Skocz do zawartości

Kącik komputerowy wątek.


Recommended Posts

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Fajne pudło. Korciły mnie takie dwukomorowe ale w mało której mieściły się duże aircoolery. 

Dzięki.

Ta obudowa jest mocno nastawiona na "wodę" i dla CPU i dla GPU dlatego ma tyle opcji montażu grzejnika, nawiew z dołu i dwie chłodnice a i tak zostaje miejsce na 3 śmigła wciągające powietrze w bocznej komorze.

Ale są też niedociągnięcia ... miejsce wiatrak w tylnej scianie .. 12x14 .. po co to komu taki wymiar? Nad nim kolejne dziurawe miejsce, gdzie krąży powietrze omijając filtry.  Filtr na górze? tylko utrudnia przepływ powietrza wyrzucany ze środka - głupota, bo jest zintegrowany na stałe z blachą. Miejsce na dysk w małej części to porażka, miałem tam talerz 4Tera i drgania przenosiły się na obudowę, ciągle coś brzęczało, musiałem go wywalić i wstawić SSD a i tak był kłopot z miejscem, czyli podejściem kablami, bo całkiem blisko jest już zasilacz. Chyba powinienem napisać opinie o tej obudowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba takich bez wad. Pisać nie musisz. Ja mam bq802 ale nie używam od dawna dysków mechanicznych i w sumie niczego mi w mojej obudowie nie brakuje. Jedynie kontroler obrotów jest słaby, sprawdzałem 2 sztuki (serwis Listan jest swietny) I w żadnym nie działało ustawienie auto. Nie jest to duży problem vo mam dobry soft do kontroli prędkości wentylatorów plus rozgałęziacz. Poza tym filtry, konfiguracje i silent i mesh, dużo miejsca, porządne wykonanie, łatwość zdejmowania paneli bocznych itp. na duży plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazon odsyła kasę i anuluje zamówienia bez problemowo.

Anulowałem, a gdy już zamawiałem 360 kasa z 280 wróciła na konto to, ile to było? 5min?

Jak byłem na stronie Arctic po instrukcje to widziałem ze maja swój sklep, ale nie wnikałem w szczegóły.

Ja cooler odebrałem, ale troche się martwię, bo karton Amazona lekko oberwał, widać ze rzucali a zestaw ciężki i się przemieszczał po kartonie. (marne zabezpieczenie pustki).  Nie miałem w planach namiastkowego montazu .. teraz chyba nie mam wyjścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Moje lewica po udarze jest na tyle niesprawna, że nie podejmę się operacji na otwartym sercu. Czekam do soboty i sprawę przekaże synowi do realizacji.

Obejrzałem towar ze wszystkich stroni i nie widać żadnych uszkodzeń, ale musze przyznać ze dodatkowy wiatrak na pompę mały nie jest, ale zapewne przyzwyczaiłem oko małej pompki na płycie, no i troche czuć tani plastik (Foto) wkrótce sam się przekonasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na kuriera... obsługa na maksa do d... nie odbierają telefonów. Panie na infolinii starają się ratować sytuację. W międzyczasie przygotowałem zestaw. Przed:

 

image.png.46f7f227ca114f5460175c6fea7d9841.png

 

W trakcie:

image.png.22fdac53b550cf9d5d341b5f4c7752e8.png

 

Na zdjęcia po trzeba będzie poczekać aż dojedzie AIO. Przy okazji cyknąłem fotkę miejsca które u Ciebie jest problematyczne. 

image.png.bb676ec76befce41c709dd25357d74b9.png

Są 2 rozstawy - pod 120 i 140 mm szerokości. Poza tym u mnie jest jeszcze parę cm miejsca. Z Twojego filmiku wydaje mi się, że 360 powinna tam wejść. Może trzeba ten kabelek będzie trochę docisnąć. Tak czy inaczej znowu doceniłem dużą budę (pierwszą obudowę AT miałem dużą i robiła za świetny podnóżek i wygodnie operowało, potem kilka midi (ładne ale trzeba mieć małe ręce), i znowu całkiem spory BQ802. Chociaż on dalej klasyfikowany jest jako midi tower 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze pole działania oczyszczone.

Chłodnica razem z wiatrakami to jakieś 5cm, też będziesz miał kłopot pod sufitem a z przodu nie wejdzie.

Oczywiście można rozdzielić śmigła od grzejnika i wiatraki pomiędzy blachy (liczę ze wejdą) a grzejnik podwiesić.

Jakim kurierem Arctic wysyła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHL ...... hmm.. 90% dostarczonych rzeczy przez ich kuriera było 5/5 kłopot jest z zagranicy, sprzedający wysyła kurierem DHL, a gdy towar przekroczy granice często z automatu jest: sprzedany" poczcie polskiej i tu zaczynają się problemy. Te 10% to właśnie takie sytuacje i szukanie. Zamawiałem na Ebay kabel Audioquesta z USA a z GB perfum dla zony .... obie zaniknęły co po czasie zgłosiłem, Dostałem zwrot na konto a po jakim czasie jade na pocztę odebrać pismo urzędowe a tam...... słyszę ze przesyłki czekają na mnie, pytam, gdzie awizo? bo ja nie dostałem zadnego ..... cisza.  To taki przykład współpracy DHL z nasza pocztą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kurier mial dostarczyc osobiscie. Drugi raz juz nie odbiera telefonu. W skrócie - w ciągu dnia mnie nie zastał a pracowałem z domu. Zgłosiłem reklamację - Pani dziś oddzwoniła i powiedziała, że przekazuje skargę do oddziału bo wg GPS nawet się do mojego miejsca zamieszkania nie zbliżył. Wg infolinii gdyby mnie nie zastał to paczkę powinien zostawić w żabce/stokrotce/innym pop ... ale podobno system mu nie pozwolił. Do tego oczywiście nie odbierał telefonu. Drugi raz juz mam taką przeprawę z nimi. Inni kurierzy ogarniają całkiem spoko w tej okolicy (mieszkam niecałe 2 lata). 

Co do DHL-PP to chyba kwestia tego co się zamawia. Tutaj paczkę obsługiiwał DHL ecommerce. To co innego niż ten zwykły dhl parcel (czy jakos tak). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Chłodnica razem z wiatrakami to jakieś 5cm, też będziesz miał kłopot pod sufitem a z przodu nie wejdzie.

Wejdzie i z przodu i na górę. Z przodu jest 6cm miejsca od wiatraków do krawędzi piwnicy. Fakt, że w tym przypadku wiatraki trzeba by oddzielić od chłodnicy. Na górze jest 6cm wysokości. Aio 360 mm nie powinno kolidować z żadym elementem mobo bo jest przesunięte w lewo (ten węższy rozstaw). 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem klepania.  Chyba te same. 420 weszłaby z przodu, na górę nie. Z minusów to faktycznie sprężyna płaska przy montażu wymaga trochę siły i lekkiego dokrecenia z jednej strony, potem z drugiej itp aż dobrze gwinty złapią. Chwilę zajęło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...