Skocz do zawartości

Gato FM-8, a Gato FM-15 - Które wybrać?


mateolo2

Recommended Posts

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

No to dawaj robimy zamianke haha mi orzech bardziej pasuje niż piano black 

Nieee... Odpowiada mi to że nie pasują 😂

3 godziny temu, Dedal napisał:

Bardziej mi chodziło o kompromisy ale widzę że sami Macho,.🤭

Ciekawe jak jest naprawdę 🤗

No tak, takie czasy teraz ... dzisiaj facet który idzie do sklepu audio, kupuje sobie sprzęt audio i przynosi do domu to ekstremalny maczo. Normalnie gladiator 😂 

Ale nie, lepiej na takie zakupy zabierać mamę, teściową i żonę, wraz z psiapsiułkami tak żeby dobrały sprzęt audio pod kolor ścian... bo to w tej zajawce najważniejsze. ;)

Ja myślę że to normalna sprawa... a nie macho. Działa to w obie strony, jak sobie żona kupuje różowe buty, a mi się różowy nie podoba to nie palę ich w piecu. Chociaż te wszystkie płaskie, typu balerinki to bym palił miotaczem ognia  ;)

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dedal napisał:

Przeinaczasz i koloryzujesz  ale ok .

Ja bym w życiu nie napisał nawet żartem że moja żona nic do gadania nie ma ale to ja 🙂 .

A więc miłego słuchania pozostaje mi życzyć 🤗

 

Nie koloryzuje. ;)

Raczej po prostu jak coś chce kupić (oczywiście budżet zawsze ustalam) to kupuje...  i druga połówka nie ma problemu z tym że wybrałem kolor kolumn, które nawet nie będą pasowały do wystroju pokoju.  Nikt z tym nie ma problemu, tym bardziej nie ma czegoś takiego że nie mogę kupić danego sprzętu bo dostałem zakaz przez to że wizualnie coś nie pasuje. Myślę że tak powinno być wszędzie, kompromisy, wspieranie się w swoich pasjach,  na tym to polega, a nie machanie palcem, zakazy,nakazy, rozkazy ;)

 

Ale to działa w obie strony, dlaczego mam zabraniać kupna butów, które mojej żonie się baaardzo podobają, a mi się kolor tych butów nie podoba ? Nie zawsze mi coś podejdzie, ale ja zawsze mówię, że najważniejsze żeby się Tobie podobało ;)

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lukluk71 napisał:

lepiej na takie zakupy zabierać mamę, teściową i żonę

Mamę, czy teściową to niekoniecznie. Ale, jak tylko mogę, to zabieram żonę, bo słyszy inaczej niż ja i jest wrażliwa na inne aspekty brzmienia. A gdyby moja żona - tak, jak Twoja - śpiewała kiedyś półprofesjonalnie, to tym bardziej jeździłaby ze mną żeby oceniać wokale. Nie odpuściłbym możliwości skorzystania z opinii kogoś, kto na serio zajmował się muzyką. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rafał S napisał:

Mamę, czy teściową to niekoniecznie. Ale, jak tylko mogę, to zabieram żonę, bo słyszy inaczej niż ja i jest wrażliwa na inne aspekty brzmienia. A gdyby moja żona - tak, jak Twoja - śpiewała kiedyś półprofesjonalnie, to tym bardziej jeździłaby ze mną żeby oceniać wokale. Nie odpuściłbym możliwości skorzystania z opinii kogoś, kto na serio zajmował się muzyką. :)

Racja, akurat pod tym aspektem zgadzamy się razem co do grania z Gato, to była akurat wspólna decyzja żeby sprzedać R3 i zostawić Gato ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2024 o 11:55, Rafał S napisał:

Wszystko jest kwestią oczekiwań i reszty toru. Niedawno w innym wątku pewien forumowicz pytał, czy Pylony Diamond 18 nadadzą się do metalu. Moim zdaniem, nie do końca, ale jemu to zagrało. Dla jednego w rocku kluczowa będzie szybkość i przejrzystość, a drugi nie wyobraża sobie słuchania go bez ciepła i nasyconych barw. Z jazzem zresztą to samo.

 

Dnia 20.01.2024 o 11:00, lukluk71 napisał:

Gato 8 poszły w szczęśliwe ręce, R3 też ;)

15 zadomowiły się u mnie już na stałe. Coś czuję że długo z nimi zostanę. 

I tak żeby się pochwalić, doszło nowe źródło, gramofon wspaniałe uzupełnia się z Gato. 

Tak informacyjnie, z pewnego źródła dowiedziałem się że Gato FM będzie już prawdopodobnie od lutego w sklepach.  

PXL_20240120_094107104.jpg

PXL_20240119_230759740.jpg

Cześć. Co mógłbyś powiedzieć o tych FM-15 w odniesieniu do FM-8, miałem FM-8 i też się nad nimi zastanawiam.

