Skocz do zawartości

Białe głośniki sufitowe nadtynkowe do Atmos.


Chris_

Recommended Posts

Cześć,

Może ktoś doradzi. Kombinuję z nadtynkowymi głośnikami do Atmos 5.2.1. Na froncie mam B&W 706 S2. Na tył wymyśliłem sobie Bronze FX, ale ciągle nie mam pomysłu na górę. Zależy mi, żeby były białe i najważniejsze, żeby na głowę (kolana) nie spadły. Może ktoś z Was już przetarł tą ścieżkę, albo zna jakieś zgrabne głośniki na sufit?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest spory np. Argon Audio Alto 4Wall. To czy spadną czy nie to kwestia tego kto je bedzie montował ;)

Tu masz 4 regulowane mocowania. Montujesz, przesuwasz a dodatkowo dajesz jeden wkręt w sufit z boku żeby się nie wysunęło. Można pewnie posiłkować się jakimś małym plastikowym, białym kątownikiem żeby trochę lepiej to wyglądało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chris_ napisał:

Cześć,

Może ktoś doradzi. Kombinuję z nadtynkowymi głośnikami do Atmos 5.2.1. Na froncie mam B&W 706 S2. Na tył wymyśliłem sobie Bronze FX, ale ciągle nie mam pomysłu na górę. Zależy mi, żeby były białe i najważniejsze, żeby na głowę (kolana) nie spadły. Może ktoś z Was już przetarł tą ścieżkę, albo zna jakieś zgrabne głośniki na sufit?

Cambridge Audio Minx Min 12 albo 22 - malutkie, białe, dobre, wide dispersion pożądane od atmosów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim. Jak na razie, najbardziej wizualnie pasują mi Argon Audio Alto 4Wall, wyglądają trochę jak bardziej budżetowa wersja Oberon Dali, ale z lepszym mocowaniem. (PanKlor, dzięki, za instrukcję montażu). Zapomniałem dodać,  wolę jak najbardziej przylegające do sufitu i płaskie z białymi maskownicami. Planuję tylko 2 szt. tuż przed kanapą.

Martwi mnie jeszcze brak pasma: dipole tył od 88 Hz i Atmos góra do 20 kHz - czy nie będzie z tym kichy?

- Fronty 50 Hz - 28 000 Hz,

- Dipole tył 88 Hz  - 25 000 Hz,

- Atmos (Argon) - 55 Hz - 20 000 Hz

Edytowano przez Chris_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chris_ napisał:

- Fronty 50 Hz - 28 000 Hz,

- Dipole tył 88 Hz  - 25 000 Hz,

- Atmos (Argon) - 55 Hz - 20 000 Hz

a zdajesz sobie sprawę, że te wartości graniczne to i tak będą miały sporo niższą skuteczność niż większość (ta bardziej środkowa 😉 )pasma? czyli jeszcze mniejsza szansa, że te dźwięki (dobrze) usłyszysz. A przy przeciętnej jakości wzmocnieniu to jeszcze mniejsza szansa  🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chris_ napisał:

Dziękuję Wszystkim. Jak na razie, najbardziej wizualnie pasują mi Argon Audio Alto 4Wall, wyglądają trochę jak bardziej budżetowa wersja Oberon Dali, ale z lepszym mocowaniem. (PanKlor, dzięki, za instrukcję montażu). Zapomniałem dodać,  wolę jak najbardziej przylegające do sufitu i płaskie z białymi maskownicami. Planuję tylko 2 szt. tuż przed kanapą.

Martwi mnie jeszcze brak pasma: dipole tył od 88 Hz i Atmos góra do 20 kHz - czy nie będzie z tym kichy?

- Fronty 50 Hz - 28 000 Hz,

- Dipole tył 88 Hz  - 25 000 Hz,

- Atmos (Argon) - 55 Hz - 20 000 Hz

moje surround są odcięte przy 150Hz aż bo brak w nich głośnika niskotonowego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wysoko też nie ma co ciąć, bo dźwięk staje się już kierunkowy. Najlepiej jak się da ustawić właśnie na 80Hz.

Jeżeli chodzi o natynkowe sufitowe głośniki do Atmosa to z mojej strony mogę ci polecić Focal Dome Flax Sat.

Sam jakiś czas temu szukałem odpowiedniego rozwiązania. Sufitu nie mogłem obniżać, a zależało mi też na estetyce salonu.

Focale pod względem estetyki sprawdzają się idealnie. Da się je zamontować tak, że nie widać żadnych kabli i szpar. Dodatkowo można regulować ich pochylenie.

Jako jedne z niewielu pozwalają na estetyczny montaż na suficie, bez dodatkowego osprzętu. Co prawda trzeba trochę się nagimnastykować, bo zbyt dużo kabla w nich nie schowasz. Można było na pewno lepiej to zaprojektować, ale niestety konkurencji zbyt wielkiej nie ma. Przez to też ich cena jest trochę niewspółmierna do dźwięku jaki oferują. 

image.png.7d3c6336ad3eb3e1b3933535fbbf1b85.png

Edytowano przez kripssy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kripssy napisał:

Zbyt wysoko też nie ma co ciąć, bo dźwięk staje się już kierunkowy. Najlepiej jak się da ustawić właśnie na 80Hz.

Na takie okazje w Denon/Marantz dodano niedawno 'directional bass management', jeżeli masz kilka subów rozstawionych po pokoju to możesz skonfigurować to tak, że taki 'górny' bas pójdzie na najbliższy subwoofer do danego głośnika pełnopasmowego. Bas 'niekierunkowy' wciaż będzie szedł na wszystkie suby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PanKlor napisał:

W większości amplitunerów ustawiasz crossover indywidualnie dla glosnikow/par. Gdzie ustawiłeś to 70 Hz?

Nie wiedziałem. Może dlatego, że na razie mam jedną parę. Obecne 70 Hz odciąłem właśnie w amplitunerze.

P.S. Rzeczywiście jest to pokazane w instrukcji. Dzięki.

Edytowano przez Chris_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam radius 90 jako głośników do komputera (podpięte przez smsl q5 pro). W średniej wielkości pokoju na biurku ten zestaw brzmi rewalacyjnie. Kiedyś z ciekawości uruchomiłem je w salonie z tym samym wzmacniaczem i... kompletnie zginęły w tym lokalu.

Także ogólnie radiusy to bardzo udana seria, ale to mimo wszystko mikrusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, przemeklbn napisał:

Używam radius 90 jako głośników do komputera (podpięte przez smsl q5 pro). W średniej wielkości pokoju na biurku ten zestaw brzmi rewalacyjnie. Kiedyś z ciekawości uruchomiłem je w salonie z tym samym wzmacniaczem i... kompletnie zginęły w tym lokalu.

Także ogólnie radiusy to bardzo udana seria, ale to mimo wszystko mikrusy.

Potrzebuję na Atmosa, nie fronty. Będzie git? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...