Skocz do zawartości

Kącik komputerowy wątek.


Recommended Posts

16 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Dawno nie zaglądałem do suportu Asusa a tu 5 aktualizacji biosu dla MOBO czekało.

Zawsze się zastanawiałem, czy wgrywać biosy po kolei czy tylko ostatnią?  i chociaż jest to bardziej czasochłonne to zawsze wgrywam je po kolei.

 

 

Wiesz że każdy nowszy ma changelog?

Wgrywa się najnowszy pomijając starsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem to nie raz, ale jakoś tak wgrywam biosy po kolei.

--------

Inny temat ... chyba musze zmienić zasilacz. 

Od pewnego czasu słyszę niepokojące dźwięki z budy, pod pełnym obciążeniem, tak jakby cewki? kiedyś tego nie było.

Zamówiłem nowego zasilacza, tym razem dotychczasowy be quiet! Pure Power 11 serii 550W zastąpi Asus TUF Gaming 750W

Liczę ze to właściwa diagnoza i dziwne dźwięku ustaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 550W powinno starczyć, chociaż nigdy nie sprawdzałem dokładnie watomierzem to nie sadze by ciągnął więcej nic 400-450W

Pomyślałem, że moze zasilacz już się troche zmęczył i dlatego dodatkowe dźwięki słyszę wiec postanowiłem  go zastąpić a czy to pomoże? to w krótce się dowiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak często mówią, żeby podwoić moc zasilacza by pracował optymalnie na 50% obciążenia.

Tylko musiał bym grać po bitych kilka godzin i to w mocno obciążające PC-ca gry by taka zasiłka 1KW miała sens. Te chwilowe 1-2h 400-450W jakie zapewne mam, na zasilaczu 750W nie powinno robić mu dużej różnicy, tym bardziej że przy testach w necie obciążają PSU na max i bywa, że ponad limit i obserwują spadki na liniach 5V czy 3,3V i 12V.  Firmowe zasilacze zawsze mieszczą się w wymaganych normach (mam na myśli klasę Gold jak w moim przypadku). Można tez zakupić SeaSonic Vertex gdzie tolerancja/rozbieżność została zmniejszona do 3% ale czy warto?

Takie były moje przemyślania nad mocą zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak .... ciągłe zmiany, czyli ... The Never-ending Story

----------------

Troche wolnego wiec zabrałem się za podmianę zasilacza. 

Te budy dwukomorowe są nawet spoko, dużo miejsca na okablowanie i nie trzeba bardzo się starać układać, a jak w moim przypadku łatwa podmiana, bo wcześniej użyłem białe przedłużenia wszelkich kabli wiec teraz tylko praca w drugiej komorze bez ponownego przeciągania potrzebnych kabli przez przelotki do "przodu"

Fajne miękkie kabelki tylko niestety nie w oplocie. 

Inna ciekawostka to już wyjmowany be quiet i ..... żadnych śmieci/pyłu na łopatach wentylatora a przeciąż ciągle w pracy, nie wiem, jak oni to robią?

No i na koniec ........ teraz słyszę tylko wiatraki pod obciążeniem PCta grami.

foto

PS. Chinole chyba podrabiają co mogą, bo coraz częściej widzę dołączone certyfikaty, ten dodatkowo pisze o zaliczonych testach.

I kolejna rzecz do poczekalni w piwnicy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...