Skocz do zawartości

Dali 505 vs Pylon Diamond 28


Tomai

Recommended Posts

Dźwięk z CD jest bardzo dobrze, wszystko się zgadza.

Jestem sam w domu, jak podkręce gałkę to wokal też.

Tidal - nyndza . Denerwuje mnie ten podbity bas . Do przyjemnego słuchania to się nie nadaje.

Pytałem, ale chyba nikt nie zauważył, czy lepszy streamer pomoże Tidalowi? Bo obawiam się że nie skoro piszecie że też słyszycie podbity bas, a macie panowie pewnie lepsze streamery od mojego TWA 10-B.

Zdaje sobie sprawę że lepszy, wzmacniacz da lepszy dźwięk.

Moje typy jak narazie to przytoczony tutaj Roksan Caspian M2 który widzę w używce za 4 -6 tys.

Drugi to Magnat MA900 za 4 nowy.

Ale zabawa z adaptacją akustyczną.... też przynosi efekty:)) 

Tygrys zjada złe odbicia:))

Docelowo chyba jakiś dywan zakupię.IMG_20240106_145358.jpg.6f7a53dbfe7674f235a7bccdcfc20c9c.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

@Tomai Byłem użytkownikiem D28 i jak dla mnie te kolumny basu miały za mało tzn. dolny wibrował, ale w nagraniach w jakich gustuje jest go o wiele więcej i niestety nie czułem tego, zaś na średnim brakowało mi totalnie kopa, instrumenty wybrzmiewały pięknie,a z tego co widzę lubisz wokal na przód (da Ci to większość wzmacniaczy przede wszystkim lampy, bądź hybrydy) ja zaś nie trawię takiej prezentacji dźwięku i przed wygrzaniem lepiej mi się ich słuchało, brzmienie było ciemniejsze takie jak lubię, później się wyrównało oraz otworzyło i u mnie straciły na basie, przez to, iż Diamondy są otwarte na górze i tak jakby nienaturalnie dodawały coś od siebie po roku je sprzedałem bo mnie po prostu męczyły. Pamiętam jak postawiłem obok nich Jaspery 25 to z automatu ujawniła się u nich ta górna agresja i krzykliwość, choć bez porównania tak się tego nie odczuwa, mimo wszystko to jedne z najprzyjemniej brzmiących kolumn, które słuchałem.

Ale Jaspery to kolumny dużo droższe od D28 więc porównywanie ich chyba trochę mija się z celem.

Na pewno lepiej grają , dziwne gdyby tak nie było przy cenie 24 tyś:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomai napisał:

Ale Jaspery to kolumny dużo droższe od D28 więc porównywanie ich chyba trochę mija się z celem.

Na pewno lepiej grają , dziwne gdyby tak nie było przy cenie 24 tyś:)

Tu nie chodzi o to, iż lepiej grają po czasie Diamond w moich warunkach przy moim zestawieniu stał się natarczywy w górze, po prostu męczyły wysokie niby są lekkie i wydają się gładkie, ale w rzeczywistość jest jest dużo i jakoś nienaturalnie wybrzmiewają, a właśnie postawienie jasperów to bardziej wypukliło. A który Ty masz model mk2 czy pierwszą wersję? Ogólnie diamondy się długo wygrzewają.

 

@Dedal Sprawdzę z jasperami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S!N! napisał:

Tu nie chodzi o to, iż lepiej grają po czasie Diamond w moich warunkach przy moim zestawieniu stał się natarczywy w górze, po prostu męczyły wysokie niby są lekkie i wydają się gładkie, ale w rzeczywistość jest jest dużo i jakoś nienaturalnie wybrzmiewają, a właśnie postawienie jasperów to bardziej wypukliło. A który Ty masz model mk2 czy pierwszą wersję? Ogólnie diamondy się długo wygrzewają.

 

@Dedal Sprawdzę z jasperami.

mk1, teraz mają jakieś 70 godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Cambridge moim zdaniem słabo się łączą. Do modelu 25 jeszcze pasowały. A do 28 już moim zdaniem niestety nie. Z początku jest efekt wow a później im dłużej się słucha to coś się gryzie. 

Miałem model 25 i model 28 aktualnie posiadam i dla mnie to kompletnie inne brzmienie. 

Model 25 ma łagodniejszą górę, podbity średni bass I większe wokale. Ale dla mnie kompletnie przekreśliło to że z Bass reflex normalnie było słychać jak coś rezonuje. Ale słucham gęste basowo utwory.  

