Skocz do zawartości

Dali 505 vs Pylon Diamond 28


Tomai

Recommended Posts

Pokój 25 m. Wygłuszenie na ścianie bocznej i tylnej za kolumnami.

Muzyka ...generalnie każda , ale soul , hip hop, to będą te najważniejsze.

Czyli: Sade, Angie Stone, Ligthouse Family, Dr.Dre., 2 Pac.

Ale też : Genesis , Phill Colins , Fleetwood Mac,

Nie pogardzę też Miles Davis.

Fajnie by było jakby się ktoś wypowiedział kto zna 505 tki od Dali .

Są to już stare kolumny, kupiłem je w 1999 roku. Ale nie chcą umrzeć, wciąż działają bezproblemowo. Nie są jakieś romantyczne , ciepłe, a ostatnio to mi się podoba .

Do ich niewątpliwej zalety należy to ...że pokażą KAŻDA zmianę w sprzęcie . KAŻDĄ.  

Zmiana starego Rotela 930ax na NAD a C 538 to poprostu widać jak na dłoni.

Słyszę też każda wymianę kabla......upps....to miałem nie mówic bo to tabooo....ok , nie było kabli:)))

Teraz pytanie takie .......

Czy po zmianie na Pylon Diamond 28......

 

SPADNE Z KANAPY????     :)))))))

 

Ps. Wzmacniacz też szaleństwa nie ma , Cambridge Audio Azur 351a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć, jeśli oczekujesz przejścia na cieplejsze i łagodniejsze granie, to jak najbardziej warto rozważyć Diamondy 🙂 Czy to w wersji MKI, czy MKII. Cambridge może z nimi ciekawie zabrzmieć, chociaż osobiście uważam, że mocniejszy wzmacniacz by nie zaszkodził. Niemniej, warto ich posłuchać 🙂 Zapraszamy do nas, mamy na miejscu wszystkie modele. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomai  Mnie sie podobaja Diamondy 25, ktorych uzywam, na mniejszym metrazu co prawda ale jak widze na stronie Pylon , one so do metrazu max 32 metry.

Wiec powinny dac spokojnie rade na twoich 25 metrach. Chyba ze nie zalujesz pradu. Jak widze sluchasz podobnego repertuaru co ja. a Cambridge troche slaby jest.

Mialbys dobre kolumny, chyba tansze od D28, latwiejsze do napedzenia i tez ladne. Warto sprawdzic.

Komumn ktore masz niestety nieslyszalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

@Tomai  Mnie sie podobaja Diamondy 25, ktorych uzywam, na mniejszym metrazu co prawda ale jak widze na stronie Pylon , one so do metrazu max 32 metry.

Wiec powinny dac spokojnie rade na twoich 25 metrach. Chyba ze nie zalujesz pradu. Jak widze sluchasz podobnego repertuaru co ja. a Cambridge troche slaby jest.

Mialbys dobre kolumny, chyba tansze od D28, latwiejsze do napedzenia i tez ladne. Warto sprawdzic.

Komumn ktore masz niestety nieslyszalem.

@Artur Brol , zdaje sobie sprawę że po kolumnach następny do wymiany będzie wzmacniacz.

Zapytałem tutaj, bo zależy mi na usłyszeniu kilku opinii.

Tak się składa że jestem często służbowo w Jarocinie , również w firmie Pylon, bardzo kompetentni ludzie i fajne miejsce.

Do moich 25m mimo wszystko chłopaki polecają mi D28 , uzasadniając że zagrają jednak większym swobodniejszym dźwiękiem niż D25.

Twoje D25 określają jako kolumny  do metrażu 16-18 m.

Pozdrawiam muzycznie :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim napisalem kilka słów, zerknąłem na stronę Pylona , D25 do 32 m a D28 do ponad 40. Jeśli to się nie zgadza tzn ze coś z oczami mam 😃

Zaproponowałem D25 bo są naprawdę dobre( w/g mnie oczywiscie), i pewnie w tych 25 m dają sobie radę. Kto taj naprawdę bardzo głośno słucha he 😏

Oczywiście,  z drugiej strony, jesli kasy nie brakuje dlaczego nie kupic wiekszych.Takie D28 moga troche wiecej wypelnienia dac, nie pamietam juz dokladnie, ale chyba maja wieksze glosniki niz D25.

Pozatym D28 są dość pozytywnie oceniane. 

Gdybys szukal wzmacniacza to Gato Audio DIA 250s sobie z nimi dobrze radzi, zakładam że z D28 też nie będzie problemu. Gato AMP 150 też sprawdzałem i wynik jak najbardziej pozytywny. Choć pewnie tańsze klocki, które sobie z nimi poradzą, też się pewnie znajda. Trzeba poszukać. 

 

Również pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomai napisał:

Pokój 25 m. Wygłuszenie na ścianie bocznej i tylnej za kolumnami.

Jakie wygłuszenie, co to jest ?

21 godzin temu, Tomai napisał:

Słyszę też każda wymianę kabla......upps....to miałem nie mówic bo to tabooo....ok , nie było kabli:)))

Lepiej nie, to fakt…

21 godzin temu, Tomai napisał:

Teraz pytanie takie .......

