Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

Żałuję, że nie miałem okazji posłuchać Concentro.

Natomiast Vela, a już tym bardziej Carina to dla mnie mocno przereklamowane, acz bardzo ładne produkty i tym chyba głównie tłumaczyć można ich rynkowy sukces. 

Dla mnie to ich AMT jest faktycznie jakos dziwnie nienaturalne w zestawieniu z dobrymi kopułkami... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Kluczynski z pewnością tak jest, bo tak napisałem na forum 😏

11 minut temu, stach_s napisał:

Dla mnie to ich AMT jest faktycznie jakos dziwnie nienaturalne w zestawieniu z dobrymi kopułkami... 

 

To jest przypadłość nie tylko Vela. Ta technologia tak ma. 

Poza tym, większość na rynku to szmaciane, kopułowe wysokotonowce więc jesteśmy przyzwyczajeni do ich brzmienia. Jeśli od dzieciństwa słucham szmaty to raczej nie łatwo mi przestawić się na AMT. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Nie slychac przez Youtube, tylko przez to, na czym sluchasz. Wlacz to samo na telefonie. Tez bedzie fajny bas? 

Przeciez wiem ze takie sluchanie nie oddaje prawdziwego brzmienia.No ale sluchanie na telefonie ? Na pelnozakresowych glosnikach lub sluchawkach to mozna sobie cos tam sprawdzic no ale na telefon to bym nie wpadl dla mnie to urzadzenie do dzwonienia i raczej nie sprawdze 👍

38 minut temu, stach_s napisał:

Żałuję, że nie miałem okazji posłuchać Concentro.

Natomiast Vela, a już tym bardziej Carina to dla mnie mocno przereklamowane, acz bardzo ładne produkty i tym chyba głównie tłumaczyć można ich rynkowy sukces. 

Dla mnie to ich AMT jest faktycznie jakos dziwnie nienaturalne w zestawieniu z dobrymi kopułkami... 

 

Ale sluchales vele ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ufo27 napisał:

Przeciez wiem ze takie sluchanie nie oddaje prawdziwego brzmienia.No ale sluchanie na telefonie ? Na pelnozakresowych glosnikach lub sluchawkach to mozna sobie cos tam sprawdzic no ale na telefon to bym nie wpadl dla mnie to urzadzenie do dzwonienia i raczej nie sprawdze 👍

Chodzilo mi tylko, o porownanie. Wlaczysz cos z yt u siebie, ktos wlaczy to samo u siebie i co? I nic. 

2 minuty temu, ufo27 napisał:

o mozna sobie cos tam sprawdzic

Cos tam, to dobre okreslenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ufo27 napisał:

z drugiej strony jadac do kogos lub do salonu to w jakim % slyszymy faktyczne brzmienie kolumn a w jakim akustyki danego pomieszczenia, źródla, wzmacniacza itp?

No w 100%. Siedzisz i slyszysz to, co ktos wlaczyl przed Toba. Ja na przyklad nie rozumiem, kiedy ktos opiniuje kolumny po "odsluchu" na yt, moze jestem dziwny jakis :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, no_i_fajnie napisał:

No w 100%. Siedzisz i slyszysz to, co ktos wlaczyl przed Toba. Ja na przyklad nie rozumiem, kiedy ktos opiniuje kolumny po "odsluchu" na yt, moze jestem dziwny jakis :)

No chyba nie bo zabierajac kolumny do siebie okazuje sie ze graja inaczej niz w salonie to oczywiste w mniejszym lub wiekszym stopniu.

Nikt nie opiniuje na podstawiem yt chodzi tylko o roznice miedzy danymi kolumnami tylko do pewnego stopnia.Slychac np ze jedna gra ciemno druga wali wysokimi jak cholera.Oczywiscie potem trzeba odsluchac na zywo to oczywiste i kazdy to wie.

Ja tu liczylem tylko na lekkie nakierowanie przez osoby ktore slyszaly d30 i v407 znaja je ja graja sa osluchani i maja porwnanie do innych i tyle....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ufo27 napisał:

Wracajac jeszcze a kto dobrze zna d30mk2 ? One graja jak nakryte kocem ? Bo taka opinie przeczytałem.Mimo ze nie lubie za duzo gory to tez nie chce skrajnie jej nie miec bo jednak rock i metal opiera sie na tym paśmie

Osobiście nie słuchałem Diamondów, ale @S!N! który ogólnie jest fanem (bardziej) Jasperów, ale też ciepło wyrażał się o Diamondach, ostatnio pisał gdzieś tu na forum, że po ostatnim odsłuchu wersji Diamond(nie pamiętam czy 30 czy 28) ale mk2, był nimi zawiedziony jak zagrały w porównaniu do tego co pamiętał z wersji mk1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AudioTube napisał:

IMG_0807.jpeg

Drogi produkt finalnie. Niestety, zabraklo kasy, zeby znalezc kogos, kto poprawi bledy w ulotce :) 

4 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Osobiście nie słuchałem Diamondów

4 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

(nie pamiętam czy 30 czy 28) ale mk2

Nie sądzisz, ze jest roznica? Piszesz o kolumnach, ktore ktos slyszal, sam nie wiesz nawet ktore, po co?

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Osobiście nie słuchałem Diamondów, ale @S!N! który ogólnie jest fanem (bardziej) Jasperów, ale też ciepło wyrażał się o Diamondach, ostatnio pisał gdzieś tu na forum, że po ostatnim odsłuchu wersji Diamond(nie pamiętam czy 30 czy 28) ale mk2, był nimi zawiedziony jak zagrały w porównaniu do tego co pamiętał z wersji mk1.

Tak czytałem jego wpisy i tez mi polecal zeby je posluchac ale on mial d30mk1 ale cos mu gora nie podeszla.A jaspery bardzo chwali ale dla mnie za drogie nie chce 10tys przekroczyc.

W sumie juz chcialem zamawiac d30 zachamowaly mmie te vela 407.2 no i zdjecie spalonego diamond 28 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...