Przy modelu 28 jest delikatniejszy bass ale za to czuć że niższe ma zejście i wybrzmiewa po prostu lżej. Ale w porównaniu do 25 ma znacznie bardziej otwartą górę. ( Niby ten sam głośnik a Inaczej zestrojony) ale dla mnie ostatecznie bardziej leży model 28. Uważam że jest lepiej dopracowany. 

Bierz śmiało na testy Roksana Caspiana M2. Będziesz zadowolony. Diamondy kochają ten wzmacniacz. Basu jest dużo dolnego, średniego i w dodatku mega kontrolowanego. Kiedy trzeba to jest wykop i wygaszenie. 0 zamulania. W dodatku wokale to najpiękniejsze jakie kiedykolwiek słyszałem. A góra delikatniejsza w porównaniu do reszty wzmacniaczy ale bardzo wyraźna. Ale kompletnie mnie nie męczyła. W porównaniu do reszty wzmacniaczy. Się czułem jakby piosenkarze śpiewali dosłownie naprzeciwko mnie. Dźwięk jakby był wysunięty. Jak słuchałem muzyki to miałem problem odejść od słuchania.  Bo grało tak dokładnie i zarazem lekko. Dlatego ciągle myślę nad zakupem końcówki mocy z Roksana. Ale nie wiem czy jakoś to się połączy jak pre amp będzie od arcama. 

Arcam sa30 też polecam. Ale podjazdu do Roksana Caspiana + Cambridge cxn V2 dla mnie nie było. Arcama oceniam znacznie wyżej od Cambridge cxa 80/azur 851 + cxn V2. W sumie nawet aktualny AVR 20 słucha mi się przyjemniej od Cambridge bo między innymi góra mnie tak nie męczy i nadal jest to w jakimś stopniu gęste brzmienie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dobrze. Znaczy udany zakup :)

O to przeciez w tym chodzi.

Pozdrawiam

2 godziny temu, Tomai napisał:

Pytałem, ale chyba nikt nie zauważył, czy lepszy streamer pomoże Tidalowi?

nie w podbitym basie.

2 godziny temu, Tomai napisał:

Moje typy jak narazie to przytoczony tutaj Roksan Caspian M2 który widzę w używce za 4 -6 tys.

Drugi to Magnat MA900 za 4 nowy.

Zdecydowanie Roksan. Ale on będzie miał jeszcze wiecej basu niż Cambridge.

2 godziny temu, Tomai napisał:

Ale Jaspery to kolumny dużo droższe od D28 więc porównywanie ich chyba trochę mija się z celem.

Na pewno lepiej grają , dziwne gdyby tak nie było przy cenie 24 tyś:)

nie do końca. Bo Jaspery nie graja proporcjonalnie lepiej. Tam chyba koszt obudowy jest po prostu droższy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomai napisał:

Tidal - nyndza . Denerwuje mnie ten podbity bas . Do przyjemnego słuchania to się nie nadaje.

Pytałem, ale chyba nikt nie zauważył, czy lepszy streamer pomoże Tidalowi?

Może zadbać o tor streamingowy, modemoroutery jakie dają dostawcy internetu nie są najlepszym wyborem (nie zawsze, ale jednak). Dwa może spróbować LAN, bo nie piszesz jak realizujesz streamingowanie. Jak tor do streamingu skopany, to urządzenie niewiele wniesie, albo jeszcze bardziej uzewnętrzni braki...

Używasz jakiejś aplikacji, próbowałeś  Bubble UPnP, mconnect?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
11 minut temu, DiBatonio napisał:

Może zadbać o tor streamingowy, modemorotery jakie dają dostawcy internetu nie są najlepszym wyborem. Dwa może spróbować LAN, bo nie piszesz jak realizujesz streamingowanie. Jak tor do streamingu skopany, to urządzenie niewiele wniesie, albo jeszcze bardziej uzewnętrzni braki...

 

Jeśli dobrze rozumiem...internet doprowadzony kablem do streamera.  Niektórzy pisali właśnie że im się tnie Tidal , to pod tym względem jest wszystko ok.  

Router od T mobile . Ale nie sądzę że to on podbija bas😁🤣

ps... Problem podbitego basu nie istniał w Tidalu na Dali 505....ale jak tu trafnie mi napisano 505 tki - kolumny mniejsze przede wszystkim, niż D28 musiały mieć basu mniej i się zgrywało.

Ale tak jak pisałem , dźwięk z CD podbitego basu nie ma i ogólnie większa radocha z słuchania niż z Tidala.

