoftu sculpt, ale wytrzymałość ma żadną, po trzeciej zabitej w przeciągu 4 lat stwierdziłem że zmieniam, teraz jest keychron V8 - tak źle zaprojektowanej i jednocześnie świetnie działającej klawiatury nie widziałem. Do pracy używam teraz klawiatur od silver monkey alu coś tam. W biurze pełnej a w w podróży okrojonej. I jestem mega pozytywnie zaskoczony. Jeśli wytrzyma dwa lata, kupię tego karton. 

Myszki - ta od Microsoft sculpt jest nijaka. Teraz na biurku leży basilisk hyperspeed od razera i największy jej problem to bateria. Gdyby była z akumulatorem byłoby git. Przy stacjonarce leży sniper czy jak to się nazywa-mysz kupiona z przymusu ale się sprawdziła.  Do tego płetwa od Logitech a, która okazała się za mała. Jest tego trochę jeszcze po szafkach. 

 

Jakoś nie mogę znaleźć swojego zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Nie wiem co jest lepsze? czy myszka na bakterie czy akumulatorkiem?

Gdy padło zasilanie wymieniałem tylko paluszka i grałem dalej, teraz trzeba zrobić przerwę by ładować tylko zauważyłem ze ten akumulator z czasem trzyma coraz krócej ...... miałem taka do laptopa i na końcu trzeba było się połączyć na stałe do lapka

Chyba pierwsze 700ki były z wymiennym paluszkiem a późniejsze miały już baterie w środku.

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w firmie mam do wyboru laptopa Dell albo maca co bardzo mocno ogranicza wybór. Dla maca właściwie pewnym jest że będzie działać macowa myszka lub coś po kablu. A z dellem to właściwie nic nie działa bo to Dell I dlatego opcja po kablu jest bardzo porzadana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bahzell napisał:

Niestety w firmie mam do wyboru laptopa Dell albo maca co bardzo mocno ogranicza wybór. Dla maca właściwie pewnym jest że będzie działać macowa myszka lub coś po kablu. A z dellem to właściwie nic nie działa bo to Dell I dlatego opcja po kablu jest bardzo porzadana

Coś się nie spina... albo BT albo dedykowany dongle na 2.4 GHz. Tak samo mógłbym napisać o moim HP. Uszkodzony bt wyszedł przy okazji zakupu słuchawek (o wątek audio mamy!). Okazało się, że moduł anteny był trefny (wifi też tak sobie dzialalo). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PanKlor napisał:

Coś się nie spina... albo BT albo dedykowany dongle na 2.4 GHz. Tak samo mógłbym napisać o moim HP. Uszkodzony bt wyszedł przy okazji zakupu słuchawek (o wątek audio mamy!). Okazało się, że moduł anteny był trefny (wifi też tak sobie dzialalo). 

Ale HP to nie Dell. Są dni że wszystko działa a są że nic nie działa, albo trochę działa. Np słuchawki po bt chodzą a mysz i klawiatura nie. O takie kwiatki. Niestety Dell daje gwarancję d2d dla firm więc firmy to kupują. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno ubolewałem nad faktem ze ARCTIC Liquid Freezer II nie było w białym kolorze i troche mi się gryzie z reszta w budzie a tu .. niespodzianka….  jest ARCTIC Liquid Freezer 3 i jest w bieli.

Już zamówiłem z Amazon, bo taniej. tylko żałuje ze buda nie pozwala zamontować 360 bo jest za mała a chłodnica gruba .... znaczy ... przeszkadza kabel zasilania Mobo (dodatkowy) wiec tylko 280.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie biel nie interesuje ... ale mam Dark Rock Pro 4, więc całkiem przyzwoicie i nie potrafię znaleźć uzasadnienia dla AIO. Miałem SilentLoop 2 280 mm ale w nich po jakimś czasie zaczynała grać pompka i przygoda się skończyła. ALF III kusi... tym bardziej, że z przodu zmiescilbym chyba 420mm a na górze 360 spokojnie... Tylko po co? 😉 Jak ktoś przygarnie DRP4 to może bym się skusił i podłubał odrobinę. 

Daj znać jak już dojedzie. To praktycznie wybó #1 jeżeli chodzi o AIO. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

 Dark Rock Pro 4, znam, młodszy syn ma u siebie. ja w drugim PC mam Endorfy Fera 5 i nie jest zły, ale go słyszę.  Intel i7-860 podkręcony do 4,2 ale starszy syn ma Scythe Grand Kama Cross 3, ile to miejsca zajmuje? na zdjęciach wygląda na mniejszy.

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

A ja siedzę i kombinuje co zrobić z dodatkowym kablem zasilającym płytę? jak puścić go inaczej tak żeby 360 weszła? bo tylko on przeszkadza.

Faktycznie długi termin oczekiwania, ciekawe jak długo będzie promocja na towar?

Nie dawało mi to spokoju ... odwołałem 280 i zamówiłem 360. 

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok juz widzę o co się rozchodzi. Jest szansa, że będzie ok bo przecież chłodnice są węższe w 120/240/360 w porównaniu do 240/280/420. Ja mimo, że zmieściłbym 420 na froncie wziąłem 360 bo wejdzie i na górę I sprzedać w razie czego bedzie łatwiej. 

Termin masz ekspresowy. U mnie 24.03. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede improwizował na bieżąco przy montażu.

mam jeszcze dwa miejsca, gdzie mogę wpasować chłodnice. z boku oświetlenie wiatraków jest zbędne no i musiał bym zamienić kierunek przepływu powierza.  Moge też śmiało montować w pionie z przodu na bocznej ścianie i będzie git.  Asus GT 502

I tak jak mówisz ... 360 to bezpieczny zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...