Skocz do zawartości

Gato FM-8, a Gato FM-15 - Które wybrać?


mateolo2

Recommended Posts

4 minuty temu, Kraft napisał:

Niby tak. Tylko jak zakwalifikować 25 innych, które kosztowały podobnie a grały gorzej? 

Dążymy do tego żeby wybrać najlepsze brzmienie w danym budżecie. Myślę wiec, ze można uznać, że tak grają najlepsze monitory w przedziale cenowym … zł. 
Natomiast w wyższym i kolejnych przedziałach cenowych ponownie znajdziesz te 5 najlepszych par i to one definiują, jaką jakość możemy uzyskać w danych pieniądzach.

I żeby takie „klasowe” porównania miały sens, to trzeba ze sobą konfrontować te „najlepsze klasowe piątki” i wtedy od razu będzie jasne, ze dany monitor jest swietny, ale w swojej cenie, np. w cenie 5 tys. Ale jak go postawisz obok najbardziej udanych monitorów za 10 tys czy za 20 tys to szybko będzie jasne, że nic za darmo nie ma i trzeba za jakość dopłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lukluk71 napisał:

Przecież te zawirowania w firmie były na początku pandemii. Ile czasu minęło ?  Proszę nie powielaj błędnych informacji, które miały miejsce kilka lat temu...  możesz napisać do GATO - chętnie odpowiadają.
Od pandemii kupę czasu minęło, a pustki są  dlatego że jest większe zainteresowanie na te kolumny a oni są manufakturą, która nie składa w chińskich fabrykach swoich produktów na masową skale.

Zmiana m.in. dostawcy obudów na przełomie roku to efekt pandemii? 
Sam założyłeś wątek o wersji mk2 gdzie było sporo informacji / wątpliwości w temacie. Teraz nagle wszystko jasne i już wiesz że kolumn nie ma bo były takie kolejki ze sie wszystko rozeszło? 
Nie ma potrzeby zaklinania rzeczywistości, jeżeli na rynku tylko jedna firma ma problemy z dostawami, to problemy są w niej. Oby je przezwyciężyli i zaczęli regularną produkcje i sprzedaż, bo monitory niewątpliwie zacne i świetnie wykonane. Na pewno nie przez przypadek podobają sie większości odwiedzających AVS, w tym mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

To zadanie przekracza moje możliwości. Wygląda na to, że umrę w nieświadomości. 

Czego tu nie rozumieć? Do porównań sprzętów z dwu klas cenowych należy wybrać jak najlepszych reprezentantów z każdej z nich. Konfrontując top z niższej klasy z dnem z wyższej (zawsze trafią się urządzenia o mocno przestrzelonej cenie) możemy dojść do niesłusznego wniosku, że tańsze zawsze gra lepiej. :)

3 godziny temu, AudioTube napisał:

Ktoś coś chciałby tutaj dodać?

O ile dobrze pamiętam, po usunięciu dystrybutora z łańcucha marżowego, ceny Gato spadły z o około 40%. Skoro w poprzednich cenach też się sprzedawały i podobały, to prawdopodobnie te poprzednie kwoty były wyznacznikiem ich poziomu. Czyli, w uproszczeniu, Gato może oferować jakość porównywalną ze sprzętem za jakieś 5/3 ich ceny. :)

Natomiast poniżej 20 tys. można dostać Dynaudio Contour 20i, Proac-a Response D2R, Elac-a Concentro, Xaviana Premio, Operę Callas czy Spendora Classic 2/3 (ze starej dostawy). A jak dobrze się rozejrzymy, to może i Harbetha SHL5 Plus XD. Więc jest w czym wybierać. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafał S napisał:

Czego tu nie rozumieć? Do porównań sprzętów z dwu klas cenowych należy wybrać jak najlepszych reprezentantów z każdej z nich. Konfrontując top z niższej klasy z dnem z wyższej (zawsze trafią się urządzenia o mocno przestrzelonej cenie) możemy dojść do niesłusznego wniosku, że tańsze zawsze gra lepiej. :)

Tylko żeby wyłonić tego topowego reprezentanta, to trzeba odsłuchać z 20-30 kolumn z danego segmentu. Pożyczenie 20 kolumn z półki 10 000- 20 000 zł przekracza moje możliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel74 napisał:

Zmiana m.in. dostawcy obudów na przełomie roku to efekt pandemii? 
Sam założyłeś wątek o wersji mk2 gdzie było sporo informacji / wątpliwości w temacie. Teraz nagle wszystko jasne i już wiesz że kolumn nie ma bo były takie kolejki ze sie wszystko rozeszło? 
Nie ma potrzeby zaklinania rzeczywistości, jeżeli na rynku tylko jedna firma ma problemy z dostawami, to problemy są w niej. Oby je przezwyciężyli i zaczęli regularną produkcje i sprzedaż, bo monitory niewątpliwie zacne i świetnie wykonane. Na pewno nie przez przypadek podobają sie większości odwiedzających AVS, w tym mnie.