D28 pokonuje 505 tki:)

 

 

 

 

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tomai napisał:

Ale tak jak pisałem , dźwięk z CD podbitego basu nie ma i ogólnie większa radocha z słuchania niż z Tidala

To ja uparcie będę przy swoim, router, modem, switch, to wszystko ma większy lub mniejszy wpływ, możesz zapytać Michała @Mikelas76 ogarniał ten temat u siebie. 

W dobrym torze streamingowym np po LAN,  żaden CD player nie będzie nie wiadomo jak lepszy, za dużo zmiennych...

To, że Tidal faktycznie może w niektórych przypadkach grać gorzej, podbijać skraje pasma etc. daje do myślenia i nie tylko spychalbym to na kolumny.

Widzisz u jednych Qobuz gra nasno, a u innych nie, u kogoś Tidal podbija u innych nie, Deezer czasem gra lepiej niż Tidal, a u kogoś niekoniecznie.

To nie wynika z takich, czy innych kolumn, sprzętu, to wynika z tego jak kto realizuje u siebie tor streamingowy.

Oczywiście za chwilę pojawia się głosy o zerach i jedynkach, bramkach i pakietach danych itp.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
20 minut temu, DiBatonio napisał:

To ja uparcie będę przy swoim, router, modem, switch, to wszystko ma większy lub mniejszy wpływ, możesz zapytać Michała @Mikelas76 ogarniał ten temat u siebie. 

W dobrym torze streamingowym np po LAN,  żaden CD player nie będzie nie wiadomo jak lepszy, za dużo zmiennych...

To, że Tidal faktycznie może w niektórych przypadkach grać gorzej, podbijać skraje pasma etc. daje do myślenia i nie tylko spychalbym to na kolumny.

Widzisz u jednych Qobuz gra nasno, a u innych nie, u kogoś Tidal podbija u innych nie, Deezer czasem gra lepiej niż Tidal, a u kogoś niekoniecznie.

To nie wynika z takich, czy innych kolumn, sprzętu, to wynika z tego jak kto realizuje u siebie tor streamingowy.

Oczywiście za chwilę pojawia się głosy o zerach i jedynkach, bramkach i pakietach danych itp.

 

 

 

 

Ok. To odpowiedz na proste pytanie.

Ten sam internet i Tidal dla Dali 505 i D28.

Tidal na 505 nie ma problemu z basem.

Tidal na D28 jest podbity bas.

?

 

Ps. Na szczęście na CD nie ma problemu z basem . Mam ponad 300 CD i jest co posłuchać.Do tego na giełdach i OLX kupic można CD w dobrej cenie ....

Oczywiście fajnie by było znaleźć rozwiązanie dla Tidala bo to przecież tysiące albumów na wyciągnięcie ręki :)

chwili obecnej radzę sobie wyłączając Direct na wzmacniaczu i przekręcam pokrętło Bas na godz. 10

 

Używam bezpośrednio Tidal connect

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

 Oczywiście za chwilę pojawia się głosy o zerach i jedynkach, bramkach i pakietach danych itp.

 

 

 

 

Oczywiście, że się pojawią. Dane są danymi. Nie ma znaczenia, czy odtworzysz je z płyty, czy najpierw płytę zripujesz na dysk i puścisz to na streamer np przez DLNA. A routery ze złotymi gniazdami, złotym kablem zasilającym wpiętym najlepiej w starą aluminiową instalację w bloku to już przemilczę. Na Tidalu po prostu te dane są różnej jakości w zależności od albumu. Jest trochę normalnych ripów we flacu, przy ktorych nie ma różnicy do fizycznych plyt, część jest skopana, a MQA zawsze podbija dół. 5zł w promocji plusa na rok, to wszystko co Tidal jest warty. Co do słyszenia różnicy: niektórzy nie słyszą różnicy między płytą a spotify. Duże znaczenia ma to na czym to będziesz odtwarzać, bo np fabryczne audio w Renault Clio może nie pokazać różnic, a dobrze dobrany zestaw Stereo za 20k już tak.

Co do wzmacniacza, to ja bym spróbował Audio Analogue Fortissimo. Dół ma odpowiednią masę i kontrolę, środek czaruje, a wysokie tony są przejrzyste, ale nie podkreślone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Odpowiedź masz w pytaniu,  jeszcze jedno - Dali grały w tym samym pomieszczeniu co teraz D28?

 

 

Może Ci umknęło. Problem z basem NIE występuje przy słuchaniu muzyki z CD.

Tylko chodzi o Tidala.