Dnia 3.01.2024 o 17:57, lukluk71 napisał:

PXL_20240103_121115252.jpg.fd9c72c2a93cf27f5d47c3d4c855c0fc.jpgJestem po bezpośrednich porównaniach FM-8 VS FM-15 i co tu dużo pisać. @mateolo2 wyczerpał temat o tych kolumnach. Każde @mateolo2 idealnie się potwierdza.  FM8 sprawiają wrażenie szybszych, co najdziwniejsze, tak jakby w FM-8 było więcej basu, ale takiego basu który jest dobrze kontrolowany. Serio to dziwne uczucie kiedy po 15 podłącza się takie 8 gdzie słyszy się większą ilość basu na średnich lub niskich poziomach głośności, FM15 dopiero dostają więcej dołu jak się podkręci poziom głośności, ale to nie jest złe że jest mniej basu w 15, bo w jednych i drugich jest bardzo wysoki poziom tego basu, dla mnie bardzo fajny. Śmieszna sprawa, kiedy słuchasz 15, a zaraz podpinasz 8 gdzie sobie myślisz że takie maluchy będą grały szczupło i chudo na 24m2 a tu ciągle to zaskoczenie "JAKI POTĘŻNY DŹWIĘK MAJĄ TE MALUCHY" no ale jednak 15 potrafią bardziej wypełnić mój pokój dźwiękiem, fizyki tu się nie oszuka 15 są większe i na większym metrażu to czuć. 8 pokochałem z automatu, już po pierwszych odsłuchach, ale były momenty w których jednak brakowało mi wypełnienia dźwiękiem całego pomieszczenia, nie zrozumcie mnie źle, bo mimo wszystko jak na takie małe kolumny, to one potrafiły jebnąć, na tyle że te moje 24m2 nigdy nie mógłbym słuchać na full, ale jednak 15 grają "większym" dźwiękiem. :)  Ogólnie pokochałem ten gato miziasty, muzykalny dźwięki i wygląd. I mając 15, gdzieś z tyłu głowy siedzi mi żeby sobie zostawić te maleństwa do mojej sypialni 13 m2. Jakby budżet pozwolił to bym tak zrobił.

U mnie FM-8 grały pod Denon PMA-1500AE i Moon 250i - ten drugi dał im takie doładowanie dołem, że zrobiła się wyraźna różnica w wypełnieniu pomieszczenia dzwiękiem. Niestety sprzedałem ale chyba na powrót kupię FM-8 lub FM-15.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jeffrey77 napisał:

 

Cześć. Co mógłbyś powiedzieć o tych FM-15 w odniesieniu do FM-8, miałem FM-8 i też się nad nimi zastanawiam.

U mnie FM-8 grały pod Denon PMA-1500AE i Moon 250i - ten drugi dał im takie doładowanie dołem, że zrobiła się wyraźna różnica w wypełnieniu pomieszczenia dzwiękiem. Niestety sprzedałem ale chyba na powrót kupię FM-8 lub FM-15.

Przeczytaj pierwszy post @mateolo2 myślę że wyczerpał temat :]

nooo.... gato to takie kolumny, które sprzedaż ale później za nimi zatęsknisz i chcesz wrócić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Sam popełniłem ten błąd i finalnie w życiorysie miałem dwie pary 8 :) Trzeba przejść inne kolumny, żeby docenić co się miało :) Teraz mam 15 i nawet już nie przeglądam olx. Nie chce narazie nic innego :) 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 24.02.2024 o 23:50, lukluk71 napisał:

Gato uzależnia ;)

PXL_20240224_224033290.jpg

To prawda, zainspirowany rozmową z Tobą mam "15" a teraz dołączył do tego Lyngdorf 🙂

Gra to bardzo przyjemnie, ale jeszcze pewnie będzie grzebania w ustawieniach. Teraz jeszcze mi po głowie jakieś kable chodzą.

Podpowiesz coś ze swoich doświadczeń @lukluk71?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2024 o 11:29, lukluk71 napisał:

Ja z kolei nie odnoszę takiego wrażenia żeby kastrowały gitary i wokale. Dla mnie to piękne brzmienie z analogowym charakterem. Ale u mnie 8 (były) 15 są podpięte pod Lyngdorfa 1120, który raczej nic nie dodaje i nic nie odejmuje od kolumn, po prostu brzmi naturalnie, gdzie mam wrażenie że zostawia naturalny charakter brzmienia kolumn i to jest dla mnie ogromny plus.

3500-4500 to ładna cena za 8, ale trzeba pamiętać że w 2021 mleko kosztowało 2 zł teraz kosztuje 4

Kastrują, kastrują ;) tępią-zaokrąglają krawędzie dźwięków, miałem te kolumny. Dzięki temu zabiegowi nie uświadczysz brudu przesterowanej gitary, brudnego głosu, szorstkości, etc. jakie można spotkać w rocku, heavy metalu, jazzie - ALE:

1. dzięki temu zabiegowi jednocześnie korygują, wygładzają zrypane nagrania CD, czy z serwisów muzycznych, łagodzą jazgot i to ich ogromna zaleta.

2. nie każdy słucha rocka i metalu

3. to nie jest wada, tylko cecha, a w wielu przypadkach będzie zaleta

4. to jedyne kolumny, który potrafiły wywołać u mnie ciarki na plecach, wzruszenie, emocje. Są świetne i na pewno do nich wrócę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...