Nie wiem o co Ci chodzi i do czego pijesz. Myślę że warto opanować emocje.
Szukałem tych kolumn przez jakiś czas na rynku używanych i nowych w sklepach. Założyłem wątek, a w między czasie pisałem ze sklepami, w tym maile z Gato od których dostałem właśnie taką informację.
 

Cytat

Teraz nagle wszystko jasne i już wiesz że kolumn nie ma bo były takie kolejki

Ja wiem, byłem zainteresowany kupnem tych kolumn, dość intensywnie szukałem informacji na ten temat, dostając również informacje prosto od źródła. 
Ty rozumiem że wiesz lepiej ? Z tym że do dziś mają problemy na liniach produkcyjnych/z dostawcami? Nie wiem, może jakieś inne informację dostaliśmy, rozjaśnisz ?

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj swój własny wątek i wpisy innych użytkowników m.in. o wstrzymaniu produkcji z powodu zmiany wykonawcy obudów i Ci się powinno rozjaśnić.

Skoro nie były produkowane i zaczną być dopiero jak ruszą z nowymi obudowami, to chyba nie kolejki chętnych są przyczyną tego że nie można ich obecnie kupić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel74 napisał:

Przeczytaj swój własny wątek i wpisy innych użytkowników m.in. o wstrzymaniu produkcji z powodu zmiany wykonawcy obudów i Ci się powinno rozjaśnić.

ale co mam tam czytać? Przecież to są informację które jakiś czas temu się pojawiły i krążyły po sieci. Dziś mamy dziś. Ja Ci przekazałem najświeższe informacje jakie ja dostałem. Jeśli mi nie ufasz i uważasz że kłamie, to sam możesz napisać, zamiast tutaj się "szarpać". Gato w miarę szybko odpisują.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne wyciągasz wnioski i trochę jakbyś nie rozumiał co się pisze.

Więc jeszcze raz. W Twoim wątku pojawiły się takie informacje:

„pytałam sie o co chodzi podczas AWS i tylko machali ręką, że praktycznie nic się nie zmieniło i to może mieć związek z pandemią i kłopotami dostaw, ale obecnie i tak gato nie produkuje podstawek, wiec nowych praktycznie nie uświadczysz...”

„Rzeczywiście,  co do dostępnościtych monitorow, co jakis czas odwiedzam ich stronę i nie pamiętam by były dostępne.”

„Info uzyskane na AVS - ponoć zmieniają wykonawcę obudów, po nowym roku mają być już w ofercie.”

Z powyższego ja wyciągam prosty i oczywisty wniosek, że obecnie monitory są niedostępne lub trudno dostępne z powodów leżących po stronie producenta (a nie z powodu tego, ze są tak popularne).

EOT bo to trochę jak tłumaczenie kawałów.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, majkel74 napisał:

Jakieś dziwne wyciągasz wnioski i trochę jakbyś nie rozumiał co się pisze.

Więc jeszcze raz. W Twoim wątku pojawiły się takie informacje:

„pytałam sie o co chodzi podczas AWS i tylko machali ręką, że praktycznie nic się nie zmieniło i to może mieć związek z pandemią i kłopotami dostaw, ale obecnie i tak gato nie produkuje podstawek, wiec nowych praktycznie nie uświadczysz...”

„Rzeczywiście,  co do dostępnościtych monitorow, co jakis czas odwiedzam ich stronę i nie pamiętam by były dostępne.”

„Info uzyskane na AVS - ponoć zmieniają wykonawcę obudów, po nowym roku mają być już w ofercie.”

Z powyższego ja wyciągam prosty i oczywisty wniosek, że obecnie monitory są niedostępne lub trudno dostępne z powodów leżących po stronie producenta (a nie z powodu tego, ze są tak popularne).

EOT bo to trochę jak tłumaczenie kawałów.

