Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

11 godzin temu, kamilosnh napisał:

Ja mam przy okazji pytanie do posiadaczy PYLONÓW (posiadam mk2 diamond 28).

Kto ma jaki subwoofer? :) Przyznać się bez zadawania pytań czy ogladam filmy czy słucham muzyki oraz jaki metraż pomieszczenia. Zwyczajnie ankieta 

U nas często wybierane są pod Diamondy SVS SB-2000 Pro oraz REL HT1205 ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S!N! napisał:

Ważne, żeby stopa miała porządne uderzenie, w nie puknięcie w pudełeczko.

No właśnie jak narazie to wszystko tak brzmi.Karton bas ja tego nie moge zrozumiec szczegolnie tych opini.Tak bylem wlasnie nakrecony na silver 500 mialy mnie zabic basem tymi swoimi 20cm glosnikami.No i ten tego 2 dni pograly i poszly na sprzedaz i nie zabily mnie przeżylem te spotkanie 😂

Pisalem tez z pewnym sklepem to mi napisali ze tylko klipsch rf7 mk2/mk3 lub stare rf 82/83.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ufo27 napisał:

Pisalem tez z pewnym sklepem to mi napisali ze tylko klipsch rf7 mk2/mk3 lub stare rf 82/83.

A czy dopisali także dlaczego z tych innych „inny” basior będzie?

Ja rozumiem, że raz, czy dwa można zamówić/zwrócić, gdy stopa jak w pudełko, ale …

Gdyby wiedzieć, jakie parametry/specs decydują o np mięsistej, sprężystej, pełnej, a nawet barwnej „stopie”, to byłoby łatwiej, prawda? 
 

Czy w sklepach nie mają takich informacji?

Audiofile to cierpliwi są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AudioTube napisał:

Gdyby wiedzieć, jakie parametry/specs decydują o np mięsistej, sprężystej, pełnej, a nawet barwnej „stopie”

Mam wrażenie, że sporo tu zależy od wzmacniacza. Jeśli jest nastawiony na szybkie i konturowe granie za wszelką cenę (b. wysoki współczynnik tłumienia), to stopa straci trochę wypełnienia i barwy. Najbardziej mięsiste bębny słyszałem w przypadku piecyków bez pętli sprzężenia zwrotnego. Ale oczywiście odbywało się to kosztem mniejszej kontroli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ufo27 napisał:

klipsch rf7 mk2/mk3

Słuchałem i lipa, grają głośno ale ten bas to jakiś mierny, nie było miękkości i sprężystości a tym bardziej przyjemności i sypią jak reszta ,oni nie ogarniają w salonach o co Ci chodzi , zobacz na filmiki na których dają kolumny z dużym basem to podają modele, które pierdzą dołem i buczą i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Brol upominam. Jesteś od designu/kolorów, krągłości itp I robisz dobrą robotę. Tak trzymaj.

Dla Ciebie prawie wszystko brzmi przyjemnie. To może być wartością dodaną.

Niektórzy jednak przykładają jednak nacisk na pewne aspekty brzmienia i potrzebują pomocy. Nie można zostawić ich z tym samych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz jednak twierdze , ze te dlugie poszukiwania sa - przynajmniej czesciowo - spowodowane nierealnymi wymaganiami. Twierdze tak, co nie znaczy ze mam racje.

Nigdzie nie napisalem, ze nie trzeba im pomoc.😏

No jesli cos brzmi przyjemnie, to nie napisze ze tak nie jest. To jednak nie wszystko, jak napisales, by ktos kupil dane kolumny, musza one cos wiecej prezentowac, niz przyjemny dzwiek. Tylko, zeby przy tylu firmach i modelach , tak ciezko bylo te wlasciwe znalezc ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Artur Brol napisał:

Wciaz jednak twierdze , ze te dlugie poszukiwania sa - przynajmniej czesciowo - spowodowane nierealnymi wymaganiami.

Jakoś dobre wieże nie mają problemu z ukazaniem fajnego basu, niż te wszystkie pseudo kolumny, które dudnią, buczą, zamazują kontur, bądź plumkają jak radyjko za 50 zł i się też gubią , nie mają wyżyłowanych wysokich czy podrasowanych nienaturalnie, żeby dawały po uszach, a mimo to jest piękna stereofonia oraz wokal znajduje się tam gdzie powinien, a nie na twarzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Niektórzy jednak przykładają jednak nacisk na pewne aspekty brzmienia i potrzebują pomocy. Nie można zostawić ich z tym samych.

Chciałem, starałem się. Usłyszałem opinię o aspektach brzmienia, których ja szukam, a których akurat koledzy nie szukają i mi się po ludzku przykro zrobiło.

Pomimo tego umówiłem się specjalnie w Q21 na odsłuch Jasperów, których kolega używa i zrozumiałem jakiego brzmienia on szuka. Nie przypominam sobie innych wśród których szukałem grających podobnie. Faktycznie, te wspomniane tanie wieżyczki najbardziej to przypominają.

Jak gdzieś niechcący trafię na takie brzmienie to im podrzucę pomysł. Dotychczasowe propozycje były jednak tak komentowane, że mi się kompletnie nie chce nad tym pochylać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chmarski napisał:

Dotychczasowe propozycje były jednak tak komentowane, że mi się kompletnie nie chce nad tym pochylać. 

Szkoda. Jeśli o mnie chodzi - pisz jak najwięcej, bardzo lubię czytać Twoje wpisy, nawet jeśli nie ze wszystkim się zgadzam, czy nie wszystko rozumiem. A najbardziej lubię offtopy o gitarach. :) I skoro o tym mowa - zastanawiałem się wczoraj, czy kształt i rozmiar pudeł Gibsonów typu "solid body" (Les Paul i SG) ma jakieś praktyczne uzasadnienie, czy też to tylko spuścizna (atawizm) po wcześniejszych modelach "semi hollow" (jak ES 335 w moim awatarze).

Tradycyjnie przepraszam za zboczenie z tematu wątku. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S!N! napisał:

Słuchałem i lipa, grają głośno ale ten bas to jakiś mierny, nie było miękkości i sprężystości a tym bardziej przyjemności i sypią jak reszta ,oni nie ogarniają w salonach o co Ci chodzi , zobacz na filmiki na których dają kolumny z dużym basem to podają modele, które pierdzą dołem i buczą i tyle.

Dobrze znam duzo tańsze ale rowniez duze rp280 i tak jak piszesz to nie to.Owszem potrafia przyłoic tym basem ale to nie ten bas ktorego szukam no i tam dominuje gora i wysoka srednica piekne jazgotniki 😖

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...