Skocz do zawartości

Dali 505 vs Pylon Diamond 28


Tomai

Recommended Posts

8 minut temu, DiBatonio napisał:

Jak zawsze streaming w audio sprowadzany do jakości wydruku w drukarce lub jakości zdjęcia, czy innego filmu.

🤭

Bo to jest plik i to jest plik. Urządzenia przesyłowe i odbiorcze nie rozróżniają czy to zdjęcie, czy film, czy ultra_hiper_turbo plik audio który mogą usłyszeć tylko nieliczni. To co może się zadziać w trakcie transportu pliku to może być dodany szum, ale tak się dzieje (już teraz rzadko) przy WiFi. Po kablu takich problemów nie powinno być. 
Tu stawiałbym na problemy softwarowe - ustawiania w aplikacjach odtwarzających/ przetwarzających a nie w routerze, lub/i w stabilności łącza, choć dotyczyłoby to obu par kolumn a nie jednej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak jak napisał @McKarmi....5zł w promo jest warty Tidal . Zwróćcie uwagę na kwestie że to przecież ważne dla nich żeby pliki zajmowały mniej miejsca. Więc jest kompresja .

Ogladam na YouTube filmiki takiego starszego Pana chyba z USA, który o tym mówił w temacie streaming vs CD. Też tu na forum ktoś wklejał jego filmiki , jak znajdę to tu będę edytował.

 

Znalazłem 

Więc może problem jest w samym Tidalu i jego plikach i kompresji a nie w modemie/ routerze

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam wrażenie, że z Tidalem było lepiej zanim wprowadzili MQA. Więcej albumów było we flacu. Teraz nawet jak masz niższy pakiet, to i tak jest to MQA, tylko nie unfoldowane, więc już całkiem lipa. Dla mnie Tidal ma sens do wyszukiwania nowych utworów, a jak coś się spodoba to i tak trzeba kupić płytę i tyle. Później dla wygody można ją zgrać i wrzucić na NASa i streamować np bubblem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, McKarmi napisał:

Ja osobiście mam wrażenie, że z Tidalem było lepiej zanim wprowadzili MQA. Więcej albumów było we flacu. Teraz nawet jak masz niższy pakiet, to i tak jest to MQA, tylko nie unfoldowane, więc już całkiem lipa. Dla mnie Tidal ma sens do wyszukiwania nowych utworów, a jak coś się spodoba to i tak trzeba kupić płytę i tyle. Później dla wygody można ją zgrać i wrzucić na NASa i streamować np bubblem.

Czyli........wracamy do CD 😁.... które na D28 brzmią znakomicie 😁🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, frommert napisał:

Wielokrotnie zmieniałem modemy i routery i nie zaobserwowałem zmian. Bo ich po prostu nie ma. Plik pobierany z sieci jest rozbierany na 0 i 1, przesyłany i w miejscu docelowym jest składany w cały plik.

Znasz się coś na IT, bo chyba jednak nie... 🙃 co do samych danych nikt nie sugeruje ze zera i jedynki sie poprawią czy zmienia. Chodzi o zakłócenia które po miedzianym kablu rj45 przechodzą z sieci opartej na koncentryku (poczytaj o docsis) i wpływają na jakość dźwięku. U mnie akurat konieczny, ale i wystarczający był dodatkowy switch tplinka za routerem. W dobrym systemie takie drobiazgi słychać jak cholera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Znasz się coś na IT, bo chyba jednak nie... 🙃 co do samych danych nikt nie sugeruje ze zera i jedynki sie poprawią czy zmienia. Chodzi o zakłócenia które po miedzianym kablu rj45 przechodzą z sieci opartej na koncentryku (poczytaj o docsis) i wpływają na jakość dźwięku. U mnie akurat konieczny, ale i wystarczający był dodatkowy switch tplinka za routerem. W dobrym systemie takie drobiazgi słychać jak cholera...

Uff całe szczęście, że mam światłowód do samego domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomai napisał:

Jeśli chodzi o dywan na panelach , to zwyczajnie wysokie tony w większym porządku ( mniej odbić , tak sobie myślę)

Mniej ukłuć, a łatwiejsze wydobycie jakiś smaczków, no takie poukładane bardziej, mówię co słyszę

Tak i tylko lechta średnicę i wysokie, to się zgadza, wierzę w to co słyszysz.  

2 godziny temu, frommert napisał:

Bo to jest plik i to jest plik.

Tak.