Pomieszczenie te same.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, frommert napisał:

Router podbija bas?? Dobrze przeczytałem???? Panowie, nie popadajmy w paranoję. Jedyna różnica może być między kablem a WiFi, i to tylko jak masz niestabilne łącze.

Miałeś jakieś doświeczenia ze zmianą modemu, routera?

Zapytaj @marcinmarcini @Mikelas76 

Nie o stabilność też chodzi...

 

8 minut temu, Tomai napisał:

Może Ci umknęło. Problem z basem NIE występuje przy słuchaniu muzyki z CD.

Tylko chodzi o Tidala.

 Nie, nie  umknęło mi.

A dlaczego CD Nada puszczasz przez dac Tagi, słyszysz różnicę? 

Po analogu CD Nada spróbuj i porównaj, nie zawsze CD player sprawdza się w roli transportu.

Nie mówię już w kontekście tego basu, tylko ogólnie. 

Popraw akustykę o ile możesz i na ile możesz, tylko nie dywanem, bo dywan to wiesz....

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie zmieniałem modemy i routery i nie zaobserwowałem zmian. Bo ich po prostu nie ma. Plik pobierany z sieci jest rozbierany na 0 i 1, przesyłany i w miejscu docelowym jest składany w cały plik. Po kablu nic się nie dzieje, ale przy WiFi i bardzo dużych plikach to już może być problem. Jak ściągałeś film z sieci to zależnie od routera miał inną jakość? No nie, po prostu dłużej lub krócej czekałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
29 minut temu, DiBatonio napisał:

Miałeś jakieś doświeczenia ze zmianą modemu, routera?

Zapytaj @marcinmarcini @Mikelas76 

Nie o stabilność też chodzi...

 

 Nie, nie  umknęło mi.

A dlaczego CD Nada puszczasz przez dac Tagi, słyszysz różnicę? 

Po analogu CD Nada spróbuj i porównaj, nie zawsze CD player sprawdza się w roli transportu.

Nie mówię już w kontekście tego basu, tylko ogólnie. 

Popraw akustykę o ile możesz i na ile możesz, tylko nie dywanem, bo dywan to wiesz....

 

 

Trochę za szybko założyłeś że nie sprawdzałem NAD- a  po analogu.

Tak , słyszę różnice. 

Bardziej podoba mi się dźwięk z wykorzystaniem DACA od Tagi. 

Jest bardziej kremowy, wysokie tony delikatniejsze, a jednocześnie poszczególne plany są bardziej poukładane , gdzie NAD sam trochę to zbija razem.

NAD jest zaskakująco dobrym transportem , odtwarza mooocno porysowane płyty które mój stary Rotel nie chciał już ruszyć.

Oprócz tego jest bardzo szybki w przeskakiwaniu utworów. Od 1 utworu do 20 stego szybciutko.

 

Dywan vs gołe panele.....co zrobić, słyszę różnice:)

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tomai napisał:

Trochę za szybko założyłeś że nie sprawdzałem NAD- a  po analogu.

Tak , słyszę różnice. 

Bardziej podoba mi się dźwięk z wykorzystaniem DACA od Tagi. 

NAD jest zaskakująco dobrym transportem , odtwarza mooocno porysowane płyty które mój stary Rotel nie chciał już ruszyć.

Oprócz tego jest bardzo szybki w przeskakiwaniu utworów. Od 1 utworu do 20 stego szybciutko.

 

Dywan vs gołe panele.....co zrobić, słyszę różnice:)

 

Nie napisałem, że nie sprawdzałeś po analogu, to było raczej pytanie dlaczego przez DACa i przy okazji propozycja o połączeniu analogowym.

Odpowiedziałeś i o.k.

Różnica gołe panele vs dywan owszem, tylko że raczej nie w poskramianiu basu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Nie napisałem, że nie sprawdzałeś po analogu, to było raczej pytanie dlaczego przez DACa i przy okazji propozycja o połączeniu analogowym.

Odpowiedziałeś i o.k.

Różnica gołe panele vs dywan owszem, tylko że raczej nie w poskramianiu basu 😉

Nie nie , nie chodzi o bas, tak jak mówię , dziś mam kompletny odlot , sam w domu , co rzadko się zdarza, także próbuje sobie nowych rzeczy.

Jeśli chodzi o dywan na panelach , to zwyczajnie wysokie tony w większym porządku ( mniej odbić , tak sobie myślę)

Mniej ukłuć, a łatwiejsze wydobycie jakiś smaczków, no takie poukładane bardziej, mówię co słyszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...