 

 

Powiem tak. Tyle co się dowiedziałem, jak próbowałem kupić nowe. Wysyłając zapytania do salonów które się zajmują sprzedażą gato (wiele ich nie ma) i zapytanie bezpośrednio do producenta. Gato na ten moment można kupić na zamówienie, a kolejki są takie że pierwsze sztuki zaczną się pojawiać dopiero marzec/kwiecień. 

a przypuszczam że gwarancji nie ma że faktycznie będą na marzec. Fakt jest taki że dziś już praktycznie ciężko je kupić. Szczególnie w orzechu. 8mki mam praktycznie w idealnym stanie, a swoje 15 kupiłem na farcie, są praktycznie nowe, nie są wcale wygrzane itp.   Na rynku używanych też nie jest zbyt wiele. Są 8ki na OLX z porysowaną obudową i moje 8mki. Ja spać nie mogłem przez jakiś czas bo tak zachorowałem na gato i szukałem... a teraz się akurat się zbiegł że 8 są jednocześnie dwie pary, wcześniej  z moich obserwacji nie pojawiało się dużo gato w używanych.  Były niedawno 15   za 4800 z tego co pamiętam na OLX ale były wątpliwe zdjęcia i uderzony róg obudowy który rzucał się mocno w oczy i z góry odrzuciłem taką ofertę - kupiła je osoba która była chętna na moje 8mki, ale zdecydowała się na rozwalone 15 (po naszych rozmowach telefonicznych) czego nie rozumiem bo GATO między innymi słucha się też oczami bo w końcu to piękne zrobione kolumny, a taka skaza to jednak bolesna sprawa. Tym bardziej że coś takiego problem później sprzedać.  Ale ilu ludzi tyle opinii...   Więc ciężko będzie pewnie upolować, szczególnie ORZECHA który jest rozchwytywanym kolorem.

Tyle wiem na dzień dzisiejszy, ale z wiadomości które dostawałem,  nie wynika żeby DZIŚ dalej były jakieś problemy z produkcją. Ale może mam jakieś inne informację niż Ty. Nie wiem. Ja przez jakiś czas szukałem intensywnie 8mek  ale nie chciałem tych z OLX z porysowaną obudową, ani tym bardziej 15 które wyglądały jak po upadku. Na razie się tym nie martwię, bo z 8 miałem farta, a z 15 też.






 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Tylko żeby wyłonić tego topowego reprezentanta, to trzeba odsłuchać z 20-30 kolumn z danego segmentu. Pożyczenie 20 kolumn z półki 10 000- 20 000 zł przekracza moje możliwości. 

Ja myślę że każdy sobie zdaje sprawę, że to przekracza możliwości osoby zajmującej się hobbystycznie tematem, Twoje, moje itd. To redakcja Audio pewnie może ogarnąć, bo już na przykład takie Hi Fi i Muzyka już nie, oni testują pojedyncze pary z danej kategorii cenowej w ciągu roku mam wrażenie ( gdzie te testy „grupowe” sprzed lat …).

Tu dyskutujemy bardziej o zasadzie jak to kategoryzować. 
Co do samych Gato, to jak były w Audioklanie to były sporo droższe i pozycjonowane jako taki „przystępny” hi-end. Dystrybutor mocny to i nastawienie prasy przychylne. Potem model się zmienił, ceny spadły, brak wsparcia dystrybutora (reklam) to i recenzje i niezbyt częste i niezbyt entuzjastyczne. Nawet głośniki użyte nagle juz tylko zwyczajne itd. 
 

A wiadomo ze to wciąż te same porządne monitory wiec dla klienta świadomego sytuacja na pewno dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukluk71 napisał:

mnie wczoraj odwiedzili znajomi, puściłem 8 na pierwszy rzut i wszyscy szukali po szafach suba, zaglądając czy obok czasami to jakaś większa kolumna nie jest podpięta pod kable, bo nie mogli uwierzyć że ta 8 tak dobrze grają, takim potężnym i dobrym dźwiękiem.  No i Gato FM 8 zrobiło największe wrażenie na słuchaczach. Podobno właśnie najlepiej zagrała, najbardziej plastyczne i pewnie ten rozmiar też wpłynął na wrażenia.

Jak czytam Twoje wpisy to wyłania mi się "papier, nożyce, kamień". Tzn. mam wrażenie, że  R3 są lepsze od FM8, F15 od R3, a F8 od FM15. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafał S napisał:

Jak czytam Twoje wpisy to wyłania mi się "papier, nożyce, kamień". Tzn. mam wrażenie, że  R3 są lepsze od FM8, F15 od R3, a F8 od FM15. ;)

Ja chyba nie dziele po prostu tego na "lepsze" "gorsze" bo prawda jest taka, że z każdymi mógłbym żyć i cieszyć się jakością dźwięku :)
U mnie większość pewnie będzie się podobała, warunek jeden. Nie może być to
zbyt ostro jasno i ostro grający system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
7 godzin temu, lukluk71 napisał:

Pewnie @mateolo2 ale znam jego zdanie, bo rozmawiamy też poza forum... ale niech się wypowie, czy się zgadza z moim zdaniem :)

Zgadzam się w 100% z tym co piszesz o tych kolumnach. mam dokładnie to samo wrażenie w swoim systemie.