Czy po zmianie na Pylon Diamond 28......

 

SPADNE Z KANAPY????     :)))))))

Jak rozkręcisz wzmacniacz głośnością, to na pewno.

😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o Pylonie to zachęcam do Jade Twenty. 
Dynamiczne, szybko wchodzące i gasnące brzmienie. Akcja między kolumnami. Łagodnie i bez kłucia jak na tak tanie drivery. Do każdego „zdrowego, nie popsutego” trana. 
Dla mnie o conajmniej klasę wyżej ponad te słupki 25, 28ki.

Nie patrz na te tzw zalecane powierzchnie, o kant je rozbić.

Patrz na wielkość trójkąta/sweet spot. Do średniego 3x3x3mtr będzie prima. 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AudioTube napisał:

Patrz na wielkość trójkąta/sweet spot. Do średniego 3x3x3mtr będzie prima. 

Co Wy z tymi trójkątami ?

Nie zawsze set pot musi być wierzchołkiem trójkąta równobocznego, czasem trzeba troszkę bliżej, czasem dalej. Wszystko rozbija się o ustawienie kolumn.

4 minuty temu, AudioTube napisał:

Nie patrz na te tzw zalecane powierzchnie, o kant je rozbić.

 Nie wszystkie o kant, ale zgadza się. Można monitorami świetnie rozbujać pokój 20m , a z drugiej strony niektórzy wstawiają podłogówki w 10m i dopalają subem. Wszystko można …..

😉

Gorzej z efektami bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, AudioTube napisał:

Jeśli mowa o Pylonie to zachęcam do Jade Twenty. 
Dynamiczne, szybko wchodzące i gasnące brzmienie. Akcja między kolumnami. Łagodnie i bez kłucia jak na tak tanie drivery. Do każdego „zdrowego, nie popsutego” trana. 
Dla mnie o conajmniej klasę wyżej ponad te słupki 25, 28ki.

 


 

Tak do CA351a 🤨

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, AudioTube napisał:

Zmieni. Powolutku😉

Racja, wszystko jednocześnie finansowo nie dam rady, a wymiana kolumn jednak da więcej niż wymiana wzmaka.

Jestem jak najbardziej świadomy że lepszy/mocniejszy wzmacniacz wydobędzie więcej z D28.

Jednocześnie pojawił się pomysł.......Sapphire 25........... też od Pylona..... tanśze..... ktoś by porównał do D28 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomai napisał:

Jestem jak najbardziej świadomy że lepszy/mocniejszy wzmacniacz wydobędzie więcej z D28.

Nie daj się wpuścić w te maliny. Handlarze i sklepy chcą, żebyś taką właśnie miał świadomość.

Odrzuć testy, recenzje, klasy cenowe, forumowe opisy, moje porady itp

Trzymaj łapę mocno na portfelu,  a jeśli już czemuś ufać, to tylko swoim „uszom”. Powodzenia. 

Przed chwilą, Tomai napisał:

No właśnie mają :)

Zajefajny salon. Żeś tam Chłopie jeszcze nie był?😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AudioTube napisał:

Nie daj się wpuścić w te maliny. Handlarze i sklepy chcą, żebyś taką właśnie miał świadomość.

Odrzuć testy, recenzje, klasy cenowe, forumowe opisy, moje porady itp

Trzymaj łapę mocno na portfelu,  a jeśli już czemuś ufać, to tylko swoim „uszom”. Powodzenia. 

Zajefajny salon. Żeś tam Chłopie jeszcze nie był?😃

Hahaha, dobre, cenię takie podejście :) dzięki 😎, masz racje :) łapa na portfelu :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomai napisał:

Czyli ustawiając cenowo, mam 3 propozycje..... dobra więcej nie dawajcie, starczy.....

Pylon Sapphire 25

Pylon Diamond 28

Jade Twenty

Cześć

Może warto dodać jeszcze do tej stawki jedne kolumny, które mogą stanąć w szaranki z głośnikami powyżej :)?

Elac Solano FS287 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-solano-fs-287.html

Dobra wstęga, to wartościowa rzecz :) do tego dobra, niemiecka stolarka która również wygląda szlachetnie, rozważ odsłuch, zapraszamy :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Może warto dodać jeszcze do tej stawki jedne kolumny, które mogą stanąć w szaranki z głośnikami powyżej :)?

Elac Solano FS287 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-solano-fs-287.html

Dobra wstęga, to wartościowa rzecz :) do tego dobra, niemiecka stolarka która również wygląda szlachetnie, rozważ odsłuch, zapraszamy :)

 

 

Top HIFI...... taaaaaa..... nieee, dzięki.... nigdy więcej.

 

PS. Próbowałem u Was kupić CD NAD... ( salon Posnania) . Niepoważni i niekompetentni ludzie to łagodne określenia.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Dlaczego :)? 

Słuchałeś i coś nie podpasowało? 

Nie słuchałem, sprzedawcy tragedia. 

Po rozmowie telefonicznej umówiony byłem na konkretny sprzęt na następny dzień,  przyjechałem i usłyszałem że wysłali CD do innego salonu dla kogoś innego bo ktoś komuś nie przekazał... bo mieli młyn.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...