Po USB też wędrują dane tak jak do drukarki, czy zdjęcia z pendrive'a, tylko że USB Audio(często asynchroniczne) to co innego, nie wszystko jest zero jedynkowe.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DiBatonio napisał:

To ja uparcie będę przy swoim, router, modem, switch, to wszystko ma większy lub mniejszy wpływ, możesz zapytać Michała

Hmm, nie sledze tematu, ale myślę ze tu Jacek ma racje. Wydaje mi się że udało mi się w pewnym stopniu dopieścić tor do streamingu, tj. zasilacze liniowe do routera, switcha i transportu, dobry dac transport i dobre zasilanie. To ma duży wpływ. Qobuz najlepszy, później tidal jakościowo. No i jak jest możliwość dać sobie spokój z Tidal connect. Jest gorzej niż natywny. 

I tak, u mnie zmiana zasilacza na routerze powodowała podbijanie basu podczas gry tidala. Trzy osoby z tego forum były u mnie w domu podczas testów zasilacza i wszystkie to usłyszały momentalnie. I powtorze jak zawsze, NIE MAM POJĘCIA DLACZEGO TAK TO DZIAŁA, ALE DZIAŁA. 

Hejterom dziękuję za odpowiedzi.  Pozdrawiam uprzejmie 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, McKarmi napisał:

W dobrym systemie takie drobiazgi słychać jak cholera...

Hmm, czyli mamy dobre systemy AHAHAHAHA. Moj switch netgear bezapelacyjnie spowodował większą scene, myślę że przez wyczyszczenie dźwięku z szumu tla 😉

Generalnie można się śmiać z tego, też kiedyś nie wierzylem w takie historie, ba, nie wierzylem w kable zasilajace które zmieniają brzmienie. Ale tak jest.

Przynajmniej nie wariuje na tyle żeby kupować zasilacze czy switche za tysiące monet. Mam wersję ekonomiczna która daje zadawalajacy efekt za stosunkowo niewielkie pieniądze. 

1 minutę temu, Dedal napisał:

Nie jestem hejterem , ale jak bym był to na co miał bym Ci odpowiedzieć 🤔😂

Ty jesteś trochę. Tyle ze ukrytym. 😉

A gdybyś chciał to napewno coś byś odpowiedział. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
29 minut temu, Mikelas76 napisał:

Hmm, nie sledze tematu, ale myślę ze tu Jacek ma racje. Wydaje mi się że udało mi się w pewnym stopniu dopieścić tor do streamingu, tj. zasilacze liniowe do routera, switcha i transportu, dobry dac transport i dobre zasilanie. To ma duży wpływ. Qobuz najlepszy, później tidal jakościowo. No i jak jest możliwość dać sobie spokój z Tidal connect. Jest gorzej niż natywny. 

I tak, u mnie zmiana zasilacza na routerze powodowała podbijanie basu podczas gry tidala. Trzy osoby z tego forum były u mnie w domu podczas testów zasilacza i wszystkie to usłyszały momentalnie. I powtorze jak zawsze, NIE MAM POJĘCIA DLACZEGO TAK TO DZIAŁA, ALE DZIAŁA. 

Hejterom dziękuję za odpowiedzi.  Pozdrawiam uprzejmie 😀

To jak ja mam podbijanie basu bez zmiany zasilacza .....to co mam zrobić?

( Pokrętło Bass działa jak narazie)

W temacie zasilaczy też działałem. Największy efekt zauważyłem w lepszym zasilaczu liniowym dla DAC a , także dostał Tomanka.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Artur Brol napisał:

Czy przypadkiem cyfra to nie cyfra? 

Czyli przetwornik c/a z wejsciem coax i usb audio przetwarza zera i jedynki z coax i co w/g ciebie z USB audio?

 

 

Nie, przetwornik c/a nie przetwarza zer i jedynek...

USB audio nie według mnie, tylko według specyfikacji tego medium.

Obejrzyj sobie, możesz kilka razy...

 

https://youtu.be/mKa9_5HSEn8?si=mNjjHkU8W-7Twym0

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomai napisał:

jak ja mam podbijanie basu bez zmiany zasilacza .....to co mam zrobić?

Skoro cd gra ok, to pytanie, cedeka podłączony po rca do wzmaka, czy do daca? 

2 minuty temu, Dedal napisał:

Przypomnisz jaki jest temat ?

Ciebie dużo rzeczy denerwuje, BMNy też Ciebie denerwowały i switche i zasilacze i transporty. Od wyboru do koloru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomai napisał:

Największy efekt zauważyłem w lepszym zasilaczu liniowym dla DAC a , także dostał Tomanka.

No i pięknie, czyli jednak działa. 

Tomanek cokolwiek spod jego ręki też troszkę przymula, dociąża.

Jak masz skąd pożyczyć inny np.Nostromo, PD Creative, MuzgAudio, to zobaczysz o co chodzi.

Słyszysz dywany, to i zasilacze usłyszysz 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...