Jesli chodzi o niedostępność to pozwólcie, że rozwieje wątpliwości. 

Szukając 15 też obdzwaniałem salony w PL. I faktycznie zero dostępności i są tylko zapisy na marzec. U nas w PL największym sprzedawcą i dystrybutorem Gato jest AudioON. Gadałem z nimi i samym właścicielem (mailowo) Gato, Krestenem i mi przekazano skąd te braki. Brak dostępności wynika z tego, że wykonawca podzespołów samych skrzynek (obudów) nie wyrabia z zamówieniami, ponieważ Gato jest małą manufakturą, a zainteresowanie tymi kolumnami jest na tyle duże, że po prostu nie są w stanie tyle wyprodukować. Ale pracują nad tym, żeby zwiększyć produkcję itd :) 

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mateolo2 napisał:

Zgadzam się w 100% z tym co piszesz o tych kolumnach. mam dokładnie to samo wrażenie w swoim systemie.

Jesli chodzi o niedostępność to pozwólcie, że rozwieje wątpliwości. 

Szukając 15 też obdzwaniałem salony w PL. I faktycznie zero dostępności i są tylko zapisy na marzec. U nas w PL największym sprzedawcą i dystrybutorem Gato jest AudioON. Gadałem z nimi i samym właścicielem (mailowo) Gato, Krestenem i mi przekazano skąd te braki. Brak dostępności wynika z tego, że wykonawca podzespołów samych skrzynek (obudów) nie wyrabia z zamówieniami, ponieważ Gato jest małą manufakturą, a zainteresowanie tymi kolumnami jest na tyle duże, że po prostu nie są w stanie tyle wyprodukować. Ale pracują nad tym, żeby zwiększyć produkcję itd :) 

 

Czyli to co pisałem, tylko dostałeś informacje w rozszerzonej wersji. ;)

 

 

Trochę rozpędziłem się z porównaniami do 15. W piątek kontaktowałem się z salonem gdzie kupiłem 15. Były z ekspozycji, ale zapomniałem zapytać czy często podłączene, dostałem info że długa droga jeszcze przed nimi jeśli chodzi o wygrzewanie bo mało grały w salonie. Od u mnie grają od początku po kilka godzin dziennie i dopiero teraz jakby dostały więcej oddechu no i jest jakby delikatniej szybciej. ;)

8 dalej leżą i pachną na OLX. Na razie jakieś propozycję za połowę ceny, ale wiadomo nie w takim stanie ... 😉

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lukluk71 napisał:

Czyli to co pisałem, tylko dostałeś informacje w rozszerzonej wersji. ;)

 

 

Trochę rozpędziłem się z porównaniami do 15. W piątek kontaktowałem się z salonem gdzie kupiłem 15. Były z ekspozycji, ale zapomniałem zapytać czy często podłączene, dostałem info że długa droga jeszcze przed nimi jeśli chodzi o wygrzewanie bo mało grały w salonie. Od u mnie grają od początku po kilka godzin dziennie i dopiero teraz jakby dostały więcej oddechu no i jest jakby delikatniej szybciej. ;)

8 dalej leżą i pachną na OLX. Na razie jakieś propozycję za połowę ceny, ale wiadomo nie w takim stanie ... 😉

Trzymaj cenę, to towar deficytowy :) Jak ktoś chciałby kupić dzisiaj takie kolumny to ma praktycznie tylko Ciebie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Trzymaj cenę, to towar deficytowy :) Jak ktoś chciałby kupić dzisiaj takie kolumny to ma praktycznie tylko Ciebie ;)

Nooo... do 10 poczekam, myślałem że sprzedadzą się R3 i FM-8 jak ciśnienie na kasę, zaraz nie będzie ciśnienia i sobie może podniosę cenę. Oczywiście dla forumowiczów po staremu. 

Spore zainteresowanie jest, ale jak na razie duże negocjacje że zrobieniem salonu do odsłuchów w moim domu 😆 po ostatnim co Ci rozmawialiśmy limit odsluchów się zakończył 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...